Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

dezyre
8. apr 2010

Jo jo jim se to povídá Oli, já bych se asi bála, že půjde porod rychle a ten řez se nestihne.. Ale radši se nestresuj, buď ještě v pohodě, hezky lež.. však oni jsou doktoři, tak snad ví, co říkají...

gabap
8. apr 2010

andelko jake zasoby?vypadas fajn 🙂

aaadus
8. apr 2010

andelka já mám to semínko vcelku, ale než to požvýkám tak to trvá

aktaka
8. apr 2010

Dez nepočítám s jinou variantou než že to po porodu půjde samo dolů, aniž bych hla prstem. a klidně může odejít i něco z toho, co jsem na sobě měla už před těhotenstvím 😀

dezyre
8. apr 2010

Teda akti nestraš mě.. Já mám teda spoustu triček na ramínka a spoustu propínacích letních košil, tak jsem si říkala, že snad na kojení dobrý.. Ale když tak teď nad tím uvažuju, tak před těhotenstvím jsem měla prsa A a trička si kupovala XS, S.. a nyní skoro D, kurňa, se do toho nenarvu.. už mám taky problém co budu nosit 😀 😀 😀

dezyre
8. apr 2010

Akti ono to říká spousta mamin, že po porodu pak byly hubenější než předtím, tak se tím uklidňuju taky 😀

olga77
8. apr 2010

Tak sa drzte kocky,idem sa napapat uz mi skrka v brusku 🙂

Dufam,že teraz vas pocitam castejsie a malinky este do konca aprila vydrzí...

majte sa pekne

andelka
8. apr 2010

gabap: No tak do normálního rezmezí BMI jsem se před těhu nevešla 😅 Ale jen o kousíček 🙂

adus: Takže ho jíš jen tak, jo? Neděláš odvar.

aaadus
8. apr 2010

Já jsem teda všechny košile schovala, protože jsem je nezapla už v nějakém 6tt natož tak po porodu 😀 Hold budu muset obnovit garderobu a nakoupit větší

dezyre
8. apr 2010

Taky se měj Oli a odpočívej..
No nic holky, jdu si udělat depilaci podpaží, pak se půjdu najíst, pak vykoupat a trošku se zkulturnit a hurá do poradny... Jáj já se tam vždycky tak těším 😀 😀 😀 😀 A teď ještě víc, že se dozvím alespoň nějakej názor doktora, třeba, kdy už budu rodit 😀 😀 😀

michalag
autor
8. apr 2010

ja som zatial pribrala 10kg comu sa celkom tesim 🙂 ale mozno je to aj tym ze hlavne vecer ma trapi otrasne palenie zahy a tym padom chodim obcas obimat aj wc 😒

aaadus
8. apr 2010

andelka míchám si ho do jogurtu. Odvar teda nedělám, na to nemám žaludek 😝

dezyre
8. apr 2010

Aduš tak já naštěstí nosila košile do práce ještě v tom 25 týdnu.. nebo do ledna, pak už jsem je nedopla přes pupek a prsa taky 😀

aktaka
8. apr 2010

no Dez, já kvůli prsům většinu košil zavrhla, už teď se mi rozevírají, a počítám po porodu se prsa ještě zvětší. navíc jsem nosila spíš upnutější než volnější oblečení a to asi taky nic moc. nepočítám totiž s tím, že bych měla takové štěstí, aby se mi do měsíce splasklo břicho 🙄 takže já to reálně vidím na pár kousků oblečení. na doma je mi to jedno, ale přeci jen bych chtěla občas vypadnout mezi lidi

andelka
8. apr 2010

aktaka: Výrazně dražší to není, tak to asi nechám tak.
A to s tím oblečením na kojení - to se mi teď stalo taky. Moc vhodného teda jsem nenašla. 😖 Nehledě na to, že prsa budou větší a já měla problémy s tímhle už předtím.

dezyre
8. apr 2010

Akti, taky nemám skoro žádné oblečení volné.. ale tak snad něco vyhrabu, co jsem dřív ani nenosila.. 😀 😀 😀

aktaka
8. apr 2010

a jdu kuchtit oběd, už mi tu žaludek vyhrává

sonita
8. apr 2010

nikka-aj na mna išlo len 6 kíl no len 3 kilá som schudla s pôvodních takže spolu 9 kíl 😒olga-ako ti mohli naplánovať malé po termíne mi neide do hlavy 😒 😒 lebo termín máš napísaný vedla tvojej fotky podla menš....29.apríla.

aktaka
8. apr 2010

já mám pár takových tunik, co mají ten překřížený výstřih a jsou pod prsy volná. měla jsem je už před těhu, teď se do nich vlezu a budou snad dobré i na kojení. tak počítám budu chodit v tom

aktaka
8. apr 2010

Oli, císař se dá udělat i když už se ti rozjede porod. akorát to chce na nic nečekat a frčet hned do porodnice

gabap
8. apr 2010

holky je pravda ze jsem po tehu byla jeste o 4kg hubenejsi nez pred 🙂

kojici obleceni jsem neresila,nakojila jsem vzdy a vsude a jakkoli 😀

bramburka
8. apr 2010

já měla pár kojících triček po kamaradce, ve finále jsem nosila normoš, prostě jsem vyhrnula, nějak mě to nevadilo. Ale asi jedno pořídím, zkusím se zítra okouknout, jdu totiz na kontrolu a mam hlidani a Dr. je hned vedle OC Arkády Pankrác.

aaadus
8. apr 2010

Tuniky to asi v létě vyřeší, pěkně do nich schovám ty špeky. A jednu kojící už mám, je zároveň i těhotenská

aktaka
8. apr 2010

jj aaadus, přesně tak, schovat špeky 😀

zzuzullka
8. apr 2010

na STV ide dámsky magazín a bude tam pán doktor hovoriť ako sa starať o maličkých chlapcov

napr. teraz povedal, že do 2 rokov sa nemá predkožka sťahovať lebo ešte nie je dozretá

zuzana39
8. apr 2010

ahojte 🙂 zzuzull ja som to malému nerobila a potom mi doktorka vynadala,že som to robiť mala,lebo mal s tým problém a nakoniec musel ísť na zákrok,takže ja to teraz robiť postupne radšej budem,každý doktor povie niečo iné a my si máme asi vybrať.to čo prežil moj malý po tom zákroku,by som nepriala nikomu ☹

nikkka
8. apr 2010

o tej predkoze su rozne nazory...
kamoska to nerobila, doktori jej kazali aby mu to nechala tak, potom s nim isla k doktorovi tusim ked mal tri roky a chudacik maly, normalne ma traumu z toho, lebo mu to nasilu stiahli, krvacal a bolelo ho to...
ja ked budem mat chlapca budem mu to robit kazdy den a hotovo, kaslem na doktorov, ked to bolo osvedcene kedysi, tak preco by to teraz zrazu nemalo byt dobre...

zzuzullka
8. apr 2010

predkožka u chlapčekov: pre tých ktoré nepozerali dámsky magazín:

do 2 rokov života predkožka zreje- dozrievajú v nej elastické vlákna- a preto by sme počas tohto obdobia nemali s ňou vôbec nič robiť pokiaľ bábätko nemá problémy. stačí len sledovať, či náhodou nemá problémy pri močení alebo či tam nie sú zápaly, či z predkožky nevyčnieva biela hmota- to by bolo nejaké to mazivo a potom by sa muselo odstrániť. Pri slabom zápale môžme skúsiť máčať v repíku a potom keď tak navštíviť lekára. Do obdobia 2 rokov stačí pipíka umývať len teplou vodou bez mydla bez sťahovania predkožky.

problémy, ktoré môžu vzniknúť sú:
-zrast medzi vnútorným listom predkožky- to potom treba uvoľniť sondičkou pri lokálnom znecitlivení- robí to lekár
-škrtiaci prstenec- to je závažnejsí problém a robí sa len chirurgicky
spímanané problémy sú vrodené

starostlivosť po 2. roku života:
treba s predkožkou cvičiť, treba ju sťahovať a čistiť teplou vodou poprípade slabým mydlovým roztokom, toto cvičenie je dôležité robiť každý deň



ja som teda úplne lajik čo sa týka tejto témy, tak som rada, že to dnes v dámskom magazíne vysielali, ak máme bubuľky aj nejaké vlastné postrehy ako ste to robili, tak môžte poradiť a tým neskúseným mamičkám ako som ja, dúfam, že to trochu pomôže 🙂

aaadus
8. apr 2010

Nám PA na kurzu říkala, že předkožku začít stahovat od půl roku, ale jenom tam kam to půjde, nic nedělat násilím. A zase u holčiček je dobré promazávat a roztahovat stydké pysky ať nesrostou

zzuzullka
8. apr 2010

tiež som počula na to rôzne názory, niekto hovorí sťahovať hneď a iný nesťahovať...a teraz ako mám vedieť čo bude pre moje bábo najlepšie ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre