Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

mishah
6. apr 2010

janul:OK 😀

zzuzullka
6. apr 2010

ja som kozmetiku pre malé nekupovala zatiaľ žiadnu, len to čo si mám zobrať do pôrodnice: vlhčené obrúsky a modrú indulonu
a potom na dom som si kúpila ešte ten lieh na pupík, gázu a rybilku na ritku

aaadus
6. apr 2010

mishah plínku v kyblíku jsem ještě neviděla. Ale zeptám se, taky jsem na to zvědavá. Já teda mám doma i vaničku kdyby nám to v kyblíku nešlo

zzuzullka
6. apr 2010

ja som tiež chcela pôvodne kúpať v kýbliku, ale potom som si o tom čítala a hodne báb povedalo aj že v tom kýbliku sa nedá tak dobre umyť ako vo vaničke, hlavne tie záhyby na tele...tak som sa rozhodla pre vaničku...zasa na druhej strane som aj čítala že vo vaničke bábo strašne plakalo a keď kúpili kýblik tak v ňom bolo kľudné...no tak uvidíme...keby dostával vo vaničke nejaké záchvaty zúrivosti tak skúsime keď tak umývadlo

mishah
6. apr 2010

zuzul:tu indulonu jsem už taky někde viděla, že to mají na seznamu do porodky, ale fakt nechápu??přijde mi,že už dávno není, co bývala...

aaadus
6. apr 2010

ono prý i stačí když mimi pláče ve vaničce, napustit tam hodně vody ať mu trčí jenom hlavička. Co nám říkala na kurzu sestřička z novorozeneckého, tak ty mimča pláčou ve vodě, protože celou dobu jsou v děloze, kde je teplota 37 stupňů a pak ho ponoříš do vody, která sice má 37 stupňů, ale ponoříš ho tam jenom na půl a políváš ho vodou a ho to studí

aaadus
6. apr 2010

mně indulona strašně smrdí 😝 Bych si ju nedala ani na ruky natož tak na mimi

mishah
6. apr 2010

no já mám taky vaničku, ještě musím dohledat lehátko 😎 Používala jsem to látkové a byla jsem s ním fakt spokojená...dalo se pěkně vyprat a nikde netlačilo,malej v něm byl snad do 8 měsíců 😀 pak jsem koupila to aqua baby sedátko a to se teda moc neujalo,brzy putovalo z domu(už lezl ,objevoval a prostě tam nechtěl být..)

mishah
6. apr 2010

aduš.přesně tak, manžel to fausuje v práci a možná i proto mi to přijde pro miminko fakt divné...jednou jsem zkoušela Lukyho namazat tou měsíčkovou indulonou(to měl cca rok a půl) a hned se začal osypávat...přitom ted jsem na něm taky zkoušela ten weleda měsíčkový olej a naprosto v pohodě...

mishah
6. apr 2010

Jinak v nemocnici jsem viděla hned několik způsobů koupání miminek - dokonce i pod sprškou🙂Náš Luky byl teda vodní, byl ve vodě jak doma 😉
Tak uvidíme, s čím na nás mimísci přijdou 😀

zzuzullka
6. apr 2010

no ja som bola tiež dosť prekvapená z tej modrej indulony, ale tu v pôrodnici sestričky neradi vidia iné prípravky, tak tých pár dní to nejako vydržíme a doma ke´d tak dokúpime to čo nám bude pasovať

adus...no to je fakt, že aj ja keď som si niekedy napustila vaňu a ležala som v nej a nemala ponorené celé telo tak to čo bolo vonku ma oziabalo...to ma nenapadlo 😅

mishas,presne také lehátko chcem aj ja. naši ho používala aj na nás a je podľa mńa super a netreba žiadne super moderné a drahé.a to látkové nie je ani studené, ani sa nešmýka a vydrží tam mimi dlho

zzuzullka
6. apr 2010

baby, veď ja ani nebudem vedieť ako sa také bábo drží, tak dúfam, že sa vo mne hneď prebudí najaký materský pud 😀

gabap
6. apr 2010

holky maly mel jako novorozenec vyrazku a nikdo nevedel z ceho a jedine co mu zabralo byla modra indulona,ale jinak mi taky smrdi 🙂

mishah
6. apr 2010

zuzul:neboj, budeš přesně vědět co a jak 😉 sestry stejně všechno vesměs ukážou a pak to jde nějak samo🙂)Horší je to nevyspání ze začátku,když mimi pláče a člověk neví už kolikrát co s ním...ale i to se utřepe 😉

Holky, dobrou všem 🙂 😵

matpaj
6. apr 2010

ahojte 🙂
no mne nahodou indulona vonia.....a hlavne teraz v tehu....
ja mam kupeny bubchen ale zo zaciatku budem pouzivat iba mydlo sebamed a olivovy alebo slnecnicovy olej......a babky co hovorite na kupanie v kamilkach-harmanceku, vraj to krasne vycisti kozicku.....mate skusenosti?

helka1
6. apr 2010

Ahojky baby nemam na vas vcela casu, ale idem reagovat na poznamku ohladom ponoreneho babetka pri kupani...., nieco na tom bude, lebo ked som Samka kupala doma 1x tak manzel napustil vela vody, az tak ze Samko "plaval" , no bol kludny no a posledne ako sme ho kupali tak bolo vody menej a cele kupanie mi preplakal... takze tak
Ja zajtra ocakavam monitor dychu , tie ktore ste v Unione a mate tam aj manzela a aj drobec bude v Unione mate narok na monitor dychu na pol roka vam to poistovna pozicia 😉

yanika
6. apr 2010

Telove mliecko: Ja som si na odporucanie kupila Biodermu ABC, vraj minimalne az ziadne reakcie na to nemali na novorodeneckom - odporucila novorodenecka sestra..... Sice stalo 15€, ale za peknu pokozku to urcite stoji, aspon dufam 😉
A spominala aj modru indulonu, vraj sa pouzivala, ale kedze nema nejaky certifikat, ze sa moze pouzivat aj na tieto ucely, tak to z nemocnic museli stiahnut..

gabap
6. apr 2010

yanika bioderma je super

matpaj
6. apr 2010

inak babky aj vy mate take navaly tepla?fuuuuj 😝

gabap
6. apr 2010

matpaj jo taky chvili litam v triku a otviram okna a za chvilku mam na sobe svetr 😀

zzuzullka
6. apr 2010

matpaj aj ja to už poslednú dobu mávam. si pripadám ako v prechode...presne ako píše gabap...chvíľu mi je strašné teplo a potom by som dala na seba aj 3 deky 😀

zzuzullka
6. apr 2010

a hlavne na mňa ide to horko keď som napr niekde v obchode a je tam moc ľudí a musím čakať...to už moc nezvládam

gabap
6. apr 2010

zuzul 😀 jak v prechodu 😀
a co teprve po porodu,potila jsem se fakt jako prase 😅

zzuzullka
6. apr 2010

gabap, no po pôrode bude leto tak to sa stratí, to sa bude potiť každý 😀

matpaj
6. apr 2010

no fuj a ja este nemozem vetrat......mojmu mm je zima a ma alergiu....ja chodim aj hola aj hola spim......

gabap
6. apr 2010

zzuzul 😀 to je fakt,ale pripadalo mi ze v dobe sestinedeli jsem se potila "a pachla"nejak moc 😅

matpaj
6. apr 2010

no zuzul, hlavne ked budes kojit....to budes potit....a tie zmeny hormonov do normalu....uff

zzuzullka
6. apr 2010

tak budeme smrdieť ako prasiatka, ale aj tak mi nikoho nebudeme zaujímať a všetci budú pozerať len na naše bábätká a tie budú pekné voňavučké...tak keď pôjde niekto pozrieť do kočíka tak o 2 kroky odstúpim nech necítia môj pach 😀

zzuzullka
6. apr 2010

ok babulky, idem si lahnúť lebo malý sa zasa snaží mi vytlačiť rebrá až niekam pod bradu 😅

gabap
6. apr 2010

jeste jsem se chtela zeptat jestli nektera pijete ten malinikovy caj?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre