Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

miska1981
10. apr 2010

vladka krasne farby aj pre babu aj chalana 😉
no nic, z fotiek nic nebude, asi som fakt retardovana, alebo co, ale nejde mi to 😢

prajem krasny zbytok vikendu a prajem, aby dalsia z nas bola zdenka........................ 🙂

ahooojte

vladkaz1
10. apr 2010

Miska dakujem ,nabytok ladime uplne jemny jelsa farba vsetko ako sme malej kupili postel tak chcem troska ine netradicne steny pre nich ale foto velmi skresluje ...
Ake foto chces dat ? co ti nejde????
My pojdeme na pivko

simi.w
10. apr 2010

matpaj, jaký kočárek chcete koupit ? 🙂

andelka
10. apr 2010

ortopedické nohavičky? co to je? 😕 slyším prvně
Tipuju, že si nechám poradit v porodnici. Jinak počítám s balením do látkovek, tak tam by to mělo být zajištěno "samo od sebe". Pampersky bych chtěla dávat leda tak na noc. Už jsem poučila rodinu, ať nekupují žádné plenky dopředu do zádoby, že nějaké mám a nemůžu teď vědět, jak bude malý velký, za jak dlouho ty svoje balíky spotřebuju ani jaké nám budou vyhovovat. Nehledě na to, že bychom je stejně neměli kde skladovat.

vladka: Ty fotky vždycky zkreslují - kombinace je moc pěkná 🙂
My speciálně pokoj nemalujem, jen dám kolem dětského koutku nějaké pěnové obrázky na zeď 😅 Já to celkově nějak nehrotím - postýlku jsem ještě neviděla, je u tchánovců (stará, ještě snad po tchánovi, ale prý dobrá), mantinel, prostěradlo mám bílé, nebesa nevedu, přikrývku a polštář taky ne, takže ani povlečení. Počítám, že nejdřív bude mimi spát v zavinovačce a kdyžtak povlečeme tenčí flísovou deku do povlaku od polštáře, nebo se něco narychlo ušije. 😅

Holky, taky je vaše mimi víc aktivní, když mu pošlete do bříška něco sladkého nebo teplého?

vladkaz1
10. apr 2010

Andelka no vies pri malej som si nedopriala v 1 izbovom byte a tak strasne som tuzila aby mali decka krasnu izbu .. ze teraz im to doprajem aj troska sebe predsa ciste je ciste ...
My uz len namalovat postielku a hotovo mame taku zelnkavo zltu farbu jemnu 🙂

medan29
10. apr 2010

simi.w:tak kdy vyrážíte na kočárek?

andelka
10. apr 2010

vladka: Jasně, to chápu - my nemáme spešl dětský pokoj, mimčo bude se mnou v ložnici a manžel v obýváku, tak proto to nehrotím. A malovat se mi nechce, to by byla děsná práce - stačí, že než se malý narodí, budeme muset vymalovat obývák (to je opravdu nutné, už se na to chystáme 2 roky a teď je asi poslední příležitost). Už teď stresuju, jak se to stihne. Až budeme ložnici předělávat na dětský pokoj (až teda budeme mít ty dvě děti 😅 ), tak si to taky užiju, i s vybíráním barviček 🙂 Miluju tyrkysovou 😵

andelka
10. apr 2010

Já si proti vám připadám jak děsný lempl 😅 Miminkovský nábytek v nedohlednu, kočárek ještě složený v krabici v kočárkárně, oblečky, plínky nevyprané, skoro žádné "čančátka"...no snad zatím bude stačit skoro sbalená taška do porodnice a nachystané oblečení na cestu z porodky pro mimi 😅 Kdyby se mrně chtělo narodit dřív, tak jsem v .....

vladkaz1
10. apr 2010

andelka 😵 len nedavaj umyvatelne farby, ja uz sa na to nedam nahovorit ,je to drahe ... nestacilo nam to co nam zarobili bola som dat dorabat a bolo to flakate jak hovadoooooooo .... len sme nervacili ,aby sme jednu izbu malovali uz 3 ti den no hruza ..
Ideme na to pivko
Neboj spravite vsteko casom bude .. ja sa chystam este tak za 2 mesiace chodbu malovat ked kupim novy satnik a v obyvke 2 steny a potom uz nic sa v byte nerobi ..

andelka
10. apr 2010

vladka: No, mně napadlo dát kolem dokola do určité výšky tapetu, která se dá oddělat, kdyby měly děti výtvarný talent po mně a blbé nápady po manželovi 😀 A malbu až nad tím. Ale to je ještě dalééko.
2 stěny? Jakože na jinou barvu? My máme všechno bílé, jen chodbu žlutou.
No a za rok za dva chystáme rekonstrukci kuchyně a koupelny, to si užijem, ale moc se těším na nové 😵

andelka
10. apr 2010

Tak ať vám pivko chutná 🙂

adelka89
10. apr 2010

ahoj holky, tak jsme konecne doma 🙂 😵

vladkaz1
10. apr 2010

Andelka ano v obyvke chcem 2 steny ,mame ju na bielo a mame bielu sedacku a vsetko na okolo ladene do hneda ,takze chcem 2 steny hnede ,za plazmu necham na stene bielu a mam kasmirovy zaves ten necham tak isto za biele ... ked najdem foto nejaku poslem ti aby si si vedela predstavit co vlasne chcem .
No cakam satle na muza este neni ani okupany 😝 😀

gabap
10. apr 2010

adelko honem povidej jake to bylo 😀 co lukasek?

simi.w
10. apr 2010

medan, dneska jsme byli v Polsku a možná bych i vybrala, ještě ale zkusíme zajet do Ostravy

ahojky adelka, to je super, tak jak je maminko ? 😵 😵 😵

vladkaz1
10. apr 2010

Adelka super no rozpravaj sme nedockave 😵
Andelka takyto zaves ´mam takze vies co myslim k tomu tu hnedu ladit len 2 steny po bokoch a rozmyslala som uz aj nad takouto tapetou ..... len je to hroooozne moc drahe ...ale stalo by to za to a este ozdobe listy hore .... no inak nabytok mame v hnedo bielom nic malicky v obyvke ... jaj srdce mi pisti po tom len eurace chybaju 😀

andelka
10. apr 2010

adelka: Vítám tě moc a moc zpátky mezi námi, maminko 😵

vladka: jo jo, rozumím, nó, tak to máš vymyšlené moc hezky, mně se líbí, když jsou různé stěny a ladí to s nábytkem. A tapeta - luxus 🙂

adelka89
10. apr 2010

porod vam popisu pozdeji, maly se mi vzbudil, on teda neplace, je to strasne hodne miminko. Sestricky rikaly ze to bylo nejhodnejsi miminko v porodnici, skoro vubec neplace, jen se rozhlizi, spinka a papa 🙂
meli jsme silnou zloutenku tak si nas tam nechali o dva dny dele. Ja jsem 3.den po porodu dostala velky prujem a vysoke horecky mela jsem skoro 40st. manzel mi strasne moc pomahal byl s nama v porodnici dokud jsem neusnula staral se o maleho, aby nemusel byt na novorozeneckem, prikladal mi ho jen na kojeni jinak me nechal spat a jen mi vymenoval obklady a nosil periny kdyz jsem mela zimnici. Bylo to neprijemne, protoze jsem se nemohla starat o maleho, nemela jsem ani silu jej prebalit nic... Nastesti tyto horecky trvaly jen jeden den v noci byl maly na novorozeneckem a nosili mi ho jen na kojeni abych se uzdravila,rano uz jsem horecku nemela, ale maly dostal tu zloutenku,takze jsme spolu zase nemohli byt,protoze jej museli dat na fototerapii nastesti mi ho stale nosili na kojeni,ale bylo mi strasne smutno, kolem me same uplakane miminko a to nase muselo byt pod svetylkem, nastesti na fototrapii byl neco pres 24hod. a vcera vecer jsme uz byli spolu 🙂

antynka1
10. apr 2010

Ahojky holky,
Ike gratuluji k Timojke, je nádherná.

Adelko - vítám tě doma a těším se na fotky Lukáška 🙂

Andelko - díky, uklidnila jsi mě, já taky ještě nemám nábytek atd. Spoustu věcí nevypraných, v dětském pokoji jen halda krabic a tašek........ Čekáme na ten nábytek, měl by být nejpozději začátkem května - doufám, že bude dříve.

Zdeni, jestli chceš porodit, doporučuji si pročíst tuhle diskuzi - už jsem sem jednou dávala odkaz - já jsem se u toho tak nasmála, musela jsem přestat číst, jinak bych smíchy asi předčasně porodila - začalo mě z toho bolet břicho a pěkně mi tvrdnout - takže třeba by ti to pomohlo 😀 :
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/zahadny-...

Mě už je konečně trochu lépe, večer a noc byla hrozná, dojít na záchod byl problém.... Dneska už nemám teplotu, už je to lepší, tak doufám, že se z toho brzy vyhrabu....

michalag
autor
10. apr 2010

adelka vitajte doma 🙂 .... ako som citala tak ste si za tych par dni poriadne uzili, ale hlavne ze uz ste doma a ze ste zdravi 😉 🙂 😵

nice202
10. apr 2010

Ahojte, rada by som sa opytala, ci uz mate vybavenu detsku pediatricku alebo pediatra. a kedy je to najlepsie zacat vybavovat. dakujem 😉

antynka1
10. apr 2010

Nice - nevím jak je to na Slovenksku, ale já ho sháněla asi před měsícem a už mě skoro nevzaly, že už mají na květen plno. Takže na nic nečekej a hned v pondělí sháněj.

nice202
10. apr 2010

takze som uz dost neskoro zacala hladat :( do frasa

sonita
10. apr 2010

ahojte ani ja nemám pediatričku lenže ja som z dediny tak dúfam že ma zoberie tá ktorej chodím s malou.Skôr škôlku treba do predu nahlásiť už ako sa narodí malé,lebo ja zahlasujem do mesta a tam je problém aj vtedy

andelka
10. apr 2010

anty: No, nevím jestli se budem pak vzájemně uklidňovat nebo stresovat 😀 Ale tak, nějak se to zvládne. To je dobře, že už je ti lépe 🙂

nice: Já jsem se začala dívat po pediatrovi kolem 30tt a u první doktorky měli úplně plno, druhá neměla moc dobré reference, u třetí se mi nelíbilo prostředí, konečně u čtvrté vyšlo všechno, tak tam jsem se telefonicky zaregistrovala. Ono záleží na tom, kolik je v tvém okolí doktorů. Jak už tu psaly holky před časem, kdo bydlí na vesnici, kde je jeden doktor a dětí málo, tak to nemusí řešit dlouho dopředu, ale ve větších městech je nával.

sonita
10. apr 2010

v meste je to určite horšie aj stou škôlkou,určite to treba dopredu aj mne ked sa narodí malí tak potom hned vybavím škôlku na to nezabudnite

aaadus
10. apr 2010

ike veliká gratulace 😵 Malá je fakt krásná 😵
adelka vítej doma 😵 Budu se těšit na fotky Lukáška, jsem strašně zvědavá

Celé odpoledne jsem měla poslíčky a tak divně mě bolely záda. Tak jsem se naložila do vany a ok. Vylezu z vany a takový brutální posel na mě přišel a manžel na cestě domů z Čech. A cítila jsem, jak malý sestupuje níž a teď sebou mele o 106.

andelka
10. apr 2010

jo jo, u nás se hodně dětí muselo odmítat (a to je v okolí školek docela dost), protože přednost měli předškoláci, děti, které už ve školce mají sourozence a děti matek samoživitelek, které musí do práce - pro ostatní zůstalo jen málo míst. A navíc se může přijmout jen tolik nových dětí, kolik jich odchází do školy a to bývá každý rok jinak. U nás je taky praxe taková, že se maminky hodně brzy ptají, kdy se můžou aspoň předběžně zapsat, nebo vůbec si žádají informace, už když je děcku třeba rok a půl, i míň. jo jo, před pár lety se školky zavíraly, že je málo dětí a slučovaly se a te´d jich je zas málo 😒

nice202
10. apr 2010

tak hadam ma niekto vezme,, nemoze male dieta ostat bez zdravotnej starostlivosti. 😒

antynka1
10. apr 2010

Nice - kdyby jsi nesehnala, obrať se na svojí zdravotní pojišťovnu, tak ti někoho najít musí
Adus - koukám, že máš poslíčky už docela často. Tak se ještě chvíli drž 2v1 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre