Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
6. apr 2010

dudlík neberu, dostává se nějaký obyč. v porodnici v tom balíčku, vlasy nefénuju, odsávačku nemám. Příbory se u nás fasují při příjmu na pokoj, stejně jako sklenička. 😉

aaadus
6. apr 2010

Mýdlo pro mimčo se u nás dostává erární. A vložky mám zabalené jedny, manžel bude postupně dodávat, protože kdybych měla všechno hned brát ve velkém, tak tam fakt jedu s mega kufrem

vavenka
6. apr 2010

Aj ja mam po jednom baleni vloziek, aj plienok len male 24ks balenie a jeden toaletak, potom postupne sa budu doplnovat zasoby tychto objemnych veci .....

aaadus
6. apr 2010

dudlík ještě zvážím, jestli brát. Fén beru, bez něho ani ráno + gel na vlasy. Odsávačku taky nemám a tam kde jsem chodila na kurz půjčují od Medely zdarma, takže dám instrukce manželovi kdyby byla krize. Příbory a sklenička se fasují eráry.

zdenkapo
6. apr 2010

Vavenka
příbor beru,kdybych nakonec skončila až v krajské porodce,tam příbor nedávají a hrnek mi kdyžtak donese,ale v naší porodce mají erární,tak pořádně vymyju...

dudlík beru a nechám na novorozeneckém vysterilizovat a
odsávačku mám jen tu do ruky plastovou s balonkem obyč,kdyby se mi zase moc prsa nalili,tak je nutné je odstříkat před kojením,protože jinak prostě mimčo bradavku nechytí....

Blani
no já to právě viděla,jak mají vše erární a patlaj kosmetiku ne jedno mimi přes druhé,takže já chci svoji osvědčenou Niveu... vše beru svoje asi krom lihu na pupík...

zdenkapo
6. apr 2010

Blani
ten dudlík v tom Baby boxu je sice placatý,ale kaučuk a to mi je proti srsti,beru Avent sensitiv

aaadus
6. apr 2010

Já co mám dudlíky z prenatal boxů, tak jsou silikonové

zdenkapo
6. apr 2010

Adus
to nevim v Prenatal boxu,ale ty v tom růžovém boxu,co se dostává v porodce bývají kaučukové myslim od Mam nebo Nuk,to by musela být letošní novinka 😉

aaadus
6. apr 2010

zdeni já mám od Nuk 😉 A 4 dudle mi myslím bohatě stačí. A to se mě ještě sestřička na poslední poradně ptala, jestli nechci ještě prenatal box i když už ho mám

m.c.
6. apr 2010

u nás v porodnici jsou docela proti dudlíkům pro novorozence, takže já určitě žádnej neberu, v nejhorším budu mít taky ten z prenetal boxu.

aktaka
6. apr 2010

berete i dudliky? me to kvuli kojeni ani nenapadlo

blanka.k
6. apr 2010

Zdeni - tady mají Johnsons (či jak se to píše), taky beru vše svoje, na mytí atd. mám gel od Sebamedu, ale mimčo se tam koupe 1x, že ho koupou setřičky, tak ten neberu, ale zbytek beru svoje (krémy atd.)
Tady je v boxu obyč.dudlík, ta kytička, s tejně ho doktoři neradí vidí 😉

blanka.k
6. apr 2010

Jak jsem ležela s těma maminamav nemocnicic a jedné tam to dítko řvalo už nekolik hodin, a nevěděla co s ním, tak kolem 3 ráno mu šoupla ten obyč dudlík a byl klid a malej spal...ráno než došla sestřička, tak ho vydělala, nakojila, přebalila a bylo 😀

aaadus
6. apr 2010

Tak to si raději sebou vezmu pro malého vzorečky co mám od Weledy, protože Johnson u nás v jedné porodce taky mají a ten fakt neeeee

zdenkapo
6. apr 2010

mi jsme dudlík měli a kojili jsme plně a dokonce i novoroz sestry říkali,že ho můžu dávat...a měli jsme při odchodu z porodky po 7 dnech porodní váhu,což některé děti mají po pár týdnech... udlíku se teda nebojim a budete rády,že se díky němu třeba i vyspíte... zase otázka názoru a potom i reality....

Blani u nás v porodce se koupe teda denně...

miska1981
6. apr 2010

ahojte,
ja beriem len mydlo nivea pre mimco, oliv.olej, krem nivea na tvaricku a masticku na ritku.
mozno aj dudel, aj ked nam to pre prve dni PA neodporucala, potom sa mimco tazsie prisaje na bradavku.

tak ja mam kazdy den tie menst.bolesti, hlavne vecer, v noci, ale uz to moc nevnimam, vytok mam obcas a tiez niekedy mi napadne, ci to nie je plodovka, ale tak nejdem sa stresovat hlupymi myslienkami.

blanka ty sa kupes 2X denne po hodine? fíha, to ta obdivujem nemas premocenu kozu a pomaha ti to aspon?

blanka.k
6. apr 2010

Zdeni -přesně tak, já pokud malej bude řvát a bude to po dudlíku lepší, tak mu ho taky nacpu rovnou v porodnici 😅 tady se koupe 2 dny po porodu, pak se stříhá pupík a pak se myslím 48hod. nesmí koupat....ale to stejěn už jsou mimča doma 😉
Miška - jojo, pěkně 2x denně, tak jsem taková scvrklá, ale na tu boelst to pomáhá, tak holt ze sebe dělám objživelníka...bych se měla překontrolovat, jestli mi už nerostou blány mezi prstama 😅 Mě nějak teď nebaví stát delší dobu ve sprše, tak se koupu, vezmu si tam knihu a občas dopustím teplou vodu a je mi dobře.

mishah
6. apr 2010

Tak koukám co tu čtu .. držím Doli moc palečky 😵 ať jsou obě s Eliškou v pořádku 😉

ad dudlíky: moc se v prvních 6 týdnech nedoporučují, pokud to miminko vyloženě nevyžaduje...Já jsem v porodnici dudlík měla, Lukášek ho stejně nechtěl...ale viděla jsem, že i sestřičky tam na 6nedělí dávaly mimískům dudlíky..Jinak si beru dva s sebou a taky nechám vysterilizovat až na místě...

ad kosmetika: nám doporučovali na předp.kurzu jen oliv.příp.slunečnic. olej, já to používala skoro do půl roku a vyhovovalo nám to🙂)Jinak rybilku na zadeček, případně bepanthen(ale Luky neměl snad ani jednou opruzený zadeček..) a pak mýdlo (sebamed, weleda) na zadeček, když je potřeba víc umýt,.Teď mám koupený kojenecký měsíčkový olej od weledy,je bez parfemace, tak uvidíme...Jo a samozřejmě vlhčené ubrousky 😉(před těma nás taky varovali-teda ty, co obsahujou heřmánek, že je docela dráždivý..nemůžu posoudit, Luky snesl fakt všechno..)

zdenkapo
6. apr 2010

Blani
po pupíku jsme měli normálně koupat a přeju nám všem abysme šli brzo domu a mimča byli v pořádku a bez žloutenky,těch 7 dní bylo fakt dost....

mishah
6. apr 2010

Jo a co jsem slyšela, tak "kufříky"(jj, taky jsme měli růžový) už jsou jakési tašky -ovšem ve dvou barvách pro chlaepčky a holčičky 😎 (kamarádka ji vozí na kočárku 😉 a obsah je taky pozměněný...takže uvidíme..

vladkaz1
6. apr 2010

Ahojte sme doma boli sme este po navstevach a mala si este vysibala ...
S tym pupikom co ja viem ,ci mi padol ja mam pocit ze ho mam dole taky ovisnuty prazdny a hrb mam hrozne vysoko az pri prsiach v podstate ked si sadnem ma to tlaci .....
Co sa tyka toho oleja ,ja som natierala malu sebamedom a olivovym ,len v lete olivovym urcite nebudem ,neviem si predstavit v teple take zalepene male babo este olejom opatlane urcite nie radsej krem ktroy sa vstrebe na pokozke ... ak sa mylim opravte ma

greeri
6. apr 2010

ahojte babenky 🙂
Adelke blahoželačka veľká k Lukáškovi, a nech ju čoskoro depka prejde a nastúpia krásne miminkovské dníčky 😅
Doli, drž sa nech všetko dopadne na výbornú 😉 a je to super, že sa bábo otočilo 😀
a všetkým maminkám, ktoré už to majú za pár prajem, nech je pôrod rýchly a bábätká zdravé 😵
inak ja som dnes tiež bola na poradni, krčok zavretý, bábo stále polohou KP, ale nádej zomiera posledná 😵 😅
a ja tiež do porodky ešte nemám zbalené, keďže predpôrodný kurz sa začína až budúci utorok a tam nám dajú aj zoznam 🤐 ale tak myslím, že do mája vydržíme 😀

mishah
6. apr 2010

blani: přesně to jsem měla tak namyšlené a on si Lukášek usmyslel, že dudlík jako fakt ne 😀 a opravdu vlastně nikdy nedudlal...

aaadus
6. apr 2010

mishah ten měsíčkový olej od weledy mám taky. Myslím, že bude stejně dobrý, jako obyč slunečnicový nebo olivový. Se přiznám, že už jsem ho zkoušela na sobě a vůbec nemastí.

zdenkapo
6. apr 2010

Mishah
tak to jsem zvědavá jestli tu tašku budou mít i u nás 😉

holky loučim se... dočtu snad zítra, ráno jedu do té porodky na kontrolu....

janulka04
6. apr 2010

baby, tak ja cumle beriem, no moje male mali tiez zasobu, ale nechceli ich...aykolvek druh...vzdy ich naplo z toho na zvracanie. dobre aj tak 😀 , takze my sme cumle nikdy nemali 😅

vladi, vraj ano, vraj sa v lete olejovat neodporuca, kvoli potnickam, uz mi to vravelo viac bab, tak dam na skusenost, bo moje male boli oktobrovky, navyse im pekne znicili v nemocke Johnsonom kozicku, tak sme tiez davali olivovy olej...a Johnson teda u nas nehrozi a tiez budem davat telove mlieko 😉

vladkaz1
6. apr 2010

welwda je super kozmetika ,malu som v nej kupala aj sampon som mala ,je aj na atopicky exem 🙂

vladkaz1
6. apr 2010

weleda 🙂

janulka04
6. apr 2010

aj ja mam aj Weledu...aj pre malu aj pre seba...pre malu len ten skusobny balicek a idem na Bübchen, bol fajn aj pri malych...teraz je ten novy rad Bübchen Babys first, tak ten 😉

miska1981
6. apr 2010

ozaj a co sa tyka vlhcenych obruskov PA nam povedala, ze po skusenostiach jedine, na ktore nikdy nemali alergiu a su prirodne su od biodermy, tak aspon prve tyzdne budem pouzivat tie a potom skusim aj ine co som si este predtym nakupila.

a tiez vravela, ze na johnsons mali v nemocke najviac alergii. na ritku ked je v poriadku obycajnu rybilku, ak by bol podrazdeny az potom dat sudocrem a na tvaricku nie olej ako na telo, ale obycajny kremik na tvar pre miminka, je ich vela, ja som si vybrala niveu, tak uvidime ako sadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre