Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

pepibubu
13. apr 2010

Zdeni, a co jet do Ústí? tam je prý dobrá porodka, jsem četla...

zdenkapo
13. apr 2010

Klarko
no právě z Děčína....

Dezy¨
no jo, jiná porodka až jedině v Ústí to je krajská,ale tam normálně neberou rodičky mimoměstké a když se bude malovat,tak to nejdřív frkaj tam,takže bude brzo taky plná a pak vozej až do dalekého Mostu nebo Teplic.... tak jsem zvědavá....

Lucik
no to teda jo,ta mě bohatě stačilo,furt bych je otravovala s vyvoláním,ale jak vidi, asi by mi to bylo houby pltné,když se nedržejí plánu a každá směna si dělá,co chce....

a to si manžel vzal ošetřovačku na Tomáška,protože dr. řekl,že jdem rodit ať si tohle vše zajistim,tak jí měl 1 den a stejnak mu to nikdo nezaplatí,no ale to je detail....


Výbavička
holky,co jste tu dávaly fotečk, máte to moc hezky nachystané.... 😅

Adelko
máš krásného synáčka,ˇhezky se povedl.... 🙂

Bibi
bezva,že už jste doma,hned bude veseleji 😉

zdenkapo
13. apr 2010

Pepi
no,jak jsem psala Dez,tam by se se mnou teď nebavili,to vim,jedině,že by pak malovali v Děčíně a měli volno,jinak ne....

xxx.klarka
13. apr 2010

zdenka, aha, tý jo, Most to je docela dálka ... vůbec nezávidím situaci, ještě že já jich tady mám po ruce více, Chomutov, Kadaň, Žatec popřípadě ten Most. Ale o žádným malováním ani v jedné nevím, tak snad bude vše ok.

lucik...
13. apr 2010

tady dneska nikdo není... Tak já mizim, jdu se vykoupat, umýt si hlavu a pak frčím na kontrolu - první u dr. z porodnice tak držte palce

antynka1
13. apr 2010

Lucik - držím 🙂

lucik...
13. apr 2010

kuji 😵 😵 😵

matpaj
13. apr 2010

Ahojte 🙂
zdeni.....pevne nervy....ale presne bud rada ze uz ste doma......
inak nemozem vas docitat....nikto sa "nerozdvojil?"

ja som bola dnes v poradni.....vraj som poriadne chudokrvna.....dostala som tablety, dufam, ze mi zasa napomozu k "neaaniu...."
26. idem prvykrat do nemocnice na pasy a moja dr mi povedala ze nech si aj zbalim tasku, vraj tam kvoli blbosti nechavaju skoro kazdu maminu a ak bude malo zien hospitalizovanych, tak si ma tam nechaju urcite aby mali do coho pichnut......je to normalne?........... 😠

antynka1
13. apr 2010

Proboha Matpaj, kde budeš rodit, že se tam tak nudí?

lucik...
13. apr 2010

matpaj to si děláš srandu...??? To je teda přístup..

xxx.klarka
13. apr 2010

Holky, jak jsem měla klid s tím tvrdnutím, tak dneska tvrdne nějak často ....

zuzana0409
13. apr 2010

ahojte ta uz som spät z poradne...vseto je ok mala ma okolo 2700 gramovpolacentu mam vzadu stupen 1...neviete co to znamena a kolko je tych stupnov?prietoy RI-0,41 PI-0,55 SID-1,70.....anito neviem co znamena...Cs mam 3 ze sa uz pripravujem na porod ... 😅 keby to uz bolo

nikkka
13. apr 2010

a teraz uz ku koncu pozeraju na kontrole zo spodu doktori? alebo stale len ultrazvuk?

antynka1
13. apr 2010

Zuzi - taky nevím, co ty zkratky znamenají....
Psala Doli - prý jí právě připravovaly čípek na porod - takovou bolest prý v životě nezažila.... To si vůbec nedvedu představit, co jí prováděli... Chudáček.... Blanka na oddělení není a na SMSku nereaguje............

vavenka
13. apr 2010

Ahojte 🙂

Nikka mna pozera stale zo spodu, hlavne kvoli krcku......
Zuzana gratulujem k poradni 🙂 ja mam este furt CS 0, uz aj u mna by sa to mohlo pohnut 😅
Matpai no ja beriem zelezo uz asi 3 mesiace a je to boj na wcku, to ti poviem 😅

lucik...
13. apr 2010

Bože co jí chuděrce dělali.. To si nedovedu představit... 😔

antynka1
13. apr 2010

Zuzi - já mám akorát z UTZ průtoky PI 0,76 - ale co to značí těžko říct....
Nikka - mě říkala dr. že na poslendí prohlíce akrotá poslechne srdíčko, změří tlak a zkotnroluje moč a pokud nebudu mít žádné potíže, tak mě ani vyšetřovat nebude. A pak další týden rovnou do porodky na monitor. A UTZ se podle mě standardně dělá pokud jsi bez potíží napsoeldy v tom 30-32 tt. pak už ne, pokud to není z nějakého důvodu potřeba.

maj15
13. apr 2010

Ahojte dievcata🙂 je tu nejaka buduca maminka co bude rodit v Ruzinove?okolo nasho terminu?...🙂
temin mam 15.5. ale dr. nam povedal najnovsie ze mozno aj 5.5. lebo maly je trosku vacsi🙂))
taky valibuk to bude asi🙂 ale mame streptokoka:(
povedali mi ze je to bezne a normalne a nemam stresovat ze sa da len jedna infuzka pri porode a krpcek bude ok 🙂 mate s tym nejake skusenosti? vo stvrtok ideme prvykrat do poradne do porodnice tak som zvedava...tie ktore budete rodit v Ruzinove zazmluvnujete si lekarov? ci nechate to na nahodu?

antynka1
13. apr 2010

Holky, nechodíte některá do českých dubnovek? Je to zamčené téma... Jeslti jo, můžete mi dát vědět až porodí Petka80? Znám jí z jiného tématu a už se pár dní neozvala 😀

nikkka
13. apr 2010

no mne moj doktor utz robi pokazde, dokonca aj 3d 🙂
a potom ako zistia to CS ked nepozeraju zospodu? v tomto sa teda vobec nevyznam...

matpaj
13. apr 2010

no babky ja rodim v Cadci.....mame tu krasnu zrekonstruovanu porodnicu, len lekari su tu vraj vsetko novi a mladi, tak budem za pokusneho kralika.......

chudak doli ☹

klarka tak vyloz nohy a lezkaj.....aj ked ja to nedokazem, stale sa smuchcem.......

vaven, to nehovor ani zo srandy.....zasa budem chodit nalozena...... 😀 ale co, mne pomaha vinea...s tej sa zarucene po...... 😀
inak, nechapem, citala som aj vela ludi to hovori, ze vinea je velmi dobra pri kojeni, vraj podporuje tvorbu mlieka..........tak to ja cele kojenie s prepacenim preseriem.... 😀

vavenka
13. apr 2010

Aj mne robi ultrazvuk doktorka na kazdej poradni 😅

xxx.klarka
13. apr 2010

matpaj, já to taky nedokážu, chci domalovat obrázky, teď jsem dokončila Křemílka a jdu na Vochomůrku 🙂

vavenka
13. apr 2010

Matpai 😀 😀 😀 😀
No ja davam vrazedne kombinacie, akoze jablko a na to mlieko a tak, niekedy pomoze, niekedy nie, uz som si zvykla 🙂
Ale zas nieje to az take hrozne, mam pocit ze casom si telo zvykne na prisun zeleza a "nebojuje" az tak 😉

antynka1
13. apr 2010

Já mám železo naštěstí v pořádku - to bude asi tím, že pořád poctivě papám těhu vitamíny 😉 Jo a prďolka je krásně tabulková takže vitamíny u mě nemají vliv na velikost mimi 😀

matpaj
13. apr 2010

mna moja dr ani nepozera zo spodu, ani mi nerobi UVZ, iba zmeria tlak a vysetri moc....a odvazi 😖 ....to si neodpusti a ja ju uz klamem o tri kila..... 😀

inak o vahe sme sa dlho nebavili.....kto ma uz nad 80?ja som tuto hranicu nechcela prekrocit, ale nejde to....ani uz nejem tak vela ani sladkosti......vlastne na tie uz nemam chut vobec.......teraz milujem tie psenicno ryzove chlebicky, zvalim na posedenie cely balik, aj ked je to dietna pochutka, kalorii ma ten balik dost 😀

nikkka
13. apr 2010

matpaj ja mam nad 80 uz od zaciatku, ale to bude tym ze som s takou vahou zacinala...a momentalne som +6kg..

matpaj
13. apr 2010

no klarka, ale ak ti fakt moc tvrdne a budes mat blby pocit, tak radsej polezkavaj az nedajboze nedomaluvava vochomourka mm....... 😒

aktaka
13. apr 2010

nikka a tebe dr neprohlíží? mě tedy při každé poradně. ale zase nemám ty utz, i když prý z medicínského hlediska nejsou tak časté utz důležité....

já četla, že prý by se mělo mrně hnout 20x do hodiny... tak to u nás fakt nehrozí, včera asi 3x za den. anebo mám hroší kůži a necítím to 😅

CS3 jsem měla už v 33tt. za dva týdny jdu na první poradnu do porodnice, tak musím mít do té doby všechno nachystané, kdybych se náhodou vrátila s verdiktem jak bibi - cs8 a druhý den porodila 🙂

aktaka
13. apr 2010

matpaj, já měla někdy minulý týden 84kg 😠 a začínala jsem na 64... a teď jsem za týden nabrala 2kg, ale podle mě je to voda, jak jsem začala otékat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre