Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

aviril
21. máj 2008

aj mne povedala suseda, nech si hodím 3 kolečká hore dole po schodoch. bývam na 3.poschodí, výťah nemáme, tak hádam by to aj mohlo zabrať. ale ja miesto toho sedím pri notebooku.
a veď tá chrípka ti to mala urýchliť,nie?

jankapo
21. máj 2008

baby, a manzelia nechcu pomoct??? 😉

aviril
21. máj 2008

jankapo, máš na mysli tie 3 písmená, začína na S, končí na X? ja už ani neviem, čo to vlastne znamená, skoro celé tehu sme to nepraktizovali. už ani neviem, ako sa to robí 😀
ty si bola rizikovka, nie? alebo na konci ste to už skúsili?

jankapo
21. máj 2008

avi, no skusili sme, ale dostala som zachvat smiechu... 😀
akoze sak som nevedela jak sa to bez brucha robi, nieto este s bruchom...no humor to bol, ti poviem... 😉
a zas susime...ale uz nie dlho....zacnem strihat meter asi... 😕

kats
21. máj 2008

Ahojte, tak som spat z poradne... cestou tam som skoro odpadla alebo skor sa povracala v autobuse... som to spomenula lekarke, lebo som myslela ze budem mat nizky tlak... ale naopak mala som 135 na 95... ale nic ine ziadne opuchy a pod... tak teda ani nevedela... ale poslala nas na pasy a boli ok
CS mam 1cm a branka volne priechodna na 1 prst, ale konecne maly nalieha hlavickou 😀
Inak to urychlenie na S a konciace X sme vcera skusali, a tak mi pri tom stvrdlo brusko ze sme to ani nedokoncili - teda ja nie 😉

jankapo
21. máj 2008

kats, a ako sa to ma koncit vlastne.... 😉

😀 😀 😀

zuzka.sk
21. máj 2008

Hehe, baby ... staci mi precitat 3 prispevky posledne a hned mi je do smiechu.

jankapo
21. máj 2008

jeee...zuzka zanuchala temu sex a uz je tu... 😉 🙂

aviril
21. máj 2008

kats, jankapo, asi s tým S_Xom sme na tom rovnako

keva
21. máj 2008

dievčence už som si myslela, že sme sami ktorí to cez tehu nerobili...môj manžel hovorí, že už ani nevie čo to slovíčko znamená...a ja mu sľubujem, že mu to po pôrode pripomeniem...

aviril
21. máj 2008

tak sme asi viaceré, keva

keva
21. máj 2008

včera mi jedna známa poradila, že ona ked išla rodiť tak si vypila energetický nápoj a vraj mala dostatok sily na pôrod..nepočuli ste o tom?

aviril
21. máj 2008

tak to som ešte nepočula. no čo, dáme redbull a to malé samé vyletí 😀

keva
21. máj 2008

ešte že bude pripevnené o pupočník inak neviem kde by sme ho chytali 😀

dasenka
21. máj 2008

ahojte majovky 🙂 hlasim sa teda, ze to uz mame za sebou a teraz sa trapime sami domka 😉 ked bude trocha viac casu tak sa hadam ozvem do popisu porodu a pridam vam fotecky mojho pampusika Mikulaska 😵 narodili sme sa 11.5.2008 v nedelu na den matiek, vaha 3300 g a dlzka 52 cm

keva
21. máj 2008

dasenka gratuľujem a prajem veľa šťastíčka a zdravíčka dieťatku... 🙂

aviril
21. máj 2008

dasenka, krasny darček ku dňu matiek, gratulujem.
keva, s tým pupočníkom máš pravdu. ale kto zachytí nás, veď my to budeme musieť vypiť? lebo v NR neviažu nohy k pôr.stolu

zlatik
21. máj 2008

Caute zienky, ja som opat u nasich na nete, lebo doma ma ide porazit od nudy, nemam co robit.
Pozeram, ze vcerajsi spln bol opat len hadzanim hrachu o stenu, lebo sme tu opat ako kinderka.
Manzel sa ma uz kazdy den vypytuje, kedy pojdeme rodit, lebo ze uz mu lezu vsetci na nervy ako sa ho vypytuju, ci este nic nemame. No co mam povedat ja, ked nosim na tych mojich nohach 20kg navyse a paradne to citim, puchnu mi uz nie len nohy, ale aj ruky. Poslickovia ziadny.
Inak ta horuca sprcha na brusko ma trvat ako dlho? Lebo ja si sprchujem uplne horucou vodou aj 5 minut a nic sa nedeje.

zlatik
21. máj 2008

Dasenka, gratulujem srdecne k babatku. Mozes sa presunut do temy majovciatka, tajne ti to zavidime 😉

anamor
autor
21. máj 2008

ahojte kočky, dnes som sa tu neukazala, lebo uz depkujem aj ja, ale uz ma to trosku preslo.... od rana. A to pocasie mi nedodava 😒 vcerajsie brusno-krizove bolesti v noci opat ustali ☹ bohuzial, dnes mi tak je od rana, ale stale nic pokracujuce....

blahozelam enajke a dasenke 😉
musino hezke fotos 😉

aviril, keva, zlatik som v tom s vami a este darka tusim 😉 zajtra mam kontrolu,tak som dufala, ze tam uz nepojdem ☹

anamor
autor
21. máj 2008

a este k tomu sexu, nepomaha ani ten ☹ my uz ju lakame na vsetky babske recepty a nič 😎 herečka

zlatik
21. máj 2008

Anamor, ani nam sex nepomaha, ani len brusko mi nestvrdlo, ja uz neverim ziadnemu receptu.
Akurat mi drahy volal, ze co porabam a ci ziadne zmeny. Tak som mu vravela, ze rodim, ale len v myslienkach 😀
Tak uz bol skepticky aj on. Ja nastupujem 27ho do porodnice, ked do pondelka neporodim. Strasne som nechcela, aby som mala vyvolavany porod, ale ak to tak pojde dalej, tak sa tomu asi nevyhnem.

anamor
autor
21. máj 2008

ja uvidim, co mi povedia zajtra ☹

zlatik
21. máj 2008

Anamor, tak ja ti zavidim aj to, ze ides do poradne, lebo ja som bola naposledy 12.maja a do dalsej poradne idem az v pondelok. Takze mne ostava len cakat, co je skepticke samo o sebe.
Uz chcem byt v Majovciatkach 😢

zlatik
21. máj 2008

Neviete co je nove s Anjelok?

anamor
autor
21. máj 2008

zlatik nevieme, ale hadam uz chuda rodi 😒
inak je cudne ze chodis tak malo do poradne, inak mne nikdy nerobili napriklad tie pasy, utz posledny v 31tt uz mam aj strach normalne...

zlatik
21. máj 2008

Ja to tiez nechapem, ved by som mala chodit kazdy tyzden a on mi s kludom anglicana povie, nech pridem o dva tyzdne a to ma zdola vobec nepozrel. Utz a prietoky mi robil v 38tt.

anamor
autor
21. máj 2008

ja kazdy tyzden chodim, s vynimkou,ze vzdy to bola streda, zajtra idem vo stv poobede. No uvidim, zasa ma bolia krize a podbrusko, ale opat ocakavam ze to vecer ustane.... uz na to ani nemyslim. tebe nejako upravili termin? ci ho mas stale 28?

zlatik
21. máj 2008

Vobec mi nemenil termin. Ja som mu povedala, ze budem robit vsetko preto, aby som porodila co najskor, najlepsie este v 38tt, tak ale clovek mieni ... a uz som v 40tt
Mna ked boli v podbrusku, tak je to max 2 krat za den aj to len velmi jemnucko a vacsinou ked si pozriem brusko, tak zistim, ze sa maly vypuca, takze to sposobuje tie tlaky. A krize mam uplne bez bolesti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre