Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

andelka
31. mar 2010

vavenka: Přesně tak se vážím i já, naprosto stejně 😀 Hned na začátku se mě ptali, jestli se budu vážit doma nebo u nich - a my měli zrovna novou váhu, tak jsem řekla že doma a pak to jen nahlásím sestřičce. Na minulé poradně před 14 dny jsem měla o 4,5 kila navíc a to mám i teď, tak do příštího týdne to asi moc velká změna nebude. I když na velikonoce budeme u tchánovců a tchyňka výborně vaří a peče 😵 Jinak jsem začínala na 66,5 a mám 71, takže asi má mimi z čeho brát. A zatím rostlo vždycky pěkně a teď cítím, že tam má míň místa, cítím každé jeho zavrtění a i jak sílí jeho kopanečky. Tak snad roste pořád dobře. Už aby byla poradna.

No, miminka dubnovek už začínají - u nás to taky bude co nevidět 🙂

andelka
31. mar 2010

klarka: to je dobře že máš pomoc, teď už toho na bytě moc nenaděláme, aspoň já už ne. Taky nás po velikonocích čekají dodělávky, malování, mytí oken a pak už budem bydlet. Snad se to akorát stihne. 🙂

lucik...
31. mar 2010

andel 4,5kg? To je teda směšný 😅 😠 😀 s tím sem ani nechoď 😀 😀 😀

xxx.klarka
31. mar 2010

andelka, jako to chceš říct že za celé těhu máš nahoře jen 4,5 kg??? 😒 😕 😠

miska1981
31. mar 2010

aaadus vcera som vas len citala a uz som bola v posteli a ked som si citala co vsetko bastite, tak som poslala mm nech mi ide po bebe keksiky s dzemom, a potom sa stazujem, ze priberam, uz mi povedal, ze mi uz nic nedonesie aj keby co bolo 😵

radsej idem ku telke ak by sa to tu rozbehlo zas o jedle, uz mam za sebou 3 bitku a par cukrikov a zas mam vycitky a stale si hovorim, ze od zajtra nic sladke 🙂

ak by ste boli este take dobre a napisali mi, ci budete pouzivat nejaky mini vankusik pod hlavicku babatka, alebo nie....

tak dobru noc 😉

xxx.klarka
31. mar 2010

my to musíme do 15 taky stihnout .... ještě musíme ject někam sehnat kuchyň, snad seženeme.

andelka
31. mar 2010

lucik, klarka: No, jo no. Ale prcek je OK. 😅 Jsem přibrala první kilo až po 20tt a od té doby jen kilo za měsíc maximálně. Ale břuško mám solidní, to jako jo, a malej je živej až až 😀

xxx.klarka
31. mar 2010

andelka, to není ani možný... 😔

lucik...
31. mar 2010

anděl to se někdo má 😠 😠 😠 😀 😀 😀

andelka
31. mar 2010

miska: Já polštářek nemám, takže ho ani neplánuju používat.

klarka: My jsme kupovali kuchyň normálně v nábytku, sestavu, nenechávali jsme dělat na míru, ono to stačí. Dovezli ji za týden. Ale pořád je ještě v krabicích, ještě to není ve stavu, aby se dala sestavovat.
No je, no. Když jsem otěhotněla, tak jsem doufala, že nepřiberu moc, chtěla jsem tak do 80kg (jakože 14 navrch). Bo přibírat mi v posledních letech fakt šlo. A i doktor mi hned na začátku říkal, že víc jak 10-12kg by to u mě být nemělo. No a je to tak jak to je. člověk míní a život mění.

andelka
31. mar 2010

lucik: No, neraduju se předčasně. Kamarádka taky přibrala za těhu málo a jen do bříška a pak začala nabírat na mateřské 😒 člověk fakt nikdy neví, jak to bude zrovna u něj.

lucik...
31. mar 2010

andel no já doufám že pak už budu jen shazovat, další nabírání bych nepřežila 😀 😀 😀

Jdu koukat na house, pa paaa

bibi13
31. mar 2010

andelka, hanbi sa.. toľko kíííl... 😀 😀 😀 😀 😀

jej klarka, vy ste šikovní.. inak mne sa pačia docela kuchyne v decodome.. tuším tak sa to volá.. neviem či to je aj u vas.. ked sme prerabali predminulý rok, tak som toho pobehala.. uf!

vavenka
31. mar 2010

Ja som tiez chcela tak do 80tky maximalne nabrat, ale kedze mam uz 78, tak nehrozi 😀 nevadii, dame to dolu potom 🙂 🙂
Ale tak ja mam pocit ze moje brucho vazi aspon 15 kil 😀 mam ho jak kotol 😉

A gratulujem aprilovkam, super, len to si uz zacinam priam bytostne uvedomovat, ze po aprilovkach sme na rade my 😀

vladkaz1
31. mar 2010

Baby ved normalka ja mam hore len 4 ry kila ,co sa tak cudujete ?
Pri malej som pribrala 16 nast uz 😀 ....

antynka1
31. mar 2010

Ahojky,
já taky nepřibírám - tedy jenom trochu - ale to bude tím, že já jsem oplácená odjakživa, takže mám zásoby dostatečne.
Kuchyně Decodome jsem u nás taky - jednu máme zrovna doma 🙂
A kolik je tedy v dubnovkách už miminek?
Dneska jsem na předporodním kurzu probíraly, co můžeme odmítnou při porodu - hlavně pro mě bylo zajímavé proč například odmítnout klistýr a holení. Zajímalo by to někoho? Ať to sem zbytečně nepíšu.

vavenka
31. mar 2010

Anty mna to zaujima 🙂

mishah
31. mar 2010

Anty:Jasně, koukám,že ta Kon.je docela alternativní🙂)

vladkaz1
31. mar 2010

anty napis mna to zaujima holit sa budem doma a klistyr veru nic prijemne ...
ale ja som pri porode ocurala dokinu a este mi ta hlavna sestra vynadala ze vravela som vam ze sa mate vycurat... pritom uz sa mi nedalo tak mala tlacila medzi nozky 😝

vavenka
31. mar 2010

Vladka kym si len ocurala, to je pohoda.. ked odmietnes, resp. ti nestihnu dat klystir, tak na 99,9% sa pokakas na koze......

bibi13
31. mar 2010

no, mne sa mamča priznala, že som bola osrana.. 😀 😀 😀 😀

antynka1
31. mar 2010

Takže:
holení - není k němu žádný důvod - kromě tedy zvyku a pocitu komfortu (to z mého pohledu) - problém však je, že se můžete při holení poranit - pořezat - což při porodu nemusí být to pravé ořechové - prostě můžete být podrážděné a to moc na pohodě při porodu nepřidá - třeba když vás pak desinfikují při šití, tak to pálí o to víc po tom holení........ Druhý důvod a ten se mi zdá výmluvnější je, že si máme představit, jak chodíme v těch poporodních vložkách a síťovaných kalhotkách a do toho nám tam dorůstají chloupky - a to asi znáte, to občas není moc příjemný ani normálně ☹

Klistýr -teď to bude trochu nechutný, ale je to fakt:
zase dva hlavní důvody - někdy může být klistýr velmi bolestivý a můžete mít pocit, že se vám rozletí břicho a ten druhý - pokud se po něm úplně nevyprázdníte - tak si vlastně naředíte stolici, která je pak tekutá. Při porodu mimčo před sebou tlačí i obsah z konečníku - takže když tam máte normální tuhý bobek - tak to ještě dá - ale když z vás vyletí tekutá stolice, tak to je pěkný hnus...... Takže buď nic - anebo pokud chcete tak použít YAL.

Ale samozřejmě je to na každé z nás, ale je dobré být připravena i na tyto nechutné zážitky.....

vladkaz1
31. mar 2010

no a co mne to bolo jedno , to mi chcete povedat ,ze len jedna sa im tam posere? ved to maju na kazdodennom poriadku ,... len ma nasrala ze mi vynadala suka jedna ze som ju ocurala a pritom som sni nepila ,to som mala take suchoty ...

lucik...
31. mar 2010

anty mě to taky zajímá..

vaven taky sem se chtěla vejít do 80 ale asi to nevyjde 😀 😀 😀

antynka1
31. mar 2010

Míšo - ani ne tak alternativní - spíš je potřeba vědět, co nás může potkat a podle toho se rozhodnout 🙂

mishah
31. mar 2010

Holky, dobrou, jsem K.O. a malý už má nějakou hoďku náskok... 😀 Jsem zvědavá na ten klystýr a holení 😎 To bylo snad jediné, co mi u porodu nějak moc nevadilo...

lucik...
31. mar 2010

já teda nevim, mě přijde nechutný jak tuhej bobek tak tekutá stolice 😀 😀 😀 Takže já si ho radši nechám a budu doufat že se vyprázdním celá a vyhnu se tomu 😀 😀 😀

antynka1
31. mar 2010

Já tedy osobně - klistýr spíše ne, ale to holení - zkusím to zvládnout doma - protože bych se asi cítila blbě...

antynka1
31. mar 2010

Jo a asi zkusím ten YAL.

lucik...
31. mar 2010

a holení bych taky chtěla zvládnout doma za pomoci manžela 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre