Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zuzub
3. máj 2010

m.c držím palce 😉

michalag
autor
3. máj 2010

m.c zajtra drzime palce 😉 🙂

vladkaz1
4. máj 2010

Ahojte MC. drzim ti dnes palce drzkajte sa 😵

zuzub
4. máj 2010

ahojte 🙂 mna dnes čaká poradna a monitor, som zvedavá či sa niečo nové udialo, ale mám pocit,že ani veľmi nie 😒

newyorkgirl
4. máj 2010

teeeeda michalag ty uz mas babatko, no super, moc gratulujem.... 😵

ja som akurat isla nakuknut bo sme po prestahovani 2 tyzdne nemali pripojenie na net, len take provizorne a vybalovaciek bolo teda vela, ale tak uz mame aj postielku pripravenu, len vanicka a autosedacka su este v komore 😀 tak idem popozerat, co noveho 😉

antuanet
4. máj 2010

zuzub tym nasim chlapom sa odtial asi nechce 🙂 ja mam monitor zajtra a poradnu vo stvrtok, ale okrem obcasnych poslickov necitim ziadnu zmenu 😖

newyorkgirl
4. máj 2010

michlag, maly ti chodi do skolky? nebojis sa, ze ked cosi donesie, nakazi aj babatko? kamoska mi akurat pisala, jej maly mal 5 tyzdnovy zapal pluc a skoncili v nemocke, ze brat chodi do skolky a furt si domov nosi chorobky... ja som bola tu u midwife a tam ako maju tiez skolku, na dverach ze CHICKEN POX = ovcie kiahne, tak to by ma svihlo, keby Nikolka donesie od seba napriklad take kiahne... viem, ze babusa maju imunitu nejaku, ale predsa, mam trocha obavy, som rada, ze uz chodi do skolky a zvyka si, zatial choroby ziadne, no neviem....

sunny323
4. máj 2010

baby, ja mam termin zajtra a takisto nic!!!! Dnes si idem supnut sampus a horucu vanu zas , tak uvidim.... ale uz som na nervy, uz ani nespavam.... :(

sunny323
4. máj 2010

anny ano, je to moje prve a uz sa nevieme dockat.. Strasne sme zvedaví obaja, ako bude malinká vyzerat, ci bude vsetko ok, atd atd... ani sa nebojim porodu, len uz nech je pri nás !

marcelka123
4. máj 2010

Ahoj Sunny... 🙂 🙂
Ja som z junoviek... Tak mna taketo ocakavanie caka o nejake +- 38 dni...

Musi to byt neopisatelne ocakavat ze male sa zacne pytat na svet kedykolvek, vsak? Viem ze to aj do teraz hrozilo, ale odteraz uz sekundy bezia a ak by aj par dni nic, aj tak sa narodi...

Ako sa citis? Psychicky, fyzicky pripravena? A ako citam, straasne zvedava 🙂

sunny323
4. máj 2010

marcelka citim sa dobre praveze,. az na to, ze neviem spavat dobre, lebo sa stale budim, na kazdy stuch 🙂 Ale som pripravena si myslim ( aj ked to nemozem tvrdit 100% - ne ) a verim, ze to uz bude coskoro, lebo doteraz skoro vsetky okolo mna uz porodili, aj skor ako mali a ja staaaaaaaaaaaaaaaaaale nic 🙂))) A ty ako?

marcelka123
4. máj 2010

Ja si neviem predstavit, ze uz bude moj termin 😀 Neviem si predstavit, ze zrazu uz nebudem tehotna, nebudem mat brusko a ze k nam pribudne nasa malicka, ktoru tak tuzim vidiet a drzat v naruci 🙂 🙂

Chodim vas tu citat a predstavujem si ze o cca mesiac takto na tom budeme my a tiez je nas dost prvorodiciek, ktore ani nemaju sajnu do coho idu 🙂

A neskusala si caj z ostruziny malinovej? /tzv malinik, caj z listov malin/ Ma sa pit este skor a postupne pocet salok zvysovat a pred porodom odporucaju az 3 salky denne a vden porodu popijat cely den ak sa da... Vraj ulahcuje porod, pripravuje maternicu, tak mozes doplnit pitny rezim :ň
Aj lanove semienka si dopraj 🙂

Predpokladam, ze tasku mas zbalenu a pripravenu mozem vediet odkedy?

A opuchaju ti takto uz tesne pred porodom nohy/ruky?

sunny323
4. máj 2010

TAkze ten caj a lanove semienka uzivam uz vyse mesiaca 🙂 Azatial nic... Tasku mam zbalenu uz 3tyzdne pri dverach, nohy mi neopuchaju nastastie, chrbat ma neboli.. JA mam celkovo take kludne tehotenstvo,ale teraz posledne tyzdne ma pobolievak brusko ako menzesove bolesti, to uz su vraj poslickovia. NIekedy je to silnejsie, niekedy menej intenzivne..
A takisto mam uz oprane vsetky vecicky, aj pozehlene, naukladane v komode asi mesiac.. To som sa nudila, tak kazdy den som si nieco oprala a pozehlila.. POstielku mam pripravenu 2 tyzdne uz, atd atd.. Zalezi ako sa nudis a ako sa ti chce... A ty si ako na tom? Ake si mala tehu?

hepinka
4. máj 2010

Ahojte, pisala som aj do uzamknuteho fora majoviek , tak idem pozdravit aj vas - rovnako nedockave ako som ja🙂 uz mi z toho haraší a stale sa mi o porode aj sniva 😠
Sunny 323, Marcelka - ja budem rodit na Antolskej, uz sa pomaly otvaram takze lekar predpoklada este cca 2 tyzdne (termin mam 28.5.). Cajik este neskusam, lebo ja to ani velmi urychlovat pre istotu nechcem. Zajtra idem este cvicit, na posledne poucenie o epiduralke, aby som mala papier o tom, ze som to absolvovala a v nedelu si mam ist obzriet porodnu salu, tak som hrozne zvedava (a najmä som zvedava ako sa bude tvarit moj manzel 😀) . Drzim palce nech to dobre dopadne!

shakira81
4. máj 2010

ahojte,zdravím všetky tehuľky ale aj mamičky.aj nám sa to už blíži budúcu stredu máme termín.už sa veľmi tešíme na nášho chlapčeka. Najradšej by som bola keby tu už bol,ale radšej nech sa ešte neponáhľa som nejaká prechladnutá,no našťastie to už ustupuje.Vo štvrtok máme ísť do poradne tak som zvedavá čo mi doktor povie.

shakira81
4. máj 2010

baby ten čaj pijete na urýchlenie pôrodu?

marcelka123
4. máj 2010

Tak ja mam tehu od zaciatku bezproblemove 🙂 ziadne nevolnosti, ziadne velke priberanie, nalady... az do 3 trimestra... potom zacali nalady, priberanie, chute a nechute, asi 5 tyzdnov som mala ohromne bolesti na pravej strane chrbta...takmer som nemohla chodit, prevalovat na postely, vstavat a sadat.... Nikto s tym vraj nic nemohol, ale uz 2 den nemam takmer ziadne bolesti, takze aj na prechadzky mozem zacat chodit 🙂
A zacali mi puchnut nohy. 2 tyzden hlavne lava, tak aj na 2nasobok velkosti... Vravim si, ze ked zacne prava, tak do 2 tyzdnov porodim...

hepinka a ides rodit s epi? ja sa stale neviem rozhodnut, do porodnice idem az o tyzden , dva, na prvu poradnu, takze od nich nemam ziadne info... Neviem sa rozhodnut, lebo pocuvam dobre veci a zle veci a este som nerodila, takze neviem ako velmi budem po epi tuzit....

marcelka123
4. máj 2010

Ostruzina malinova:
2, Ostružina malinová – posilňuje maternicu.V posledných dvoch mesiacoch užívajte jednu šálku denne, počas pôrodu veľa pite. V tehotenstve užívajte samu, počas pôrodu pridajte do odvaru ružové okvetné lístky a betoniku lekársku.

Od nejakeho cca 36tt sa ma pit salka denne, dalsi tyzden 2 salky a 3 tyzden az do porodu 3 salky a vden porodu popijat cely den.
Vhodna je aj alchemilka

Ľanové semiačka

denne jednu polievkovú lyžicu rozdrvených alebo pomletych semiačok ľanu - (pomáha pravidelnej stolici, zvyšuje produkciu hlienu v pochve) pri ich konzumacii treba poriadne piť, aby nevyvolali zápchu, v odporúčanej dávke regulujú stolicu (zápcha by
mohla dráždiť maternicu - vyvolať predčasné sťahy)

A tiez homeo si pozrite. Su bezne k dostaniu v lekarnach a stoja cca okolo 2 E
http://www.ds-soft.info/mimino/view.php?cislocl...

marcelka123
4. máj 2010

Lanove semiacka je tiez dobre zaliat vriacov vodou a necht 30 minut min. stat a vipit. Alebo ich varit 15-30 min to presne neviem a nechat vychladnut. urobi sa taky sliz ako zelatina, ale to je na tom to co chcete dosiahnut 😀

michalag
autor
4. máj 2010

Ahojte
new, dakujeme 🙂 ...... mne maly nebol v skolke 3 tyzdne lebo mal bacila v nose a uz bol doma znudeny, teraz v pondelok opat nastupil a velmi sa mu tam paci ..... ja verim ze uz chory nebude a ak tak nic vazne aspon tieto 2 mesiace a potom uz budu mat v skolke 1 mesiac prazdniny a dalsi mesiac bude so mnou doma lebo som mamina na MD

shakira81
4. máj 2010

aha tak dakujem.
ja som mala tiež tehotenstvo v pohode ani opuchy ani únava proste všetko super.Ale teraz asi posledny mesiac pred pôrodom som začala strašne oppuchať,najskôr ruky a nohy,ale teraz sa uz cítim celá taká napuchnutá,ale veď už len asi týždeň to vydržím a potom si budem užívať drobčeka 🙂

marcelka123
4. máj 2010

Hlavne vam babky prajem rychly a uspesny porod, nech ho mate strasne rychlo zaseboy a mozte si uzivat svoje krasne deticky... 🙂

hepinka
4. máj 2010

Marcdelka123 - ano, chcela by som epiduralku, vopred ju budem mat zaplatenu, v pripade, ze ju nebudem potrebovat, resp. mi nebudu moct pichnut tak mi peniazky vratia tak ma informovali na Antolskej. Nie som sice nejaka padavka, ale neviem ako budem znasat tu bolest a porodnik, s ktorym som predbezne dohodnuta mi to odporucal takze ja som za. Aj ja pocuvam vsetko mozne, ale ja sa snazim nepripustat si zle myslienky typu ze sa mi nieco stane, ze mi to zle pichnu a podobne. Mam sa ja coho bat aj bez toho, tak sa budem este aj nejakej injekcie? 🙂

zuzub
4. máj 2010

ahojte, na poradni ok, doki hovoril, že by to už aj mohlo vyzerať na pôrod, robil mi hamiltonov hmat, teda nič príjemné ,ale možno pomôže 😒 volala som aj s mojim pôrodníkom zajtra ráno mám prísť do porodky aj s vecami a že sa uvidí čo sa bude dať robiť, tak ja dúfam, že si ma tam už nechajú.asi 1x v živote chcem ostať v nemocnici 😀

blanka.k
4. máj 2010

M.C. oznamuje:
Ahoj, jmenuji se Lucinka, narodila jsem se dnes v 9:34, meřím 50cm a vážím 3780g!

Super, moc a moc gratulujeme, hlavně přejeme hodně zdraví! Hned jí jdu nadatlit smsku 😉

zuzub
4. máj 2010

M.C. super, gratulujem, nech ste zdravučký 😉

mayocka
4. máj 2010

Tak uz sme domka,som Ivanka,mala som 3,40kg,49cm a narodila som sa 28.4. po 34hodinovom trapeni sa maminky kym sa otvori aby som mohla vyjst kedze jej vodicka odtiekla prva a pomaly sa otvarala 😒 ale stalo to za to,lubime sa navzajom 😉
,tak toto som ja 😉

antynka1
4. máj 2010

Mayocka, gratuluji. Malá je nadherná!

miriamkam
4. máj 2010

Ahojte,

až dnes som si uvedomila, ako blízučko už mám termín...... ešte pár dní a mám tu moje slniečko. vôbec nič nestíham. ledva som popri škole, práci oprala a nachystala pár vecí, konečne mám doma všetko, tak idem si to pobaliť.

Babulky, taká som z toho celého trošku mimo. veď to môže prísť každú chvíľku......

blanka.k
4. máj 2010

Mayocka - moc gratuluji k malé, je krásná! Ať vás moc nezlobí 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre