Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

nara
16. apr 2010

My jsme byli na prochajdě už druhý den po propuštění z porodnice. Nám akorát tehdy nakázali, že nechodit s takhle malými miminky ven, když je víc než 5 stupňů pod nulou. Já jsem jsem byla už ve třech nedělích s malým v kavárně, jinak by mi doma hráblo. Samo jsem ho nikde nevyndavala z kočárku apod., ale já mám spíš názor, že šestinedělní období klidu je pro maminky, než pro miminka. Ty jsou daleko náchylnější, mimísci jsou ok. A taky je to období, kdy si člověk a celá rodinka musí zvyknout na jinej rytmus a každýmu to trvá jinak dlouho.

vavenka
16. apr 2010

No ja teda neviem..... Uz po tyzdni? To sa mi zda trochu skoro... Ale teda ak je vonku pekne, tak preco nie.....

vavenka
16. apr 2010

Nechcem mudrovat lebo to nemam nastudovane, ale viem ze nejaky cas trva, kym babatko zacne samo regulovat telesnu teplotu a kym sa z mliecka nastartuje imunita - tu su hlavne dve veci, kvoli ktorym sa "vyjazdy" neodporucaju.. Ale samozrejme je to na kazdej z nas 🙂

blanka.k
16. apr 2010

U nás bude mít co dělat , aby zregulovalo teplotu u nás v ložnici, v létě tam je v noci běžně 28st... 😅

aaadus
16. apr 2010

To mi příjde jako nesmysl nikam nechodit 6 týdnů. Bych se doma zvencla. Ale bydlíme na vesnici, máme velkou zahradu tak hned co to půjde, na krátkou procházku určitě vyrazíme.

lucik...
16. apr 2010

aaadus jo jo viděla sem ho naživo a kamarádka ho má a je s ním úplně maximálně spokojená!!!!
Tak co já vím, tak všechny kamarádky šli na malou procházku už druhý den co se vrátili z porodnice 😀 Jen po venku, samozřemějmě ne někam extrémně mezi lidi a tak..

Já zrovna nedávno řikala manželovi ať jako zařídí aby za mnou nejela do porodnice celá rodina.. jak Hujerovy 😀

simi.w
16. apr 2010

Ahoj holky,
vavenka, určitě po týdnu to brzo není, pokud máš donošené mimčo a nejsou mrazy, tak není problém, to ti možná řeknou i v porodnici, nemá se chodit do nákupních center, ale procházky venku se doporučují 🙂

zdenkapo
16. apr 2010

holky podle obličeje a ručiček nepoznáte jak je mimču,lepší sáhnout na tělíčko a je to,ale to brzy vychytáte...

Vavenka
to by si sama nevydržela 6 týdnů doma... nás pustili po 7 dnech z porodky a pak za pár dní jsme šli na procházku kočárkem do přírody.... jde jen o to nechodit moc mezi lidi,jinak to nevadí... klidně i krodičům na návštěvu někam kousek autem a tak klidně.... však do poradny taky budeš jezdit každý týden a tam budeš mezi sousty lidma a mimčama...

nara
16. apr 2010

vavenka, tohle si každý musí tak nějak určit sám - univerzálního návod na to není. Někdo je víc úzkostnej, někdo míň a nejen v šestinedělí 😉
já myslím, že se musí používat hlavně zdravej selskej rozum a řešit to podle situace
nám třeba dítě ze začátku hodně plakalo a spokojený bylo jenom v kočárku. ty dvě tři hodiny, co jsme byli venku byla jediná doba, kdy jsem si mohla "odpočinout"
když mu byly dva měsíce, tak jsme začali rekonstruovat dům (tj. v dubnu) a byl v kočárku pod oknem téměř celý den
někdo třeba neluxuje, aby se děti nelekli a pak se bojí ještě ve dvou letech, a to samý i s jídlem nebo hygienou - to se prostě vychytá všechno tak, aby to všem vyhovovalo
Moje švagrová bydlící v Praze vzala dítě do MHD poprvé ve 4 letech, protože dřív by něco mohl chytnout....

michalag
autor
16. apr 2010

mne bolo povedane ze pokial ja babatko narodene na jar a v lete moze sa s nim ist von tak po tyzdni a ak je narodene v zime tak po cca.2tt zalezi ako je vonku
6tt je strasne vela a tiez nie je dobre babatko drzat od okolia, nevravim pokial su chory alebo nieco ale pokial je niekto zdravy tak preco nie .... moja sesterka nedovolila navstevy mesiac a to je podla mna na hlavu ... ale do centier a obchodakov by som s nim tiez urcite nesla

simi.w
16. apr 2010

lucik, my taky byli venku hned druhý den po návratu z porodnice, sice jsem šla jak hlemýžď, ale bylo to super, poprvé s kočárkem a ještě když bude svítit sluníčko, tak to po těch dnech v porodnici, co tam budeme zavřené, bude balzám pro duši 😵

blanka.k
16. apr 2010

Nara -- tak to je hustý s tím MHD 😅 Já teda hned jak vyrazíme na vycházku, tak pojedu na nádraží si zařídit zadarmo jízdenku na MHD, ne teda na hlavák, ale na takové místní, možná pokud to půjde, tak by mi to mohl udělat tchán a poslat, a po šestinedělí budu v MHD pečená vařená, ono mi ani nic jiného nezbyde...aspoň mu utužím obranyschopnost 😀

simi.w
16. apr 2010

a jestli mimču není zima se dá určit i když mu sáhnete na hrudníček

blanka.k
16. apr 2010

Simi - taky si myslím, že pokud bude hezky (ideál polojasno 20st, bez větru), tak vyrazím taky s kočárkem hned jak se vrátíme z porodky, už se na to hrozně těším....plán je to sice pěkný, třeba budu ležet a spát totálně mrtvá a prcházky mě budou pár dní úplně u prd... 🤐

vavenka
16. apr 2010

No tak potom fajn 🙂 samozrejme sa budem riadit sedliackym rozumom, ako sa hovori, je mozne ze aj ja budem uz po tyzdni pobehovat pred barakom 😉 lebo to pre mna bude relax.... A mozno nie.....
U vas sa chodi do poradne kazdy tyzden? Fiiha, myslim ze tuna mesacne......

michalag
autor
16. apr 2010

nara, ze po 4 rokoch po prvykrat v MHD 😲 , ja som isla s malym prvykrat MHD ked mal Sami 2tt lebo sme isli do poradne a kedze nemame auto a k dokine mame peso 40-50 minut (co som si vtedy velmi netrufala, lebo som nevedela ci mi nezacne plakat od hladu alebo pre nieco ine) tak sme to vyriesili takto a maly bol za ten cas co nesiel do skolky chory 3x, takze ....

aaadus
16. apr 2010

nara přesně, používat selský rozum a nic nepřehánět 😉

simi.w
16. apr 2010

jo, blani, tak to je ideální počasí, takové si objednávám 😀 , já jsem byla mrtvá jen zpoloviny, ale musela se překonat, nedalo se sedět doma, když venku bylo krásně

nara
16. apr 2010

My jsme taky byl v mhd hned. To mimčo je v kočárku tak zachumlaný, že si nedokážu představit, že by něco chytlo.
A my teda neustále posilujeme imunitu 😀 😀

nara
16. apr 2010

Já jsem teda první den a možná ještě ani druhý a třetí nebyla schopná kočárek tlačit sama, ještě že byl manžel doma a chodili jsme spolu.
Jinak u nás se taky chodí k dr. každý týden a ani ten druhý den nejezdí domů, hezky se k ní musí naklusat 😒

andelka
16. apr 2010

My budem v MHD taky hnedka, k doktorce to máme asi 6 minut busem, jinak cca 30 minut pěšky.

blanka.k
16. apr 2010

já se taky bojím míň v HMD než někde na vesnici, kde se do kočárku nakloní nějaká místní drbna, začne mimčo osahávat.... ☹ No, ještě, že už nás u rodičů nikdo už nepoznává, tak snad žádné uslintané "tetičky" nehrozí. 😅 I tak se máma smála, když sjem říkala, že teda když jsem viděla reakce některých starších příbuzných, že jsem teda malýmu pořídila jednu modrou deku do kočárku, aby se nedivili, proč má kluk všechno červený 😀

zdenkapo
16. apr 2010

Vavenka
ano, do konce šestinedělí týdně a pak po měsíci,ale to si nepamatuju jak dlouho....

blanka.k
16. apr 2010

já včera koukala do své chytré kny o těhu na očkovací kalendář a teda jsem se nestačila divit, takových očkování během prvních 3 let 😨 A to je těch povinných, my ještě půjdeme "klíšťovky" a apk uvidíme, co nám doporučí pediatr.
Jo a taky jsem se koukala jak je to s tím přibíráním mimča v bříšku, tak tam bylo, že měsíc před porodem už je mimčo plně vyvinuté, ale chybí mu tukové zásoby, a každý týden ještě přiberu cca čtvrt kila, některé i víc 😅 😀

andelka
16. apr 2010

blanka: A já furt, proč posledních 14 dní přibírám půl kila za tejden 😅 Že by ne já, ale malej? 😀

blanka.k
16. apr 2010

Andel - určitě....ale u mě to teda nevysvětluje ty 3kg za týden 😅 Leda, že by se na nás hodilo to, že přibírají čtvrt kila nebo víc... tak to "nebo víc" a malej už by měl 5kg , aby udělal radost nastávajícímu tatínkovi, který pořád prohlašuje, že správný chlap se rodí se 70cm a 7kg 😀

dezyre
16. apr 2010

Ahoj holky, tak jsem zpět z porodky. Vypsali tam se mnou předání do péče, to vám teda byly otázky, fakt jsem se u nich zapotila. Natočili mě ten monitor, tam vše asi v pořádku. Kupodivu malej jak furt spí, tak tam se mu to nelíbilo a pořád kopal a vlnil se 😀 no a pak mě doktor prohlídl, tak jak klasická prohlídka v poradně, jen mě prohmatal a pak povídal, že 14 dní bych ještě vydržet mohla. Takže Zdeni neboj, jsem druhá adeptka na přenášení a na nejtěžší mimi 😀

antynka1
16. apr 2010

Něco úplně od tématu - nádherné fotky té sopky, je to síla, ale fotky fakt úžasné, nemohu se nepodělit:
http://www.boston.com/bigpicture/2010/04/icelan...

zdenkapo
16. apr 2010

Blani
no takže bude mít Anička 5 kilo a ne 4 😀
Kl획ovku jsem taky chtěla,ale naše dr. ji do 3 le nadávát,dokud není všechno povinné očkování dodělané a to bydlime na vesnici pod lesem... až půjdeme na tříletou,tak se na to zeptám....
jinak máme očkování- meningokoka a žloutenku A,,,,,, Aničce možná nechám dát i pneumokoka,to ještě uvidim...

blanka.k
16. apr 2010

Dez - a kde jsi byla v porodce? Já přemýšlím, jeslti se na 39tt na monitor neobjednám taky už do porodky v Bohunicích, když stejně moje mudr. se stěhuje....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre