Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

katmi
1. máj 2008

anamor tak to asi registruju az od toho druheho datumu.. ked to tam dorucil znova.. oni sa neseru.. hned ti povedia,ze sice bolo dorucene v termine,ale museli to vratit.. to su take svine,ze az 😠 😠

anamor
autor
1. máj 2008

katmi tomu verim a je mi to jasne... neriesim to uz, hlavne ze moj doktor este na mna pozeral ze co chcem.... ja osobne na doktorch mrzim viac pocas mojho tehu ako na socialku... hadam mi tie peniaze poslu, takze ocakavam okolo 20.maja, ze pride cely april a tie styri dni marca...

mirka8429
1. máj 2008

misi aha..no on je dobry...aj ja som bola spokojna s Adamom..nebol sice zamnou na izbe potom..ale vcera mi volal sa mi ospravedlnil ze nebol ale ze nestihal..a ze ako sa citim a ze ak by nieco bolo mam mu volat..a po sestonedeli sa mu mam prist ukazat ze ako sa stiahla maternica...inak dnes som sa tak zlakla..som si nasla steh vonku...a predtym sa mi prilepila vlozka o steh..tak som si myslela ci som nejak tou vlozkou nevybrala..ale to asi vypadol...konecne...uz aj ostatne by mohli....

anjelok
1. máj 2008

anamor, aj ja si myslim,ze to eviduju az od datumu doplnenia

nebojte baby, v maji uz urcite dostanete peniazky

katmi
1. máj 2008

anjelok no len pri nasej uzasnej uctovnicke silne pochybujem,ze to stihla do 3.4., pretoze ja som jej uctovnictvo davala 1veho tusim.. a ona to urcite posielala postou, a nie osobne.. takze sa potom rata den dorucenia do soc.poistovne.. a ak to poslala 1veho, co vravim,ze silne pochybujem, tak by to snad doslo do terminu.. ale nemam nic.. takze to isto poslala neskor.. 😠 😠
tiez mi dobre lezie na nervy.. lebo ked som jej hovorila,ze jej to poslem skor, nech mi to aj skor posle do socialky,tak s tym mala existencne problemy,ze onamusi najskor porobit danove.. ale sama aby som si to poslala,tak to uz nechcela.. 😠 😠 jaaaj.. radsej uz som ticho,lebo sa rozculim

katmi
1. máj 2008

zuzi ved uvidis.. vravim,mne odpisali na to,co som sa pytala.. tak uvidim.. kamoska mi hovorila, ze jej chodi materska vzdy 15teho..tak uvidim..ked mi nedojde,tak taky bordel tam pojdem narobit,ze sa budu cudovat..kurnik ved nemozem byt dva mesiace bez akeholkovek prijmu.. co su normalny???

anjelok
1. máj 2008

katmi tak sa nerozculuj, lebo v aprili by si aj tak dostala len za tie 4 dni, to by ta z biedy nevytrhlo, v maji uz urcite dostanes za april..aj za tie dni v marci podla mna

zuzka.sk
1. máj 2008

Jasne, ze v maji ich uz ASI dostaneme, pokial to bude v poriadku, ale to uz akoze mi bude dost jedno.... cely april som zila z coho? zo vzduchu? a v Maji budem behat do 14 dni od porodu so zasitou suskou zase na socialku, aby mi milostivo dali peniaze za dieta... mrte tlaciv vyplnim a OSOBNE to tam musim ist zaniest. Idioti. Ine ma nenapada. Celu matersku budem len tlaciva nosit.

katmi
1. máj 2008

anjelok ja viem.. je to pravda.. ale ide tu o princip.. o nic ine..

anamor z toho si nic nerob.. moj lekar, resp. sestricka ked mi vypisovala ziadost o materske, tak mi povedala, ze si mam napisat nastup na MD sama.. dobre co?? napisala mi iba termin porodu, dala mi tam peciatku lekara, podpis a ze nastup si mam napisat sama.. som to tu potom so zuzkou riesila..ze ktory datum tam mam dat.. uzasne,ze?

anjelok
1. máj 2008

zuzi, ale ved v aprili zijes z marcovej vyplaty predsa, v aprili by si aj tak dostala zo socialky len za tie 4 dni..ja som dostala len za ten jeden, kedze som od 31.3...a v maji dostanes normalne celu matersku za april (ak dostanes)

anamor
autor
1. máj 2008

katmi mam to este v cerstvej pamati ako si to riesila.... 😉

zuzka chce to pokoj, lebo porodis, ked mas doktora na horach 😉

katmi
1. máj 2008

zuzi ja im to tam teda rozhodne nemienim na sociallku odnasat osobne a stat tam 3hodiny v rade.. ja vsetko pekne poslem doporucenou postou.. este aj s dorucenkou.. taku namahu si dam teda.. tak potom som zvedava,na co sa budu asi tak vyhovarat.. ked budem mat vratenu dorucenku s ich podpisom a datumom prebratia..

zuzka.sk
1. máj 2008

Katmi - na to si pamatam. Este ze moj doktor to poriesil vcas. No, podla toho, co Ti napisali, kedze to moj zamestnavatel odniesol 15.4. tak ja tiez az v maji mozem nieco cakat. Ale ok, lenze mne ani PN nejako nechodila pravidelne, presne ze ide o princip, lebo ja som zila z vyplaty normalne, kedze ja mam PN od zamestnavatela platenu. Keby som sa mala na socialku spoliehat.... neviem ako by to dopadlo. Proste bordel.

katmi
1. máj 2008

anamor no vidis? tak neklamem. 🙂 😉 ale hlavne, ze chodim do sukromneho centra a vsetko si tam pomaly platim.. slak aby to zobral..

misanik
1. máj 2008

mirka mile od neho ze volal. Ja som bola teraz spokojna ked som tam lezala, chodil za mnou na izbu vzdy ked mal sluzbu, hned rano ako sa mam a potom pred odchodom aby ma poinformoval kedy znova pride do sluzby naozaj zlaty je. Tak an man posobi, ze od kedy viem, ze bude pri porode tak sa nebojim.
Tvoj doky je tiez zlaty aj co som pocula pri porode, bol mily.

zuzka.sk
1. máj 2008

Ja viem baby.... ja uz som kludna, som sa na nich vyvrsila mailom, lebo ked budeme drzat pusy ... vsetky mamicky, tak to vecne bude takto, nech vedia, ze neni sme secky dementne tehule, co sa nevedia obhajit. Aj tak sa dnes nudim, tak som aspon nieco uzitocne spravila. 🙂
Anamor, ja skor porodim z inych veci, nez z tohto, este zajtra musime vydrzat, mas pravdu 🙂

anjelok
1. máj 2008

baby hlavne sa ukludnite, robite si tym len zle, ked sa rozculujete, nebojtee, v maji pride prva almuzna 😀

mirka8429
1. máj 2008

misi hej..aj somnou na izbe lezala jedna co rodila u murina a druha u rosakovej a tiez chodili na izbu..dokonca oproti lezala kocka co rodila u besiho a tiez za nou bol..ale oni sa zrejme poznali...

misanik
1. máj 2008

Kocky odbocim od temy peniaze zo socialky, mne sa nad tym uz nechce ani rozculovat. Robite si niektora to lanove semienko? Ja som to kupila, ale ani sa toho svateho si neviem spomenut co s tym mam robit. Zuvat to? varit to? a na co to vlastne mam?

misanik
1. máj 2008

mirka ako sa volal ta od rosakovej? nie nahodou Lubka?

anjelok
1. máj 2008

misanik netusim, ja ziadne semienko nemam 😀 ..ale tusim lanove semienka ked sa zamiesaju do jogurtu, tak to je dobre na zapchu, nie?
..ale s porodom to neviem ako suvisi

misanik
1. máj 2008

anjelok ja viem naisto, ze nam dula to odporucala pred porodom, ale hlava derava, neviem vobec co s tym 😀

anamor
autor
1. máj 2008

mne sa zda, ze sa maju jest take surove, zuvat, ale neviem. A ja nerobim este nic, akurat budem pit malinikovy caj, ale este ani ten nepijem.... ale uz pomalicky zacnem asi.

mirka8429
1. máj 2008

misi mne sa zdalo ze Ludka ale moze byt ze bola Lubka..xixi taka blondinka zlata...ofinku mala

katmi
1. máj 2008

anjelok dobre si to nazvala. ze almuzna.. a aj to si musime stokrat vytelefonovat,aby nam to vobec doslo.. 😠

misanik 😀 a nieje to podobne na to,ako tej caj z ostruziny malinovej?? alebo som si to poplietla?? 😅

katmi
1. máj 2008

inak kocky ja som citala, ze ten caj z otruziny je vhodne pit uz 2mesiace pred terminom porodu.. nejak tu zaostavame.. 😅 😀

misanik
1. máj 2008

mirka ano, to bola moja spolubyvajuca. Rodila v sobotu, taka symposka. Aky mala porod? Ja som odchadzala v sobotu na obed na priepustku, tak sa akurat trapila este.

anamor
autor
1. máj 2008

katmi ja som zasa citala v knizke, ze si tym mozes priblizit termin porodu, tak ako aj tym masirovanim bradaviek a hlavne vyvolat silnejsie kontrakcie.... tak si vyber... niekto moze pit hektolitre a aj tak bude prenasat a porod to neulahci...

mirka8429
1. máj 2008

misi ona mala ist na cisarsky ale sa jej to rozbehlo samo...tak rodila normalne..mala dievcatko karolinku....

anjelok
1. máj 2008

katmi 😀 ..lepsie neskoro ako nikdy 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre