Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

keva
21. máj 2008

ahojte už som zase tu...trochu som si pospala a vypotila som sa...táto chrípka je dobrá akurát na to, že mi trochu odpúchajú tie moje veľké nohy...
ja chodím do poradne každý týždeň aj na pásy som chodila každý týždeň mesiac tento týždeň som už nebola nakoľko doki povedal, že však už pôjdem rodiť...no ale nejako to neprichádza... len malá sa stále tlačí ale hore a nie dole nejaké to má pomýlené...na bruchu mi robí tatry...

aviril
21. máj 2008

anamnor, ja mám poradňu v piatok a tiež som dúfala, že už tam nepojdem. no možno mi to ešte vyjde.
zlatik, asi by sme už všetky boli najradšej v májovčiatkach

mirka8429
21. máj 2008

ahojteee babulky...tak co mate nove??kto este porodil??som tu dlhsie nebola lebo mi nejak nevysiel cas a ani citat nestiham...tak potom neskôr 🙂

duracelko
21. máj 2008

este sa hlasim do zoznamu ako kinderko aj ja - aviril, keva, zlatik, anamor, duracelko, a dalsi

ja som bola v poradni 12.maja a kazal mi prist az 26.maja (ja ale pre istotu idem uz teraz v piatok - tak mi poradila sestricka lebo sa jej do nepozdavalo ze mam prist az o 2 tyzdne) ja som bola na pasoch uz 2x, v piatok idem uz 3x a aj na sono. lekar ma vzdy skontroluje aj od spodu - tak dufam ze tym by moho urychlit aj to ostatne.

no co uz, ja len trpezlivo cakam kedy to na mna pride... odporucam to vsetkym kinderkam

kats
21. máj 2008

aj ja som dufala ze na poradnu uz dnes nepojdem a teraz dufam ze sa to do utorka dako rozbehne, lebo to mam volat svojmu lekarovi 'ze ved uz sa dako dohodneme' no tak to som zvedava... Mne tiez teraz prvy krat robili tie pasy... a to len preto ze mi bolo rano na odpadnutie... babyyyy ved uz musime dakedy porodit 😅

duracelko
21. máj 2008

doplnam ten zoznam kinderiek aby bol prehlad: aviril, keva, zlatik, anamor, duracelko, Kats a dalsi

keva
21. máj 2008

no tak to dúfam, že to porodíme...hádam mám tam to bábetko neostane na vždy...
včera ste nepozerali ordináciu v ružovej záhrade....strašne som sa smiala ked tam prišla tá jedna tehulka v takých červených šatách a sadali sa strašne ťažko aj muž jej pomáhal zo sadaním...hned som si povedala moje nervy tá to ale prežíva a ja som ešte pred včerom liezla po rebríku asi do 5m výšky pozrieť sa ako nám zaliali hornú deku na dome... 😀

zlatik
21. máj 2008

Kocky a ja som na pasoch nebola ani raz. Robia sa na meranie kontrakcii, ci ozvy srdiecka?

moni1412
21. máj 2008

zlatik ako to ze si nebola? chodi sa asi od 36tt.... robia sa aj aj. Aj kvoli ozvam srdiecka aj kontrakciam 🙂

kats
21. máj 2008

tie pasy, to jeden senzor je ako mikrofon - na ozvy srdiecka a druhy mi dali hore na brucho na stahy maternice

moni1412
21. máj 2008

ozaj, citam ze ti notebook vypovedal sluzbu.... ved si ho minule chcela vyhodit von oknom 😀 asi ta pocul 😀

duracelko
21. máj 2008

na tych pasoch - sa grafom zaznamenaju ozvy srdiecka, a tiez sa zachytia kontrakcie ak prave su. mne uz dva krat bolo zachytene namiesto kontrakcii - čkanie nasho drobca... asi sa vylakalo co to s nim robia- a zacala-l čkat

keva
21. máj 2008

zlatik...mne to robia tak, že mi dajú dva pásy...jeden monitoruje maternicu a druhý srdiečko dieťatka, ktoré počujeme dosť hlasno...
ako tak pozerám na ten zoznam kinderiek tak všetky máte ešte pred termínom a ja už jeden deň po termíne....

kats
21. máj 2008

nevedela som ze tie pasy robia pravidelne... mne tiez doteraz nic, a ani by mi ich nespravili keby som sa nestazovala 😠

zlatik
21. máj 2008

Keva, mne bolo tiez smiesno, lebo vstavala akoby vazila 300 kilo.

Duracelko - vdaka za zoznam. Inak presne rovnako nam dali poradnu 12ho a 26ho. Lenze ty ides aj v piatok. Ja by som sa tiez najradsej supla este k dokymu

moni1412
21. máj 2008

mna ked monitorovali v 7.mesiaci, 2x denne, tak ako pise duracelko, niekedy tie kopceky znamenali ckanie babätka alebo ked sa premiestnovalo.... 🙂

duracelko
21. máj 2008

Kats a to chodis do Bratislavy ??? myslela som doktory v BLAVE maju viac v hlave

zlatik
21. máj 2008

Moni, tentoraz mi nadobro odisiel cely harddisk, ale bracho mi uz objednal novy-vacsi aj silnejsiu ram-ku, takze snad si uzijem digiscrap bez nervov 🙂
Len skoda ze som prisla o vsetky fotky, co som sa fotila pocas tehotenstva 😠

keva
21. máj 2008

mne to zaznamenalo to ako som sa rehotala lebo môj mangel zapotil kravinu....

zlatik
21. máj 2008

A s tymi pasmi ste ma teraz teda "nenadchli" takze mam na to chodit pravidelne a ja som na nich nebola ani raz. Normalne mam nervy!!!!!

moni1412
21. máj 2008

zlatik citala som, to ma mrzi.... 😒 no len aby si stihla. Porodis a asi nebude cas. Ja sa k tomu nejako neviem dostat a tak ma to bavilo 😉

keva
21. máj 2008

zlatik a ked ti robí doki últrazvuk tak nepočuješ srdiečko? lebo sú aj také ultrazvuky ktoré to majú priamo zabudované a monitorujú to a nemusia to byť zrovna pásy...

aviril
21. máj 2008

ani ja som ešte na pásoch nebola

duracelko
21. máj 2008

zlatik moze byt tak ako pise Keva. ak mate kvalitnejsi ultrazvuk tak ti ozvy srdiiecka robia na tom. nestresuj sa...
keby si videla ten pristroj s pasmi v Roosveltovej nemocnicnici v BB - same sestricky vravia ze su uz celkom na velke H- a male o

aviril
21. máj 2008

môj má tiež taký UTZ, že to pekne monitoruje aj ozvy plodu, prietoky, pekne počujem srdiečko biť

kats
21. máj 2008

duracelko, hej chodim v BA na Antolsku 🙂 tu moj lekar nema ani ultrazvuk, naposledy mi robil na konci 36tt - to maju taky spolocny a caka tam na to asi milion tehotnych 😖 pasy maju len hore na porodnici a tiez vyzera ze ma uz co to za sebou 😒

zlatik
21. máj 2008

No tak v 38tt mi robil prietoky a pocula som aj srdiecko, tak asi to bude tak ako vravite, ze je to uz spojene s utz. Dufam...

keva
21. máj 2008

ešte tu je niekto?

zlatik
21. máj 2008

Keva, ja som tu, akurat som si dala veceru a uz pijem cajik z alchemilky

keva
21. máj 2008

aj ja pijem čaj ale na prechladnutie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre