Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

bibi13
6. apr 2010

ja len dufam doli, že budete obidve zdravé..

matpaj
6. apr 2010

michal.....tak myslim, ze to je lahko rozoznatelne......hlavne dllllho nie je nic.....u mna aj 4 dni.....a citis sa tak tazko, ja som bola priam az zuriva....a samozrejme ta moze boliet brusko alebo ti tvrdnut......inak mne nepomohli ani slivky ani hrusky......zabrala mi vinea.....taa biela, vypila som cel flasu a tak som sa....... 😀

matpaj
6. apr 2010

doli aj ja drzim palusky........vsetko bude ok.
inak aj mojej svagrinej len tak tipovali terminy.....nakoniec mala asi 3 terminy v rozmedzi asi 5 tyzdnov......

michalag
autor
6. apr 2010

no ja som sa vobec plna necitila a v podstate ani nemam z coho v poslednych dnoch som toho vela nenajedla 😅
lebo neviem ci islo o toto alebo sa nieco zacina diat .... kym sme sedeli u dr. tak ma zacalo strasne pichat nalavo dole v bruchu a strielalo mi to do konecnika a trosku aj do krizov, normalne som mala chut ist o 2 poschodia vyssie na gynekologiu (boli sme s malym na krcnom) a mala som to ci som stala alebo sedela .... dokonca ani v meste ma to nepreslo az pred chvilou, ale uz som bola 2x na wc-ku

doli1
6. apr 2010

já myslim že se nikdo nesekl v odhadu.do minulé kontroly vše odpovídalo.podle mého dr to bylo o týden a v porodnici podle pořádneho ultrazvuku to bylo už 4 týdny.jo a dobrá zpráva malá je hlavičkou dolů a čípek už je měkej tak možná bych mohla porodit i přirozeně ale to mi určo nejdřív udělají zatěžovák jak by to malá zvládala

zdenkapo
6. apr 2010

DOli
moc držim všechny pěstičky ať jste obě v pořádku... chápu,že to pro tebe bude víc náročné se starším dítětem doma,ale chlapi doma vše zvládnou a ty se těš hezky an Elišku a brzo budete všichni v klidu doma....
4 týdny je dost,ale dr. ti nedělala na UTZ Doppler- průtoky placentou?

zdenkapo
6. apr 2010

Doli
tak to je s náma teda v pytli, když se něco zlepší tak se zase objeví nová komplikace.... já byla ráda,že tentokrát nelítám po dr. kvůli cukrovce a nemám streptokoka a zase lítám taky kvůli plodovce- ale ambulantně... dobře,že je Eliška hlavičkou dolu a zvládneš tak třeba normoš porod...

doli1
6. apr 2010

dělal a křivka vypadala dobře ale nic mi k tomu neřekl.

antynka1
6. apr 2010

Doli, hlavní je, že jsi pod kontrolou doktorů, takže se to zvládne.

doli1
6. apr 2010

že budu až do porodu v porodce se mi moc nelibí ale pro prcka všechno.určo si mě tak ohlídají

antynka1
6. apr 2010

DOli, přesně tak, bude to protivný, ale ohlídají tebe i prcka 🙂 A to je nejdůležítější 🙂

iwonka
6. apr 2010

ahojte..uz som to davno nebola...a vsetkym vam drzim palceky a mam z vas radost co so tu tak vas citala... 🙂
doli dufam ze budete zdravy...

vavenka
6. apr 2010

Caute, konecne som sa dotrepala domov,
citam ze poradne dopadli ok, tak gratulujem vsetkym 🙂

Ja som dnes mala celkom fajn den, akurat ma jedna zenska pobavila v autobuse, ked sa ma pytala ci cakam dvojicky 😀 😀
no hold, mam velke brucho, co uz 🙂

A chodila som po navstevach dnes od rana, tak som vsade vyzierala kolace, ale od zajtra zacinam so zdravou stravou 😀

antynka1
6. apr 2010

Doli a co je to ten zátěžovák?

doli1
6. apr 2010

vyvolají kontrakce a budu napojená na monitor a jak to bude malí zvládat tepově.když špatně stopnou kontrakce a pujde se na cs a pokud dobře porodí se normálně

blanka.k
6. apr 2010

M.c. - to mě mrzí, že je prcek hlaovu nahoře 😉 Ale stát se může cokoliv, sestra se otočila až při porodu, kamarádce pár dní před porodem... 😉 Držím palce
Doli - my jsem si psaly , tak ještě jednou, držím palce. A budeš v Bohunicích? Abych věděla, až to na mě přijde, koho tam můžu potkat 😉
Martina - já jsem mysella, že poprosím kamarádku,c o mě fotila v 1.trim., ale má problémy s otěhotněním, tak je mi to prostě blbé ji otravovat, ještě by musela 100km dojet, atd... v 2.trim. jsem něco vyfotila na samospouš´t, něco podržel muž, ale není to ono, tak jsem si řekla, že teď teda půjdu k nějakému profíkovi, tak snad ještě T. týden vydrží ať máme památku. 😅 Ale pro jistotu jsem si dnes udělala zas na samosúpuš´t pár foteček bříška...teda pupku nechutného, se hezky rozkydl do všech směrů 😅

aktaka
6. apr 2010

Doli, to mě mrzí ☹ tak se držte, být tak dlouho v nemocnici není žádný med, ale je dobře, že na vás dohlédnou a pro prcka všechno, to dá rozum

M.c., třeba se ještě otočí. takových už byla spousta 😉

sonita
6. apr 2010

vavenka-tebe tipujú že čakáš dvojičky a mne tipujú že som v 5 mesiaci dobré čo???Ja som tiež neni zbalená a ani nemám všetko dokúpené ani vypraté ja sa ešte neponáhlam rodiť,ale už by som mala pomali prať a žehliť hm.Gratulujem všetkým čo majú dobré správy.Jak vám je dobre ja až 14 idem na poradnu a to bude že idem po 5 týždnoch ah ah

blanka.k
6. apr 2010

tak jsem do Fotoblogu dala seznam do porodnice, co mám zbaleno, tak kdyby vás napadlo ještě něco, tak písněte... 😉

vavenka
6. apr 2010

Blani ja sa neviem asi dostat do tvojho fotoblogu, alebo co 😅

blanka.k
6. apr 2010

Vavenka - to je ten nový MK, Slovenkám se nezobrazují Fotoblogy holek z ČR a naopak...klidni na moji fotku a hodí ti to , že můj blog je na českém MK a jsi tam 😉
Jinak mám zprávy od ADÉLKY, na chuděru to nějak padlo, nějak to na ni doléhá, už chce být doma (kdo by se jí divil, že). prý torchu bojují, že malý usíná u kojení. A ptá se jestli jsme všechny 2v1, tak jsem jí napsala, že jo, tak snad to dobře počítám a tady pročítám 😉

aaadus
6. apr 2010

blani více méně mám to samé. Jen si neberu velkou osušku, ale 2 malé ručníky a 2 ještě menší a doma mám nachystané další a ty mi manžel každý den bude nosit čisté. A ještě mám tělové mléko a krém na obličej ve vzorečcích, co se mi doma nashromážily z časopisů. Jo a instatní čaj pro kojící. A k porodu mám ještě směs olejíčků v rozprašovači, olejíček na masáž, termální vodu od Vichy v rozprašovači, žínku na otírání potu a svoje košile.

aaadus
6. apr 2010

blani to věřím, že to po porodu dolehne na většinu z nás. Já se toho všeho co bude v porodnici, jak se naučím s malým, jak nám půjde kojení atd bojím více než samotného porodu. A snažím se na to raději moc nemyslet, nic si nečtu, protože vím, že by mě pohltila panika

zdenkapo
6. apr 2010

Blani
tak Adelku pozdravuj,to na ni padlo brzo,ale já za těch 7 dní taky několikrát i brečela....
ten tvůj seznam-
ještě malý bloček papírků- dobré napsat tatínkovi co má donést, v té euforii jistě něco zapomene 😀
antiperspirant- ale roll-on nebo tuhý- sprejem bychom obtěžovali ostatní mamčii miminko
miminku mýdlo v krabičce
jinak asi dobrý,ale nechápu tu nafukovací matraci- pokud nebudeš mít nadstandart,tak tam budeš i s jinými mamčami na pokoji ne?

blanka.k
6. apr 2010

Možná taky ještě přidám ručník. Nějak těl.mlíka atd. nepoužívám...kdyžtak se máznu tím dětským, kdyby bylo nejhůř, třeba se neosypu 😀 Košile chci erární, tak mám jen jednu,kdyby náhodou nějak na mě nezbylo...Jsem včera chtěla půjčit u rodičů, babiček atd. nějakou větší tašku, tak všichni mi nabízeli menší než mám já a nechápali, že mi to nestačí... no jen ty vložky a plínky zabírají pěkně místa, pak ty ručníky a župan... 😨

aaadus
6. apr 2010

jo a ještě mám sebou olejíček na podporu laktace, olejíček na zavinování dělohy a hojivý gel po nástřihu.

A předevčírem jsem se nenápadně ptala manžela, jestli by ještě jednou nechtěl zkusit masírovat hráz. Kupodivu souhlasil, jen teda muselo být zhasnuto, puštěná TV ať se mi tam nemusí dívat. Tentokrát to bylo fakt lepší než poprvé, ani to už tolik nebolelo. A co mě potěšilo, že mi manžel řekl, že se s tím spolu nějak popereme i když to není zrovna pohled pro bohy. A prý lepší masáž než abych se měla natrhnout až po pr..l

zdenkapo
6. apr 2010

holky té péče se nebojte,přijde to všechno tak přirozeně,že vám to ani nepřijde...
já si teda mazání nebere žádné,protože jak se znám,tak se budu s Aničkou šušňat a kdyby se mi pak osypala zmého mazání,to bych nerada... ,to se natřu radši tim mazáním,co mám pro ní napsané od dr.

vavenka
6. apr 2010

Aaadus presne aj ja som dnes vravela kamoske, ze ja sa toho dojcenia a starostlivosti o prcka snad bojim viac ako samotneho porodu 😖

Blanka dakujem za instrukcie 😉 pekne to mas vypisane, ja si asi zbalim aj fen na vlasy - mam ich dlhe a bez fenu mi schnu aj pol dna 😅 a beriem aj podlozku pod seba.... Beriete napriklad take ze dudlik, alebo odsavacku mlieka? A co napriklad ze pohar, pribor?

blanka.k
6. apr 2010

Zdeni - já doufám, že budu mít nadstand. (je jich tam 14),ale jen na 2 jsou gauče, jinak tatínek musí spát třeba na křesle 😅 Papíry jsou fajn, ale ne pro mého M., zásadně si vše píše do PC nebo mobilů 😅 Ale mám tam asi 4 x A4 papíry, kdyby bylo poytřeba něco... Mimčo tam myjí v nějakém vlastním a dostává se nějaká krabička vzorečků, tak sjem si říkala, že to použiju z toho. Deodorant mám zablený, ten jsem zapomněla napsat...dopíšu 😉 děkuji za tipy

aktaka
6. apr 2010

Blani,seznam vycerpavajici. Ja mam jeste homeopatika na kojeni 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre