Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

miska1981
17. okt 2010

@jojina11 aj ja sa pripajam k blahozelaniu malemu drobcekovi 🙂

my sme po druhom ockovani mali sme vysoke teploty tak som jej dala cipok a studene obklady a odvtedy sa mi pokazila so zaspavanim. uz sme mali rezim, ze okolo 20 -20.30 hod. mi pekne sama zaspala po papani a teraz musime uspavat na rukach a vcera v kociku, inak place, lebo sa jej neda zaspat.
myslite, ze sa to vrati do normalu?
vy ako uspavate vase deticky a o kolkej?
a v noci sa mi zacala tiez budit, ale to staci ked dam dudel a spi dalej, ale tiez kazdu chvilu davat dudel nie je bohvieco 😒 mate niektora takuto skusenost?

jovana100
17. okt 2010
jovana100
17. okt 2010

@miska1981 my nie sme ani po očkovaní a stále malého uspávam na rukách 😠 . Už som aj skúšala ho položiť do postielky a odísť, ale vkuse vykrikoval a vôbec nezaspal. Od malička je naučený na rukách a už mi je aj dosť ťažky a chcela by som ho naučiť len tak položiť a odísť. Lenže ako? 😒

michalag
autor
17. okt 2010

@miska1981 urcite sa to vrati do normalu, ale uz si zvykla ze ju uspavate na rukach tak to vyuziva, deti si rychlo zvyknu, kludne im moze stacit 2 dni oni su presibane 😝 , viem ze je to tazke ale dajte ju do postielky a skuste ju hladkat mozno sa vam ju podari uspat ..... u nas to bolo pri starsom takto, ked mal 1 rok bol chory a tiez sme to riesili kocikom, lenze ked sme ho prelozili tak bol opat hore takto to islo stale dookola az kym neodpadol od unavy a boli sme z toho unaveni aj my ..... po 3-4 mesiacoch sme si povedali staci, dali sme ho do postielky hladkali a zaspinkal, neskor som uz pri nom lezala a po case sam pekne zaspal 🙂 😉
..... malu vecer nachovam a vacsinou okolo 19:00-19:30 je hotova a zaspi, ale niekedy jej musim dat este cajik na ktorom sa ona uspi .... a kojis alebo davas UM a prikrmujes? lebo kludne sa ti moze budit od hladu

michalag
autor
17. okt 2010

@jovana100 je nadherny 🙂 😉

miska1981
17. okt 2010

@jovana100 ten je velikyyyyyyyyyyy a uz ti sedka? 😕 krasny chlapcek 🙂
ja si to neviem predstavit kazdy den uspavat na rukach, vsak vecer uz chrbat necitim 😒 bude to tazke to odnaucenie ☹

@michalag my sme tie tak boli naucení, ze som jej dala papat, ja zatial len kojim a okolo osmej uz bola taka unavena, ze odkvecla sama v obyvacke na hracej deke este pokukala na hracky a zaspala a teraz sa to zmenilo 😒
ale od 5 mes. som zacala davat na veceru kasu ryzovu po kojeni, lebo som mala pocit, ze uz vecer mam malo mliecka a co ta pri tom robi 😕 davam jej lyzickou a hundre pri tom pekne nahlas ako by bola nahnevana, ale otvara usta aj pekne preglga, ale ten ceremonial okolo toho, nevies preco to robi?

jojina11
17. okt 2010

@jovana100 ďakujeme, to nič, že neskôr,.ja si tiež musím zvyknúť na ten dátum, ona je prvá Vladimíra v rodine

jojina11
17. okt 2010

@jovana100 zlatučký je veľmi

jovana100
17. okt 2010

@jojina11
@michalag
@miska1981 ďakujeme 🙂

@miska1981 veliky sa ti vidí? 🙂 nie nesedká ešte..to iba ked ho idem odfotiť tak ho na chvílonku posadím na sedačku. Sedkaním ho ešte netrápime. Vy ste ako na tom? No je to únava ho takto uspávať. Dúfam, že sa nám podarí nejak ho naučiť aby zaspával sám. 😖

jojina11
22. okt 2010

tak včera sme zvládli druhé očkovanie a od večera teplotujeme, veľa sme toho nenaspali, ale dúfam, že sa to napraví, všetkým pekný deň 🙂

jovana100
22. okt 2010

@jojina11 jasné, že sa to napraví...🙂

lenka268
22. okt 2010

Ahojte, my sme boli na druhom ockovani v utorok, vsetko ok, teploty nemal, ale tiez dve noci boli take nijake, nespal moc mrnkal, nie ze by plakal ale tak bolavo mrnkal, urcite ho tie nozicky boleli. Mal tam aj taku tvrdu hrcku ale dnes uz nic. 🙂

oli26
23. okt 2010

Ahojte, muzu se zaptat jak celkove bojujete s ockovanim? My meli po prvnim teploty pres 39 a ted mam hruzu z druheho diky, ☹

antynka1
23. okt 2010

@oli26 My měli taky po prvním očkování teplotu 39,6 - byla jsem domluvená s dr. pokud by byli vysoký teploty, tak mám volat, tak jsem volala, mluvila jsem se setřičkou - takže hodinu před příštím očkováním máme dát Nurofen - tak snad to bude lepší.....

oli26
23. okt 2010

@antynka1 a kdy mate dalsi ockovani?

antynka1
23. okt 2010

@oli26 11.11. Kdy vy? A nám očkovali dohromady Hexu a Synflorix.

oli26
23. okt 2010

@antynka1 tak my uz 8.11. a take jsme to meli dohromady, tak nevim , jestli to nenechat pichnout zvlast, navic mam docela strach, protoze vsude pisi, ze reakce na druhou hexu je horsi, tak mam strach, kam az ta teplota muze vylezt ☹

antynka1
23. okt 2010

@oli26 no kamarádka měla to samé, také Hexu a Synflorix - má za sebou už dvě dávky a oboje mělo stejný průběh, porpvé teploty 39 a podruhé taky, ale nevím kolik, zeptám se jí. Taky se bojím... Ale snad ten Nurofen zabere.... My tepltou sráželi Panadolem a ten prý není moc vhodný, že může snížit účinnost očkování - což je sice možný, ale když měla Týnak před odečtem teplotu 40,1 tak mi to bylo fakt šumák a byla jsem ráda, že Panadol super zabral.....

antynka1
23. okt 2010

tak teď jsem mluvila s tou kamarádkou, tak podruhé měla malá už jen 38, takže lepší 😉

oli26
23. okt 2010

@antynka1 tak my jsme dali paralen cipek, jak rikas, v te chvili, mi bylo mozne snizeni ucinnosti ockovani uplne putna 😉 no snad to bude take podruhe lepsi ☹

antynka1
23. okt 2010

@oli26 tady píšou, že pokud už je teplota, tak to nevadí, že už se ten proces nastartoval - Paracetamol nedávat tedy předem - preventivně. Naštěstí Nurofen má jinou účinnou látku, takže ho s klidem před očkováním dám. Tak budu držet palce a dej vědět jak jste dopadly 😉 Já sem mezi vás moc nechodím, chodím do těch uzavřených májovek, ale občas si vás pročtu 😀

http://www.babyonline.cz/ockovani-deti/paralen-...

newyorkgirl
23. okt 2010

baby teda aka debata sa tu rozprudila... my ockovanie nemame este ani jedno 😖 stale vaham ci dam ci nedam a ked pisete o tych horuckach tak tym duplom... cestujeme hore dole tak som sa k tomu akosi este nedostala 😅

chcela som sa spytat kolko vam babence spavaju cez den? nas je hrozny energizer, spi tak 2 niekedy 3x ale iba po 20min, ani vonku to nie je lepsie... no hoci spat ide vecer napriklad o 19 a spi do rana do 8.30 ale cez den je to aj tak horor lebo doma nic nestiham 😒

pepi_petra
23. okt 2010

@newyorkgirl Ber to pozitivne...aspon sa vyspis 😉

oli26
23. okt 2010

@antynka1 no urcite se ozvu, az bude ockovani za nami, jak jsme dopadli 😉

oli26
23. okt 2010

@newyorkgirl no malej spi vecer od cca 8 rano do 7, a pak si dachne tak 2x 20 min a nekde mezi tim vsim jeden 2 hodinovy spanek...

lucadra
23. okt 2010

Ahojte maminky. pridám sa k vám:D ak mozem:D no tak moja mala uz má za sebou očkovanie tu dvojvakcinu do oboch stehien a už aj to preočkovaine mala, tak už máme pokoj. pri tom prvom mala teplotu, ale len 37,5 a pri tom druhom mala 37,1 a ani raz som jej nedala čipek na stiahnutie teploty, vysporiadala sa s tým sama. no a teraz ideme na druhe podaine tých kvapiek, čo je proti tým rotavirusom, to nepovinné, čo sa platí. a už ju aj prikrmujem skoro všetkým, tak mi krásne spinka aj cez den a aj v noci ,teda ako kedy:D máme takový režim zabehnutý

antynka1
23. okt 2010

@lucadra tak to jste zvládly očkování super 🙂

oli26
23. okt 2010

@lucadra a neni uz na ty rotaviry pozde? my je ockovali prvni, protoze tam je dost nizka vekova hranice 😒

newyorkgirl
23. okt 2010

@oli26 ja by som brala aj keby aspon hodinovy spanok jeden, ale tie 20minutovky to je des, on je ako budik nastaveny ze max. polhodka a dost 😀

lucadra
23. okt 2010

@oli26 ahoj, neni vubec pozde, prvni davka se dava do druhýho mesice a ta druha by se měla dat max. do pol roka. vzdyt to neni ockovani, ale to jsou ty kapky do pusy. tvojeho maleho očkovali? ted nechapu tomu, jak si to myslela?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre