Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

m.c.
19. okt 2009

Mně bývá zle odpoledne a večer, to je mi fakt hrozně zle. Ale pomalu už to taky ustupuje. Lízátka mi teda nepomohly, ale někomu třeba jo🙂. Nezvracím, ale občas si říkám že bych se radši vyzvracela a pak by mi třeba bylo dobře...
Minulý těhu jsem zvracela jenom jednou, jela jsem se šéfem na školení, jel docela rychle, tak sem to nějak nezvládla a poblila mu auto 😀 . Naštěstí to vzal v pohodě 😉 .

V pátek jdu na NT screening, budu ho mít zadara, Fakultní nemocnice v Olomouci dostala nějakej grant a dělají to teď zdarma, tak sem ráda že jsem se tam dostala, je tam docela nátřesk.

blanka.k
19. okt 2009

Mě je taky nejhůř večer, nejlíp je mi ráno 😅 Dnes jsem nějaká zmrzlá, mám tu 25st. a ruce, nohy studený, jsem byla 2 hodinky venku s foťákem a docela foukalo, a toto je výsledek... http://www.btweb.cz/img/Podzim2009/foto.html tak doufám, že z toho neomarodím.... 😅

zuzub
19. okt 2009

ahojte 🙂 mne býva zle najmä doobeda a večer, cez den sa to dá prežiť 😀
blanka pekné fotečky 😉 si fotografka alebo to máš len ako koníček?

blanka.k
19. okt 2009

Zuzub - díky, mám to jen jako koníček...no spíš takový kůň, bez foťáku ven nevylezu (teda myslím výlety, vycházky,... 😅 ). teď právě hledám nějakého fotografa z Brna na hambatý fotky, dokud nemám velký pupek, jsem se zkoušela fotit samozpouští.... no děs. 😅 Tak jsem dostala tip na jednu paní, zajistí i nalíčení a učesání, tak se asi v týdnu k ní objednám, ať mám nějaké fotky na památku, dokud ze mě není velryba, kdo ví, jak budu uvypadat za pár let po X dětech, že 😀 😀 😀 😀

dezyre
19. okt 2009

Jé Blani a dáš mi pak info jak to vypadá, dopadlo a tak? .. Chtěla bych nějaké foto taky, ale i s manželem ;)

blanka.k
19. okt 2009

Zatím mám favoritku tuto, doporučili mi ji 2 holky, hlavně je možné u ní se nechat i nalíčit a učesat a sídlí v centru. Cena 3400,- za 5 fotek + vizáž není nejlevnější, ale zas nechci riskovat, že se to nepovede.... 😅
http://www.atelierpd.cz/portfolio/tehotne Zítra ještě pohledám na webu, zatím jsem zkoukla forografy známé z BRM, a ráda bych se sní hned domluvila. Další focenní i s manžou za další 3 měsíce a pak ještě ke konci, teď chci sama, jako překvápko pro muže k svátku. 😉

zuzub
19. okt 2009

také umelecké fotky z obdobia tehu sú veľmi pekné 🙂 ja sa asi pofotím len tak doma, teda manžel sa zahrá na fotografa 😀 😀 😀 aj ked to nie je ono ale aspon nejaká pamiatka ostane

blanka.k
19. okt 2009

Teď jsem ještě koukala, vyfotí fotek samo víc, ale vytiskne 5 nejelpších a vypálí, jestli vypálí i víc nevím...a 14 dní trvá výsledek, to mám nejvyšší čas, 11.11. má m.svátek 😅

blanka.k
19. okt 2009

Zuzub - to máš dobré, já kdycbyh dala M. do ruky foťák, tak to asi moc dobře nedopadne, teda bude z toho obyč.fotka a to semůžu rovnou vyfotit na samospoušť 😅 A hlavně se doma nenamaluju, neumím to a nemám ani ty "malovátka" na ksicht 😅

dezyre
19. okt 2009

Blani ... tak to je mazec.. u stejné fotografky jsem se nechala fotit nahulatá pro manže na vánoce, když mi bylo 18 😀 ... 😀 a fotky náááádherné.. tenkrát jsem se teda namalovala sama.. ale fakt super ;).. Je moc šikovná ;).. já za tři fotky zaplatila myslím něco málo přes 2 tis.

blanka.k
19. okt 2009

tak to jsem ráda, že mám na ní další dobré reference... no asi zítra jí volám. 😉

monika.c
19. okt 2009

Tak som rada,ze nie je len mne zle,ale ze aj ostatne dievcata zazivaju to co ja.Ja uz fakt neviem,co robit.Posledne 4 dni zvraciam rano,na obed a vecer,skoro po kazdom jedle a uz som z toho fakt unavena. ☹ Aj ja som skusala take zazvorove cukriky,to z tych mi bolo este horsie. ☹ Uz len ratam dni a dufam,ze coskoro ma to prejde.Zajtra idem prvykrat k midwife,tak potom vam napisem,ako to prebiehalo.Uz aj v praci som povedala,ze som tehu a musim povedat,ze to zobrali super.Hned mi managerka povedala,ze ked budem cokolvek potrebovat,volno alebo tak,mam len prist a povedat.Dufam,ze im to vydrzi aj dalej. 🙂 Tie fotky su blanka fakt pekne,ja ked som chcela dat maleho odfotit v atelieri,tak mi povedali taku sumu,ze aj oci sa mi prevratili,takze tu v uk to asi skusat nebudem.mna asi tiez len manzel odfoti,pri prvom ma fotila sestra a dopadlo to celkom dobre,tak teraz zapozujem muzikovi. 😉

blanka.k
19. okt 2009

Moni . to veřím, že ceny v UK musí být fakt šílené,s tačí mi když náhodou narazím na BRM na nějakou nevěstu co zařizuje svatbu někde z ciziny a ceny třeba 2000 Euro za fotografa... 😅

marcelka82
19. okt 2009

Ahojte. Môžem vám tu vpadnúť? Sem tam si vás prečítam. Tiež mám termín v máji. Len ešte uvidíme ktorého. Doki tvrdí, že som v 10tt a ja viem že môžem byť iba v 9tt. Takže neviem. To je vlastne jedno. Hlavne že konečne čakám bábo.

Čo sa týka témy čo tu momentálne rozoberáte ... Neviem čo sú to tehotenské nevoľnosti. Našťasťastie ich nemám a tak naďalej pracujem. Ale neviem či ste niektorá skúšala zjesť nejaký suchár alebo sušienku ešte pred tým, než vstanete z postele. Vraj to pomáha. Vyrovná sa tým hladina cukru. Chcela som to skúsiť, ale našťastie nemusím.

dezyre
19. okt 2009

Vítám Marci..
No s tou sušenkou ráno.. ono je to těžké, když mě začne být špatně až v práci, hned jak se nasnídám 😉 a trvá to celé dopoledne.. Každý to má opravdu jinak..
Ne že bych ti přála něco špatného 😀 , ale raději se nerouhej.. ty nevolnosti pořád přijít můžou ;)... ale také nemusí 😝

marcelka82
20. okt 2009

Ahoj dezyre. Ďakujem za privítanie. Radšej nech nechodia. To by som nemohla chodiť do práce a doma by som sa asi nervovo zrútila. Doma som stále nervózna. V práci som kľudnejšia. A moja práca vyžaduje práve ráno maximálne sustrédenie a čas. Inak nič nestihnem a mám smolu. Raz som tak bola s migrénou a od jednej objednávky som odbehla aj 3x. Len tých objednávok mám 20-30 a musia byť do 9-tej. Tak som musela odísť z práce. Bolo to hrozné. Takže radšej žiadne nevoľnosti. Ale kďže jesť sa iba nútim, tak by ani nemali dôjsť. Už asi mesiac mi vôbec nechutí jesť. Som z toho nešťastná. Ale v piatok mám poradňu, tak uvidíme čo mi nato povie doki.

pepibubu
20. okt 2009

Ahoj májovky 🙂 Tak včera jsem málem omdlela v parku. Cítila jsem tam nějakej smrad, a najednou jsem se pekelně musela soustředit na chůzi. Pak jsem si teda zašla srovnat krevní cukr do cukrárny, jedna rakvička a pomohla. Jinak mi je dobře, tohle byla výjimka která potvrzuje pravidlo.

lucik...
20. okt 2009

Ahoj holky, sem tu nebyla 3 dny a vy ste toho tooooolik nakecaly 😀 To nemůžu nikdy dočíst 😀

Jak se jinak máme?

pheva
20. okt 2009

Ahojte dievcata. Tak som vcera isla k mojmu vseobecnemu lekarovi a dal mi lieky na moje nevolnosti. Este mi povedal; ze ked nezaberu aby som isla do nemocnice na infuzie. Tak s tym nech nerata. 😝 ja do ziadnej nemocnice nepojdem.

Ahoje nove maminky 😀

zuzub
20. okt 2009

ahojte 🙂 pheva a neskúšala si mätový čajík?vraj pomáha na tehu nevoľnosti.Mne býva ešte tiež ťažko ale dá sa to prežiť, našťastie neblinkám 😀

pepibubu
20. okt 2009

Holky, někde jsem četla že máta by se v těhu neměla.... Sakra tolik informací, leckdy protichůdných, kdo se v tom má vyznat.... 😖

zuzub
20. okt 2009

môže sa ale max 1-2 šálky denne

pepibubu
20. okt 2009

zuzub,jsi si jistá? jestli jo tak jsi mi udělala radost, mátu mám ráda a stýská se mi po ní

zuzub
20. okt 2009

http://www.mamidrink.com/sk/novinky/bylinky_v_t...
aj ja som si minule varila mätový, a mäta je aj v zložení tho tehotenského čo pijem

pheva
20. okt 2009

Zuzub mne je zle aj z vody ale uz to musim vydrzat. Lekari neodporucaju pit bylinne cajiky pretoze kazda bylinka ma nejaky ucinnok a mohla by viac poskodit ako osozit.

Inak dostala som aj nadchu od mojho drobceka, vcera som sa aspon naparovala a myslim; ze to aspon trosku zabralo.

Dnes uz budem musiet zavolat do nejakej nemocnice kde chcem rodit lebo uz nebudu miesta. Tak som zvedava co vybavim. 😉

zuzub
20. okt 2009

nádchu mám aj ja 😒 ja si myslím že v tehu si treba dať to na čo máš chuť, ked je to bylinkový čaj tak aj ten, nič v malom množtve nemôže uškodiť ( samozrejme, že nie alkohol, ci gy a pod 😀 ) ja som si v predošlých dvoch tehu dávala na všetko pozro že toto sa nesmie a tamto nie a dopadlo to na prd......takže všetko ale s mierou 😉

pheva
20. okt 2009

Zuzub ja som uz 5 krat tehotna. A nikdy som si nedavala velky pozor na jedlo a hlavde nie pri Henovi a mozem povedat ze je z neho sakra chlapisko 😀 😎

bramburka
20. okt 2009

čau holky, tady mlha, tak se chystam do prace, mam hlidani, odevzdat nejake papiry a pak do druhe prace, kde pracuju, no obíhačka...zrovna mi je čudně...

pheva
20. okt 2009

bramburka to ti nezavidim ist do prace. ja som rada, ze som domka a mozem si oddychnut kolko len chcem. 😉

mayocka
20. okt 2009

brambur asi ti je blbo zo stresu z veci ktore mas spravit, ja to tiez poznam 😒
pheva: no ja ti teda zavidim ze si domka ale tak nam to tak blbo vyslo ze mi PN-ka stacit nebude na veci ktore treba poplatit a nakupit takze asi tak no, kym je vsetko ok tak som v praci ale ak by som mala ostat domka v zaujme maleho urcite nebudem riskovat a doki posluchnem!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre