• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

23. novembra 2012 
já spím taky docela dobře, jen se furt melu a když jdu na záchod tak pak zase hned usnu.. Ale jakmile odejde v 7 manžel tak už pořádně nezaberu a jen se převaluju a bolí mě pak záda :grinning:

Aaadus přesně, těším se a někde něco píchne a panika že ještě nechci že se bojim :grinning:
14. apr 2010 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anty, to já začala v první těhu a zůstalo mi to, akční letáky to je moje :grinning: , u toho můžu ležet, takže pohoda
14. apr 2010 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ale je fakt, že jak jsme minulý týden jeli do té nemocnice, tak nejdřív sem doma brečela že nechci :grinning: Ale pak jak jsme byli tam tak sem si taaaaaaak přála abych už rodila a bylo to za mnou.. Mno ale bohužel :grinning:
14. apr 2010 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky potebuji poradit - dnes mám jít na předporodní kurz - ještě mi není úplně dobře a mám pořád rýmu - asi bych to už zvládla tam být, ale je mi to blbé vůči ostatním těhulím, aby ode mne něco nechytli - co myslíte? Já bych tam raději nešla, bojím se, že někoho nakazím....
14. apr 2010 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anty, ano děkuju :slight_smile: , zítra slavíme, jsem zvědavá, jak všechno připravím..........a to mám ještě ráno poradnu a odpoledne registraci u nové praktické doktorky se vstupní prohlídkou, no jo, když nechávám všechno na poslední chvíli :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. apr 2010 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Anty záleží jak se cítíš no... :confounded:
14. apr 2010 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
simi-gratulujem Aničke a určite to zvládneš :grinning:
14. apr 2010 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sonita, díky :slight_smile: , zvládnu, ale netěším se teda, mám takovou domácí pohodu a najednou změna :sweat_smile:
14. apr 2010 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
simi zítra to pěkně oslavte :slight_smile: Ale se ti nedivím, že se netěšíš, mě taky vadí když mám mít doma hodně lidí a ještě kolem nich obskakovat.
14. apr 2010 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Klárko - já brala Mg do konce 36tt, napřed 3x2, a pak posledních 5 dní 3x1denně, prý se to nemá vysazovat naráz, ale snižovat dávku. Mudr. říkala, že se bere tak do 34tt, při problémech do 36tt, pak už se může vysadit a klidně rodit. :grinning: Jak psaly holky, může to "utlumit" porod, že člověk to napřed do sebe ce, aby předčasně neporodil a pak nakonec může díky tomu přenášet a porod se musí vyvolávat, takže roto včas vysadit amimčovi to může pzůsobit nějakou "svalovou slabost" či tak nějak....už si ten název přesně nepamatuju.
14. apr 2010 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, opat po monitore, maly kopal o100sest, takze nas vyhodnotili velmi rychlo a vsetko je v pohode...
Bibi: maly je fakt uzasny... ja sa uz taaaaaaaaak tesim na to male vonave v perinke :dizzy_face:

Chcem sa opytat ako postupujete pri masazi hradze? Mate pocit ze sa to zlepsuje? My teda s mm masirujeme, ale ja nejake zlepsenie necitim, je to fakt dost neprijemne a stale to boli... hm... potrebujem podporu :sweat_smile:
14. apr 2010 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Blani, jasně děkuju. Já už tu dávku na 3x1tbl. snížím asi od zítra a v pondělí vysadím teda úplně. Dr. říkala alespoň ještě týden ho brát. Tak ho v pondělí vysadím, to jdu k ní do poradny a na monitor a dále to nechám na malé. :slight_smile:
14. apr 2010 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Anty
to je otázka no,taky mám teď ještě trochu rýmu a musim taky k doktorovi a tak,ale zase na druhou stranu,nevim jestli bych byla ráda,kdyby na mě někdo prskal před porodem,takže taky bych nevěděla...

Simi
Aničce gratuluji, TOmášek bude mít 3. narozky 6.6.,tak to už zvládnu i dort upéct :slight_smile:
14. apr 2010 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
yanika já masíruju každý den, příjemné to sice není, ale je to lepší než úplně poprvé - to mě docela bolelo. A masírujete hned po sprše nebo koupeli? Úplně nejlepší to bylo, když jsem před tím byla naložená v horké vaně
14. apr 2010 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky já dostala v nemocnici zaváděcí tablety kvůli tomu výtoku.. Dnes budu mít poslední.. Myslíte že pak můžu cvičit s epinem nebo se na to mám radši vykašlat..?
14. apr 2010 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adus, já obskakovat tentokrát nikoho nebudu, usadím se do křesla a veškeré obskakování přenechám manželovi :grinning: , trošku zafuním a bude muset kmitat, asi vypadám dost blbě, protože na to, že měl na všechno vždycky spoustu času, tak včera už stresoval, že příští týden rodím :grinning:, měli jsme tady na návštěvě sestřenici a ta mu normálně vysvětlila, že opravdu porody nepřicházejí přesně v den termínu, jak si to myslel.......
a zajímá mne, co si obleču, protože v manželově tričku si moc dobře teda na oslavě dceřiných narozenin asi připadat nebudu :rolling_eyes:
14. apr 2010 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
simi taky nosím manžela trička :grinning: :grinning: :grinning:
14. apr 2010 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky nevim, jestli jsem uz posilala prubeh porodu, podarilo se mi to jakztakz sesmolit, takj tady je :slight_smile:
V noci 3.4. mi zacaly kontrakce po 10minutach nekdy kolem 23hodiny, pak se zkratily na 7 min pak zas prodlouzily na 14 tak jsem se osprchovala a kontra presly s tatinkem jsme klidne usnuli a rano o pul sedme nas to probudilo zase. kontrakce po 15minutach tak jsme se jeste mazlili v posteli a cekali jestli se to nejak rozjede.
sla jsem do sprchy .Po sprse kontrakce po 5 minutach, tak jsem si vyfoukala hlavu namalovala se (to jsem nemela delat, pak me musel tatinek odmalovavat mezi kontrakcemi na porodnim sale ) a asi po hodine jsme jeli do porodnice kontrakce byly bolestive,ale jeste jsem se usmivala a zpivala si s radiem
po prijezdu do porodnice nam nase porodni asistentka natocila monitor srdicka a aktivitu delohy, ta byla docela nizka,ale kontrakce uz byly silnejsi, mela jsem strach, ze nas poslou domu s tim, ze to zatim na porod nevypada.
Po natoceni monitoru jsem sla na vysetrovnu, tam uz cekala doktorka. Mrkla na me a usoudila, ze budeme rodit, ze jsem uz otevrena na 5 cm. Po vysetreni jsem zacala hodne krvacet a pak uz to slo raz na raz.
Sepsali jsme anamnezu a mne se u toho kontrakce zkratily na 2minuty, byl to docela masakr odpovidat na ty jejich docela debilni dotazy dostali jsme s tatinkem krasny porodni pokoj s vanou, kde jsme stravili nasledujich krasnych asi 5 hodin jenom spolu.
Na uleveni kontrakci mi pomahala horka sprcha, tak jsem se hodne casto sprchovala.
Pak mi dala PA klystyr a kontrakce se zase prohloubily. Vysetrila me a rekla, ze uz jsem otevrena na 8 cm, ze by byla pro to, abychom udelali dirupci plodove vody ze potom uz to pujde rychleji. No taky ze slo. praskli mi vodu a kontra se tak rozjeli,ze jsem myslela ze me to zabije. Bolely strasne moc, chytly me ve sprse a myslela jsem,ze z te sprchy ani nevylezu nejakym zpusobem jsem se doplazila na zachod,sedla si a odtud me uz odvedl tatinek, protoze jsem nebyla nejak schopna chodit sama .
Na kontrakce mi uz nepomahal balon ani sprcha a tak jsem se polozila na postel a jen prodychavala a manzelovi drtila ruku. Byl fakt strasne statecny a skvely, bez nej bych to nezvladla.
Neustale mi zvlhcoval rty, protoze mi je kazda kontrakce naprosto vysusila. Doted se mi vybavuje ten jeho oblek pana doktora v jedne kapsicce petku s vodou a v druhe fotak
Kdyz prisla PA a rekla, ze jsem otevrena na 9 cm, ze mi jen natoci monitor a pujdeme rodit, tak jsem neverila vlasstnim usim, uz budeme mit Lukaska u sebe, to se mi neustale promitalo v hlave.
Kontrakce byly cim dal silnejsi, monitor ale ukazal, ze malickemu klesa tep, ze ma malo kysliku a uz je dlouho v porodnich cestach. Dostala jsem kyslik, ten mi strasne moc pomohl, uplne me to nakoplo k porodu. Manzel hodne znervoznel, kdyz videl, ze tep Lukaska klesl na 90, pokysliku se to ale zlepsilo .
A zacali jsme tlacit, bohuzel kvuli tomu srdicku jsem musela lezet na boku,coz bylo hodne neprijemne a proste mi to vubec neslo, manzel mi musel drzet hlavu, navic mi zeslably kontrakce v teto poloze se nam ale nakonec podarilo dostat hlavicku uplne k hrazi a pak jsem se uz jen otocila na zada parkrat jsme s tatinkem zatlacili a hlavicka naseho kuratka byla venku. Manzel byl uplne uzasny rikal: "Maminko uz vidim vlasky " jak vyklouzla hlavicka tak uz jsem ani snad tlacit nemusela a telicko vyklouzlo samo .
Lukasek byl sice trosku fialovy ale apgar score jsme meli 10-10-10. Dali mi malickeho na brisko, trosku se napil vody,takze kuckal, ale byl uplne uzasny oba dva s manzelem jsme meli slzy v ocich kdyz jsme ho videli, hned si nas zacal prohlizet a vsichni tri jsme se do sebe v tom okamziku zamilovali.
Pak tatinek prestrihl pupecni snuru a Lukaska si se sestrickou odnesli na vyhrivane luzko, kde ho zmerili zvazili a osetrili. Mne mezitim doktorka sila, nejhorsi byla desinfekce pak i to umrtveni a siti cely tento proces byl mnohem bolestivejsi nez cely porod,ale vedle me uz sedel manzel drzel me za ruku a v druhe ruce drzel Lukaska, pohled na ne mi pomahal nemyslet na bolest, uz jsme byli spolu .
Po porodu nas nechali s Lukaskem a tatinkem o samote na porodnim sale a my jsme si uzivali jeden druheho. Lukasek se krasne prisal a papal docela dlouho, dlouho tam s nama ale dlouho byt nemohl, protoze musel jit za pani doktorkou, aby ho vysetrila, takze jsme tam s tatinkem zustali sami. Abych pravdu rekla toto byly ty nejkrasnejsi chvilky na ktere se neda zapomenout.
Prinesli nam obed a pak nas odvezli na sestinedeli. Manzel sel samozrejme se mnou, nenechal me ani na minutku samotnou, to mi taky moc pomohlo.
Chvili jsme spolu byli sami na pokoji sestinedeli a pak nam privezli Lukaska. Nemohli jsme se na nej vynadivat, krasne papal a prohlizel si nas .
Tatinek tam s nama byl do osmi hodin, zacoz jsem mu strasne moc vdecna . Celou noc jsem po porodu nespala, ani oka jsem nezamhourila, Lukasek spinkal krasne snad dvakrat se vzbudil na papani, ale ja jsem jen lezela a koukala do te malicke zelezne oranzove postylky s modrou perinkou na zazrak, ktery se nam narodil. Zazrak, ktery vzesel z meho tela a vznikl z velke lasky nas dvou. Citila jsem neskutecne stesti a bylo to tak intenzivni, ze spanek musel pockat.
14. apr 2010 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zdeni, děkujeme :slight_smile: , vy už budete slavit i s Aničkou, to bude krásné :dizzy_face:
14. apr 2010 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
simi to si asi všichni chlapi myslí, že se děti rodí přesně v den termínu :grinning:
lucik já si myslím, že můžeš normálně dále cvičit. Já jsem měla taky jakési zaváděcí tablety a hráz masíruju. Jen jednou jsem vynechala, bo jsem cítila, že si mi mykoza vrací, dala jsem si jakýsi krém co mi dr dala, kdyby se mi fakt vrátila a od té doby mám pokoj (ťuk ťuk)
14. apr 2010 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lucik :grinning: , ale na oslavu narozenin bych si ráda vzala něco lepšího :grinning: , jenže nic nemám, takže smůla
14. apr 2010 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aaadus: snazim sa vzdy po sprche, vanu si uz nenapustim, lebo sa tiez bojim ze by som odtial bez pomoci nevyliezla :grinning:
Mna pri tom vzdy napadaju take myslienky, ze ake to bude, ked sa mi tam bude vrtat iny chlap a ta bolest bude omnoho horsia, jaaaaaaaaaj bojim bojim...

Zajtra zacinam s tou homeopatickou pripravou pred porodom, tak som zvedava... ak to este niekto chcete preposlat, ozvite sa;)

Magnezium - mne doktorka kazala uplne vysadit pri dokoncenom 36tt..
14. apr 2010 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adélko krásné.. mě úplně tečou slzy :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. apr 2010 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
yani pošli prosíííím
14. apr 2010 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adus, asi jo, to jsem ráda, že v tom nejsem sama, někdy je to hrůza poslouchat ty názory :confounded:
14. apr 2010 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, kocky..podavam hlasenie, ze sme este pokope...pichli mi nieco na upokojenie, dostala som tabletky, co papam 3x denne...teda len tri su tam a zajtra nastup u gynekologa...nieco sa im nepozdavalo na krcku a plodovka...ale tak moc som tomu nerozumela a bola som taka unavena z tejto prebdenej noci, ze dovi dopo...
a inac, sa mi k tomu pridal zlcnikovy zachvat...takze tak...idem este oddychovat...papa :wink:
14. apr 2010 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Adélko - to je krásně popsané, úplně závidím a těším se na ten náš porod :wink:
14. apr 2010 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adélko krásné, dojemné :dizzy_face: že tu bulím jako želva, snad ani není nutné psát...
14. apr 2010 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adelko, popis přečtu později u kávičky v klídečku :slight_smile: těším se :dizzy_face: , teď mi tady malá skáče po břichu a chce se tulit
yanika, jaké sis nakonec ty homeo koupila ? já mám jen arnicu a actaea racemosa
14. apr 2010 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adelko: dakujem za povzdudenie, napisala si to nadherne zase sa o nieco viac tesim :sweat_smile:
14. apr 2010 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok