Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
21. okt 2009

Klarka - já tě rozhodně nechci strašit nebo přemluvat, to nebyl úmysl. Jen, že pro mě je přednost NT+ v tom, že jsou přesnější a výsledek víš hned a hned můžeš řešit příp.problémy. 😅 prostě jak jsem psala, vychováva postižené dítě bych nedokázala, na to jsem srab 😅 Kdyžtak koukni, jsem to ofotila v české knize o těhu... http://www.btweb.cz/tehu (předposlední obrázek dole, červené písmo), nebo tady je to taky stručně popsáno... http://www.prenatal.cz/faq.htm 😉

blanka.k
21. okt 2009

tady ty věci nemají chybu, hlavně ty těhu pásy s nápisy 😀 😀 😀 😀
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=103936

aktaka
21. okt 2009

Blani, vy se znáte s manželem ještě ze školky, když slavíte 23. výročí seznámení, ne? 🙂

zdenkapo
21. okt 2009

holky já teda taky nejdu na ten NT screening,minulý týden mi moje dr dělala ultrazvuk a ok, zjistěte si zda ten lékař,co vám to NT bude dělat má certifikát- vyhledejte si to www.porodnice.cz,tam dr. Koucký píše seznam lékařů s certifikátem- tzn. že toto vyšetření mohou provádět a nahradí to tripple testy,někteří to totiž dělají bez certifikátu a nejsou řádně proškoleni a váš lékař to nemusí brát v úvahu- to tam psala jedna mamina, u nás žádný takový lékař na okolí není a nikde cestovat bůhví kam nebudu, koneckonců,je to novinka a tripple jsem měla i u syna a taky jsme to zvládli,tak doufám,že to bude ok- na tripple jdu 6.11.

blanka.k
21. okt 2009

Aktaka - přesně tak, před nástupem do 1.třídy přešel do naší třídy, a takže pak jsme spolu chodili na základku a na gympl. Dokonce jsme měli i přihlášku na stejnou VŠ (ale to jsem se dozvěděla až někdy časem, že jsme si dali stejnou záchranu, kdyby nás nikam jinam nevzali 😀 ). Takže ho mám denně na očích už hodně dlouho. No, jenže na základce jsem si s klukami říkali příjmením, na gymplu dělali kraviny, atd. Když vidím, ty třídní fotky, no fakt jsme byli dobrý ucha 😀

bramburka
21. okt 2009

23. vyroci? ufff, gratuluji...

Zdenka, posli presnejsi odkaz na ten seznam certifikovanych Dr. nemuzu to tam najit

blanka.k
21. okt 2009

Bram - díky. My to teda vůbec nijak neslavíme, ani nevím, jestli první školní den byl zrovna 1.9., ale mě to tak nějak napadlo, jak jsem si dělala ten test, že vlastně začíná škola, a pak mi došlo, že si to třeba zapamatuju, že to vlastně můžu slavit i jako výročí seznámení, který jsem nikdy neslavili 😀

aktaka
21. okt 2009

Blani, tak to je hezké, že nejen, že jste si za ty roky nelezli krkem, ale ještě to má takové hezké vyústění 🙂

bramburka
21. okt 2009

jo a ty těhu pásy jsou fakt dobrý, premyslim o nich a nemusela bych kupovat jiny tricka, ale nebude to vypadat divně?

blanka.k
21. okt 2009

Bram - proč by vypadalo? Já to beru tak, že bude jasný, že jsem těhu a budou mě aspoň pouštět v MHD sednnout 😀 😀 Hlavně si říká, že mi nepotáne v zimě na pupík a záda 😅
Aktaka - my když jsem šli po matuře na ples poprvé jako pár, tak jedna naše profesorka se smála, že jsem se k sobě měli už na gymplu, že to bylo jasný 😅 No nevím, já trávila dost času s klukama, i jsme v lavici před něma seděly s kamoškou, ale nevím,jeslti to, že on se mi smál kvůli brýlím a nadával mi a já je pak kvůli tomu honila pochodbách, bych nazývala, že "jsme se k sobě měli"....ale asi jo, co se škádlívá, to se rádo mívá 😀 (jak já ho občas měla chuť zabít za ty keci 😀 )

aktaka
21. okt 2009

Bram, já tak vídám spoustu těhulek. taky si chci nějaký ten pás koupit, ať můžu nosit i netěhu oblečení, abych nemusela kupovat spoustu nového

Blani, asi to tak bude, co se škádlívá.... 😀
jak je ta reklama na granko "má mě rád, nemá mě rád", tak vždycky, když jí měl rád, jí provedl nějakou vylomeninu 🙂

blanka.k
21. okt 2009

Ten pás jsem viděla kolem 200,- (nevím, kolik přesně, ale začínalo to dvojkou) v CaA, ale jen černý nebo bílý bez těch vtipných nápisů a obrázků 😉

pepibubu
21. okt 2009

mně právě taky vyšly pozitivní triply,1 :198 (negativní bylo do 1:200) a už to začalo. Na genetiku, kde byla šíííííílenáááá kráva, co se nám absolutně nevěnovala, no to by bylo na dlouho. Ale samozřejmě mě chtěla hnát na plodovku, tak jsem hnala já ji. Navíc, to není vyjádření ani toho že jedno ze 198 dětí s tímhle výsledkem bude postižené, nikoliv. Je to o půl procenta vyšší riziko, že bude postižené. Prostě vzhledem k tomu, že riziko potracení zdravého plodu po AMC je 5 - 10% (ano, rádi uvádějí 1% ale znám realitu) tak mi to za to nestálo, a už tehdy jsem se rozhodla, že bude-li vše OK - myslím u NT+ - tak v dalším těhu mě na triply nikdo nedostane. Vzaly mi 2 měsíce klidného těhotenství. Hraje tam roli i váha, a já jsem poněkud nadprůměrná váhová kategorie, takže i to to mohlo ovlivnit, taky věk a stáří těhotenství. Takže opravdu "přesná" metoda. Švýcarsko už je třeba nedělá 15 let, protože vědí že jsou nepřesné a 6 z 10 výsledků může být falsum.

Taky jsem četla o paní, má tři děti - dvakrát - máte špatné výsledky, děti budou postižené, jděte na ukončení. Jste nezodpovědná že takové děti přivedete na svět. Obě jsou zdravé. Napotřetí - buďte v klidu maminko, vše je v pořádku. Děcko v pořádku rozhodně není.

m.c.
21. okt 2009

Já taky jdu na NT hlavně kvůli tomu že jsou přesnější než tripply. Ale v prvním těhu jsem vůbec netušila že nějaký NT screening existuje, ani Dr. mi o něm neříkal, zjistila jsem až z diskuzí na netu že na to holky chodí, to byla asi fakt teprve novinka. Naštěstí byly tripply OK, tak jsem byla v klidu.

23.výročí, tak to je hezký!!!!

zdenkapo
21. okt 2009

taky bych na to NT šla,kdybych to měla tu někde,ale zvládnem to i podruhé bez nich

Bram,já nemám odkaz,musíš pohledat na www.porodnice.cz,už jsem ti to psala dřív,musíš zadat do vyhledavače NT screening a vyjedou ti dotazy maminek a ty musíš jeden po druhém rozkliknout a číst odpovědi,ale vím,že to byl dotaz na mudr. Kouckého 😉 tam najdeš,jestli je tvůj lékař oprávněn toto vyšetření dělat,ono to prý není jen tak,aby to ten dr.udělal správně,proto ten certifikát,je to novinka,tak se to ti lkaři taky teprve učí

maj15
21. okt 2009

Ahote kočky, no tak vy ste ma teraz uplne vystrasili s tym NT plus biochemicky screening, a uplne suhlasim nech na to ide kazdy a nech sa tripple prestanu robit ked su nepresne, ale vy pisete hlavne babulky z Ciech kde sa to u vas robi a kolko to stoji, mne moja dr. povedala ze ja to nepotrebujem, ze som zdrava, v rodine ziadne choroba, mlada....ze NT robi bezne mam to aj v tehu knizke natlacene ako kolonku na vyplnenie, ale ten biochemicky screening mi teda asi robit nebude...no tak som z toho jelen, ja si to kludne aj zaplatim ked je to lepsie, len neviem ani kde v Ba sa to robi a ci vobec je taka moznost, ak o niecom viete prosim napiste budem vdacna, som 11tt 😉

bramburka
21. okt 2009

mě muj Dr. rikal, ze snad jedinej v čr, kterej si za ten NT scteening nic neuctuje. Tak to je dobrý...

babara
21. okt 2009

Mne to v Krci delali taky zadarmo. Poslal me tam dr. Kolek/Spirkova, ten tam i rodi.

lucik...
22. okt 2009

Dobré ránko 😉
Tak mě moje doktorka na NT taky nechtěla poslat, tvrdila že sou to vyhozený peníze a bla bla bla, všask víte 😀 Ale objednala jsem se do gennetu, kde nechtějí žádanku a platí se to.. Takže na doktorku kašlu, v pondělí jsem byla na krvi a 2.11. jdu na ten Ultrazvuk.. 😉 jen se děsim toho, až mi to napíšou do průkazky, jak mě doktorka seřve 😀

pheva
22. okt 2009

ahojky tehulky 😉
Preberate dost vaznu temu. Ale myslim, ze sa netreba vyplasit hned zo zaciatku. Tu v FR meraju siju plodu v 12-13tt a ak je vsetko ok tak je to ukoncena vec, ziaden skaner sa nerobi.
Trip. test nie je povinny. Ja som si ho s Henom ani urobit nedada. Staci ak ste trochu nachladnute a vysledky su skreslene az katastrofalne. Teraz to riesi jedna moja kamoska; ktorej testy vysli 1:125, lekar ju poslal na amiocentezu pravdaze odmietla pretoze riziko potratu je 2:100!!!!
😀
Je to naozaj individualne. My sme sa zhodli s manzelom na jednom, ze kazde dietatko prijmeme medzi nas take ake sa narodi. Aspon v tomto mame jasno.
😉

lucik...
22. okt 2009

pheva: když já bych asi nedokázala vychovávat nemocné dítě.. Na to nemam ☹
Holky kolik jste nabrali do teď kg 😉 ?

pheva
22. okt 2009

lucik... preto som napisala, ze je to individualne rozhodnutie a akokolvel sa rozhodnes bude to pre teba spravne riesenie. Vobec netreba odsudzovat ani jedno ani druhe rozhodnutie. Je to na nas. Ale nemalujme certa na stenu.

shaarka
22. okt 2009

ahojte,
ja mam za sebou odber krvi a na 10 hod. idem na NT ultrazvuk.
lucik, tebe nepovedali, ze medzi UZV a odberom krvi ma byt max. 24 hodin??

a co sa tyka tehu pasu, uz ho doma nejaky ten tyzden mam - 2 cierne, pekne, a 1 po domacky sity, len tak na doma, z trickoviny. su to super veci, nemam problem s oblecenim (az na nohavice), pekne to obopina pas, zakryva mocak aj oblicky, krize. ja si tie pasy neviem vynachvalit. 😉

pepibubu, plne suhlasim 🙄

no a co sa tyka vahy, tak mam 2kg dole 😀 (pri 160/81 to ani nevidno, samozrejme) 😀

pepibubu
22. okt 2009

já jim to klidně podepíšu, že triply nechci

hepinka
22. okt 2009

ahojte kočky, ja som vas len preletela ocami a vobec nemam energiu sa ani zapajat, sedim v praci ako bez duse, pretoze mi je uz druhy den priserne zle - mam taku migrenu, ze sa mi az zatmieva pred ocami ☹ Samozrejme ze ziadnu tabletku si dat nemozem takze trpim:( Dnes ma prist sef tak sa mu chystam oznamit svoj "stav" tak som vazne zvedava na reakciu 🙂 Len neviem ako to tu do vecera prezijem tak mi drzte palce a pekny den😖

pheva
22. okt 2009

Babule prave som volala do nemocnice, kde by som chcela rodit a uz nemaju miesto na koniec maja ☹ A to som 8 t+6d !!!!!

pepibubu
22. okt 2009

tak to je šílený.... za chvíli to bude tak, že budem volat "dobrý den, právě jsem si s manželem/přítelem užila, chci se u vás registrovat kdybych náhodou byla těhotná 😠 "

lucik...
22. okt 2009

shaarka: to mi nikdo neřikal a i od kamarádek vím, že v praze to chodí takhle... A ta pani mi i řikala že na krev se musí v 10 - 11tt a utz 12 - 13tt tak nevím 😀

No já mam teda nahoře 1,2 kg 😀

yanika
22. okt 2009

hepinka: Ja trpim tiez migrenami a bolenim hlavy, a kedze pracujem 8hod denne na pocitaci, tak ani to mi moc neprospieva🙂))) treba to len vydrzat a pit vela tekutin... drzim palce...

Ja som zatial pribrala 1,5- 2 kg

houbik
22. okt 2009

ahoj holky!
lucik: ja tedy jdu jak pise shaarka taky v jeden den, v 8 na krev a pak asi v 11 na NT...
jinak mam nahore asi kilo, takze zatim to celkem jde 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre