Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

misanik
9. máj 2008

Miri dik, hovoril lekar, ze zatial sa nic neda robit, ze ekd ten krcok nie je ani pripraveny tka by mi zbytocne daval infuzku na vyvolanie a maly ma aj tu polohu teraz vraj taku, ze sa potrapime viac, ale tak ekd sa to zmneilo teraz mozno sa otoci znova, nemienim sa tym stresovat. Buduci tyzden uz urcite nieco vymysli a dajak nam pomoze ked sa drobec sam nerozbehne.

mirka8429
9. máj 2008

misi presne toto aj ja som mala...jeden den dobry krcek...sa centroval a potom zas sa dozadu dal..ze zbytocne by mi daval infuzku..presne to iste..a za 2 dni sa nalez uplne zmenil..rodila som 😀 😀

misanik
9. máj 2008

Veru, ved ono sa to moze zo dna na den zmenit. Aj tak lepsie ked sa to same rozbehne. Ja som sa len strasne bala ze uz bude privelky, ale zda sa, ze to az take strasne nebude aj sa da verit tym ultrazvukom.
Ty ako? Uz sa ti troska polepsilo? Samko? Si hovorila pred tym ze mate tazke noci?

mirka8429
9. máj 2008

misi no uzv niekedy skresli bud viac alebo menej...neboj sa bude dobre...no tuto noc sme chvala bohu spinkali klop-klop ale uvidime ako bude dnes...no mne ci sa polepsilo..myslis jazvu?tak lepsie sa mi chodi...ale som si nasla este 1 steh heh...som sa bala potiahnut ci uz vypadol alebo nie...no a stolicu ...tak co ja viem...stale je taka tvrda..no ale muz kupil dnes vlakninu tak papam...a ze prehanadla nemam ked kojim ze vsetko ide do mlieka...tak ok..mam cipky keby nieco...a u lekarky o to zelezo som nebola az v pondelok pojdem...lebo vraj maltofer su 2 druhy..a ja som vyhodila krabicku ake som to brala... 🙂

misanik
9. máj 2008

Snad sa ta stolica upravi, drzim palce, lebo to je fakt trapenie. Jazva chce asi este cas. A kojenie vam ide? Ja som si uz dnes kupila Meltu aby som mala pripravenu 🙂

mirka8429
9. máj 2008

misi no tak dufam ze budeme kojit co najdlhsie...a dufam ze aj stolica sa upravi..dnes som citala tu na Mk ze to skoro kazda zena po pôrode hemeroidy ma a problem so stolicou...fnuuk...si daj do vyhladavaca problemy po pôrode..a kukni

duracelko
9. máj 2008

ahoj mirka8429. v lekarni sa da kupit take nieco, myslim ze sa to vola PSYLIUM- je to tiez vlaknina - ale neviem ci to mozu aj dojciace maminy. ale na upravenie stolice je to perfektne... vyskusala som to aj ja. to sa da do vody, trocha to nabobta a vypije sa to.

mirka8429
9. máj 2008

alebo chod na babatka..a tam si najdi zdravotne problemy po pôrode...

mirka8429
9. máj 2008

duracelko a pomaha to??tak sa spytam..lebo som pocula aj o tabletach chlorela..ale ked kojim nemozem to...tak sa spytam na toto...muzik kupil vlakninu taku z tesca...tak dufam ze zatial pomoze aj toto..fnuuk..a dakujem za radu 🙂

misanik
9. máj 2008

mirka hej, viem o tom, ze skoro kazda tym prejde. Ako keby toho nebolo dost aj bez toho 🙂 no co narobime...

mirka8429
9. máj 2008

misi presne fnuuk...ale ta co uz nie..keby mali rodit chlapi asi by sme vymreli 😀

misanik
9. máj 2008

Tak to nie ze asi ale urcite 😀

mirka8429
9. máj 2008

misi 😀 😀 sa pojdem spytat aj na to psylium..hehe ja uz zufala som ....este ze sa mi lepsie chodi...ale som si kukla tak mam tam trochu biele a neviem ci to kusky stehov alebo co...dufam ze sa to dobre zrastie...

helena
9. máj 2008

ahojte babulky......ja vas velmi rada citam ale len obcas vam napisem---lebo neviem ci sa aj ja mozem pridavam do vasej temy 😒

citam ze uz vela z vas porodilo 😕 co je podla mna super........
ja cakam tiez porod kazdym dnom a uz sa ho neviem dockat.....v stredu som bola na poradni a moj gynekolog mi vravel ze moj cipok je uz uplne spotrebovany a ze som otvorena volne na prst 😕
pekne sa to zmenilo od poslednej poradne 😉
podla neho by som mala porodit do pondelka a ak aj tak nahodou nie tak ma napisal v pondelok do nemocnice,ze mam ist na pasy a a k rizikovemu lebo v stredu som mala opuchnute nohy a tlak bol zvyseny 130/90......tak vravel ze ked aj v pondelok budem mat u rizikoveho zvyseny tlak tak mi vyvolaju porod 🙂 ......no moc sa na tu vyvolavacku netesim ale len jedno ma tesi ze uz konecne mozem mat malinku pri sebe coskoro 😀

mirka8429
9. máj 2008

helenka no jasne ze mozes sem prist...budeme radi...no tak ti budem drzat palce nech ti to skoro ubehne a dobre dopadne.... 🙂

helena
9. máj 2008

MIRKA dakujem si zlata....... 😀
takl ja si budem s vami pisat ale uz by som rada rodila aj ja.......hadam to bude coskoro....od vcera ma akosi prehana aj dnes------ale nic take som nepojedla ze by som musela tak casto ist na wc 😕 ........a moja svagrina mi tvrdi ze aj to moze byt priznak bliziaceho sa porodu 😕 no neviem

mirka8429
9. máj 2008

heli no hej..moze...ale ako ti zavidim tu hnacku..ja mam teraz opacny problem..co sa tyka pôrodu neboj sa uz nemas vela... 🙂 🙂

helena
9. máj 2008

Mirka citam vas kazdy den-a viem ze mas problemik s tym,ale neboj sa bude to ok nejak to zvladnes...... 😉

mirka8429
9. máj 2008

heli sak musim aspon dufat a verit v to..inak som kukla mas krasny kocik 🙂 🙂 zaujimava farba...no a akurat pcham do seba vlakninu ta dufam ze aspon trochu pomoze 😖

helena
9. máj 2008

Mirka dakujem som rada ze sa ti paci 😉 a acidko si neskusala???? to pomoze 😉

mirka8429
9. máj 2008

heli nie to som neskusala...ja papam vlakninu, slivkovy kompot, vodu, teplu vodu polievky jogurty a vidis 😒

helena
9. máj 2008

joj hroza viem ake to musi byt hrozne 😒
ozaj porod sa da zvladnut???? ja sa sice este nebojim ale ktovie co ma caka aky porod 😒

mirka8429
9. máj 2008

heli ale tak vies ze ano..stoji to za to kôli drobcom neboj sa..pockaj musim lebo maly place ale pridem

helena
9. máj 2008

ok moja

betatka
9. máj 2008

mirka ja mam tiež problem so stolicou ale hlavne s hemoroidmi, stolicu už nemam tvrdu. Davam si čípky Avenoc to sú homeopatiká a tie sa môžu počas dojčenia a dnes som si kúpila kvapky HEM mal to byť pôvodne HEMOVAL ale nemali ich na sklade ale že je to to isté lebo je to od toho istého výrobcu(Valovič) je to tiež bylinný extrakt a ten je na činnosť hrubého čreva.

helena
9. máj 2008

idem ja zehlit trosku aby som mala pradlo ozehlene ked pojdem nahodou skor do porodnice 😀

mirka8429
9. máj 2008

heli no uz som tuu...

betatka dakujem a tebe to pomaha??

mirka8429
9. máj 2008

heli ok tak pekny vecer zelaaam 🙂 🙂

betatka a ako ...stehy uz lepsie??to ty si mala ten problem nie..ze ti nevypadli... ☹

lucia31
9. máj 2008

ahojte maminky a este bruska 🙂 gratulujem vsetkym novym, stastnym mamickam..dnes sa citim neuveritelne dobre, no tusim tu dve zienky pisali, ze aj to je znak bliziaceho sa porodu 😕 ..ja sa ale este nikam neponahlam, este nie som na rade, tak dufam, ze to na mna neplati..a co si pamatam, v ted den, ked sa mi narodil maly, mi bolo sice tiez fajn (ale to mi bolo vlastne cele tehotenstvo), no maly ma v brusku kopal uplne inac, tak divoko 😝 🙂 a teraz je moja babulka dost kludna..takze nechystam sa rodit, este nemam dorobenu kolisku, kupeny kocik a pobalenu tasku 🙂

betatka
9. máj 2008

mirka už vypadli aj teplota pomynula. Hej čípky pomahaju uvidim tie kvapky lebo len dnes som ich kupila ale už som bola na wecku a pohoda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre