Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

aviril
29. apr 2008

verulka, aj ja som mala po pôrode vždy hrozné problémy so stolicou. teraz vyskúšam tie slivky, snáď pomôžu. ja som sa vždy bála tlačiť, že sa mi roztrhne šitie a okrem toho som ani nevládala už na wc tlačiť, veď na pôr.sále som sa natlačila až až... a už som mala úplne ochabnuté svaly. pri prvom som mala cisarák, vtedy som na wc nevládala kvôli jazve na bruchu a druhého som mala prirodzeným pôrodom a to ma zas všetko bolelo dole. Takže som si vždy dávala glycerínové čípky, ale potom už ani to moc nepomáhalo. hádam tie slivky zaberú, asi si ich zaobstarám dopredu

misanik
29. apr 2008

Ahojte brusina. Tak ja sa hlasim uz z domu. Budem tu cakat s vami 🙂 Monitory su vraj dobre, ten pupocnik ma stale okolo krku, a nemam sa vraj stresovat (to sa sice budem) ale som uplne zatvorena. Krcok 2cm centrovany, tuhy... hlavicka este ani nenalieha. Tak verim, ze vydrzime aspon do pondelka ked uz mam spat mojho dokyho a potom neviem. Kusok sa bojim hmotnosti toho mojho dietata, aj sestricky v nemocnici ochkali pri kazdom monitore ake mam velke brusko, a drobec mal pred tyzdnom 3500g, no viem ze to nie je prasne ale aj tak. Som sa dnes pytala ci ked sa neotvarm nebude mat kym porodim 4500, sa doky smial ze snad nie, ze tu najvacsiu fazu priberania ma za sebou.
Galante srdecne gratulujem. Nepostrehla som kto dalsi ma babatko, ale idem poskumat 🙂
Joj, som rada, ze som doma, nemala som v nemocke ziadnu liebu, len som lezala a isla raz denne na pasy... no nuda, a tie ich postele su pre takuto velrybu uz nepohodlne. DOma mi prejdu dni rychlejsie. Tiez sa mi hormony blaznia, v nemocke ked prisiel manzel som v kuse revala. Nad hlupostami typu a uz nebudeme nikdy spat sami ako pred tym, uz mi nikdy nebudes pichat injekciu (verili by ste ze hormonmy poblaznenj zenskej este aj toto pride luto?)...no hruza.

jankapo
29. apr 2008

Miskaaaaaaaaaaa....huraaaaa, ze si doma... 🙂
Vidis, aj lekar sa stiha vratit....no ja som tiez stale zavreta, tak tu skacem na fitlopte, manzel vravel, ze mi ju prilepi na zadok...ked nahodou prestanem skackat, tak mi pripomenie... 😀 😀 ale nie...srandu si robim (taku polovicnu)

anamor
autor
29. apr 2008

s tymi susenymi slivkami mi to radila aj kamoska, akurat to jedze fakt len prve dni po porode, lebo jej mala mala prave kvoli slivkam problemy s bruskom vraj, ked ju zacala kojit, ale vraj na stolicu po porode je to uzasne 😉
zuzka velku mnamku si varila. 😉

miriamka
29. apr 2008

Ahojte bruska,
tak ja som stale 2v1...drobcekovi sa asi v brusku paci a nechava ma v klude dokoncit posledne veci na domceku 😉
Nejaka nova maminka?

anamor
autor
29. apr 2008

ahoj miska, vitaj doma, sa tesime ze ta pustili 😉
miriamka teba spominame uz od nedele 😉 tak zatial nic, ako prve noci v domceku?

jankapo
29. apr 2008

Miriamkaa, ty jedna, my sme uz mysleli ze si dalsia mamina, si nas minule naplasila, a teraz sa tvaris ze ty nic...No no...

anamor
autor
29. apr 2008

miriamka vcera porodila galanta - mala ten planovany cisarak a este davnejsie 16. tusim porodila nika2 a mala termin konom maja, mrk tabulky....

miriamka
29. apr 2008

Baby,aj ja som cakala ze uz porodim...doky mi dal maximalne tyzden a ja stale nic 😠 ,ale asi chce byt drobec predsa len majove babatko 😵

zuzka.sk
29. apr 2008

Anamor - aj to vyzera a vonia super. 🙂
Miriamka - som si myslela, ze uz si mamina... 🙂 dnes som na Teba myslela.
Misanik - ked si este zavreta a 2 cm krcok tuhy, to musis vydrzat dlhsie ako ja a aj teda do pondelka rozdhodne rodit nechcem, moj doktor ide stvrtok piatok na hory... nechce sa mi ho otravovat a tahat do BA 🙂 Pockame do 5.5. ne?

miriamka
29. apr 2008

Zuzi...ved aj ja to uz cakam kazdym dnom,najradsej by som uz porodila 😉

zuzka.sk
29. apr 2008

Miriamka to verim.
Baby inak dosli mi minuly tyzden tie podprdy na kojenie z tej stranky svet zeny, ci ako sa to volalo. Su skvele, hladke, ale pevne, jemne elasticke, 290,-/ks, perfektne mi sedia a prisli mi do 7 dni. Som bola v soku. A aby som nenadavala, ze postovne, tak mi prisla aj ceruzka na oci ako darcek, ja ju darujem mamine, lebo ja taku nepouzivam, ale potesi. 🙂

jankapo
29. apr 2008

Mirka, heh, toto by lekar nikdy nemal povedat, ze to moze byt kazdym dnom...lebo zakon schvalnosti ze nebude...sa nastavis a nist. Mne povedala ze tak skoro to teda nebude...tak zijem ako netehula...neriseim a je to isto lahsie... 😉

miriamka
29. apr 2008

No ved ja na dome kedze uz sme prestahovani zariadujem jedna radost,a ked to pride tak to pride...tiez sa uz neznepokojujem.Uvidim,co povie doky zajtra na poradni...pre istotu idem uz aj s taskou 😀

zuzkazrzka
29. apr 2008

ahojte, tak som sem opat na chvilu nakukla.

misanik, super, ze si doma 🙂
janka ty teda skaces na fitlopte 🙂 super...aj ja by som si poskakala....to vraj tak byva, ze ked si celu dobu na rizikovom, tak potom nie a nie porodit...moja kolegyna to tiez tak mala, lezala od 4 mesiaca dole hlavou a nakoniec skoro 2 tyzdne prenasala a to jej potom uz kazali behat, skakat, pratat a sulozit, aby porodila 🙂

zuzka.sk
29. apr 2008

Ja este s taskou nechodim, ale asi zacnem... hehehe.

miriamka
29. apr 2008

No ja uz zacnem chodit s taskou,nech mam klud 🙂

zuzka.sk
29. apr 2008

Zuzkazrzka - ja zacnem vsetko hento robit, co si napisala... od 5.5. 🙂

zuzkazrzka
29. apr 2008

no zuzka, aj ja niektore by som zacala aj skor 😉 napr. ten sexik 😅 aj ked mi abstinujeme len tri tyzdne ale nejako mi to chyba 😅 hmmm

miriamka
29. apr 2008

No a citala som ze Sandrinkin Lukasko ma otravu krvi?To ako sa preboha stalo? 😕

mirka8429
29. apr 2008

ahoajte babule tak my sme uz domka z pôrodnice..Samko sa narodil 24.4 o 3:30 hod s mierami 3370g a 50cm a dnes nas pustili domov 🙂

zuzka.sk
29. apr 2008

My len par dni abstinujeme, lebo mi doky dal nieco, na precistenie, tak som nechcela riskovat, ale uz sa mi teraz ani moc nechce, nechcem to este rozbehnut, az po weekende, v nedelu si dame, v pondelok pojdem na kontrolu a mozno si ma tam necha 🙂 To by bol timing, co?

anamor
autor
29. apr 2008

ahoj mirka vsetko vieme, sme informovane, blahozelame Samkovi a sme radi, ze to proste na teba prislo same 😉

zuzkazrzka
29. apr 2008

zuzka super timing by to bol 🙂 aj ja nejaky vymyslim...v piatok ideme na kontrolu, ja este do vtedy beriem nejake vaginalne veci a ptom uvidime 😉

mirka vitaj doma...krasne miery 🙂 my sme mali 3 300 uz minulu sobotu ☹ asi budem rodit slonica 😀 . ako sa vam inak dari, zotavujete sa dobre?

zuzka.sk
29. apr 2008

Mirka super ! Sak my vieme 🙂 sme Ta sledovali.
Miriamka - ja neviem, co je Lukymu, nejako som to nepochopila, som tu vtedy nebola. Ale na fotke vyzera v poriadku, tak neviem, co mu je. ☹

miriamka
29. apr 2008

Zuzka...nic si z toho nerob,aj nas bude riadny valibuk 😀

anamor
autor
29. apr 2008

okopirujem vam o sandrike, co vcera kopirovala vs:

sandrika nam poslala toto : Ahojky mam zlu spravu Luky ma silny zapal zobrali mi ho do inkubatora bude tam asi do piatku uvida sa ako bude nevedia co mu je konkretne len ta hodnota ma byt max 10 a luky ma 113 hrozne som plakala a to som ho na noc po tom mojom velmi tazkom porode dala na noc prec lebo somspala len hodinu a teraz mi ho zase zobrali nasilu som taka smutna
a toto :s lukaskom to vyzera velmi zle dostal krvacanie do celeho telicka , ma selest srdiecka a neviem co v3etko ma vela ylzch vzssledkov ja neroyumiem preco co som komu urobila

livka299
29. apr 2008

Baby Sandrika pisala ze ma nejaky zapal, to zistili z krvi sedimentaciou..asi nevedia coho /nechcem sa robit mudra, velmi sa v zdravot. veciach nevyznam 😅 /

Mirka a preco pred nami stale tajis Samka, uz by sme ho chceli vidiet 🙂 🙂

mirka8429
29. apr 2008

anamor aj ja som rada ze to prislo same 🙂 🙂

zuzi 😀

misanik uz si doma?som ta chcela prist kukbut na A ale ja neviem tvoje meno len nick 😖

jankapo
29. apr 2008

Mirka, vitajte domka...Daj foto a zmen si profil na maminku, a piiiiis...ako bolo, ako sa citis? My sme zhave na info.... 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre