Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aktaka
14. okt 2009

já ti to věřím, já se zatím taky nijak extra neraduju, počítám dny do toho 12tt. a to to nejhorší, co se přihodilo nám je, že vyšlo první ivf 🙂
ale určitě už to bude dobré, to špatné jste si vybrali plnými doušky, tam už není z čeho brát 😉

luciik
14. okt 2009

🙂
Jasně, teď už bude vše ok.
Je to suprové, když to výjde na poprvé, je to obrovský zázrak a štěstí 😵
Já taky čekám do 12 tt. Pak to budu moct vykřičet do světa. Příště dostanu průkajdu, za 14 dní. Tak snad bude vše ok.

aktaka
14. okt 2009

to už je jak nic, ty dva týdny, to uteče jak voda 🙂

houbik
14. okt 2009

lucik: ja tedy doporuceni na NT od sve gynekolozky dostala...tak nevim, jestli budu neco platit nebo ne..

doli1
14. okt 2009

to je divný že chtějí doporučení od dr.je to dobrovolné vyšetření.odkud jsi?
dala jsem si do albíčka fotečky bříška docela roste.

aktaka
14. okt 2009

Doli, pupík tedy roste pěkně 🙂

zuzub
14. okt 2009

ahojte 🙂 takže mimčo sa má fajn, pozdravuje vás 😀 idem hodiť foto do albumu

aktaka
14. okt 2009

Zuzub, gratulace, miminko krásné 😵

zuzub
14. okt 2009

dakujem ja som taká šťastná 😵 zajtra ráno idem na odbery, a dalšiu poradnu mám 11.11.
a luciik vidíš aké dobré správičky sme priniesli 😉

aktaka
14. okt 2009

doufám, že i já v pátek budu taká štastná 🙂

zuzub
14. okt 2009

určite aktaka 😉 držím silno palce

aktaka
14. okt 2009

Zuzub, díky 🙂

zuzub
14. okt 2009

kočky aký máte názor na odobratie pupočníkovej krvi?

babara
14. okt 2009

Ahojky holky,
taky mame zive miminko, delalo sedy lehy, kopalo, chudacek, prislo mi, ze tam nema moc mista, to Hynecek v te dobe se tam vznasel delal stojky... Zvlastni, asi je tohle mimi uz vetsi nebo nevim.
Jinak mi to delal uz pres BRICHO, mame asi 6cm + nozky 2/3 a odpovidame 12+4, dnes jsme 12+3, mate to nekdo takhle presne? 😉
Mame fotecku, ale zrovna se nam obratil zady ☹ casem hodim do alba.

To je dneska fajn den, vsechny kontroly v poradku, vidte, i to pocasi teda nejak zkousnem 😉 Ale teda jinak hruza, sem hrozne zimomriva, chybela mi cepice a rukavice, silene foukalo.

Na genetice mi brali jen krev, jinak vubec nic. Minule se me aspon ptali na rodinnou anamnezu..
Ale za mesic to budou delat znova a mozna ze to resej az kdyz to vyjde spatne.
Ja sem tam nic neplatila a dalsi UTZ je uz za mesic, to bude uz treti, tak jich zrejme budu mit vic jak 3, parada.

Holky, ja jsem taky atopik, jen na rukou, ale je to vopruz, vareni a uklizeni. Prave more mi pomohlo, ale zima to ted zase zhorsuje. Na modrou indulonu taky nedam dopustit. Mam od doktorky kortikoidy, a teda nejak me nenapadlo, ze bych v tehu nemela 😕

doli1
14. okt 2009

ahojky
zuzub já o tom dost četla tak rok zpět.má kámoška měla akutní leukemii a tak mě napadlo darovat ji krev prcka.jenže jak jsem o tom četla víc a víc tak mě dost zaráželo že se o tom nic moc neví.dokonce ani doktoři kteří stěmito lidmi pracují.dat někomu tu krev stojí strašný peníze(jako ten zákrok).uskladnění pro sebe stojí taky dost peněz ale jednou si můžeš říct proč jsem to neudělala možná by mohl žit.řekla bych že pro naše vnoučata to bude k něčemu.naše děti by jsme stim asi nezachránili pokus-omyl.byt o něco movitější asi bych do toho šla ale moc se o tom nevi

babara
14. okt 2009

zuzub, ja jsem pro odebrani pupecnikove krve, ty asi myslis pro vlastni potrebu?

Ja jsem ji chtela darovat, dat do verejne banky nebo jak se tomu rika, ale bohuzel mela jsem akutniho cisare a no to nebyl cas.

babara
14. okt 2009

Taky se rika, ze casto jde o geneticky dane nemoci, a kdyz pouzijes vlastni krev, tak se nemoc v ni opet objevi..

gabap
14. okt 2009

zuzub ja jsem pupecnikovou krev darovala 🙂

andelka
14. okt 2009

luci, babar, zuzub: Gratuluju k dobrým zprávám 🙂

babara: No já první co jsem udělala, když jsem zjistila, že jsem těhu, tak jsem si začala číst příbalové letáčky. O tom, že kortikoidy se nemají jsem věděla. Na mojí masti je napsáno, že těhotné to můžou jen když lékař usoudí, že prospěch pro ženu je větší než riziko pro dítě a to ještě se to má používat jen krátkodobě a na malé plochy. No tak se snažím, no a furt to promazávám něčím jiným aspoň.

Jinak ohledně screeningu, mě to řekl doktor na prohlídce v 9tt, že jsou buď placené testy na konci 1. trimestru nebo hrazené v 16tt, dal mi lístek, řekl kam si mám zavolat a kdy. Tak jsem zavolala, objednala se a už je to v běhu. Dneska jsem se ptala v pojišťovně, kde jsem si nechala proplatit těhu vitaminy a krém na strie, jestli je to jako nadstandard a jestli by mi to proplatili taky a prý jo. Tak jsem ráda.

lucik...
15. okt 2009

Dobré ránko 😉 😉 😉

Všem moc gratuluju k dobrým zprávám, mám z vás radost 😉

Doli objednala jsem se do prahy do porodnice k apolináři na ten screening a tam cheějí tu žádanku od doktora a na základě toho je to zdarma..

nikkka
15. okt 2009

Dobre ranko...
ja tiez rozmyslam o tej pupocnikovej krvi..moj manzel nechce..a ja neviem..je to aj dost drahe, ale zase nic nie je drahe oproti zachrane zivota...este mam vela mesiacov na rozmyslanie...

lucik...
15. okt 2009

Já se teda přiznám že vůbec nevím o čem je řeč 😖 Kolik to stojí a jak se to "provádí" 😀 ?

nikkka
15. okt 2009

neviem ako sa to robi, pri porode ju odoberu..ale teda kamoska pre 4 rokmi platila za to 20tisic a rocne este plati 600korun...ze ked zacnes rodit zavolas do tej spolocnosti, oni poslu kuriera atd...nic viac o tom tiez neviem...

pepibubu
15. okt 2009

Ahoj holky, teda tady je tak hnusně, že jsem ráda že nikam nemusíme.....

dezyre
15. okt 2009

Ahoj holky... tak celá nedočkavá vám musím hned napsat.. hlásím se z kontroly 😉 sice jsem piškotka neviděla, "jen" slyšela a mám neschopenku (na to nachlazení), ale i tak.. Dnes mě doktor prohmatával spodem a povídá ježiši.. a já se tak ulekla, že to mimino tam není nebo co.. a pak povídá.. je nějaký velký.... tak jsem se zas ulekla, že budu mít otesánka.. ale holky.. on necítí mimino.. jen prohmatem cítí dělohu, že ano? Já jsem ráda, že se mimčo vyvíjí, ale ... aby pak mělo při porodu 4 kg taky nechci 😉 No a pak jen poslouchal srdíčko... ten přístroj vypadal jako příruční ultrazvuk, ale nic mi neukázal.. no a srdíčko krásně tlouklo... se mě ptal, co to teď slyšíme a já povídám, že miminovo srdíčko.. a on ano.. a pak to přepl .. a tam se ozývalo jen klop.. nic... klop... a on zase co to slyšíme, tak povídám, že to fakt nevím, je to jako by kopal nepravidelně nožkou .. a on neeee.. že to je moje srdce.. teda moje srdce je oproti miminovu srdíčko suchar.. moje znělo jako pět minut před smrtí 😀 ale tak doufám, že je všechno v pořádku.. docela jsem se na chvíli zase uklidnila, ale hlodá ve mě to, že když jsem to mimčo neviděla, tak nemusí být všechno OK, ale to už je moje paranoja 😀 😀 😀 😀 😀

lucik...
15. okt 2009

dezyre neboj, oni nemusí dělat pokaždé utz 😉

dezyre
15. okt 2009

To já vím Luci a i jsem klidná, protože 27.10. jdu na ten screening, takže tam uvidím mimčo v plné kráse... a to je za necelých 14 dní ;)... tak jsem zvědavá, jestli je fakt nějak větší než by mělo...

doli1
15. okt 2009

dezyre to je bezva hlavně že tluče.je to fakt radost když toho prcka slyšíš.

neuvažujete někdo si pořídit ten sluchoví ultrazvuk dom?

ještě kté pupečníkové krvy.mě děsně sklamalo že ta možnost tady je spousty maminek ji daruje a dr to nenabízí.moje kámoška měla 21 let když ji přišli na leukemii a začali s léčbou.to byli prázdniny a v zimě se v té rodině narodil přímí potomek nejlepší dárce.místo využití této možnosti zháněli vhodného dárce na kostní dřeně.fakt vůbec nechápu proč jí to nedali.jijí rodina by na to měla aby ten zákrok uhradila.když jsem se ptala kámošky co dělá na tom oddělení proč tak na mě zírala že tohle vůbec je,že oni tam nic takového nedělají.já tenkrát v tom viděla strašnou náděj pro ni a oni jí ju nedali.přesto je bojovnice a po 3 letech boj vyhrála aspon na nějaký čas.tim nechci nikoho odrazovat aby to nedělal.jen všude píšou jak to může vyléčit leukemie nebo aspon trochu pomoct ale ono to tak neni.

lucik...
15. okt 2009

Zítra jdu na krev - kvůli tomu screeningu, tak přemýšlím že skončím ještě k obvodnímu, tam taky jako těhule musím a zůstanu doma 😀

babara
15. okt 2009

Holky,
my mame nejakou smulu. Prestalo nam fungovat cerpadlo u kotle, takze netopime. Mam jen jedno elektricke topeni..
Dnes mame tady elektrikare, takze nam casem vypne i elektriku, snad neumrznem. Za necely 3 tydny nam maj menit kotel, budem delat novou koupelnu, to planuju jet s malym k rodicum, ale budem muset se sbalit uz ted k tchyni. Jesteze ten byt jeste nepredala, uz je totiz prodany.

Andelka, no kdyz jsem jeste donedavna kojila, tak mi kortikoidy v klidu napsala, ale nenapsala mi tablety proti svedeni, tak kdyz jsem tam minule byla konecne nekojici, tak jsem byla v klidu, netusic, ze uz jsem ale zase tehotna. Nevim, jestli by mi to napsala, ale myslim, ze jo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre