Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

kely
30. mar 2010

Dezyre aha já jsem fakt hlupana🙂
Adelka drzte se, myslíme na Vás a držíme pěstičky 😉 Zase lepší když budeš pod dohledem.

xxx.klarka
30. mar 2010

adelka, juj tak držím palečky. Potom nám nezapomeň dát vědět, budeme na Tebe myslet 🙂 😵

janulka04
30. mar 2010

no, dezy...ona je to zase vyhoda, ze ak mas nejaky bezny problem, nepresedis v cakarni pol dna a nepochytas este aj daco navyse
a ak je clovek vtirka ako mm, vybavi a vydupe si, aby ho zobrali hned 😀

adelka89
30. mar 2010

doktorka rikala, ze mame jet hned, ale manzel je jeste v praci,tak cekam az prijede a pojedeme...
Nejlepsi by bylo kdyby si me tam nenechavali, nebo jen do Velikonoc a dali mi leky domu, tomu ovsem moc neverim, pokud ten tlak neklesne bude se muset maly narodit driv, tak uvidime. Nechci to brat tragicky snazim se nad to povznest

dezyre
30. mar 2010

Jani, tak to máš štěstí s manželem.. určitě u vás všechno takhle vyřizuje 😀 😀 😀 😀 Ono někdo to tak ani neumí.. Třeba já s manželem vždycky raději sklapneme a podřídíme se, ale tchán, ten si umí taky vyřídit, aby měl všechno hned a větší výhody, dokonce i slevy, když něco kupuje.. fakt dar 😀 😀 😀

dezyre
30. mar 2010

Adelko je pravda, jak tu někdo psal, že je lepší být pod dohledem a teď už si v týdnu, který porodu nebrání, dokonce už i malej má plíce vyvinuté. Pořád lepší než kdyby si byla doma a začala se ti odlupovat placenta nebo něco a malej trpěl hladem. Opravdu tu nemocnici neber tragicky, ale spíš buď ráda za to, že tě tam snad pořádně vyšetří.. a hlavně kdyby se měl malej narodit, už ho budeš mít u sebe 😉 Jak jsem psala výš, moje kamarádka rodila ve 36 týdnu, malá měla 43 cm a 2100 g, narodila se zdravoučká v pohodě dýchala všechno, v inkubátoru byla jen jeden den a pak byli už spolu na pokoji. Sice strávili v porodce asi 3 týdny, než malá přibrala do 2500 g, ale zvládli to v pohodě. Uvidíš, že budete taky v pořádku, ať už budete rodit nebo si tam jen poležíte 😉 Ono je pravda, že v nemocnici na tebe všechno padá, psychika a tak... ale nebudeš tam sama 😉

pheva
30. mar 2010

Ahojte Majovky

vidim, ze sa to pomalicky rozbieha 😉

Ja som vcera musela ist na pohotovost lebo som mala a stale mam kontrakcie, ale povedali mi , ze kontrakcie sice mam kazdych 25minut ale dost slabe, krcok skrateny na 27mm.... tak ma poslali domov a mam len odpocivat. Super.....

Inak moj maly je narodeny v 37tt a mal 3110g a 48cm

janulka04
30. mar 2010

je, adelka, tak sa drz... 😉

lucik...
30. mar 2010

Ahoj holky 🙂

janul držím palečky ať je malá brzy fit a ať jste všichni v pořádku 😵

Adélko to mě mrzí, ale raději si polež a buď pod dohledem... Mám kamarádku která byla celé těhotenství v pořádku a ve 33tt jí z ničeho nic vyskočil tlak, začalo se jí dít něco s placentou, krvácela a malá musela okamžitě císařem ven... Teď je krásňoučká, zdravoučká.. U tebe si to ohlídají a i kdyby už se měl malej narodit tak už bude úplně v pořádku, dyť už si 37 😵 😵 😵

Jinak my máme do porodnice všechno růžové 😀 😀 😀 Body s dl.rukávem, tepláčky, mikinu a čepičku. Popř. tam přibalím ještě nějakou bundu, ale myslím že deka bude stačit, já doufám, že bude teplo 😀

adelka89
30. mar 2010

diky holky za povzbuzeni 🙂
verim, ze nas tam dlouho zbytecne drzet nebudou. Akorat jsme si s manzelem rikali, ze by uplne nejlepsi bylo, kdyby se maly dneska narodil 🙂

adelka89
30. mar 2010

holky nevite jestli je tady v nemocnici v Bohunicich internet ? Abych vedela jestli si mam brat notas, nebo ne?

lucik...
30. mar 2010

adel je, to by bylo skvělý 😵 😵 😵 Moje mamka taky měla vysoký tlak když čekala mě a taky jí porod vyvolávali asi 14 dní před termínem

dezyre
30. mar 2010

Vidíš Aduš to je přístup 😀 Já už bych taky hrozně moc moc chtěla, aby se už malej narodil. Nejlepší by bylo kdyby mi doktor příštý týden na kontrole řekl, tááák za dva týdny už budeme rodit, to by vycházelo na 38 týden ... jůůů to bych tak chtěla 😀 😀 😀 V podstatě už mám vše nachystané.. ještě přebalím kabelu do porodky, zjistila jsem, že jsem si nachystala moc malou a nevleze se mi tam fén a kosmetika na obličej (nemyslím šminky, jen kosmetika na beďáry 😀 ), tak to ještě a hotovo, malej se může narodit 😝

dezyre
30. mar 2010

Tak moji maminu vezla do nemocnice sanitka s tlakem 130/110, prý dokonce na příjmu doktor seřval sestru v sanitce, že neumí ani změřit tlak 😀 Sestřička prý skoro brečela, že ta paní měla opravdu takovej tlak.. no ale mamina ležela asi měsíc v nemocnici a nechali ji porodit normálně v termínu, ale tak to byla doba před xx 20ti lety 😀

lucik...
30. mar 2010

já bych taky už chtěla aby se malá narodila, ale jen ať si ještě počká, aspoň dva týdny do 37tt pak se může klidně narodit 😀 😀 😀

andelka
30. mar 2010

adelka: Neboj, bude tov pořádku. I kdyby se měl malý už narodit, tak mu žádné vážné komplikace nehrozí. V nemocnici se o tebe postarají, lepší než něco zanedbat. Jedna z mých vzdálených neteří se narodila o 3 týdny dřív, neměla ani 3 kila, a je nádherná. I dvojčátka se většinou rodí v 37 tt a bývají úplně v pohodě. Držím palce 🙂

Holky, začínají mi asi neduhy posledních týdnů - bolí mě spodek, nemůžu pořádně chodit. Ale je to jen posledních pár dní, tak přemýšlím, jestli to třeba nemůže být i tím, že jsem od minulého týdne nachlazená (dneska už je to docela OK) a pár dní jsem fakt dost smrkala, kýchala, cítila jsem, jak se mi napínají břišní svaly (pokud je mám teda 😅 ) a teď najednou toto. Jestli se mi tím malý nazačal posunovat dolů. I takové to píchnutí dole cítím častěji. Nebo že by se začala roztahovat pánev? No, za týden kdu do poradny, tak uvidím, co řekne doktor, jestli je CS v pořádku, co mimi a tak.

A v čem půjdeme z porodky? No, ještě nevím. Nějak to budu muset pokombinovat, protože nějaký vyloženě komplet nemám. Ale vypadá to na košilku s dlouhým rukávem, dupačky, bundičku, čepičku, ponožky (nebo capáčky) a rukavičky. Zavinovačku do autosedačky nemáme, tak vemu kdyžtak menší deku. A barva bude buď modrá nebo modrožlutá (záleží jestli se mi malej vleze do dupaček 50 nebo 56),doplňky bílé.

mishutka
30. mar 2010

Ahoj, držím palce Adelko 😉

Já mám pro malýho bodyčko a teplakovku 62 až pojede z porodnice a zachumlá se do Emitexky 😀

andelka
30. mar 2010

Tak to já doufám, že se malý dřív jak v termínu nenarodí, protože mám všechny věci ještě v bednách, v igelitkách, nemám nic nachystané, vyprané, tašku nezabalenou...je to tím stěhováním, že to nemám ještě kam dát 😒

lucik...
30. mar 2010

mishu 62? To čekáš tak velký dítko 😵 😵 😵

přesně jak říká andělka, sestřenky dvojčata se narodili ve 36tt a jsou obě naprosto zdravé, krásné, v pořádku 😵 😵 😵

nikkka
30. mar 2010

ja normalne citim ako sa mi roztiahla panva, neboli ma nic, len mam pocit ze zrazu mam akosi daleko od seba nohy, citim tam taky volny priestor medzi nohami, aj ked sedim to iste...

mishutka
30. mar 2010

Ne, ale v 56 mám jenom bodyčka a dupačky a to se mi moc na cestu domů nelíbí, ta teplakovečka není moc velká(polodupky a mikša).
Hele, víš co lepší větší než mít pak fopa 😀

vavenka
30. mar 2010

Ahojte, adelka drz sa, tlak nieje sranda, tak je lepsie ked budes pod dohladom.....

Som vam sfotila aj moj kotlik, na 35 tt az az, ani si neviem predstavit, ze este porastie 🙂

vavenka
30. mar 2010

Teda tie fotky 🙂

dezyre
30. mar 2010

Luci, tak já ty dupajdy mám nachystané taky 62, ale když jsem je měřila s 56 co mám jiné, tak byly velikostně stejně, ... asi nějaký menší 62 😀 Ale pokud má Misha nachystaný klasický 62, tak to je fakt hodně velký, 62 nosil malej od kamarádky ještě ve 3 měsících, a to se jí narodil a měl 4300 g a 50 cm.. a z porodnice mu dávala košilku 50 dokonce a dupajdy 56... Tak opatrně s těma velikostma 😉

dezyre
30. mar 2010

Jejda Vavi, pěkně kulaťoučký bříško máš 😉
Nikky tak to máš štěstí.... mě se rozjela pánev - přes boky mám asi o 15-20 cm víc než jsem měla, ale stehniska se nedali a nabíraly taky hezky, takže s nima třu o sebe.. v životě jsem to neměla ☹ ☹ ☹ ☹ Jejda kde jsou ty časy před třičtvrtě rokem 😀 😀 😀 😀 😀

mishutka
30. mar 2010

Tak snad to těch 20min.domů přežije ve větších věcech 😀
Já jsem se kvůli vám byla ještě podívat jak je to velké a ještě snad i pouvažuju 😀 Ale manžel ví kde co máme tak něco vymyslí kdyby byl mrňavej 😅

dezyre
30. mar 2010

Ještě k tomu jsem takovej extrém, že každýmu popraská kůže na břiše a mě popraskala kůže na zádech. No chápete to,.. a když jsem to řekla mamině, že jsem divná, tak se mi směje ještě teď, že to taky ještě neviděla 😀 😀 😀 😀

vavenka
30. mar 2010

Dezyre no ja natieram brucho aj zada aj stehna, zatial sa kozka drzi, ale uz mam niekedy pocit ze pukne kazdu chvilu 🙂

Inak aj ja mam zbalene 56tky - ani som nekupovala ten novororenecky set, povyberala som z toho co som poznasala od zimy z vypredajov 🙂 🙂

adelka89
30. mar 2010

holky ja se nebojim toho, ze by mel maly nejake problemy kdyby se narodil driv 🙂 je to sikula nase velka uz ty 3kg mit bude, ale bojim se toho, ze ja to proste nezvladnu v te nemocnici 😠 uz se vidim, jak bude manzel odchazel ja budu brecet jak zelva 😅

mishutka
30. mar 2010

Mě každý tvrdí, že mám malý břicho, ale těch 20 kilo nahoře 😝 😔

andelka
30. mar 2010

nikka: Tak volný prostor mezi nohama - to by se mi nemohlo stát 😀 Ale možná je to fakt, prostě cítím ve spodní části nějakou změnu a nevím čím to. No, za pár týdnů už bude "po všem" - resp. začnou jiné starosti - tak rychle to uteklo.

Holky, jak se tu dávají ty fotky?

vavenka: Jůů, to je bříško 🙂 Takové dopředu - to je zajímavé, kolik různých tvarů těhubříšek je, co?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre