Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

katmi
1. máj 2008

livka ja si tiez myslim,ze sa uz pripravuje.. ved bolesti krizov mam uz skoro tyzden.. ale tak striedavo.. ze dva dni mam, potom mi nic nieje, potom kazdy druhy den a tak..

livi a co sa dialo po klistire? 😅 inak to som sa chcela spytat.. da sa to "vydrzat"? ja sa toho asi obavam najviac.. neviem preco

zuzkazrzka
1. máj 2008

katmi, boli ma len chrbat a mam taky divny pocit ze dnes rodim 🙂 ale mozno len stresujem, snazim sa presvedcit, ze do zajtra musime vydrzat
🙂

a klistiru sa bojim aj ja pocula som hrozne hystorky ☹

anamor
autor
1. máj 2008

ahojte kocky 😉 ako mame dnes? Dnes by sa naozaj nejake mimco mohlo vypytat na svet, po vcerajsej poradni to na mna nevyzera, a ozaj streptokoka mam negativ, uff.
Janka, livka zeby fakt rizikovky prenasali, boze to ja sa este nacakam.... ale ja myslim, ze prenasat ani nie.... aj tak mam casu dost....

dasenka
1. máj 2008

caute baby 🙂 ja som po vcerajsej kontrole tiez nie prave nadsena.... otvorena na 2,5 cm a krcok cely, vraj to do tyzdna nevyzera. som zvedava ako to budem zvladat lebo uz teraz je toho viac ako dost sak to poznate

anamor
autor
1. máj 2008

ja musim povedat, ze ja sa citim stale dobre, ale ja mam skutocne este tie dva tyzdne cas 😉

dasenka
1. máj 2008

tak to mas 😉 ja teoreticky tiez ale nejako sa mi to zda kazdym dnom tazsie.... v ramci moznosti tehotnych zien sa citim tiez dobre ale ked nemozem rano ani ohnut prsty tak ma to netesi 😒

anamor
autor
1. máj 2008

tak to nie je zavideniahodne fakt.... ja mam tiez niekedy horsie dni, ale prevdlada viac tych dobrych, len to nechcem zakriknut. A co meno pre maleho uz si rozhodnuta?

dasenka
1. máj 2008

no este nie, asi to bude nakonie vyberanie z klobuka 😀 minuly tyzden sme boli kuknut porodnicu nech viem kam idem 🙂 a akurat si tri kocky z predporodnej pripravy odnasali domov babatka... tak som im zavidela

livka299
1. máj 2008

katmi no to, co sa dialo na zachode som nezazila, ze som aj okna po sebe utierala 😅 😅 😅 ....ale teraz uz budem vediet, ze radsej sadnem na ten spinavy hajzel... 😅 😅 😅

misanik
1. máj 2008

Ahojte brusina, tak mne je uplne super, vyspinkala som sa ako babatko 🙂
Miriamka nepise a po tom co tu pisala vecer? Hmm? Ze by prve majovciatko? Zrzka ty co vymyslas, ved buduci tyzden sme mali vyhanat tie nase chlapciska 😀

misanik
1. máj 2008

livka ja pamatam klistir este ako skolacka som lezala v nemocke a davali mi ho, ale nemam take strasne spomienky na to. Len je to neprijemne, ale da sa vydrzat 🙂

dasenka
1. máj 2008

no nam vraveli ze pred porodom sa nedava klasicky klystir ale ze nejakou specialne dlhou hadickou... aj som sa to pokusala zohnat v lekarnach a zdravot. pomockach ale vsade maju len klasicke kratke.. aj ja sa bojim, ze nestihnem "dobehnut"

janca704
1. máj 2008

Ahojte, riesite uzasnu temu 😀 , ale klystir je nieco, coho sa aj ja dost obavam 😅 Jednu nedobru skusenost uz mam, nieco podobne, ako livka 😅 😅 😅 😅 😅 Vraj je aj nejaky "domaci" klystir Yal, ale je jemnejsi, ako to, co davaju v nemocke. Inak davaju cipky, nie?

Ozaj, po vcerajsom uzv ma nas "drobec" cez 3400g 😕 , co sme vobec necakali. Tym padom tam vyskocil TP uz na 14.5. 🙂 A ja neviem, ci sa mam tesit, ze tu bude zrejme skor, alebo sa bat, ci vobec takeho slonika vytlacim. Ale mame potvrdene, ze sa otocil hlavkou dolu 😵

misanik
1. máj 2008

Jej Janca, dalsia co bude rodit slonika 🙂

danka86
1. máj 2008

baby, tak toho klystiru sa obavam aj ja, ale kamoska co rodila pred 3tt vravela, ze to bolo v pohode... aj ja by som uz miminko privitala, najhorsie je to cakanie, ale uz to len hadam nejak pride 🙂

janca704
1. máj 2008

Misanik, tusim aj vas Norko je slonik, nie? 🙂

Danka, tiez mi kolegyna hovorila, ze ten klystir bol uuuuplne v pohode. Ona sa dokonca vedome pred odchodom do nemocky najedla 😉 😉 Rada jej verim, no uvidime, ako to bude v reali 😀

misanik
1. máj 2008

Janca, danka, ja si fakt pamatam klystir ako v celku v pohode zalezitost. Nie je to extra prijemne, ale v pohodicke, toho sa nebojte. 😉
Veru Janca, my sme mali uz pred tyzdnom 3500, takze tiez maly slonik 🙂

livka299
1. máj 2008

Veru baby najhorsie je na tom vsetkom cakanie 😉 ale rada: este si mozme trocha oddychnut 😀

miriamka
1. máj 2008

Ahojte,
ale kdeze...stale 2v1,aj ked vytok ruzovo-hnedej farby pokracuje a aj kriza pobolievaju...ale inac ziadne tvrdnutie ani nic,takze uvidime.
No ale som rada,chcela som aby bol drobcek majove babatko a aj bude,uz len pockat aky datum si vyberie 😵

misanik
1. máj 2008

miriamka, no ja som uz myslela ze ty zahlasis prve majovciatko 😉

miriamka
1. máj 2008

Misanik...ja cakam na datum 5.5 🙂

anamor
autor
1. máj 2008

sama som zvedava kto zahlasi prve majovciatko 😉 co takto vo volny den /ja mam od rana pocit, ze je sobota, aj ked teraz na MD to je akosi jedno..../

misanik
1. máj 2008

No do 5.5. cakam aj ja, ale nie kvoli datumu, vtedy uz bude nas lekar opat v sluzbe 🙂 Ale u mna ziadne priznaky.

misanik
1. máj 2008

anamor, toto aj ja mam popletene. Este aj co som v tej nemocke bola, vcera som mala pocit cely den ze je piatok... Uplne som dopletena.

miriamka
1. máj 2008

Baby,a kedy by nam vlastne mala prist prva materska?

anamor
autor
1. máj 2008

miramka to netusim, niektore baby dostali. Mne vcera prisiel list zo socialky, ze ziadaju odo mna kopiu rodneho listu dietata, kvoli vyplateniu materskeho.... takze asi az ked im dorucim rodny, az potom, ale netusim...

miriamka
1. máj 2008

Anamor...tak to je riadna somarina.To akoze dostanes matersku az po porode? 😕

anamor
autor
1. máj 2008

neviem, ale mne sa uz zdalo komicke aj to, ze tam je napisane, ze ma vyzyvaju, aby som dolozila uvedene dokumenty... jasne mali napisane, ze mam termin 23.5. 😉

misanik
1. máj 2008

Ja som tam bola osobne, lebo amli tiez nejake popletene datumy a mam nastup od 6.4., mne povedala, ze v maji mi zaplatia tu cast za april. To sa vlastne vyplaca mesiac do zadu.

mirka8429
1. máj 2008

zuzkazrzka klystiru sa neboj..ja som ani necitila ako mi ho dali..je to uplne uzka mäkka hadicka...fakt nic...

misi ahoj..tak ako sa mas dnes

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre