Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
21. okt 2009

Bych to řekla mudr. , v jakém prostředí děláš, zima, jsi tam sama, a musíš vše zvládat atd., nebylo by lepší zůstat už na PN až do porodu? je fakt hrozné, jak někteří zaměstnavatelé nejsjou vůbec ohleduplní 😅

terkajesterka
21. okt 2009

tak to taky musím pochválit svoji dr, má monitoru, krásně otočený a i když byla minule asi v hodinovém skluzu, nevadilo jí si miminko pořádně prohlédnout a všechno mi ukázat - kde má hlavičku, zádíčka, nožičky........ ani náznak rutiny, ještě pro mě měla pár vlídných slov, když se sestřičce nedařilo mi napíchnout žílu.

no a s chřipajznou bych asi byla radši doma. Nedávno jsem byla nemocná a s malým dítětem prostě nešlo ležet v posteli, tak jsem to různě přecházela, polykala hafo různých prášků a nakonec se mi to táhlo 3 neděle...... naštěstí to bylo ještě před otěhotněním. Teď bych asi zavolala mamku, aby mi pomohla s hlídáním a pořádně a zodpovědně se vyležela 😉

mayocka
21. okt 2009

blani: pytala sa ma ci chcem PN, ale povedala som ze mi to este nevyhovuje lebo som v skusobnej dobe ktora mi konci na konci mesiaca a bojim sa ze ked sa vratim z tejto PN na nachladnutie ze ma uz nebude chciet a peniazky treba a doma by som sa ajtak nudila ajked oddych nie je na skodu ale peniazky nam teraz chybaju... a zamestnanie mam sedave akurat ze je tu zima sediet cele dni ☹ povedala ze kedykolvek si pre marodku mozem prist,ale ani s pracou nie je dobre sa zahravat...

mayocka
21. okt 2009

baby boli ma bránica a medzi rebrami nemali ste to niekto?roztahuje sa mi tam babo ci co???ja uz neviem som ako dolamana cela...ani dychat sa mi neda poriadne 😒 je to zvlastne take pichanie 😠

dezyre
21. okt 2009

May.. ono to může být i od páteře.. ale je možné, že jak si mimčo dělá místo dole.. sune ti to orgány nahoru...

mishutka
21. okt 2009

Ahoooj 😀

Tak můj doktor mi pokaždé otočí monitor na mně a vysvětluje mi co je co a jak to má být 😕

nikkka
21. okt 2009

ale jednym ockom som dnes nakukla ked som odchadzala z ordinacie, no asi aj keby mi to ukazal by som sa v tom nevyznala..tak snad na buduce..ale to sa uz budem pytat..ja som bola dnes taka vyplasena..

blanka.k
21. okt 2009

Mayocka -vlastbě, to jsi tu psala, že jsi ve zkušebce a moc se vám to nehodí být bez tvého příjmu. 😅 Tak hezky čajíky a já když mi byla kosa, tak jsem v práci měla přes nohy hozenou deku. 😅 Prootže mám samo kolegy a chlapům je furt vedro 😀 😀 😀 😀

babara
21. okt 2009

mayocka to nema jednoduchy, zkus se poradne oblect, nemuzes nekde sehnat elektricky topeni trreba?

dez, jestli on ten tvuj doktor nejak nema slabost pro tu tvou dokonalou delohu, ze jo 😀 si u nej urcite protekcni 😀 😀

holky dnesk vysldky screeningu, vse OK, tak parada.

Mne v noci trapi kasel, uplne m epali hrdlo, tak jsem si vzala Hedelix, pise se tam ze tehule ho nesmi, ale v lekarne mi ho dali i se vseobecne vi, ze v tehu je to snad jediny co se muze na kasel, ne?

mayocka
21. okt 2009

babara: nemame doma elektricky ohrievac neviem skadial ho zohnat ale asi navrhnem sefovi po tom lieceni v posteli nech mi ho donesie,lebo sa mi to vrati naspät,ale on je maximalne nezodpovedny tak neviem neviem...ja som pocula ze ani septolete sa nesmie v tehu,tak som len o cajiku tiez ma riadne boli hrdlo

ciknori
21. okt 2009

Ahoj, moje doktorka je taky perfektní, má dva monitory, jeden jen pro mě nad mýma nohama 🙂 Za fotku si nic neřekla, vytiskla dvě, jednu si založila, druhou mi dala a všechno vysvětlovala. Když jsem tam byla na pohotovosti, byla tam jiná a taky moc milá. V pondělí jdu na NT ultrazvuk zas k jinému, tentokrát k doktorovi a jsem zvědavá.

terkajesterka
21. okt 2009

mayocka, zkus to navrhnout šéfovi, měl by ti vyhovět...... a kdyby ne, tak za pár set korun si možná koupíš svoje 😉 dají se koupit i úplně maličký přímotopy an elektriku a fakt nestojí moc peněz.

mayocka
21. okt 2009

no budem musiet to ano riskovat nechcem nic ... ale tato choroba to je hruza s nou... a este to pichanie kurnik co to moze byt? 😖 😒

terkajesterka
21. okt 2009

mayocka, třeba se ti něco skříplo mezi žebry - mně se to stává třeba při běhání a bolí to tak, že musím zastavit. Zkus si dobře protáhnout záda a zhluboka při tom dýchej, třeba to přestane. 😉

mayocka
21. okt 2009

baby poďme spáááááť ja tu asi naozaj zaspím ☹ neviem cim to je ale treti den som ako mechom udreta asi tou nadchou...

bramburka
21. okt 2009

Mayocka, myslim, ze to takymuszuou byt zaražené prdy, jak se dítko roztahuje pres streva, to jsou kolikrat hrozne bolesti 😉

blanka.k
21. okt 2009

May - já o nějakém roztahování žeber (těch dolních) někde četla, tak se to pokouším najít,ale narazila jsem na jinou věc, viz včerejší diskuze, tohle je u 16.tt:
Pokud nemáte rizik. těhu, či zvýšený výtok, intim.styk nevynechávejte. Při milování posilujete mimo jiné i svaly pánevního dna.... 😉
Tak jdu číst dál, kde jsem ty žebra viděla....

mayocka
21. okt 2009

uff brambur zeby?to neviem ale moze to byt hadam sa tymi crevami nepridusi do kelu...ale je to otras pichanie

terkajesterka: natahujem sa od sameho rana ale nic neviem co to je to presne nieco s vnutornostami ale neviem co...

ciknori
21. okt 2009

Mně milnulý týden bolely jakoby spodní žebra na levé straně, nemohla jsem ani ležet na levém boku. Nějak mi to křuplo v noci, zkoušela jsem to rozvičit, ale přešlo to samo. Myslím, že to mohla být páteř, stávalo se mi to i netěhotné.

blanka.k
21. okt 2009

Myocka - tak jsem rychle prolítla chytrou knihu - bolesti jak kdyby té dolní části žeber se objevují až když plod začíná se roztahovat do té oblasti (na to ještě nemáme dost velký pupky).... ale tak aspoń víme, co nás čeká, ....to prý bývá vnímáno občas docela bolestivě, atd.
Ale jak píše Bra,bur, spíš jsem tu našla, že už od pár týdnů těhu se můžou objevit problémy s nadýmáním, zácpou, atd. jak jse mrňous roztahuje. a klidně i to břicho může být už dost zvětšené i když je to tam zatím takový malý drobeček 😉 Já třeba mám bolesti tl.střeva už X týdnů (nekdy jen bolest, někdy ostré řezání,...), prý to většinou do 16tt přejde 😅 prostě mám díky těžkým zánětům střeva v dětsví nějaké srůsty a ty teď bolí. 😅 já měla to nadýmání docela dost v práci, když jsem furt seděla třeba 12 hod. denně u PC, ale teď když jsem v klidu a spíš ležím na boku, tak je mi líp. 😉 Uvidíš, jak ti bude zítra, kdyžtak skákni k mudr., ať jsi v klidu, že je vše ok.

klaarka22
21. okt 2009

Ahoj holky tak jsem tu zas po dlouhý době a nedočítám páč na to fakt nemam...

Mimino se má čile k světu,vytáhla jsem těhu oblečení páč v džínách nám bylo dost těsno 😉
zítra mám gyndu a utz tak jsem zvědavá.....na NT screening jsem ani nedostala doporučení nic tak nejdu 😒 prý je to v mym věku a při zdravim prvnim děcku zbytečný..tak asi je

Kočky jen jsem vám chtěla říct že pokud jste už přes 8 tt tak špinění neznamená potrat páč ten plod už je moc velký na to aby prošel děložní stěnou 😉 jsem četla...

novým těhulkám gratuluju a bývalým těhulkám přeju hodně sil a moooc štěstí aby se zařadili mezi ty ostatní byť třeba červencovky 🙂

blanka.k
21. okt 2009

Klarka - a bez doporučení u vás neberou? Vím, že tu holku psali o jedné nemocnici v Praze, kde ho hctějí, ale jinde že ne. V Brně taky si to každá těhule zařizuje sama bez doporučení 😨

mayocka
21. okt 2009

blani neviem co to moze byt je to ako ked si hladna a boli ta zaludok taky neprijemny pichlavy pocit...zeby si male zvysovalo dennu porciu jedla?uff tak to uz budem chodit do prace s igelitkou jedla hehe ale nie 😀
diky ze radite a pomahate a ked to naozaj bude roztahovanie rebier tak uz budem mat nacvik bolesti za sebou 😉
sa mi smeje ale nic moc vam poviem

bona
21. okt 2009

Ahojte dievcata, tak ja som to dnes konecne oznamila v praci riaditelke, ze cakam babo..som sa dost bala, co povie, ale bola zlata, vzala to uplne v pohodicke, s tym, ze je to predsa normalne, naviac, ked som mlada a kratko vydata..😀 tak mi aj celkom odlahlo.. 😀

Inak, kocky, orientujete sa v materskych a rodicovskych prispevkoch? Ako to je, kolko a pod.? Ja totiz vobec nie..asi by som si to mala zacat nastudovavat.. 😅

klaarka22
21. okt 2009

Blani mě bylo řečeno že je to zbytečný ten NT platit že za chvilku budou triple testy takže uvidim ale zase nadruhou stranu mě čeká u gyndr ve 13 tt velkej UTZ tak možno mi při náběrech nechala uděkat i toto tak nevim jsem z toho jalová po pravdě 🙂

pepibubu
21. okt 2009

Já na NT rozhodně půjdu, a pokud vyjdou OK, tak triply odmítám. Proč? Matematika: NT spolehlivost 90%, triply 40%. Co víc dodat.

blanka.k
21. okt 2009

Bona - já se neorinetuju vůbec 😅 Já ani nevím,kolik dostanu neschopenku, prostě co bude to bude, to nijak neovlivním... 😅 Jediné co vím, že chci být doma 3 roky na MD.
Klaarka - já právě mám docela čerstvou zkušenost s jinou holčinou, co byla až na triplech, ty vyšly špatně, pak jí dělali další vyšetření, který potvrdily postižení a někdy kolem 20tt ji vyvolávali porod, trvalo to prý asi 3 dny. Kdyby to zjistili už v nějakém 12tt, tak to šlo vše jednodušeji. Takto malého už cítila jak kope a hodně těžce se z toho vzpamatovává. 😅 Já se akorát bojím, protože jsem ještě v těhu jedla nějaké prášky z endokrinologie, což není dobré, bez nich to taky není dobré, tak z toho mám trochu obavy. mě mudr. říkala, že nejsem ani mladá ani stará, takže mě tam ani nežene, ale ani to nebudou vyhozené peníze, tak já na to rozhodně jdu. Hlavně mi mudr. nemeří na uZ, že to udělají a vypočítají tam. Já se přiznám, že na vychovávání postiženého dítěte bych neměla, proto chci mít jistotu už teď... 😅

blanka.k
21. okt 2009

pepi - to máš pravdu, já jsem tu vlastně taky dávala ten čloběk o NT+, kde to popisují, že je to přesnější, hlavně výsledky jsou tentýž den, triply prý trvají 2-3 týdny. To muselo být hrozné, když jí řekli, že je to špatné, pak ještě čekat, pak další testy.... a až třeba po měsíci konečný vertikt ☹ Fuj, no radši na to nemyslet. Já nad tím neuvažovala, prostě to mimču nemůže ublížit, mě akorát naberou krev, jinak nic nepříjemného a budu mít klid na duši. Ale možná je to tím, že člověk to první těhu asi fakt moc prožívá a jsem dost ovlivněná tou známou, které to prostě nedopadlo dobře 😅

blanka.k
21. okt 2009

ne člověk, ale článek... těhu demence se fakt projevuje, už mi hrabe, ale festovně 😀 😀 co budu dělat v 9.m? To mě asi manžel zbaví svéprávnosti 😅

klaarka22
21. okt 2009

Blani já jsem z toho už debil....zítra se zeptám gyndry a uvidim....a s tim postiženym děckem já si to nedokážu představit ani omylem,jedno děcko zdraví a druhý ne...fuj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre