Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zdenkapo
25. okt 2009

Blanko, přesně jak píše Babara, mateřská se počítá z průměrného výdělko za posledních 12 odpracovaných měsíců,popř.průměrem pokud si tam pracovala kratší dobu,ale náhrady jako PN se tam nezapočítávají, při prvním jsem byla od 3.měsíce taky v PN,takže mě to takhle na účtárně počítala 😉

holky jak se chystáte na Vánoce? Já se moc těšim,ale ještě nevim co komu nakoupit 😒 Tomáškovi máme zatím jen to odrážedlo-kolo,tak ještě helmu,chrániče,košíček na řidítka a spoustu dalších věcí,pro něj to problém nebude,ale pro ty dospělé 😖 dnes bude malý psát-kresli s taťkou Ježíškovi,pořád říká bude Ježíšek a stromeče a dárečky-chci rozbalit 😀

mishutka
25. okt 2009

Ahoj,
my už máme Vánoce vyřešený každému něco malýho...

Protože jsme celé ty roky dost za dárky utráceli a na sebe nemysleli tak letos budem především myslet na naší malou tři členou rodinu 😉

Já nic moc nepotřebuju tak si napíšu Ježíškovi asi o monitor dechu 😀

lucik...
25. okt 2009

Ahojky 😉

Já se na vánoce strašně těším, ale zatím vůbec nemam páru o tom co komu koupit ☹ Ale budou to jen maličkositi 😉 Ten nej dárek dostanou v květnu 😀

blanka.k
25. okt 2009

Ahoj holky, tak to jste mě ppotěšily s tou PN. Já 4 roky nebyla nemocná a nejdnou na přelomu zimy a jara cca 7 týdnů plicní chlamydie a teď zas PN 😅 By mě to pěkně nakrklo, protože původně jsem dělala na živnosťák a pak jsem i kvůli tomu, že jsme plánovali mimčo, přešla na zaměstn.poměr, živnost je super, ale ne pro nemocný a mateřskou 😅
Já nevím co koupit za 14 dní manžovi k svátku, nějak moc neřešíme drahé dárky, tak asi koupím něco dobrého co má rád a bude. On má krásnou průpovídku - co chci, to si koupím sám a hned, a co si nemůžu dovolit, tak to mi ty stejně nekoupíš 😅 A je to fakt,i ty dary k vánocům atd. jsou spíš symbolický, spíš nakupujeme během roku. Když chci třeba kolo, tak se koupí hned a ne na vánoce, kdy mi stejně bude ležet, atd. 😅 U rodiny se nám nejvíc odvědčilo jídlo a pití. Babička furt kupuje čaje typu Pigi, 30ks za 9,90,-, 😀 tak vždycky nakoupíme aspoň Pickwicky nebo London herb, kafé Davidoff, lepší vína atd. Ona by si to nikdy nekoupila, ale když to dostane, tak co by si to nedali, že 😀 Tak mám radost, že si ten dárek prostě "užijí". A kdyby ne, tak návštěvy to vypijí určitě 😀 😀 Ladem to nezůstane....Když se jí kupovaly věci do domácntosit, tak to stjeně nepoužívali, že je to škoda, atd 😅

blanka.k
25. okt 2009

jsem včera měla nějou depku, která mě moc nechce pustit, tak jsem sedla k netu a serfuju a serfuju a našla jsem zas jedno supeer triko na vycházky s manželem, škoda, že teď člověk tyhle tričkqa nevyužije, když budou pod bundou... 😀
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=21298700&tab=3

lucik...
25. okt 2009

blani to musíš až půjdetě někam na návštěvu, kde bude teplíčko, aby to bylo hezky vidět 🙂

blanka.k
25. okt 2009

Luci - jojo, chci si odtam aspoň objednat nějakou tu vestu a 2 těhu pásy 😉 Ale stejně je to těhu na zimu takový naprd. Zimní bundu zapnu tak možná do vánoc, pak asi budu muset přesedlat na flaušové kabáty, ty jsou mi volnější, jeden jsem nosila, když jsem měla o 8kg víc 😅

andelka
25. okt 2009

blani: to tričko je drsné 😀 Mně se líbí ty klasické s tlapkama, tak si koupím nějaké elastické delší triko s dlouhým rukávem a tlapky si tam namaluju 🙂 A mrzí mě to co tebe, že teď bříško nemám a jak poroste, tak bude skoro pořád schované. Zimní bundu tipuju zapnu tak do Nového roku a co pak je ve hvězdách. A těhu pás si chci taky pořídit, i když zas bude pendrek vidět ☹

No a my a vánoce - posledních pár let si dáváme buď větší užitné věci nebo drobnosti, co potěší, nebo se dají upotřebit nebo sníst. A většinou teda kombinaci. dáváme si třeba knížky, kalendáře, diáře, lepší kafe, čaje, bonboniéry, kosmetiku, nějaké blbosti co se hodí (třeba huňaté ponožky). No letos dostane nejvíc dárků veverka (mimi). Nám jde spíš o to že se sejdeme, pojíme něco dobrého,l poklábosíme, pustíme koledy a máme pěknou atmosféru a jsme rádi, že se máme 😵 Letos s bleškou v bříšku se na předvánoční a vánoční čas obzvláště těším 🙂

zdenkapo
25. okt 2009

holky tak bych chtěla tyhle kalhotyhttp://pieknejmamie.pl/pl,product,233291,hbjean... vůbec si nejsem těmi rozměry,normálně jsem nosila 42,ale podle těch jejich rozměrů bych měla objednat vel.46,tak snad to objednám dobře 😒

andelka
25. okt 2009

zdenka: to je super stránka, a ty ceny 😵

zdenkapo
25. okt 2009

andelko chci je ale tenhle výrobce je prodává právě přes aukro a stojí 499,-Kč +190,-Kč doprava,takže za prvé super cena a hlavně ta guma od rozkroku je fakt po zkušenosti z prvním těhu nenahraditelná,takže doufám,že trefím tu velikost a budou fajn

blanka.k
25. okt 2009

Zdeni - moje známá objednává oblečení pro sebe, synka a mimčo skoro všechno přes net a říkala, že právě to těhu oblečení je vždycky nějaké větší než normál. Že si taky objednávala 38, pak si stejné značky objednala těhu a prý ji to padalo hrozně. 😅 Já ji totiž říkala, jak jsem si zkoušela v CaA sukni vel.38, nakonec jsem si musela koupit 34 a ještě můžu přibírat (teď nemyslím bříško, ale i prd...el, stehna 😅 ) Te´d jsem zas koukala na jiné věci a taky jsem si říkala, že podle jejich tabulek snad budu potřebovat L, a zas jiná holčina odtud objednávala S a myslím, že jsme tak nastejno. Fakt to těhu oblečení mají nějak divně značené 😅

aktaka
25. okt 2009

ahoj. jen v rychlosti mrkam. vcera jsem si byla zkouset v hm tehu kalhoty a desne,mam prave opacnou zkusenost - normalne nosim vel 38 a ted jsem se cpala do 42. no byla jsem z toho dost znechucena ☹ zkusim tedy priste to CA,snad pochodim lepe. uz nejake potrebuji,chodim vecne s rozepnutymi kalhotami

andelka
25. okt 2009

zdenka: No já se přes net objednávat bojím. I když tohle vypadá moc dobře, no. Já mám problémy i v normálním obchodě, ne tak zkoušet to přes net trefit. Dívala jsem se na tu jejich tabulku a přijde mi to zvláštní číslování.
Já se právě brzo budu muset po kalhotech podívat. Zatím sice jedny rifle zapnu normálně a u druhých mám rozepnutý knoflík, ale jak se znám, tak než něco solidního najdu, tak budou vánoce. 😅

bramburka
25. okt 2009

holky, co si tak pamtuju, letos v dubnu bylo vedro, ke 30 stupnum, ze...myslim, ze to jeste v dubnu a vkvetnu ukazeme, co je brich bez kamatu, vzdycky se mi strasne libi, co na jare vyrojí těhulek 😉

jinak vas nedocitam, finishujeme, pak zase bduu bez netu, ale pokusim se sem vlezt 2.11. jdu na ten screening...na odberech jsem uz byla, si rikam, ze kdyby bylo neco hooodne spatne, uz by volali. Jinak zitra jdu na odbery ze žíly s malou, a strasne se bojím, nedovedu si to predstavit, bude to boj.

lucik...
25. okt 2009

bram: neboj, určitě to zvládnete skvěle 🙂 Já jdu taky 2.11. na screening 🙂 Kam jdeš? A zítra jdu na kontrolu, tak držte palečky 😉

bramburka
26. okt 2009

no ja jdu do polikliniky Hvězdova, Mudr, šmeral

terkajesterka
26. okt 2009

ahoj holky, právě jsem se vrátila z podolské porodnice, kde jsem se byla registrovat k porodu. Byl to teda mazec. pokud tam některá chcete rodit, tak si fakt přivstaňte 😕

jinak já těhotenské kalhoty musím nosit od 6tt, protože mám obr břicho, takhle jsem s jiříkem vypadala okolo 6. měsíce 😅 . Nějaké kalhoty jsem měla z předchozího těhotenství, ale na zimu jsem si chtěla koupit pořádné džíny. Zkusila jsem to přes MMB, kde jsem si koupila džíny z HMka a absolutně mi neseděly. Normálně mám 40 velikost a byla jsem si předem v HM něco zkusit a podle jejich číslování je to 42....... ale i tak mi nějak nejsou. Tak kdyby někdo z Prahy chtěl, tak přenechám 😀 tak jsem si udělala inzerát 😀
nakonec jsem šla a koupila si super džíny za 1300 😅 hmmmm a to jsem fakt nechtěla tolik do toho investovat, když další mimčo neplánujeme.

pheva
26. okt 2009

Dobre rano dievcata

mne je este stale blbo a hladne vecer. Vcera presli iba ranajky a ostatok ......no este take 2 tt a hadam tie nevolnosti ustupia.

Ja nosim stale netehotenske nohavice. V nich sa citim ovela lepsie ako pred tehotenstvom za co mozem podakovat mojmu rozburenemu zaludku. Inak v skrini mam este nohavice z predchadzajucich tehotenstiev ale nie su bohvieako pohodlne. Kupil mi ich manzel bez toho aby som si ich vyskusala a tak to aj dopadlo.
😝

bramburka
26. okt 2009

Já jsem koupila normoc v HM super dziny tehu za 1200, pres MMB tyhle veci nekupuju...radsi.

KOlikátá si byla v tom Podolí a v kolik jsi šla?

pheva
26. okt 2009

Ja sa pojdem dnes pozriet na nejake pohodlne nohavice a nejake domace teplaky pretoze po 12tt sa uz z domu do obchodov tak skoro nedostanem. Takze to este vyuzijem a potom nastava pre mna zimnny spanok az do maja 😉 Tak sa na to musim dokladne pripravit.

terkajesterka
26. okt 2009

tak se drž, xeni: přišla jsem 5.35 (ráno 😕 ) a byla jsem 8. Já nevím, oni tam snad přespávají......

terkajesterka
26. okt 2009

jo a berou 12 na den, a to člověk ještě neví, kolik jich tam jž je zaregistrovaných kvůli speciální péči.

pheva
26. okt 2009

terkajesterka to myslis vazne ? 5.35hod rano??? to je sialenstvo!!!!

terkajesterka
26. okt 2009

jo, bohužel to myslím vážně. A to jsem si říkala, že tam třeba budu první.........ani omylem........

pheva
26. okt 2009

A ordinovat zacinaju o kolkej? O 5.00hod? 😉 U vas su lekari nejaki ranovstaci.
U nas skor ako o 9.00hod sa nikomu neraci. Ale najlepsie na tom je ked je maly chory a idem s nim k mojeje pediatricike nezobere nas skor ako po 21.00hod vecer. Raz dokonca o 23.00hod. a to som uz ani nedufala, ze mi zavola aby sme s Henkom prisli do jej ordinacie. Odchadzali sme od nej o polnoci. 😀

terkajesterka
26. okt 2009

pheva, tady šlo pouze o registraci - přihlášení do porodnice, ne o prohlídku. Ale normálně tu mají asi tak od 8.

S dítětem jít o půlnoci k pediatrovi 😕 kde bydlíte, prosímtě? Nezapočátala jsi do toho časový posun???? 😀 😀

blanka.k
26. okt 2009

Ahoj holky,
teda s těma porodnicema je to síla. Když jsem byla tady na porodním na pohotovosti a ptala jsem se na registraci, tak pan dotkro se začal smát, že nejsme v Praze... naštěstí. prý co si vyberu, až mě pošle před porodem moje gyn., to budu mít. No snad má pravdu. Už jsem manželovi říkala, ať si nechá dovču z letoška na květen, že chci aby se mnou byl po porodu v nemocnici, tak doufám, že to vyjde. I dnes a zítra si vzal dovču a zítra nás čeká NT+ 😉 pak až vánoce. Naštěstí jsme si letos nevybrali žádnou dovču, protože jsem plánovali celý prosinec volno, tak teď místo toho má volno na mě a bublinu 😀
Pheva - tak to je hustý, takto pozdě k mudr. Já jsem ráda, když tady někteří doktoři pochopili, že když člověk dělá třeba do 17, do 18 hodin., tak že jeho ordinační hodiny max. do 14, 15 nejsou to pravé a třeba 1x týdně má od 12 do 18. Kéž by takových bylo víc 😅

pepibubu
26. okt 2009

Ahoj holky, teda ty polský stránky jsou super!!!! Krásný věci, ceny i v korunách, no super!!!!!

mishutka
26. okt 2009

Ahoj 😉
pepi:který stránky????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre