Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

danka86
28. apr 2008

inac aj ja uz som neni taka ja predtym.. uz som tiez povedala, ze uz mi je jedno kedy to pride.. lebo boli noci, ked som z nervozity a pozorovania samej seba ani nespala.. svokra mi uz neviem kedy povedala, ze ona uz vidi, ze kazdu chvilu porodim a zbytocne to len cloveka znervoznuje, takze tomu uz nechavam volny priebeh..

zuzkazrzka
28. apr 2008

aj oj maly stikuta tak 3x denne...pahltnik a mama potom aby sedela na zachode 🙂

ninka123
28. apr 2008

Danka,pravdepodobne takto tyzden uz budes mamina..u kazdeho to je individualne, moze sa to rozbehnut z hodiny na hodinu..drzim palec 😉

danka86
28. apr 2008

dakujem a mozno este budem o 2tt s bruskom 😀 😝 Baby, ked ja mam aj obavy z toho, ze nebudem vediet, ze to na mna prislo, lebo aj mamina aj krstna mali porody eins, zwei hodina aj s cestou do nemocky. Bez kontrakcii a tiez si neboli iste, ci je to ono a tohto sa obavam aj ja.. keby mi aspon voda odtiekla 😒

anamor
autor
28. apr 2008

no moja nestikuta kazdy den, ale vcera dvakrat.

barny
28. apr 2008

jaj a este one question, ak vam ide partner pri porod, musia ist na na ster z nosa a ust alebo nie?

anjelok
28. apr 2008

jaaj baby, to ja voobec neriesim, ze kedy ja porodim..kedy to bude, vtedy to bude, mala vie najlepsie, kedy ma prist
prave som drahemu dala za ulohu, nech uz konecne poriesi tu podlozku pod monitor dychu..sak uz by som rada aj postielku mala prichystanu, a som si dnes povedala, ze uz by som tento tyzden mohla aj veci do tasky nahadzat, mam ich este stale na posteli poukladane..takze ako vidite, ja sa nikam neponahlam 😀

zuzkazrzka
28. apr 2008

janka sa mi paci tvoj pristup..ja som sa teraz rozhodla, ze musime vydrzat este tyzden, nech som zdrava a potom mi je to uz jedno...uz od zajtra som v 38 tyzdni a tak mozeme rodit a teeda sa aj hybat...mesiac lezim doma a uz by som aj niekam isla a nemozem ani uspokojovat svoje pudy...teda hniezdenie...a pomaly nebudem stihat 😀

anjelok
28. apr 2008

barny u nas nemusi manzel nic...len sa dostavit 😉 a zaplatit 500 sk samozrejme

danka86
28. apr 2008

barny, pocula som ze v ZM to je treba-tie stery. Ja rodim v ruzinove a tam stacilo zaplatit poplatok.

anjelok
28. apr 2008

zrzka v 39tt to uz budes brat tak isto 😉

baby idem vyvesat pradlo a sup do toho mesta, tak sa zatial majte

barny
28. apr 2008

anjelpk aj tu sa plati 500 sk ale musi ist na stery, tak ide zajtra a som zvedava ci stihne lebo vysledky budu az buduci tyzden a mna trasi doktor ze to bude tento tyzden ale mozno sa mily lebo ja sa na to zatial necitim 😀 (na porod) lebo bez vylsedkov ho nepustia ku porodu 😠

aly
28. apr 2008

Aj u nás môže partner prijsť len tak (samozrejme ak sa na to cíti 😀 ), poplatok 300,-

barny
28. apr 2008

no to mate fajn lebo ak to na cloveka pride predtym ako budu vysledky tak ma smolu a nemoze ist

anamor
autor
28. apr 2008

my tiez musime mat zaplatenych 500, absolvovanu predporodnu pripravu otca, zapisanu v knizke a mozme tam byt spolu.

barny
28. apr 2008

anamor tak predporodnu pripravu mat nemusi aspon nehovorili ked som sa bola pytat tu je zas potrebny ten ster

aly
28. apr 2008

Zaujímavé aké sú všade rozdielne podmienky. Aj čo sa týka kontrol pred pôrodom. Ja ešte stále chodí´m k mojej doktorke a vyzerá to tak že aj budem pokračovať do pôrodu.

jankapo
28. apr 2008

anjelok, no svata pravda....meni sa to kazdy tyzden...to su fazy... 😉

zlatik
28. apr 2008

Fiiha, este aj stery od partnera, no to su mi novinky. V porodnici, kde chcem rodit ja musel povinne absolvovat predporodnu pripravu, lebo inak by ho k porodu nepustili a plati sa tiez 500sk.

Kocky, kupili ste si niektora babyvak? Alebo premyslate nad kupou?
Mne sa to celkom pozdava, lebo tam moze babatko lezat, nie ako v klasickej klokanke. Ale zda sa mi tisicka dost za kus latky.

aly
28. apr 2008

Zlatík, Ja som tiež rozmýšlala, ale neviem či to využijem. Všade sú inzeráty, že úplne novy, nepoužívaný alebo len málo používaný, tak neviem. A v lete by asi moc slnko svietilo na maličké

anamor
autor
28. apr 2008

zlatik ja neuvazujem o babyvaku ale o takom nosiči na vyuzitie do hor na vylety a tak. Planujem to kupit niekedy v lete a ak sa bude dat, tak na jesen budeme turistikovat v trojici.
Povodne som planovala baby šatku, ale asi by som ju nevyužila, tak o nej už neuvažujem.

anamor
autor
28. apr 2008

ale inak je to podla mna dobra vec, ale musis vediet, ze to vyuzijes....

betatka
28. apr 2008

danka86 - aj ja som bola otvorená na 1,5 cm a do druhého dňa som porodila a doktroka mi povedala že mala ženu čo bola dva mesiace otvorená na 3 cm a porodila až ked je to vyvolali.

Dakujem baby za povzbudivé slová. Jediné čo ma zatiaľ drží nad vodou je pomoc mojich rodičov, lebo keby mi nevarili tak už asi vôbec nekojím.

zlatik
28. apr 2008

Ja si napriklad neviem predstavit ako budem rano chodit do potravin na nakupy, do vytahu sa mi kociar nezmesti, takze budem musiet zobrat drobca na ruky - dole do kocikarne, ulozit a az tak von, lenze vchod do potravin pozostava asi z desiatich schodov, takze kde necham kociar?
Ja sa bojim nechat babatko v kociari pred obchodom, a kto mi ho postrazi? Na okolo sami cigosi.
Ja fakt neviem. Takto si viem predstavit, ze by som ho supla do babyvaku a sup ho na nakup.

zlatik
28. apr 2008

Betatka, drz sa, neboj, mliecko sa vrati urcite v plnej parade, len malu casto prikladaj. A kedy si zacala brat tie homeopatika na mlieko? Mas tie ricinus communis?

aly
28. apr 2008

Baby na radiu OK budú za chvilku rozoberať tému - muži pri pôrodoch. Majú sa ludia ozvať SMS-kami, tak som zvedavá na názory.
Betatka, držím Vám palčeky.

betatka
28. apr 2008

zlatik ano mam tie homeopatika, beriem ich od druhého dňa po návrate z nemocky. Niekedy sa nedá často prikladať ked ani kvapku nevytlačím. Musím počkať aby sa mi niečo aj vyrobilo. a práve vtedy musím dokrmiť.

anamor
autor
28. apr 2008

zlatik v tvojom priapade baby-vak, nosič potrebuješ, tak nevahaj a kup ho... ja napriklad by som to nemala kde využiť, treba aby každá u seba zvážila na čo to potrebuje, myslím, že ty máš pádny dôvod potrebovať ho....

anamor
autor
28. apr 2008

betatka drzim palceky, pozitivne mysli a ver ze kojit budes, to je zaklad... nas vstky to este len caka....

zlatik
28. apr 2008

Betatka, tusim ze som pocula, ze babatko treba prikladat aj vtedy, ked nic nejde, ze stimulaciou bradavky sa vlastne spusta tvorba mliecka.
Inak co pivo? Neskusala si? Kup si nealko a vyskusaj, mozno pomoze

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre