Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zuzana39
8. apr 2010

nikkka - máš pravdu,ja tiež nebudem riskovať,moj malý má tiež doteraz traumu,ja som s ním bola v nemocnici,vraj to je jednoduchý zákrok a nakoniec bola s toho obriezka,tak mal tú kožu zrastenú ☹ ked sa prebral z narkozy plakala som s ním chúdatko moje,také niečo nechcem už pri druhom dopustiť.

bramburka
8. apr 2010

holky, no bracha mel taky ten problem, nestahovali a pic, musel na zakrok, ale treba synovec nestahovali a on tak od roku si s pindikem sam ve vaně hrál...takže tak nějak si to stahoval sám a ok prej 😀

aktaka
8. apr 2010

co doktor, to názor, pak si má člověk vybrat. ale podle mě to je jak píše aaadus, stahovat kam to jde, žádné násilí. bráchovi to tak mamča dělala a všechno v pohodě

aaadus
8. apr 2010

Nejlepší bude zeptat se svého pediatra a tím se řídit. 100 doktorů, 100 názorů
Malý se mi dneska parádně tlačí do pánve a nic příjemného to teda není

aaadus
8. apr 2010

Kdyby jste viděly ten bordel co mám teď v obýváků. Dělám pořádky v dokumentech, výpisech a dávám to do šanonů s popiskama co v kterém je, protože manžel totálně nemá přehled kde co máme. Tak až budu v porodnici a on budu něco potřebovat ať se na mě nerozčiluje, že to nemůže najít. Ale kdyby jste viděli jakým způsobem on hledá věci - stoupne si ke skříni a stojí před ní a čeká, že to co hledá na něho samo skočí. A jak se při tom rozčiluje 😀

nikkka
8. apr 2010

samozrejme bez nasilia to stahovat..
v tom damskom magazine inac niekedy take hovadiny trepu s prepacenim...raz som to pozerala a tam jedna prezentovala znakovu rec pre deti..ze ucit ich ukazovat - vtacik, slnko atd...a vyzvorit si svoje znaky na to, alebo podla jej knihy postupovat..podla mna je to normlane ze dieta skor ako zacne rozpravat, tak ukazuje..ale podla mna je uplne nenormalne ked 18mesacne dieta nevie ani slovicko povedat a vsetko ukazuje a ona to tam prezentovala...
nic proti tejto modernej dobe, ale vsetko tak prehanaju...strasne chcu nam vsetkym dokazat, ze to co sa robilo pred x rokmi je zastarale..
uff tak soms a vykecala...pardon...

ciknori
8. apr 2010

Andelko, já jítm taky drcené, neměla bych nervy to žvýkat a vývar mě teda neláká 🙂 Takhle mi to i chutná. Minimálně kvůli velké je to fajn, jeslti to bude mít i nějaký vliv na porod, to se uvidí.
Já byla dnes naposledy v poradně - za deset dní už jdu na kontrolu na sál, ale bude tam moje doktorka. Krišpína dnes odhadovala na 3 kg, čípek je zatím úplně v klidu, tak asi začnu umývat schody a okna a já nevím 😅 Ať se ještě dopíká jak potřebuje, ale pokud by ještě kilo přibral, tak moc nevím, já mám 158cm a manžel ho donosit nemůže.
Před třemi týdny mu naměřila hlavičku na 38/2, tak jsem se trochu bála, ale dnnes to bylo 39/2, tak snad v pohodě.
Lucka se ještě neozvala?

sonita
8. apr 2010

aj ja budem stahovať ako sa len bude dať a určite mu nebudem umývať len s vodou ale aj s iními prípravkami

antynka1
8. apr 2010

Ahojky, psala mi Lucík, dnes jí nepustí, na pozorování prý musí zůstat 24 hodin, tak pokud vše bude i nadále v pořádku - od včerejška sucho - tak by jí mohly pustit snad zítra.

aaadus
8. apr 2010

ciknori a co to znamená když má hlavičko 38/2 a 39/2. Jakože průměr hlavičky? Mě to dr neříká tak se ptám.
Lucka se zatím neozvala

ciknori
8. apr 2010

Nesrozumitelně jsem to napsala, nepamatuji si to v cm, ale v tom, ajké vyskočily tabulkové týdny - jako 38t2d a dnes 39t2d... že vlastně podle tabulky vyrostla jen o týden.

antynka1
8. apr 2010

Adus - teď jsem psala vzkaz od Lucika 🙂

sonita
8. apr 2010

no ja idem pre malú do školy a dám medzitím prať pre malého už konečne veci.čaute

antynka1
8. apr 2010

Holky, přemýšlela jste některá o darování pupečníkové krve? Prý když chcemr darovat, tak se nemůže nechat dotepat pupečník - a to je druhá otázka, asi je lepší nechat ho dotepat, aby mělo mimčo rco nejdéle "rezevní" zásobování ne?

aaadus
8. apr 2010

antyn se nám příspěvky trošku minuly
O darování pupečníkové krve jsem moc neuvažovala. Manžel by ji nemohl přestřihnout a to bych si moc přála, aby udělal on. A dotepat pupečník se nechává kvůli chudokrevnosti

aktaka
8. apr 2010

antyn já to teď pořád řeším, jeslti darovat nebo nechat dotepat. a pořád nevím. chtěla bych udělat dobrou věc a darovat, ale udělat i dobrou věc pro malou a nechat dotepat, takže fakt nevím ☹
střihat manžel nechce, takže to naštěstí řešit nemusím

dezyre
8. apr 2010

Holky tak já pupečníkovou krev chtěla strašně moc darovat. Už jen z toho důvodu, že třeba kamarádka mojí kamarádky onemocněla akutní leukémií (holka 23 let) a shání dárce kostní dřeně, a pupečníková krev by jí taky pomohla, sice není nikde psáno a dáno, že bych byla vhodný dárce zrovna pro ni, ale pro někoho určitě ano.. Jenže porodnice, kde budu rodit to nedělá z toho důvodu, že nemají finance na to, aby to provozovali. Musela bych rodit jedině v Brně a popravdě po těch hrůzách co jsem slyšela o těch porodnicích budu asi rodit v Ivančicích, ale za cenu toho, že se vše vyhodí 😔 Je to škoda...

antynka1
8. apr 2010

No a když budu chtít nechat darovat, tak může manžel přestřihnout pupečník? A když nebudu chtít, tak když nechám dotepat, tak to pak může přestřihnout nebo ne? Já pořád váhám, kterou variantu zvolit.... Začala jsem si psát porodní plán, tak nevím jak se rozhodnout....... Adus jak jsi to myslela s tou chudokrevností? Kdžy nebudu chudokrevná, tak je to jedno jestli nechám dotepat nebo ne?

zzuzullka
8. apr 2010

ja som nad tým tiež premýšlala, ale vôbec neviem či sa tu u nás v porodnici tá pupočníková krv odoberá, tak sa to opýtam dnes v poradni, ak ma teda gyndr neprekvapí zasa nejakou nečakanou správou ako minule o predčasnom pôrode...to som sa vtedy aj zabudla spýtať koľko malý váži a meria.

aktaka
8. apr 2010

když se nechá dotepat, tak manžel může v klidu stříhat. pokud se ale daruje, tak s tím stříháním nevím, podle mě se to dělá ve fofru jak mimčo vytáhnou. tak spíš asi z toho důvodu by nemohl chlap střihat

dezyre
8. apr 2010

Anty těžko říct, ale i tak si to musíš rozmyslet sama v sobě, jestli ti třeba opravdu záleží na tom, aby manžel přestřihl pupeční šňůru nebo raději chceš tímto někomu pomoct. Je to každýho rozhodnutí. Nejvíc mě holky na tom ale štve to, že když to chcete darovat, tak nemůžete, protože to nedělají všechny nemocnice.. To jsem fakt docela naštvaná. Pupečníková krev je "věc", která někomu může zachránit nebo prodloužit život a většina nemocnic to vyhazuje jako odpad.. No chápete to, že stát nevyhrabe ani těch pár peněz, aby se to zřídilo ve všech porodkách? ..

bramburka
8. apr 2010

holky taky jsem nad tím přemýšlela, nevíte co se proto musí udělat?

zdenkapo
8. apr 2010

tak TOmáškovi máme také od dr. nakázáno nestahovat,tak jsem zvědavá až půjdem na tříletou... prý se to odlepuje samo,ale trochu mu stahujem při koupání jen kam to jde,ne násilým aby neměl jizvičky nebo srůsty...

antynka1
8. apr 2010

Mě nejde o to, aby manža přestřihl pupečník - to se ptám jen tak mimochodem. Spíš mě zajímá, jak moc je důležité nebo nedůležité nechat pupečník dotepat.... Pokud to není důležité chci krev darovat.

Brambur - musíš to nahlásit předem a musí s tebou něco sepsat a zjisitt jestli budeš vhodná dárkyně.

aaadus
8. apr 2010

antyn když chceš darovat, musí přestříhavat PA. A chudokrevnost - když necháš dotepat, mimi nebude chudokrevné 😉
brambur zjistit, jestli to porodnice, kde chceš rodit umožňuje. A musí se to hlásit předem, protože k tomu jsou potřeba ještě 2 PA navíc. Teda aspoň když si chceš krev uchovat pro sebe, ale když jí chceš darovat asi to bude obdobné.

aktaka
8. apr 2010

já právě taky nevím nakolik je pro to mimino šok nebo nebezpečné nebo nevím co, že to přestřihnou tepající. pokud to ničemu nevadí, tak bych taky ráda darovala

antynka1
8. apr 2010

Takže jeslti to správně chápu, tak je to rozhodnutí - darovat a třeba někomu pomoci versus pomoci svému miminku, aby nebylo chudokrevné. No tak to asi zvítězí miminko.......

dezyre
8. apr 2010

Já si myslím, že mimčo zas tak chudokrevné nebude 😉 Mimochodem holky na koníkovi tu je i diskuze o pupečníkové krvi, tuším jsem ji někde zahlídla, ale už nemám moc času hledat 😉

aktaka
8. apr 2010

to by zase muselo být chudokrevné každé, kterému to střihnou dřív, to asi není. spíš, že se tomu lépe předchází

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre