• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

23. novembra 2012 
Já taky nemám žádný kompel, mám body s dlouhým rukávem, takové flesové dupačky (nevím jak se to píše) , čepku, rukavičky, bačkůrky, svetřík a tu zavinku jaro/podzim do autosedačky, tak nevím zda to bude kdyžtak stačit nebo ne.
16. apr 2010 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky,

gratuluji Lience k miminku!!!!!!!!!!!!!
Každý den jedno, to je krásný!
Leontynce držím palce!!!!!

My máme v pokojíčku klasickej šedej zátěžovej koberec a jsem s ním spokojená. Když byl František malý a začínal lézt měl na něm ještě puzzle, ty jsme brali s sebou na návštěvy, protože koberce fakt lidi bez dětí nepraktikují :slight_smile: Teď tam má takový tenký koberečky (spíš hadříky) se silnicema, železnicema a letištěm. Až odroste druhý dítko, tak tam dáme novilon jako je ve zbytku bytu.
16. apr 2010 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já mám nachystou teplou soupravu a kdyby náhodou byla vedra tak i takovou tenčí a k tomu teplou deku. To by mělo stačit myslím
16. apr 2010 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Novilon? CO to je?

Já mám soupravu do porodnice - růžovou s medvídkama - jsou to dupačky, bodýčko, kabátek a čepička a k tomu mám tu přechodnou verzi zavinovačky do autosedačky od Emitexu.
16. apr 2010 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My jsme i v únoru jeli z porodnice jenom s dekou. Nevím, jak to máte daleko, ale manža zaparkoval před porodnicí, tak jsme šli asi 20 m venku a doma asi 10 m.
Já jsem si připravila dvě varianty velikostní :grinning:
lucik Lodgery jsou krásné, ale teď je myslím zbytečné ho kupovat.
Anty - něco jako marmoleum, ale řekla bych že trochu měkkčí a má to paměť, takže když se tam něco vytlalčí třeba nohy od stolu nebo židlí, tak se to po chvilce zase vrátí do původního stavu. Mají hezký motivy všechny návštěvy si u nás ze začátku mysleli, že máme dřevěnou podlahu :slight_smile:
16. apr 2010 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aaadus tak on je obrovský, dá se využít do nějakých 3let takže by to bylo i na zimu :grinning:
16. apr 2010 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lucik já jsem myslela jako ho kupovat teď před porodem, že bude stačit až třeba v srpnu nebo tak. Já teda počkám, až co kdo malému koupí po porodu nebo na něco přispěje a teprve potom ho budu kupovat.
16. apr 2010 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No, u nás se půjde ven taky jen pár metrů, tak by mimi určitě nezmrzlo.
nara: 50 a 56 nebo 56 a 62? Já mám taky dvě, ale liší se to jen těma dupačkama, jedny jsou 50 a druhé 56 (ty z obrázku jsou 56)
16. apr 2010 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Andel: 50 a 56 :wink:
16. apr 2010 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aaadus jo já vím :wink: Taky ho nebudu kupovat, třeba nám ho někdo bude chtít koupit :grinning: :grinning: :grinning: Jak říkaj holky, z porodnice do auta je to pár metrů a z auta domů taky, tak bude stačit deka na zabalení, popř dvě :wink:
16. apr 2010 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lucik a ty jsi ten fusak viděla na živo? Škoda, že nemají více barev, třeba ještě nějakou zelenou nebo žlutou. A deku na cestu z porodky mám takovou hrubou chlupatici, to bude bohatě stačit. A jak znám manžela, přijede si pro nás až ke dveřím a doma to mám od cesty do baráku asi 15 metrů
16. apr 2010 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nara: dík, já už jsem z toho úplně vedle - prvorodička zmatená jak lesní včela :sweat_smile:
16. apr 2010 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jinak já jsem měla v porodnici, když jsme jeli domů, starost malýho vůbec nějak oblíknout, protože mi to zkrátka nešlo. V porodnici měli jenom košilku a plínku a byli zabalený jako vánočky a najednou ho nasoukat do bodýčka a kombinézky to byl horor. Myslela jsem si, že tam snad budu muset zůstat.
Já bych to nepřeháněla ani s nákupy toho teplého oblečení pro takhle malá miminka. My jsme v tom únoru dali jako poslední vrstvu pletený svetřík a pak stejně měl v kočárku ještě fusak, deku a celý to bylo zakrytý takovou tou slídou. Teď to budu praktikovat úplně stejně, akorát nějaká vrstva ubude.
16. apr 2010 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já jsem si při prvním taky vezla 62
16. apr 2010 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Taky se mi ten fusak moc líbí.
16. apr 2010 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky my jsme jeli z porodky kdyz prselo a malemu jsem oblekla jen tricko dupacky ponožky čepicku a kabatek zabalila do emitex zavinky a prikryla deckou a bylo to akorat, nemel vubec studeny nosanek ani rucky, meli jsme jeste jedny dupky a svetrik, ale neoblekli jsme ho protoze by mu bylo fakt horko. Pokud nepujdete k autu 10 minut po venku tak si myslim, ze neni potreba miminko nejak moc oblekat, pak mu bude zbytecne horko v aute. Nam tatinek zastavil pred porodnici.
16. apr 2010 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nara: Tak mrně snad nějak obleču (i když se chci vidět teda), domů ho převezem a pak stejně pár dní budem doma, tak se kdyžtak něco přikoupí. Já si to prostě v praxi neumím ještě moc představit, no. Fusak do kočárku nemám, ale mám různé deky, tak to by se nějak zkombinovalo. A máme v něm vložnou tašku, tak to taky dá teplo. A asi bude v zavince taky.
no první procházku chci teda vidět :grinning:
16. apr 2010 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Oni v tom kočárku mají jak ve skleníku. Já myslím, že v tomhle ročním období nebude fusak zapotřebí, obloží se ze spoda a ze shora dekami a bude to. Já jsem pak naopak řešila, že když jsme ho oblíkla moc, tak řval. Ještě, že jsem to zjistila včas.
16. apr 2010 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já mám akorát do kočárku obyč. tenké flees.deky :sweat_smile: když bude malinký, tak ho hodím do zavinovačky a bude, já doufám v teplý květen. Kdyžtak mám tu zimní Emitexku, ale nevím,jak bych to do té úzké korbičky narvala. :sweat_smile: nebo k tomu kočáku je ze stejného materiálu deka, co má na sobě zip, že se do ní dá dát peřinka jako výplň, tak tam bych nacpala teplé deky co jsem dostala a co se mi nelíbí :sweat_smile:
16. apr 2010 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A jak se zjitsít jestli je miminku teplo nebo zima? Sylšela jsem sáhnout na nosánek nesmí být studený - to je zima a na zátylek - tam se zase nesmí potit - to je teplo.
16. apr 2010 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no my sme mali bodyčka, dupačky, na to ponoštičky, potom teplučky overal.. no a poviem vam, keby bol dlhšie vonku tak mu bude zima.. a vraj by nemal mať studené nožičky, ale ked je oblečený tak podla nošteka.. aspon tak som počula..
16. apr 2010 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
antyn asi tak jak píšeš. A nevím jestli i podle studených ručiček? To se mi bude poznávat těžko, protože já mám ruky ledové pořád
16. apr 2010 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Doktoři říkají, že zátylek. Ruce prý ne. Ale to se vychytá. Uvidíte, když se vrátíte z procházky a miminko slíknete. A pak takový to zlatý pravidlo, o jednu nebo dvě vrstvy víc než dospělý.
16. apr 2010 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To jsem taky slyšela, že o vsrtvu víc než nosíme my... ehm, já nosím furt punčochy (nosím celý rok sukně nebo šaty), min. do 30st. ve stínu určitě, nemám je jen pár dní v roce, mě j furt zima :sweat_smile: M. zas je schopný v 5st. nad nulou si vzít zimní bundu a k tomu kraťasy. Ty a sandále sundává s prvním sněhem :sweat_smile:
16. apr 2010 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mne sa tiez zda, ze v zime 2 vrstvy viac ako dospelak, v lete o jednu viac...
A vy sa chystate uz takto v maji/kvetnu na prechadzky? :confused: Mne bolo povedane ze aspon tych 6 tyzdnov, kym babatko nema vlastnu termoregulaciu a skoro ziadnu imunitu , sa neodporuca moc po vonku pobehovat.... A tym padom potom riesime az letne mesiace a to uz bude isto teplucko :slight_smile:
16. apr 2010 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já akorát vím, že v šestinedělí by se nemělo "mezi lidi", což teď furt vysvětluju příbuzenstvu, které čeká, že hned z porodnice jim všempojedeme malýho ukázat, a nechápou, proč chci přijet až někdy v červnu... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale co mám kamarádky, tak už tak týden z porodnice doma jezdily na vycházky, u nás tonení problém, když bydlím u pole a lesa, hlavní je nehcodit třeba do hypermarketů, na nějaké rodinné oslavy atd. :slight_smile:
16. apr 2010 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vavenka: co jsem četla, tak s miminkem se může na kratší procházku zhruba po týdnu co jste doma, 6 týdnů čekat je blbost. to platí tak o obchodních centrech a hromadných návštěvách.
16. apr 2010 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok