Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

dasenka
2. máj 2008

anjelok tak to su zrejme ti poslickovia, co som este nezazila 😵

miriamka
2. máj 2008

No ja sa tiez citim super,a preto som bola prekvapena ked doky hovori ze kazdym dnom to uz pride.

anjelok
2. máj 2008

dasenka, neviem, ci poslickovia, mozno..lebo bolo to take skor ze ma tam nieco velmi tlaci, ani nie ze boli...bolelo len pri pohybe ako krce, ked mate nieco stiahnute..a vecer som mala dost napnute brusko, mozno som len bola nafuknuta, tak preto, lebo hovorim, ked som sla uz asi 3x na wecko tak uz bolo lepsie

no a vcera som si sla nahadzat veci do porodnice, co mam uz 2 tyzdne pripravene do tasky a zistila som, ze sa nezmestia..a to je dost velka sportova taska..takze asi to fakt bude musiet ist do dvoch 😒

dasenka
2. máj 2008

no ano aj mne vraveli ze dopredu sa nemusia u kazdej kocky prejavovat vsetky priznaky a moze nas to chytit zrazu nepripravene 🙂 som potom lsestricke povedala ze ako mam rozoznat ozi kontrakcie, ked nemam este ani poslickov? bude to zaujimave 🙂

miriamka
2. máj 2008

Anjelok...a to co do tej tasky balis?Ja som sa v pohode zmestila do takej mensej 😉

dasenka
2. máj 2008

ja mam dve tasky zatial.. do maleho ruksaku som zbalila veci pre mimi a do tasky pre seba... teda nemam to este v taske len na posteli rozlozene... som si povedala ze ked to na mna pride, tak sa budem balit aby som sa dacim zamestnala pred tym nez pojdem do porodky

anamor
autor
2. máj 2008

miriamka ja mam tiez dost velku tasku, ved len tie podlozky pod pacienta a vlozky zaberu polovicu miesta...

miriamka
2. máj 2008

A kolko vloziek beriete?Ja len jedno balenia,ostatne donesie manzel ked bude treba

dasenka
2. máj 2008

je to otrasne clovek plati poistenie a vsetko mozne a nakoniec by si mal pomaly aj postel do tej nemocnice doniest.... minule som sa o tom akurat bavila s kamoskou, ze tie nadstandardy a podobne priplatky ako uplne normalna vec ze je s tebou manzel sluzia na to, aby zaplatili kompletnu starostlivost cigankam. tie sa neseru (s prepacenim) ci nesu nejake nepremokave podlozky a vlozky a tolaetak podobne do nemocky..... stale na ne doplacame

anjelok
2. máj 2008

dasenka, ja som to mala tiez len tak prichystane na posteli v detskej, ale vcera prisiel brat a aj prenocoval, tak som ich musela zbalit..a dobre ze som, lebo potom by som stresovala, ze sa mi to tam nepomesti 😀

miriamka, no tak ako pise anamor, len tie poporodne vlozky, nepremokave podlozky kolko zaberu, potom dvoje slapky, jedny do sprchy, jedny zdravotne+pre manzela, kozmetika, odsavacka, prsne vlozky, nocne kosele, zupan, toaletak..potom som rozmyslala, ci mi bude toaletak jeden stacit po tom klystire 😀 😀 ..a berem 2 ks 😀
a spravim to tak, ze plienky, vlhcene obrusky pre mimi, odsavacku, cumliky, prsne vlozky, klobuciky, to dam do druhej mensej tasky a to mi donesie manzel na sestonedelie

anamor
autor
2. máj 2008

miriamka ja mam zbalene dva

zuzkazrzka
2. máj 2008

no ako to ze nemame este ziadne majove dietatko 🙂

mna strasne maly tlaci uz od vcera...tak velmi dolu, niekedy citim az taku bodavu bolest v oblasti mocovecho mechura a nizsie

danka86
2. máj 2008

mna uz nebavi v noci vstavat, vydrzim max 2,5h neist na zachod ale to je fakt maximum. inak tak 1,5h. Cez den ani nie, ale v noci sa nato stale budim.. uz som z toho zufala.. ☹

dasenka
2. máj 2008

anjelok ja si ale beriem aj kabelku normalne na doklady a veci priamo k porodu - myslim tym hlavne vodu, hroznovy cukor nech tam nevyschnem a mam nejaku energy 🙂 pytala som sa sestricky a vraj to mozem tak aspon cosi

dasenka
2. máj 2008

danka aj mne to vychadza po 2 hodinkach, som sa smiala ze mam presny trening na dojcenie 😉

anjelok
2. máj 2008

danka, dasenka..aj ja kazde 2 hod, ked je dobra noc, tak kazde 3 hod 🙂..a dnes som sa budila kazdu hodinu, ale to kvoli tej bolesti, taka aku pise zuzkazrzka..tiez ma tam dole asi mala tlaci alebo co..a ked sa vycikam, tak je lepsie, tak asi fakt je tam malo miesta

anjelok
2. máj 2008

miriamka, ja tiez beriem len jeden balik vloziek, manzel potom donesie druhy, mam len 2 kupene, hadam bude stacit a ked nie, dokupi

dasenka
2. máj 2008

ja beriem rovno dve balenia, nastastie mam obrovsku tasku 🙂 to uz mate zostupenu hlavicku v panvovych kostiach a preto ked sa vycikas tak je lepsie, male sa uz chystaju 😉

zuzka.sk
2. máj 2008

Cau Efcso - prave robim zase premiestnovanie nabytku... zase mi sibka, ale co uz? ved uz mozem rodit, tak som kludna aj keby 🙂
No mne nikdy nejako v noci netvrdlo, tak neviem, ale mala som aj taky tlak na konecnik, si hovorim, zeby? Ale zaspala som, tak pohodka.
CO robite ? dnes je brutal pekne vonku.
Anamor - jasne, v 15 tom mesiaci ziadna nechodila 🙂

anjelok
2. máj 2008

zuzka, aj ja take tlaky dnes v noci, som bola si 3x na wc na velkej..a hnacka samozrejme, ale ja mam hnacku skoro furt, ale vzdy len raz idem..a teraz tie tlaky..tak som musela viac krat 😉

dasenka, ja uz mam asi tu hlavicku az tak dole, lebo ked mi robila uzv, tak mi fakt az tam uuplne dole isla s nim..hovorila, ze si mam uplne stiahnut nohavice, aj tak som ich mala od gelu

miriamka
2. máj 2008

Inac my teraz kam ideme vzdy tasku do porodnice vozime zo sebou...ze keby nieco 😀

dasenka
2. máj 2008

tak to mas uz malicku asi naozaj prichystanu, mne ma moj hlavku este hore tak sa nechysta ☹ zuzka ja som posledne dva dni upratovala svokrovcov povalu.. aj tak nie sme ani v polke. vcear asom z toho bola taka utahana ze som myslela ze sa aj rozhodne maly na svet a nic.... tak ani nosenie tazkych veci nepomohlo, asi sa mu u mna paci 😀

zuzka.sk
2. máj 2008

Ja som mala taky tlak len ked som lezala na boku, zaujimave, no ved uz tlaky mozu byt vselijake 🙂 Hlavne nech su tym spravnym smerom.
Ja mam 2 tasky, jednu prirucnu k porodu, so starsou nocnou koselou, kvapkami do nosa, Labellom , toaletakom, uterakom a jednymi slapkami, ostatne balim do vacsej tasky, po porode, nocna kosela, zupan, dalsi toaletak, vlozky a podlozky pod pacienta a odsavacku a klobuciky, podprdy a vlozky do porpdy, proste tieto hygienicke veci.
Nepochybujem, ze ked by som nieco potrebovala surne, ze mi to neposkytnu, ak nie, poslem manzela pre to do tej druhej tasky. Ved sa nic nedeje. Pre babo mi donesu taku papierovu tasku na druhy den, to vsetko pouzijem a mozem ju vyhodit, + pri odchode na oblecko pre nu mam nachystane v sedacke. Ja uz toto neriesim, by som to len prebalovala, proste bude to tak. Keby ma to chytilo niekde na ceste, kde nemam veci so sebou, tak co by sa stalo? Nic... cize som kludna.

miriamka
2. máj 2008

A ked mate dve tasky,kde ich vlastne cely cas budeme pocas porodu mat?

anjelok
2. máj 2008

ja tasku so sebou nenosim..sak naco? keby daco, drahy zbehne po nu, ale ked ste zdaleka, je to ine..
ale som si povedala, ze zacnem uz so sebou nosit aspon 2 vlozky, keby mi nahodou praskla plodova voda..totiz na priprave nam hovorila poradkyna, ze jednej kocke praskla v auparku 😀 😀

anjelok
2. máj 2008

miriamka, ja planujem, ze ta druha, kde budu veci na sestonedelie bude v aute a ked ma tam prevezu, tak drahy to donesie z auta tam..a hned ju asi aj vybalim a zoberie ju naspat domov..

dasenka
2. máj 2008

miriamka.. tak to by aj mna zaujimalo ze kam si to dam, mozno to budeme vlacit so sebou az na porodnu salu... pochybujem ze nas pojdu "ubytovat" este pred vysetreniami a porodom na izbu..... no idem povysavat mozno sa mu nebude pacit prave takato aktivita a rozhodne sa cosi poriesit 😀

anjelok
2. máj 2008

miriamka, ale ked ty si sa zbalila do jednej tasky, tak to neries..ja by som tiez brala len jednu, keby sa to pomestilo a som si aj myslela, ze sa pomesti, len realita je ina 😀

miriamka
2. máj 2008

Ja tiez uz nosim vlozky,pre istotu 😉 A tasku mam len jednu,tu bude mat manzel za ulohu opatrovat 😀

anamor
autor
2. máj 2008

miriamka Jandova na otec pri porode povedala, ze taska bude putovat s nami, budeme ju mat vraj pod postelou tam kde budeme prezivat prvu dobu porodnu v miestnosti pre cakatelky apotom po porode ako nas prevezu na izbu, tak asi nam niekto zoberie aj tu tasku.... ktovie....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre