Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

pheva
22. okt 2009

a preco ta shaarka objednala na sono tak skoro?

shaarka
22. okt 2009

no nie som skoro, po minulom UZV som bola este aj napred. a inak realne som 11tt+4, co je dobre.
odporuca sa prist na zaciatku toho intervalu, aby sa dal UZV pripadne zopakovat, ak su nejasne vysledky, alebo je babo zle otocene. treba ho z prorilu a zvacsit na viditelnu hlavicku a pol hrudnika.

pheva
22. okt 2009

ja som si myslela ze to robia az po 12tt(12-13tt) 😉

shaarka
22. okt 2009

11tt+0 je uz dvanasty tyzden 😉

pheva
22. okt 2009

Teoreticky ano ale lekari beru do uvahy ukonceny 11+6tt 🙂 Aspon tu to beru tak. Ak si v 11 +nico vzdy to beru ako 11tt.
Vcera porodila manzelova sesternica dievcatko v USA a najlesie na tom bolo, ze mala dva terminy porodu Europsky 15.10 a Americky 20.10?????? 😀

shaarka
22. okt 2009

pheva, no neviem, u vas - vo francuzsku???
pokial viem, tak u nas je 12tt od 11+0 do 11+6 a neviem o ziadnom inom pocitani, resp. dva druhy ratania gravidity urcite neexistuju, pretoze potom by dochadzalo k omylom.

a teda ty si teraz co? 9tt+ nieco, alebo 10tt+ nieco???
ratas si to po slovensky, francuzsky alebo americky?
a TP je naozaj len orientacny nezmysel, statisticky ten datum nema ziadnu vahu.

andelka
22. okt 2009

Souhlas se shaarkou. Všude co jsem viděla, tak se tt počítají od poslední MS, takže 1- 7 den je 1tt, 7-14 2tt, 14 - 21 3tt a 21 - 28 4tt a končí první měsíc. I všechny kalkulačky to tak počítají, i doktoři. Já jsem udělala "chybu", že jsem se nechala na tu krev objednat hned v 9+0, tj. na samém začátku 10tt a oni mě pak na UTZ pozvali za 14 dní (a to ještě ne za 14, ale za 13), takže jsem byla teprve na konci 11tt. Naštěstí se mrně tvářilo větší a oni tu PM neberou úplně vážně.

pheva
22. okt 2009

Ja sa sponiehan na ultrazvuk 7+3 takze dnes je to 8+6 tt takze zajtra ukonceny 9tt.
A ako si to ratam. Mne je to jedno ci to bude 9tt alebo 10 tt uvidime kedy pride drobec.

Na hlavny ultrazvuk v prvom semerstri existuje protokol to znamena, ma sa robit medzi urcitymi tyzdnami ( prestne ktorymi neviem ) vsak oni to tam vedia a mozno ze ti to len zle vypocitali ale netrap . Budes mat radost vidiet opat babo buduci tyzden 😀

Ja som rodila v 37+1 a v zazname mam napisana 37tt

pheva
22. okt 2009

Babule vy sa objednavate na sono podla vasho vyberu?

pheva
22. okt 2009

Dievcata neberte to tak, ze vas podpichujem ale trosku to len porovnavam a ako vidim iny kraj iny mrav 😉

pa pa

andelka
22. okt 2009

pheva: no asi jo 😕 Zajímavé. Kdoví, na co ještě přijdeme.
pa

mayocka
22. okt 2009

andelka: a to si predtym nic necitila ze ti je zle alebo prichadza na teba horucava?nic iba tak si odpadla?

nebojte babätka budu zdravucke a silne a podrastu nam este mooooc moc 😉 aj mne moje mimi merala doki iba po zadocek co som myslela ze aj nozicky ale tie malo ajtak skrcene takze shaarka nevadi ak tvoje mimi sedelo ono sa to iba po zadocek meria teda aj mne to tak robila,a bud rada ze drobcek rastie nemoze za to ze je trosku mensi ale to isto iba na chvilu este nas predbehnes 😉

doli1
22. okt 2009

jejda jak vidim máte tu velkou matematiku 🙂)
já bych si stoho moc velkou hlavu nedělala že mimi neodpovidá době ms hlavně aby něco vyrostlo od jedné do druhé kontroli.třeba u sebe vim že prcek je o pět dní "opoždění" od termínu ms.vždy jsem měla opožděnou ovulaci.zpětně jsem si vypočítala kdy mohlo dojít k oplodnění(kdy že byl ten sex)vim že to bylo úterý a byl to 20 DC(to mivám ovu) a podle ultrazvuku to přesně sedí vždy v úterý jsem přesně 12+0tt 11+0tt atd.takže to sedí podle ovulace.u šimka to bylo stejný dva termíny 5 dní od sebe porodila jsem den po druhém termínu.
hlavně aby děti rostli a je jedno že neopovidají.teda pokud tam neni velký opoždění ale pokud holka měla dlouhé cykli tak i to je možné.

mayocka
22. okt 2009

pheva: ty si niekde v skole nie?mylis si skolsky semester s tehotenskym trimestrom 😀 😀 to bolo mile 😅

andelka
22. okt 2009

may: No, chvilku mi bylo blbě, ale fakt jen cca minutu, přišlo to z ničeho nic. a pak jak jsem se chystala ke dveřím, za mužem, tak jak jsem e otočila, tak se mi udělaly mžitky, pak bílo před očima a pak nevím, probrala jsem se na zemi. to byly snad 2 vteřiny. Ještě že jsem se držela tyče, sesula jsem se na zadek. Mimču prý mdloby nevadí, stává se to v těhu, ale pozor na pád na břicho.
Oni měří myslím skoro jenom od hlavičky po zadeček, protože nožky mívají mimča pod sebou, nebo skrčené. My jsme měli 5cm tzv. temenokostrční vzdálenost.

doli: U mě je to stejné, mám ovu později, takže jsem od začátku udávala korigované datum PM, ať v tom nemám zmatek. A ono se do toho nějak to mimčo vždycky +- vleze, někdy vyjde menší, někdy větší.

doli1
22. okt 2009

andelko taky trpím na tlak.právě to rychlé stavání třeba právě v šalině neni dobré zatočí se hlava a je to hned.ještě se mi nepodařilo spadnout ale vždy když na to zapomenu a rychle stanu tak se hned musim něčeho chytnout protože mám temno před očima nic nevnímám.je to moc neprijemné ale za chvíli to vymizí.já už poznám kdy to na mě jde a heslo je rychle se něčeho chytnout.říkala jsem to dr, tlak mi změřil ale měla jsem ho dobrý ale to je jasný po vyšlapání 3 pater + strach zda je všechno v pohodě kdo by ho neměl vysoký 😀 přesto mi věřil a mám to napsaný i v těhu průkajdě.

shaarka
22. okt 2009

pheva,
tak ja si vek plodu neratam podla MS, ale podla ovulacie. lebo podla MS by som bola uz tusim v 16tt
😀
pretoze ja som poslednu menzes mala 9.7. a ovulaciu az 15.8., cize az na 38. DC 😀 takze myslim, ze v mojom pripade je vek plodu absolutne stopercentny (ok, tak teda 99%) a ultrazvukove stanovenie veku je zbytocne mätuce. http://www.fertilityfriend.com/home/shaarka
i ked termin "velkost plodu odpoveda Xtt+Y" nie je to iste, ako termin "plod je stary Xtt a Ydni"

ciknori
22. okt 2009

Ahoj, pheva, chodím na http://www.i-am-pregnant.com a tam je to taky tak, že 11+2 je pořád jedenáctý týden. Asi to trochu dělá zmatek, ale holt jiný kraj, jiný mrav. 🙂

shaarka
22. okt 2009

😀 to teda hej

andelka
22. okt 2009

doli: no já jsem právě stála a držela se pořád. Ale někdy se mi to stává taky, když rychle vstanu. Musím si dávat většího majzla. A když bude plno,tak vytáhnu průkazku a řeknu si o místo. Teda pokud to bude třeba. Jinak si budu vybírat méně plné tramvaje, abych si sedla a spoje mimo špičku.

shaari: Tak to bys měla hodně velký rozdíl. A které datum PM udáváš? správné?
Jinak teda můj ovu rekord je 31DC, kdybych otěhotněla tehdy, tak jsem na tom podobně.
no jó, Američani 😀

shaarka
22. okt 2009

tak poviem ze MS 9.7., ale ovulacia 15.8., cize som ... (a doplnim tt) 🙂

hepinka
22. okt 2009

yanika - no tak tieto stavy migreny vazne asi pochopi len ten, kto to zazil a je to hrozne, nepriala by som tu bolest ani nepriatelovi (aj ked ziadneho nemam 😀 ). Ja ale rovnako pracujem za PC a castokrat viac ako 8hodin takze mi to tiez neprospieva.
Andelka - no dufam,ze si uz OK a ze si si nijako neublizila 😲 Mne bolo tiez minule zle v buse, ale nastastie som si sadla a bola som rada,ze to predychavam - v tom ma jedna starsia pani okricala, ze mlada si sedi a nepusti starsiu damu si sadnut - bolo mi to strasne blbe, ale pani si to nedala vysvetlit, takze som zostala "mlada, nevychovana" 😒
Bondy 1 - ja som len v 9tyzdni - ale uz mam odporucanie od svojho gynekologa na skriningovy UZV, NT, NB v 12.tyzdni - robia to na Antolskej (mam napisane prizemie č.d.24)
Ja som bola dost vydesena zo zaciatku ked som to tu citala, ale rozhodla som sa, ze nebudem stresovat a dufam,ze budeme v poriadku. Buduci tyzden idem opat na vysetrenie takze uvidime.
Idem si na chvilu lahnut, esteze mame v kancli gauc..bllllll.. 😖

pheva
22. okt 2009

Dievcata 😉 😉 😉

andelka
22. okt 2009

shaarka: aha, tak to já jsem rovnou od ovulky odečetla 14 dní a říkám tohle datum. Oni někdy blbě slyší, nebo na otěhotnění při dlouhém cyklu nevěří, rsp. nevěří, že žena může vědět, kdy otěhontěla, tak jsem si to zjednodušila. 😅

hepi: Někdy jsou ti důchodci fakt na hlavu. Jakoby mladému člověku nemohlo být někdy zle, kor mladé ženě. Já tahám průkazku všude s sebou a kdyby něco, tak ji ukážu. Ale dokud jsem ji neměla, tak nevím co bych dělala, aby mi věřili. Jednou jel takhle kamarád do školy, tramvaj celkem plná, až na jedno místo úplně vepředu. A starší pán si stoupl přímo nad něj dělal takové ty oči a gesta, znáte to. Docela přehlédl, že kamarád měl nohu v sádře. A k tomu volnému místo to měl asi daléééko.

mayocka
22. okt 2009

hepinka: a co takto okuliare ku pc?myslim ze to spravi dost vela 😉 skus si dat predpisat dost to chrani oci

doli1
22. okt 2009

já se ted styděla v buse když jsem jela k dr.autobus narvaný jak prase většinou mláděže co jeli do škol.lidi už stáli v uličkách a do Brna ještě daleko a přistoupil tatínek s malím klukem a nikdo je nepustil sednout.připadala jsem si strašně za ně.já seděla u okna a držela žaludek na svém místě a čekala jsem je kdo je pustí a fakt holky nikdo.hled vedle mě seděla tak 22 roční holka a taky ten zadek nezvedla.celou dobu toho klučiny držel v rukách kdyby ten autobusák víc zabrzdil tak by letěli.fakt jsem stoho neměla dobrý pocit ale já už nic nemohla dělat jen ty hajzlíky zeřvat ale na to jsem fakt neměla náladu.

hepinka
22. okt 2009

Mayocka - bola som uz u ocnej - a zrak mam ako sokol takze mi ziadne okuliare vraj netreba 🙂
Ja to mam skor od krcnej chrbtice a chodim na neurologiu koli tym migrenam - mne nejaky paralen alebo ibalgin vobec nezabera, ale teraz si nemozem dat tabletku z neuro, takze musim vydrzat 😒 a tebe je uz lepsie?

gaby21
22. okt 2009

Ahojte,sorry ze vam sem leziem, ale neda mi nereagovat na niektore prispevky. A to napriklad tie statistiky ohladne odberu plodovej vody ze 2:100, tak to sa mi zda poriadne prichytene za vlasy, osobne poznam niekolko zien ktore absolvovali odber plodovky a nic sa nestalo, vratane seba, myslim ze vypustat taketo bludy do diskusie kde by mali byt iba spokojne mamicky, by malo byt zakazane, a este jedna poznamka k tomu, na co absolvujete vsetky tie testy, ked nasledne v pripade zleho vysledku nechcete ist na plodovku, nic neodhali pripadnu geneticku vadu tak ako odber placenty (v skorsom stadiu), alebo plodovky. A tak sa predchadza omylom typu vase dieta je zdrave a narodi sa postihnute, alebo naopak.

mayocka
22. okt 2009

helpinka: no ja som niekedy nosila okuliare vraj som z toho vyrastla ale ak by som mala pracu s pc tak sa mam stavit pre okuliare aby som nebola unavena a aby ma nebolela hlava z pc vraj to super chrani oci a aj hlavu,samo ze to aj vyzaruje nieco a neuchranis sa ale predsa len mavam suche oci a slzia casto a tak problemy sa dostavuju tiez...ale na ocne sa mi nechce

somnou je to tak ze som mala rano trosicku zvysenku a bolelo hrdlo ale to nic extra no uvidim co rano ci sa nevyberem na predlzeny vikend k lekarovi aspon nech lezim a nech to nezajde dalej na antibiotika co by som nerada 😒 ajked mi to pride divne s hrdlom ist na marodku ale tak co uz ked nie som sama je uz vela veci divnych 😅

nikkka
22. okt 2009

dnes ma nejako boli brucho, pripomina mi to ako keby som mala mat svoje dni..duifam, ze to je normalne a nic sa nestane...snad si len malinke robi miesto..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre