Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
2. apr 2010

Já jsem o tom ležení na zádech četla, že to utlačuje to žílu (už nevím,jak se jí říká) a proto může být těhuli zle, ale mimčo to neovlivní 😉 Každopádně já spím na zádech a nic mi to nedělá 😉 Akorát občas mě probudí brnění a nateklé ruce, když je mám při spaní na zádech nahoře nad hlavou...nevím proč,ale hrozně často se v téhle šílené poloze probudím , samo rozlámaná,fakt nevím proč, ale vždycky se tak ve spánku otočím z polohy v kluníčku na levém boku do polohy na zádech a ještě ruce natažené nad hlavu . 😅 JInak mě v noci nebudí nic...jediné močák (pravidelně kolem 2 a 5 hod.) a pak to brnění rukou, které jsou pak nateklé a bolí 😅 Ani jednou za těhu mě malej nevzbudil, že by mě kopl, občas mě probudí tvrdnutí břicha 😉 Takže na spánek si nemůžu stěžovat (aspoň ana něco 😀 )

andelka
2. apr 2010

brisilda: to píšou všude, že se nemá ležet dlouho na zádech, mi to říkal i doktor, že od 20tt už bych tak neměla pro jistotu spát. Tak jsem si začala zvykat radši hned zkraje spát na boku, střídám strany. Ale nevím o tom, že by to bylo špatné pro mimčo, spíš se mluví o syndromu duté žíly, že děloha utlačuje nějakou žílu, co vede k srdci a může to způsobit snížení tlaku a mdloby. Já teda na zádech občas ležím, nic mi to nedělá, ale ne dlouho, radši, člověk nikdy neví.

andelka
2. apr 2010

blanka: No, na zádech s rukama nad hlavou je prý úplně nejblbší poloha, to nás upozorňovala PA na kurzu i během cvičení - že když cvičíme v leže, tak nikdy ruce nahoře, vždycky podél těla nebo na bříšku.
Jinak taky nepozoruju, že by mě něco konkrétního budilo, já se prostě budím sem tam jen tak 😅 v podstatě mi kromě tvrdnutí břicha, což mám už snad od 19tt, a teď posledních pár dnů, že mě bolí spodek a kyčle, nic moc není. Doufám, že to vydrží co nejdýl. Před časem mě dost pálila žáha, ale už se mi zdá, že je to lepší. 🙂

blanka.k
2. apr 2010

Andel - no jak jsem psala, já jdu spát stočená do klubíčka na levým boku a pak mě probudí rozlámaný tělo, já ležím natažená jak do rakve a ruce mám nad hlavou... fakt nechápu proč, takhle v noci straším asi už měsíc 😅

andelka
2. apr 2010

blanka: Tak pokud ti to nic nedělá, tak se asi nemusíš moc bát. Ono se to lehko řekne, ale ve spánku se člověk kontrolovat nemůže. 😅

vavenka
2. apr 2010

Juj dievcata to mate super, ze viete lezat na chrbte, ja uz od konca siesteho mesiaca len co si lahnem na chrbat, hned ma chyti dychavicnost, neviem sa poriadne nadychnut a az mdloby ma obchadzaju....
Takze vacsinou na pravom boku som poskladana....

petulynka
2. apr 2010

holky já se zas pohodlně vyspím jenom na zádech. Na pravém boku spát nemůžu vůbec, bo mimčo je tam tak hezky zalomené, že mě z té polohy doslova vykope🙂 Na levém boku chvilku vydržím, ale pak mi to začne být nepohodlné, břicho začne tvrdnout, mimčo někdy kopat, takže stejně vždycky skončím na zádech. Ono se lehce řekne nespat na zádech, ale aspoň u mě teda by v tom případě přicházela v úvahu leda nějaká poloha v sedě🙂 Snad tělo ví co dělá.🙂

antynka1
3. apr 2010

Ahojky,
ta žíla, která se může utlačovat ležením na zádech se jmenuje dolní dutá žíla. A je pravda, že když si jí utlačíte, tak se vám může začít motat hlava atd. V extrémních případech může dojít i k omdlení. A když máte utlačenou žílu vy, tak má menší přísun kyslíku i mimi. Proto se třeba může někdy stát, když vám budou natáčet monitor na zádech, že se mimču najednou začne zpomalovat tep - tak to nepanikařit, ale jen se obrátit na bok 🙂 Ale já to tedy poznám - já na zádech dlouho nevydržím - začnu mít divný tlak - takže to asi každá máme individuálně....

andelka
3. apr 2010

anty: No to taky nechápu, proč někde nutí maminky ležet při monitoru na zádech, vždyť to trvá minimálně 30 minut a může to být pro někoho fakt nepříjemné a ještě to zkreslí křivku mimča. Nám říkali na kurzu, ať se nedáme a řeknem si o jinou polohu, že od toho tam jsou ty pásy, aby to drželo i v polosedě, na boku nebo v sedě na míči.
Jsem si uvědomila, že na začátku těhu mi vadilo ležení na zádech, později už ne - asi se něco uvnitř změnilo.
Dneska jsem se probudila na zádech, s jednou rukou za hlavou 😀

antynka1
3. apr 2010

To nám na kurzu také říkaly, ať si nenecháme monitor natáčet na zádech - no u mě je to jasné, těch 20-30 minut na zádech stejně nevydržím - já se na zádech už hodně dlouho neprobudila - ono asi záleží na tom, kde je mimčo nacpané - někomu to vadí a někomu ne.

blanka.k
3. apr 2010

Ahoj, tak sjem se zas rozčílila. Jak už jsem tu kdysi psala, nakoupila jsem něco na Aukru, okamžitě zaplatila a věc nedostala. Napřed jsem to řešila sama, prodejce sliboval, pak už se vyprdl na všechny zákazníky, Aukro mu hrozilo a prd. Dnes mi došlo, že pokud chci od Aukra peníze, musím jít podat oznámení na policajty, atd...sice jde o "pár korun" (něco kolem 1000,-), ale z princicpu jsem to tak nechtěla nechat být, ale teď přmýšlím, jeslti mi to stojí za ty nervy teď v těhu a pak s malým, ještě to mám na Policajty pro naši část hodinu cesty....ach jo. A tak hezky dneska ten den začínal, venku sluníčko (ale kosa, auta jsou namrzlý)...

antynka1
3. apr 2010

Blani, tak to je pech a věřím, že to naštve. ČLověk přijde v životě o dost peněz...... Je to na tobě, takovým parchantům by to nemělo procházet, ale na druhou stranu chápu že to teď nechceš řešit.

andelka
3. apr 2010

antynka: No asi jo, to moje se pořád vrtí.

blanka: Tak to naštve teda, to se ti nedivím. A takový krásný den je dneska, aspoň u nás svítí sluníčko 🙂 Nevím co bych dělala já. Pro mě by sice i 1000kč bylo dost peněz, ale jestli to stojí teď za ty nervy...No ale já mám co říkat, na začátku těhu mě málem čekal soud o dědictví, nakonec jsem to vzdala, nestálo by to za to a dobře jsem udělala. Byly by to nervy.

blanka.k
3. apr 2010

Takjsem ještě jednou prošla co mi poslali... vtipné, pokud policie uzná, že je to trestný čin, tak mi peníze Aukro vrátí, ale vzhledem k té ceně, to asi Policie odloží jako přestupek a to mi pak Aukro nic nevyplatí a dál se přestupky projednávají na obci... a už vidím magistrát jak je celej žhavej vymáhat pár korun od nějakýho poláka ☹ No nic, prostě jsem bez zboží, peněz a nebudu se rozčilovat, i když mě za tuc chvíli hezky rozbolelo břicho... ☹ Sem se musela vypsat, M. mi odjel na celé dopoledne, grrrrrrrrrrrrr

antynka1
3. apr 2010

No a to já pořád ještě čekám, jestli ta moje bývalá Dr. na mě podá tu žalobu nebo ne ☹ Doufám, že po tom, co jí přibylo spoustu dalších negativních hodnocení (ne ode mne) - tak pochopí, že někde dělá chybu a dá pokoj.

blanka.k
3. apr 2010

Antyn - no já si taky myslím, že na to prdí... 😉
Andělko - přesně tak, ty nervy za to teď nestojí....akorát mě štve, že jsem se pochlubila s nákupem 2 dalším holkám, tak taky objenávaly, ani nevím, jak dopadly, taky s ním nějak bojovaly, vím, ale že psaly, že jim pak ještě psal, že jim to posílá, to mě štvě ještě asi víc, jeslti i ony jsou díky mé radě bez peněz ☹

antynka1
3. apr 2010

My dneska odjíždíme na svátky na Vysočinu, bude to naše poslední návštěva a pak až s mimi 🙂 Je to takový zvláštní pocit - že už se to fakt blíží 🙂

antynka1
3. apr 2010

No jo Blani, to nesmíš tak brát. Narazila jsi na parchanta a to se holt v životě stává. Hlavně, že jsme zdravé a čekáme krásná, zdravá miminka 🙂 To je nejdůležitější. Prachy budou a my nebudeme 🙂 Tak se tím nenech otrávit. Já vždy když nervuju, tak mě ta moje malá žížala tak strašně zkope, že dám raději pokoj a myslím na něco lepšího 🙂 Prostě si mě diriguje a já najednou chápu, že už musím brát ohledy i na někoho jiného - ona není na moje náladičky zvědavá a dává mi to dost jasně na jevo 😀

blanka.k
3. apr 2010

My jedeme zítra večer k rodičům, a pak bych chtěla ještě 24.4. na pouť, ale to se mi mamka směje, že to už nedojedeme 😉 Tak snad to dnešní počasí vydrží celý prodloužený víkend, bylo by to fajn...

aaadus
3. apr 2010

Dobré ráno,
spaní na zádech - někdy se tak vzbudím a přesně jak píše blanka, s rukama za hlavou.
blanka to by mě taky vytočilo. Ale za to rozčilování ty peníze fakt nestojí. Policajti stejně nic nevyřešení. To znám když nám 2x vykradli auto - než přijeli, než to s náma sepsali a pak ti přijde, že se to odkládá, pachatel neznámý.

Večer jdeme do kina na Ženy v pokušení, už se těším až si dám popcorn, nachos a coca-colu 😵
Manžel má jet příští týden do zahraničí, myslíte, že ho ještě mám pustit?

blanka.k
3. apr 2010

Holky, máte pravdu, za ty nervy to nestojí, trpěl by i bobek...
Adus - nepouštět 😅 Pokud to není někde kousek za hranice do Polska 😅

aaadus
3. apr 2010

blanka no právě že to je až do Litvy. Jsem fakt na vážkách, protože jak to tak znám, tak se jak na potvoru něco semele

xxx.klarka
3. apr 2010

ahojky,

já teda nikdy neuměla spát na zádech a teď taky neumím. Já spím tím způsobem, že ležím na boku, nohu vyhozenou nahoru a tou si podepírám břicho a ležím jakoby na břiše 😀😀 jinak to prostě nejde.

aaadus
3. apr 2010

klarka taky tak teď spím. Jinak bych se asi moc nevyspala. Ale jenom na pravém boku, na levém vždycky schytám od malého kopance

blanka.k
3. apr 2010

Adus - no pokud do toho můžeš kecat, tak bych asi ho radši nepouštěla 😅
Klárko - to je taky moje oblíbená poloha, skrčená noha, abych nespala přímo na břichu, nebo teď si tam rvu peřinu pod nohu, dokonce jsem M. musela koupit novou peřinu, protože ru šířku 240 naší společné zaberu celou já 😅

m.c.
3. apr 2010

Já už přes měsíc vůbec nevydržím ležet na zádech, monitor si rovnou nechávám natáčet na boku, vím že bych to nevdržela na zádech. Sesra se mě vždycky ptá jesti to na zádech vydržím.

Blani, to naštve, ale já si vždycky říkám že na každýho jednou dojde🙂

xxx.klarka
3. apr 2010

aaadus, to já ne, malý je hodná poslední dny, už se tam fakt jen vrtí. Občas zajede někam kde nemá a je to nepříjmné, ale to fakt minimálně. Jsme jí domlouvali, at tam ještě vydrží než bude hotový všechno a než jí hezky vyzdobím postýlku a namaluji pěkně obrázky 😀😀 snad brzo přijdou.

blanka, já mám ten kojící polštář, tak ten si cpu ještě pod tu nohu, abych ji měla výš a netlačila na břicho. Jinak bych se nevyspala.

aaadus
3. apr 2010

Já teda ještě s manželem tu cestu do zahraničí proberu. Včera jsem mu sice říkala, že může jet, ale nějak jsem si neuvědomila, že budu začínat 9. měsíc 😅

antynka1
3. apr 2010

Já spím taky s kojícím polštářem, bez něj už nedám ani ránu 🙂
Adus - už to letí, já manžu pustím akorát tak na víkend na Moravu teď v půlce dubna, v květnu už bude sedět doma a asi ho nepustím ani na pivo 🙂

aaadus
3. apr 2010

antyn on má ještě jet do Čech příští sobotu, to by když tak stihl dojet kdyby něco. A na pivo naštěstí nechodí tak to jsem v klidu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre