Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

xxx.klarka
7. apr 2010

Lubrikant a kondomy na epino ano, ale jen na vodní bázy. A olejíček určitě ne, tím se ničí ta guma.

xxx.klarka
7. apr 2010

Holky a kolik byla Adelka?? Ta neměla ještě 38tt ne?? Budou Lukáška brát jako donošeného nebo nedonošeného? 🙂 Jsem zvědavá co 😀

blanka.k
7. apr 2010

Já si ještě koupím 1 podprdu v jednom obchodě, kde mají takové "vietnamské" věci, mají je tam za asi 80,-, ať mám do pordky 2ks, a uvidím, jak moc narostu a pak koupím nějaké lepší. Kamaárdky si chválí ty bez kostic, že jsou pohodlnější,ale jim se to mluví když i s nalitýma prsama mají vel. 00 nic 😅

lucik...
7. apr 2010

klari mimča se berou jako donošená od ukončeného 36tt

lucik...
7. apr 2010

jinak adelka byla 38

blanka.k
7. apr 2010

Klárko - díky. 😉 Doufám, že to je na těch věcech napsáno, na jaké jsou bázi... zítra z poradny někam vlezu a nakoupím. Si bude pokladní myslet, že se chystám na nějaké orgie jako těhotná.... 😀
A mohli bychom do té tabulky, kam se dávají narozená dítka, přidat i kolonku v jaké tt (třeba 36+5), aby to bylo jasnější, co vy na to?

xxx.klarka
7. apr 2010

lucík, mě právě někdo tvrdil, že se berou jako donošená až od 38tt. Tak proto se ptám .. 🙂

xxx.klarka
7. apr 2010

Blani, taky jsem na to myslela, že by to bylo fajn napsat v jakým tt se narodila. 🙂

blanka.k
7. apr 2010

Tady taky tak nějak nazývají, že do 38.tt je to předčasný porod (i když mimča už jsou ok), od 38tt do 42 tt to berou, že jsou v termínu 😉

aaadus
7. apr 2010

To jsem taky zvědavá, jestli Adélka porodila bez nástřihu. Já tipuju, že jo nebo že měla jenom nějako mini trhlinku, kterou ani nemuseli šít. Lukášek je vcelku malinký

andelka
7. apr 2010

klarka: Já to znám taky, že od ukončeného 38tt, podle toho se taky bere normální období pro porod, mezi 38 a 42tt. Do 38tt se ještě dovyvinují plíce.

lucik...
7. apr 2010

Holky já myslím že mimča se považují za donošená od ukončeného 36tt ale porod je předčasný a od ukončeného 38tt je jakoby "ukončené" tehotenství a normální období pro porod. Myslím že to tu psala zdenka, že jí to tak říkala primářka v porodnici

xxx.klarka
7. apr 2010

andelka, já právě taky četla toto, že až od ukončeného 38 týdne se berou jako donošená ... tak neím.

lucik...
7. apr 2010

a ono vcelku je to asi jedno, každá porodnice to podle mě bere jinak 😀

xxx.klarka
7. apr 2010

Holky, kuk můj pupík, přijde mi, že ho mám už hodně dole.
Jináč nekoukat na mou rozcuchanou hlavu jo 😀

zzuzullka
7. apr 2010

mne gyndr stále hovorí, že aspoň do 36tt aby sme vydržali

andelka
7. apr 2010

Můj muž se narodil v 36tt a tehdy tchyňce tvrdili, že asi stejně umře - no dneska je to kus chlapa 😅 to je úplně úžasné jak věda pokročila, kolik miminek dříve narozených se podaří vypiplat i bez následků. Sestřence se narodila holčička o 3 týdny dřív a pohoda,byla hned s maminkou na pokoji, jen byla menší, pod 3kg. I dvojčátka by se měla rodit v 37tt, ale ty bývají většinou ještě v inkubátorech. Takže bych řekla, že je to pravda, že za úplně donošená a zralá se považují miminka po 38tt. I když dneska ani ty po 36tt nemívají problémy.

xxx.klarka
7. apr 2010

asi to je pravda, jak mě propouštěli z porodnice, tak říkal dr. že stačí když to vydržím do toho 36+ že pak by to bylo už ok.

zzuzullka
7. apr 2010

klarka, aj mne sa zdá, že ti nejako klesol

dezyre
7. apr 2010

aaadus, ono nenech se zmást velikostí miminka. Adelka právě nakopak mohla mít větší rozsah nástřihu. Moji kamarádku, která rodila ve 36 tt nastřihávali nějak venkovně i vnitřně, kvůli hlavičce malé, že ještě v tomto týdnu může být ten porod blbej v tom, že ta hlavička je křehká. No a malá se narodila a vážila 2100 g a měřila 43 cm. Ale Adélka tuším byla víc, myslím, že měla nějaký 3 týdny do termínu ...

andelka
7. apr 2010

Já si myslím, že je potřeba ukončit ten 9 měsíc, pak už to bývá relativně v pohodě, rozhodně lepší než do té doby (do toho 36tt)
Nó, taky se mi zdá, že je níž.

bramburka
7. apr 2010

ahoj

holky ja mela pujcenou kojici podprdu a ta kamoska ji vyhodila, byla nezešvý a jakoby bolérko a to bylo tááááááááák pohodlný. Mě ty kostice vadí. Koukala jsem že nejlevnější a nejvíc se tomu priblizuje asi tohle
http://www.tehotne.cz/tehotenska-moda-produkty/...

blanka.k
7. apr 2010

Loni rodily 2 kamarádky v 36tt, holčička byla asi 2 dny v inkubátoru , takjže v porodce asi 6 dní a klučina měl přes 3kg jak normální dítko a šli po 3 dnech 😉 Já se narodila kolem 31-32tt, a taky jsem nějak přežila pár hodin bez inkubátoru 😅 Prý kdybych byla kluk, tak asi nevydržím, že kluci mají při předčasných porodech až 4x menší šance 😅 Ale tak to víme dávno, ne, že ženský mnohem víc vydrží? Kdyby měli chlapi být těhotní a rodit, tak asi vymřeme 😀 😀 😀

aaadus
7. apr 2010

dezy Adélka byla v 38tt

A břicho mi taky začalo klesat. A to manžel přišel včera s tím, že má jet s bráchou po neděli do zahraničí. Jsem se ho ptala, jestli se jako nezbláznil. A ráno mi zas volal, jestli si fakt myslím, že zrovna ten příští týden porodím. To je fakt na palicu takové otázky

xxx.klarka
7. apr 2010

podprsenka pěkná, ale já bych potřebovala ještě 3 čísla navíc k té jejich největší 😀😀

nikkka
7. apr 2010

prave dnes som citala na tej stranke tehotenstvoacademy, ze donosene je az od 38tt
a v 34tt sa dokoncuje vyvoj pluc...takze asi je najlepsie az od toho 36tt...
moja neter sa narodila v 36tt, bola taka mala blska, ale veeelmi rychlo vsetkych dobehla..
a este sa hovorilo ze je lepsie porodit v 7 mesiaci ako v 8 mesiaci tehotenstva...no a ten 9mesiac je samozrejme najidealnejsi..

vladkaz1
7. apr 2010

ahojte mne porodila pred vcerom kamoska ,v 35TT. nieco inak bude asi vo vzduchu ...

dezyre
7. apr 2010

aadus, jsme na tom podobně, mě manžel oznámil, že teď během tří týdnů pojede dvakrát do Německa s materiálem.. Taky jsem mu říkala, jestli se náhodou nezbláznil. Ale vůbec si asi nepřipouští, že bychom mohli klidně příští týden rodit taky...

aaadus
7. apr 2010

brambur já mám tady tu, budu si ji brát na spaní
http://www.tehotne.cz/tehotenska-moda-produkty/...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre