Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

anjelok
12. máj 2008

no hodmon, ty aspon nemas dnes termin 😀

hodmon
12. máj 2008

anjelok, mojakrv kolise hore - dole ....ael trombocyty som mala v piatok nad hraniocu, takze do dalsich vyslekov mozem ist rodit do tej nemocnice, ktoru som si vybrala...tak mohlo by to byt napr.14.5 na manzelove narodky.....ale to by som musela vycuchat sparovacku asi celemu mestu 😀

trpezliva
12. máj 2008

ahojte
hodmon, ja som pred porodom spravila aj 200 drepov a niiiiiiiic. Chodila som aj po schodoch kym som bola v nemocnici (za jeden den aj pat krat do bufetu na prve poschodie z desiateho 🙂 ). Babatko nase tvrdohlave este chcelo zostat v brusku. Nebyt vyvolavacky urcite by sa na svet pytalo az o tyzden.
Inac vam drzim vsetkym palce!! JE to nadherny pocit mat babatko! 😀

hodmon
12. máj 2008

anjelok ..... no ked vidim tu tvoju 41ku , tak ti nezavidm...ale tak do tyzdna ti urcite zavidiet budem 😀

fabiana
12. máj 2008

Baby, a nebojíte sa robiť také veci??? Mňa pokúšajú stále tie okná a pod. kraviny, ale keď si predstavím, že by sa malý zamotal do šnúry, tak neviem... Možno je to povera starých mám, že na tom nie je nič pravdy... ale radšej nepokúšam, aby syn nenasledoval otca, môj muž sa narodil pridusený, modrý s pupočnou šnúrou okolo krku... 😖

miriamka
12. máj 2008

Fabi...ja cele tehu som aktivna,ale nerobim ziadne prace pri ktorych by som sa musela nadrapovat...len umyvam a tak,okna a ostatne veci si nechavam na obdobie po porode

anjelok
12. máj 2008

trpezliva a ako prebiehal vyvolavany porod? a kedy ti ho vyvolavali? nasej sa tiez nechce, dnes je termin a nic

hodmon, no len aby do tyzdna 😠

fab, no s oknami by som sa asi nenatahovala, ale take bezne upratovanie to by nemal byt problem

hodmon
12. máj 2008

ja sa tiez velmi nenadrapujem, len tak zlahka ..... poplievam zahradu s litrovou flaskou a pod. ....aspon sa nenudim, kym vsetko polejem, manzel je z roboty doma 😀

hodmon
12. máj 2008

ale vcera som uz aj sadila kvety ..... u mna to zavisi od polohy malej, ked je spravne natocena, tak sa mozem zohnut aj k zemi, inokedy sa zas ani nepredklonim

hodmon
12. máj 2008

anjelok - ty mas kupene nausniece pre malu? nemas zistene, ci ich daju uz hned v porodnici?

trpezliva
12. máj 2008

takze Lucke gratulujem aj tu 🙂
Anjelok, dostala som rano o 6tej prvu vyvolavacku, nabehli kontrakcie za 5 minut...a trvali asi styri hodiny..potom ma prisiel lekar kuknut a zistil ze sa neotvaram. Tak o 11tej mi supol dalsiu vyvolavacku. (to dost bolelo) Kontrakcie boli este silnejsie..ale furt som sa neotvarala. Tak po 8.hodinach mi robili cisarsky...bolo to v pohode...so spinalkou (to si urcite dajte!!). A na druhy den uz som behala po chodbe, no a po troch tyzdnoch som zacala aj cvicit. Jazvu uz vobec necitim. Drzte sa vsetkyyyyyyy! 🙂

fabiana
12. máj 2008

Trpezliva, mala si urobené predoperačné vyšetrenia vopred alebo ti ich robila dodatočne?

anjelok
12. máj 2008

trpezliva dakujem za info..no pravdupovediac takto si to ja velmi nepredstavujem 😒
tak len ostava verit, ze to pride samo..

hodmon, nausnice som este neriesila, to asi az potom, ked bude mat tak 3 mes., alebo mozno na prve vyrocie, ja sa poradim s pediatrickou a potom uvidim

anjelok
12. máj 2008

miriamka no ako kontrakcie?

miriamka
12. máj 2008

No brusko tvrdne zatial po 20 minutach

anjelok
12. máj 2008

no miriamka, ked to bude po 10, uz aj mozes ist 😉

luca26
12. máj 2008

ahojte majovecky 🙂 tak sa nam konecne podarilo zastavit sa na nete... ako sa mate? my s hugom stale nic, ale tym, ze sme stale KP tak ma v piatok pre istotu hospitalizuju a v pondelok ideme na to a este stale nie je jasne, ci sekciou alebo nie... 😖

fabiana
12. máj 2008

Ejda, Miriamka, držkaj sa!
Ja keby som merala len tvrdnutie, tak by som už dávno porodila... Bolesti nemáš žiadne, iba to tvrdnutie?

anjelok
12. máj 2008

miriamka, daj si tu horucu vanu, mirka20 mala nepravidelne kontrakcie a ked si dala horucu sprchu, tak sa jej spravidelnili a skratili a uz to slo..

miriamka
12. máj 2008

Fabi...mam len take pocity ako by som musela ist na velku,ale riadne velke bolesti.

fabiana
12. máj 2008

Miri, skús tú teplú vodu, či ti nepomôže... ono to spraví dobre aj na svalstvo maternice, viac sa ti uľaví... A nepotrebuješ na veľkú? Ja mám vtedy tiež bolesti občas... 😅

anjelok
12. máj 2008

no film skoncil, idem zehlit...horucu vanu dam vecer po panelaku 😉

miriamka
12. máj 2008

No tak uz hodinu mi je tak divne kazdych 20 minut,ale ziadne extra bolesti...len dost silne tvrdnutie bruska ktore trva asi 1-1.5 minuty.

anjelok
12. máj 2008

miriamka, ta horuca vana ci sprcha to bude urychli alebo zastavi, tak skus 😉 ..a daj vediet

miriamka
12. máj 2008

No som u maminy,takze teraz sprcha nehrozi...ale vecer skusim tu vanu.A hrozne ma picha tam dole,ako by som sa trhala alebo co...

luca26
12. máj 2008

miriamka... ja som mala podobne pocity cez vikend, ale horuca sprcha to zastavila, ale ja som tak trochu hypochonder, cize si muzik zo mna teraz robi srandu, ze rodim vzdy ked mi treba na velku 😀 drz sa, uz to dlho nepotrva a budete s jakubkom 2v2 😉

misanik
12. máj 2008

Ahojte, ja som sa vratila z vychadzky, nachodila som kilometre a citim sa super 🙂 nic mi nie je, len Noricko kope ako divy, zlatko moje, asi sa mu to hojdanie pacilo a teraz vyjednava aby som isla na dasiu vychadzku...
Miriamka, ja som si bola ista, ze ty uz mas po... no ale co popisujes, to znie slubne. Ozaj a velksoti babenka sa neboj, my sme amli rovnako ako vy 3500 uz pred skoro 3 tyzdnami a merali nas munuly tyzden a vraj len 3600, lekar hovoril, ze teraz uz babatka nerastu skoro vobec, placenta uz tak nevyzivuje.

miriamka
12. máj 2008

Misanik...no dufam,ze tam nemam maleho slonika,a drobcek bude mat pekne do 4kg 😵
No uvidime kedy to pride,ale uz sa tesim

azurmanka
12. máj 2008

Caute babenky,miriamka tak ja si myslim,ze Tvojmu drobcekovi sa uz naozaj zachcelo von.U mna to bolo podobne pri prvom porode....

misanik
12. máj 2008

Lucka, ked mas chlapceka KP, tak ti urcite spravia sekciu. Vraj len pri dievcatkach sa pustaju do prirodzeneho porodu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre