Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
9. apr 2010

Já přemýšlím o porodu na takovém tom koženém vaku na sezení, no uvidíme, taky si musím napsat na papírek, co vše musím nahlásit při příjezdu do porodky... že chci Epidural, pokud to bude dlouhéa bolestivé, že chci darovat pupeč.krev, a že potřebujeme po porodu nefrologa kvůli ledvinám malýho. 😉 A zbytek se uvidí....

arcik
9. apr 2010

holky pro dnešek se loučím..jdeme na procházku..a taky musim na nákup...fuj 😝
tak hezkej zbytek dne a nekecejte moc...to dočítání je děs

zdenkapo
9. apr 2010

holky tak já teď jen doufám,že se dr. dneska seknul a Anička má o dosti méně.... úplně mě to rozhodilo.... první porodor už tak nešel a skončil kleštěma,ikdyž úspěšně... musela jsem tlačit na 8cm a taky mě cévkovali,tak si to teď neumim představi,že by byla tak veliká... jé,kéž bych do této neděle porodila a bylo by to v klidu....

antynka1
9. apr 2010

Jo plány jsou hezká věc, ale možná je ještě budu prosit ať mi klidně píchnou i takový svinstva jako opiáty 😀

ZPRÁVA OD DOLI:
Ahojky, pořád stejně, stále monitory, UTZ, průtoky a vyšetření. Malou hodně hlídaji, někdy je to dobré, jindy nic moc. Ještě mám 3 dny do ukončeného 36 tt a pak mi vyvolají porod asi někdy na začátku týdne. Všichni jsou tu moc hodný, jídlo děsný, ale jinak pěkná dovča 🙂
A pak se ptala na nová miminka 🙂

antynka1
9. apr 2010

Zdeni neboj, nebude tak velká 🙂
Pořád mi leze teplota nahoru a to ležím s noťasem a kromě lozené po netu nedělám nic.... Od kolika stupňů se má srážet? Od 38 nebo 38,5?

blanka.k
9. apr 2010

Antyn - jé, tak to jsem ráda, že Doli je zatím ok. No, jídlo v Bohunicích znám, bleee 😝

nara
9. apr 2010

Tak ať už to máš Zdeni brzy za sebou!

Holky taky si myslím, že fajn si to všechno naplánovat, ale pak se případně moc nebránit tomu, co budou navrhovat doktoři.

lucik...
9. apr 2010

anty myslím že se má srážet od 38...
Tak to je super že je doli ok 😉 V neděli by měla končit 36tt tak v pondělí by jí to mohli vyvolat 😵

aaadus
9. apr 2010

antyn od 38 se myslím má srážet. A Doli zdravím a držím palce 🙂
zdeni tak šup s manželem pod peřinu, pak si dát horkou vanu a červené víno k tomu 😀

blanka.k
9. apr 2010

zítra mám sraz s holkama, tak toho využiju a doplazím se i do lékárny, jsem zjistila, že zorvna v mém okolí nené žádná, která by brala poukázky co mám, tak musím do centra 😒 Tak přemýšlím co ještě....
20x sterilizované čtverečky na čistěná pupíku
2 balení kondomů na vodní bázi a pak lubr.gel na Epino
1x síťované kalhotky po porodu
olej na masáž hráze
Zbytek snad mám...

aaadus
9. apr 2010

blanka a neprodávají se ty čtverečky v takovém klubku? Já je budu používat i na čistění oušek, těmi uchošťoury by se mimčům neměly čistit uši, protože ten maz zatlačíš hloub a pak se ho dělá více a více. A čím budeš mazat po koupání? Já jsem dneska v lékárně konečně koupila ten slunečnicový olej a hroznový cukr (ten teda musí schovat sama před sebou jinak ho spořádám ještě před porodem 😀 )

janefonda
9. apr 2010

Ahojte
Blanka ty davas aj na epino kondomy? To len tak zo zvedavosti, od zajtra sa ho chystam pouzivat, tak ma dovzdelavaj trosku prosim 😀

m.c.
9. apr 2010

supr že je Doli OK, tak ji Blani pozdravuj!

Kámoška porodila (samozřejmě CS) holčičku 6,05 kg!!! Je to už dýl, teď už má malá 3 roky, ale bylo to tehdy haló, celá porodnice se na ni chodila dívat, takový mimčo tam ještě nikdy neměli🙂.

Já jsem byla dneska sepsat porodopis a objednali mě na první kontrolu do porodnice na úterý, tak sem zvědavá jestli mi rovnou naplánují CS 😝.

A sbalila jsem si dneska tašku do porodky🙂

aaadus
9. apr 2010

Taky se vám chce pořád spát? Já jsem v poslední době strašně unavená a všechno mě totálně odrovná. Dneska jsem zase camrala po obchodech a táááááááák mě bolí nožičky. A uvařila jsem si půl litra melty s mléčkem a chutná jako za mlada. Už vím, co budu pít během kojení. Je lepší než Caro a daleko levnější

blanka.k
9. apr 2010

Adus - mám na mazání koupený Sebamed 😉 Ty čtverečky znám balený hezky zvlášť od ddědy, co si píchá inzulín, tak nevím, prostě řeknu, na co to chci, ať něco předhodí 😀
Jane - holky Epino používají, že ho mají třeba už po někom "jetý", já mám sice nový, ale tak mi taky přijde lepší mít na každé použití nový kondom 😅

babara
9. apr 2010

tak doli je nakonec v bohunicich. To je fakt zvlastni, jak maj v rodine ty problemy s temi holcickami. Bych rekla, ze je to nahoda.
No hlavne at to dobre dopadne, nevite jaky ma mala vahovy odhad? Ona mela takove mini brisko a nic moc ani nepribrala co?
Moc jim drzim palce!
Zdeni tobe taky, urcite ten porod bude lepsi nez minulej, i kdyby byla Anicka o neco vetsi nez Tomasek, uvidis! 😉

aaadus
9. apr 2010

m.c. 6kg? To je teda mazec 😅

blanka.k
9. apr 2010

M.c. - úřes 6kg? To by asi byla klasickým porodem rozthlá až po uši 😅
Adus - já spala asi 2 hod. po poledni 🤐
Tak jsem v šuplíku našla 2 balení kondomů, jsou prý s lubrikantem, z kaučuku.. a jak poznám na jaké jsou bázi, tam nic napsáno na krabičce není ☹

aaadus
9. apr 2010

blanka aha. Mně je darovala kámoška, má švagra chirurga, a jsou v takovém klubíčku
babar to nevím jaký váhový odhad měla doli u malé. A moc nepřibrala a břicho měla fakt pidi.

zdenkapo
9. apr 2010

holky,já v ten lepší porod pořád věřim,jinak bych do toho už nešla,dodnes na to nerada vzpomínám... a ta váha snad taky nebude tak strašná,snad to brzy zjistim....

Adus
zkusim dneska vanu a pak snad s tim manžou a uvidíme... to víno vynechám,to by mi pak nemohli případně dát léky a narkozu v porodce 😉

aaadus
9. apr 2010

blanka kondomy bych asi brala obyč, neparfémované, ale ten lubrikant musí být na vodní bázi

janefonda
9. apr 2010

blanka dakujem , tak si teda nejake zbehnem nakupit a mozem zacat pripravu 😉 ako dlho ho ty uz pouzivas? Mne svagrina radila zacat mesiac pred porodom...

aaadus
9. apr 2010

zdeni tentokrát to bude určitě krásný porod bez komplikací 😉

babara
9. apr 2010

Blani a jestes nezacala s tim cvicit?

JInak jak mam toho streptokoka, nakonec jsem ta ATB peroralni brala, no a v Podoli mi rekli, ze stejne dostanu tu kapacku, nevim, proc mi neudelaj treba jeste kontrolni kultivaci. Si rikam lepsi, ze bych to treba ty 4hod. nestihla. Kdyby doslo na cisare (planovanyho), tak se asi davat nemusej, ne?
Trochu jste me vcera zviklaly s tou pupecnikovou krvi, ja i maly mame hranicni zelezo, v tomto tehu taky, ale beru to castejs a poctivjejs jak u prvniho, tak u nas by to teda mozna melo smysl nechat dotepat. Nevim, nevim teda...

Cevkovana bych byla nerada, ale kdyz to pomuze.. me pak celkem delalo problemy curani, kdyz mi to sundali, palelo to, jako bych curala krev, dost neprijemny ☹

blanka.k
9. apr 2010

tak máme doma tyto, ale příbalák už tam není... 😅
http://www.lekarna.cz/prezervativ-durex-love-3-1/
a pak tyto: http://www.lekarna.cz/prezervativ-durex-classic... , tam v letáku je, že se nemají používat lubrikanty na bázi oleje.. tak ty jsou asi ok.

blanka.k
9. apr 2010

Jane - ještě jsem nezačala, asi o víkendu, až bude mít muž náladu a pomůže mi 😅
Babara - u císaře se ATB nedávají 😉 Mě ho přeléčili v 27tt, tak jsem taky zvědavá, jeslti ho zas mám.

martina71
9. apr 2010

Ahoj holky, tak jsem doma. Jsme v pohode, ale mi sestoupila dolu, proto ty jine divne pohyby. Uz se potvurka chysta. Akorad ze nevi, ze pujde cisarem, tak si dole dela mistecko 🙂. Vahovy odhad mame 2800g. Snura porad kolem krku. Jinak vse v pohode. Uz aby to bylo za mnou...
Nekdo se zde ptal na meho porodnika je to Misa Krcmar, a gyndarka je Sarka Baresova. 😵

aaadus
9. apr 2010

marti to je dobře, že je všechno v pořádku. A ty už víš přesné datum císaře?

babara
9. apr 2010

Ja, dik, Marti, tak fajn, ze se jeste mala chvili dopece. Ja se vcera zapomnela zeptat, jestli taky nemame zas pupecnik kolem krku, jednou by to snad nevadilo. Jesteze Hynecek mel tak dlouhou tu snuru (ale zas pak je tezky si ji nekam neomotat, ze 😅 )

martina71
9. apr 2010

aaadus ..Cisar by mel byt puvodne nekdy mezi 27.4. - 4.5.. ale ted se uvidi...
babarko a ty chodis ke komu? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre