Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aktaka
8. apr 2010

Aaadus ale to není námi, to jsou prostě chujové dveře, to vymýšlel nějaký blb 🙄 😀

jinak řídím taky pořád, nemám zbytí tady v tom našem prdelákově. akorát, když někam jedeme s manželem, tak už se nehádám, že chci řídit a s radostí mu ten volant taky půjčím 🙂

marcy30
8. apr 2010

ahojte...gratulujem vsetkym cerstvym mamickam...deticky su krasne 🙂
kocky, povedali vam teraz niekedy kolko vazi babatko? mna dost sokovala vaha toho mojho...ze 2900 gramov, dufam, ze je to len hruby odhad 😅

aaadus
8. apr 2010

aktaka vidíš to, to mě nenapadlo. Ten blb byl určitě nějaký chlap 😀
marcy malý měl ve 35tt 2600g 😉 A je to jen odhad, nesmíš to brát vážně

aktaka
8. apr 2010

aaadus kdo jiný než chlap? ženskou by něco takového nenapadlo 😀

marcy, říká se, že ta váha je s limitem půl kila. akorát tedy nahoru i dolů 🙂

marcy30
8. apr 2010

no aj ja sa tym utesujem, ved mimco bude pomaly vacsie ako, pred tehu som mala 45 kil 😀

mishelik
8. apr 2010

ahojte tak ja som bola na ultrazvuku v 33tt a tiez ma to trosku zaskocilo, ze moja mala ma 2477g takze tiez riadna kocka z nej bude ale niektori vravia, ze vraj to nieje moc presne takze ziadne obavy len nech su zdrave tie nase deticky 😀 a aby sme to uz vsetky mali za sebou 🙂

andelka
8. apr 2010

marcy: Můj malej se zas jeví spíš jako drobnější miminko, i když fakt je to jen odhad, UTZ u mojeho doktora jede na přesnost +-21 dní 😅 Poslední odhady byly v 29tt 1,1kg a v 35tt 2,2kg....tak při porodu by mohl mít 3,3 a nezlobila bych se 😀

Holky, je tu někdo, kdo bude obcházet ten výběr rodičáku? Že nemá nárok na PPM a bude o mateřskou a rodičák žádat manžel a pak se to převede? Mám už si k tomu něco zařídit?

zzuzullka
8. apr 2010

ahojte, nesítham vás dočítať od rána ale lucik sa tu tušim ešte dnes neobjavila...neviete niečo o nej?

babulky, dnes ráno som si našla na slipovke kúsok hlienu, o farbe takej trošku do žlta a bol taký naťahovací a bolo asi ako nech na palci na ruke- ospravedlňujem sa za moje vyjadrovanie, ale neviem to inak popísať 😅 - myslíte že to mohlo byť kúsok hlienovej zátky? 😅

medan29
8. apr 2010

andelka:mrkni tady http://www.mpsv.cz/cs/2 třeba tam něco najdeš,

aktaka
8. apr 2010

Zzuz, Lucik by měli dnes snad pustit, že už jí pak ta plodovka netekla

a ten žlutý hlen/výtok, to já mám celé těhotěnství, tak to zátka asi nebude. dr mi na to řekla, že to je v pohodě

aktaka
8. apr 2010

taky by mě zajímalo jak je malá velká, poslední vím z 30tt, že měla odhad 1300g. pořád doufám, že nebude velké miminko 🙂

marcy30
8. apr 2010

aktaka: no pol kila hore 😉 tak to by bol riadny cvalik 🙂

andelka
8. apr 2010

medan: Já už nějaké info mám, obecně chápu jak se to má dělat, ale potřebovala bych osobní zkušenost od někoho, kdo už to řeší.

aktaka
8. apr 2010

marcy, mít v 35tt 3,5kg mimčo, to už bych je asi prosila ať vyvolávají 😅 😀

andelka
8. apr 2010

Ale děkuji, stáhnu si aspoň nějaké formuláře 🙂

marcy30
8. apr 2010

🙂 no to by som prosila aj ja, ale to je asi ojedinely extrem 😉

zzuzullka
8. apr 2010

aktaka, aj ja mám celé tehu výtok a aj pred tým som mala, ale toto bolo úplne inej konzistencie a bol to taký kúsok...no neviem....poviem mm a chudák nebude ani spať...aj vyši chlapi to berú teraz tak strašne vážne? ja sa len chytím za brucho, že mám poslíčkov a už sa bojí zaspať, že čo keby som náhodou išla rodiť...a stále vysvetlujem dokola nech sa nebojí, že je to úplne normálne 🙂

nikkka
8. apr 2010

mne este ani raz doktor nepovedal kolko vazi drobec...

marcy30
8. apr 2010

aktaka: 1300 v 30tt je akurat, podla tabulky 😉 nam vtedy povedali 1600

dezyre
8. apr 2010

Zuzu tak to je i u nás 😀 Protože když se mi chce na velkou tak mě chytnou strašný křeče do břicha, asi mi malej tlačí na střeva, ale to je bolest jakože mě tam dost píchá a nemůžu pomale chodit, ale jak dojdu na záchod tak v pohodě a vždycky když mě to ráno chytne, tak manžel na mě vykulí vyděšený oči a čeká s čím přijdu ze záchodu 😀 😀 😀 😀 Taky se děsí porodu, hlavně má bobky z toho, že by ten porod šel třeba rychle a on mě rodil sám 😀 😀 😀 Jeho top noční můra 😀 😀 😀

nikkka
8. apr 2010

tak moj manzel sa tak nestrachuje, ale to bude asi tym, ze ho moc nezatazujem a ani sa na nic nestazujem...asi to tak moc neprezivame ako vy ostatne.. 😉

aktaka
8. apr 2010

zzuz, ale já to mám taky tak, že sem tam je to jako kousek, chuchvaleček

tak já nemám poslíčky, takže můj muž je v klidu. akorát mi pořád nadává, abych nic nedělala a dodržovala klidový režim 😅 akorát dnes v noci, když jsem šla na záchod, tak se vzbudil a ptal se, jestli všechno ok. asi jsem nějak moc u toho vstávání hekala či co 😀

dezyre
8. apr 2010

Nikky tak já si taky na nic nestěžuju. Všechno zvládám sama, i těžké věci nosím, dokonce ještě umývám i okna, v pohodě se ohnu všechno (jen ty střeva).. Nevím kde se v něm bere ta mánie z toho, že by mě musel rodit. On nechce být ani u porodu. Myslím si, že je to spíš tím, že on hrozně těžko snáší to, že by musel vidět, že mě to třeba bolí nebo tak... Ale je pravda, že je poklad, protože třeba jsem si jednou fikla ošklivě prst na elektrickým kráječu na chleba a on mě to krásně všechno ošetřil a jaký úžasný mašličky nastříhal aby mě to stáhl.. 😀 😀 😀

aktaka
8. apr 2010

marcy, doufám, že se těch velikostních tabulek bude dál držet. a taky že nebudu přenášet. já mám trochu hrůzu rodit velké mimino 😅

toltec
8. apr 2010

tak můj muž je taky v klidu. nějak se toho nebojíme, prostě se to zvládne 🙂 zas ty svoje chlapy tak nestrašte! 😀 😀 s tím chozením na vecko to mám taky, docela fajn změna ve srovnání se začátkem a zápchou.. tělíčko se čistí. holky pijete maliník a berete lněné semínko?

dezyre
8. apr 2010

Akti, tak já určitě budu rodit větší mimino a pomale si na to zvykám už.. Protože ve 31tt jsme měli odhad váhy rovné 2 kg.. Ale náš drobeček nemá být po kom malej. Už jsme to tu řešili dřív.. ale já jsem dost vysoká a manžel je taky čahoun 😉

marcy30
8. apr 2010

to ja tiez, vzdy som si predstavovala, ze to bude take mini po nas 🙂

nikkka
8. apr 2010

chlapi celkovo nezvladaju "bolest" staci ze maju trocha kasel a uz umieraju, asi preto sa toho porodu tak boja..

aktaka
8. apr 2010

Dez, tak jeslti jste oba velcí, tak to je jasné. ale zase máš předpoklady porodit větší mimčo, ne? i když to já údajeně taky, ale to neznamená, že musí být velká 😀 u nás tedy nemá po kom, nejsme prckové, tak průměrně velcí, ale manžel měl porodní váhu 2,6kg a já sice 3,5, ale protože mě máma dva týdny přenášela. takže já prostě pořád doufám, že bude standardní 🙂

andelka
8. apr 2010

toltec: Já začnu od příštího týdne maliník i semínko pravidelně, ode dneška sem tam (dneska jsem začala 36tt)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre