Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

antynka1
29. mar 2010

Je to vytrhnuto z kontextu - je to odpověď Dr. Kouckého - ale mě osobně je po přečtení hned lépe:

"riziko předč.porodu před 32.týdnem ( po něm nás předčasný porod "nezajímá" - výsledky jsou pak stejné,jako u donošených dětí )"

lucik...
29. mar 2010

anty vidíš, u nás v porodce berou za donošené od ukončeného 34 😉 To ty mimča už i sami zvládnou dýchat

lucik...
29. mar 2010

a včera jsem tuhle hranici taky přešla, takže jsem relativně v klikdu že i kdyby to přišlo, tak to bude snad už v pořádku 😵 😵 😵 Ale jen ať tam ještě vydrží aspoň do 37 😀

zdenkapo
29. mar 2010

holky
tak mě zase moje gyn i ta primářka z porodky řikala,že za plně donošené je obecně považováno mimčo od 36 + 0tt,předtím jako lehce nedonošené,nedonošené atd.

lucik...
29. mar 2010

zdeni no plně donošené jsou asi až od 36+0 ale od toho 34+0 už zvládnou sami dýchyt a ty co mají nad 2kg - to je většina už asi nemusi být ani v inkubátorech, takže by to mělo být už vše v pořádku 😵

antynka1
29. mar 2010

Asi po tom 32 tt si pobude v inkubátor, možá na plicní ventilaci, ale pravděpodobně to zvládne, to je nejdůležitější 🙂 U nás v porodce berou od 36+0.

xxx.klarka
29. mar 2010

Jinak si moje dr. pořídila do ordinace monitor. Tak dneska si to na mě sestra zkoušela najít srdíčko, protože v tom není moc zběhlá. 🙂 Ale podařilo se jí to na poprvý, sama se divila. 😀

lucik...
29. mar 2010

klári tak to je super, to ani nemusíš na monitor do porodky 😉 Já jdu za týden na poslední poradnu, pak už jen do porodky na monitor.
Mě ani dnes nedělala UTZ, jen poslouchala srdíčko nějakým strojem 😀

zdenkapo
29. mar 2010

jj,od toho 36 +0tt je to mimi bráno jako narozené v termínu, předtím to záleží jak na tom mimi je,ale asi do inkubátoru jo aspoň na vyhřívání... ale dá se říct,že už jsme všechny za vodou,všechny mimča by to zvládli

xxx.klarka
29. mar 2010

lucik, mě vždy kontroluje srdíčko na UTZ🙂tak jsem ráda. Hlavně koukala zda je maličká opravdu otočená hlavičkou. 🙂 Taky jsem ráda že to má, nebudu muset někde lítat. 🙂

Volala jsem na internet a koncem týdne nebo ten další mi předělají internet dolů bez problémů, paráda. 🙂

janulka04
29. mar 2010

caute kocky...vy tu uz v plnom prude "rodite"? 😀
ja nad tym radsej nerozmyslam, bo pri malych som si porod sama privolala 😅

co mame nove? 😕
ja vo stvrtok ten kontrolny UZV, ci sa mala otocila do spravnej polohy...tak som zvedava, lebo origos uz som nemala mat UZV ziaden....a este ma caka aj odber krvi, kedze i po uzivani preparatu od dokiho mi zelezo andalej klesa 😔

janulka04
29. mar 2010

a pridala som do nasho albumu fotku toho mojho melonika 😀

lucik...
29. mar 2010

ahoj janul, jak sis sama privolala porod 😀 ? To by mě zajímalo 😀 😀 😀

vavenka
29. mar 2010

Ahojte, tak som aj ja spat z poradne, mala ma 2500g, dole hlavou, vsetko ok, CS 0 🙂 a na to ze som naliata, mi len povedala ze mam prestat solit a pit mineralky 😀 a ze pozor na vahu 😕 😕

Zajtra uz nastupujem na MD a teda ked videla vypocitany TP porodu tak hned aj dodala ze neexist ze dovstedy vydrzim, ze to tipuje na koniec aprila 😉

lucik...
29. mar 2010

ahoj vaven, gratuluji k dobrým výsledkům 😵

janulka04
29. mar 2010

ahoj, lucik.... 😉
ja som bola pred porodom hospitalizovana 4 tyzdne a fakt som uz nanic ine ako na porod nemyslela, stale som v kazdom pichnuti videla kontrakciu a len som brusku dohovarala, ze zajtra uz je den D 😝 😀
aj som sa vyfotila a foto si ulozila ako: POsledny den u maminky v brusku a vecer vravim malym, ze zajtra je pondelok, to sa rodia pracoviti ludia, tak hybaj von 😀
a rano som sa prebudila, ze mam krvavy fliacik, ako vytok na nohavickach, tak som to utekala povedat sestricke, ona tam zalarmovala celu nemocnicu pomaly 😀 ...a ja, dama najvacsia si az potom vyjdem na zachod a hadaj co? Nohavicky biele ako sneh!!!! 😕 mne sa to snivalo, to bol taky nechutne zivy sen.... 😀
a co som im teraz mala povedat, ze prepacte, to sa mi len snivalo, porod sa nekona? 😀 Tak som ich nechala v tom, ze hadam vedia, co robia...ale svete cuduj sa, ja som bola otvorena na tri prsty a mala som aj kontrakcie!!!! 😀 😀
Tak ma poslali na izbu, ze hned pre mna dojdu, no ja som si pekne este zalomila, ved co budem, nie? A zobudim sa a nadomnou kopa lekarov a sestier a ze ona rodi a ona si tu spi??? 😀 😀 😀
Bolo to cele divne...teda aspon to rano vtedy 😀 😀 😀

vavenka
29. mar 2010

Lucik dakujem 🙂 citam ze aj ostatne ste v poriadku, takze aj ja gratulujem 😀

sunny323
29. mar 2010

ahojte tehulky, nestiham vas vsetky zas precita, dlho sm tu nebola.. Ale uz ste niektora spominali malinikovy caj a ja mam s tym obrovsky problem ho zohnat! Obehala som asi 10 lekarní v BA a NIKDE ho nemaju.. Este by som doplnila, ze lekarnicky na mna kukaju ako na puka! Ze to este nepoculi 😀 Viete mi poradit baby z BA, kde by som zohnala malinikovy cajiiiiiik???? Dakujeeeeeeeeem

janulka04
29. mar 2010

vavenka, ahoj....to mame podobny problem, ja skoro nesolim a lytka mam katastrofalne naliate...zatial mi nic na vahu nepovedal ...

lucik...
29. mar 2010

janul tak to je vtipný 😀 Takže porod v pohodě jo 😀 😀 😀 A malé se narodili přesně nebo dřív? Sestřenky dvojčátka se narodili v nedokončeném 36tt 😵 😵 😵

aaadus
29. mar 2010

sunny a ptala ses na čaj z listov ostružiny malinovej?

lucik...
29. mar 2010

vaven a kolik máš nahoře kilo? Já mám nahoře 17,5 (fuuuuj) 😀 😀 😀 A dr. říkala ať se tím vůbec nestresuju

janulka04
29. mar 2010

moje male na termin, 38tt ukonceny 😉 ...jedna normal a druha KP 😒
ale potom uz to zase tak v pohode nebolo, sa neboj 😀 ...najlepsie bolo, ako mi supli vyvolavacku a mne kontrakcie totalne zmizli...ti mali zo mna ine soky 😀

janulka04
29. mar 2010

baby, ja uz 14 kil...a niekedy aj +16kg..nechapem...mne to tak skace... 😀

lucik...
29. mar 2010

janul a měla si druhou tedy normálně i přes KP? Sestřenka právě taky měla tu druhou KP a ještě jim jaksi "někam" utekla že nechtěla vyloženě ven 😀 Tak jednu měla normál a druhou chtěli vzít císařem ale nakonec tam pro ní doktor nějak "sáhnul" a vytáhnul ji... 😖 Ona to prý ale vůbec necítila a doteď mu je vděčná že jí zachránil před císařem

blanka.k
29. mar 2010

Ahoj holky, držím všem palce, ať jsou kontroly ok a těm co jim dnes dobře dopadly, gartuluji!
Nám se malej otočil přesně před 8 dny, den před kontorlou a můžu říct, že furt cítím pohyby akorát dole a na boku a nahoře se mi dělá boule, asi prdýlka 😅 Prostě vůbec teď nějak necítím, že by se něco změnilo, kdyby mi to mudr. neřekla, že se otočil 😅 AKorát se mnohem míň hýbe.
Kdo máte sedačku Maxi Cosi Cabrio? Jak se sundává ten potah? 😅 Sundala jsem tu vložku na novorozeně, i zespod to šlo, ale teď zápasím s těma pásama tam a jak to sundat z té vrhcní části, to dole šlo odháknout.... 😅
Janulka - teda, dobrý porod 😅 😀
Dnes jsem si koupila 3 takové volnější halenky, ze ketrých i dokážu vystřčit prsa pro kojení, tak snad už moc nepřiberu. A asi budu nakupovat jen v CaA, tam jsem se vlezla i do S, pak jsem ještě skočila do Terrannovy, a málem jsem to L ze sebe nesundala 😀 A taky jsem si koupila aroma olej, meduňka + citron, tak si večer naložím do vany, navoním.... A byl to takový altenrativní obchod (hudba, knihy o meditaci, olejíčky, zdravá výživa, tak sjem si koupila i ten maliník. čaj.) 😉

vavenka
29. mar 2010

Ja mam +17 😅 pricom 3 kila som nabrala za poslednych par dni, asi to bude fakt aj ta voda -janul mne sa uz aj zahadne stratili clenkove a zapastne kosti, a o tvari ani nehovorim... Sa citim ako matrioska 😀

zuzana39
29. mar 2010

sunny ja som ho kúpila pred mesiacom na antolskej v lekárni,ale nie v tej pri vchode do polikliniky,ale v tej dalšej.

sunny323
29. mar 2010

dakujem zuzana... a vola sa to normalne MALINIK?

zuzana39
29. mar 2010

neni za čo sunny,ja som si ho pýtala,ako list ostružiny malinovej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre