Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

lucadra
23. okt 2010

@antynka1 no ved nastastie:D ved ešte toho vela prekoname s tými našimi drobcami:D

jovana100
23. okt 2010

@newyorkgirl ahoj, môj malý spí tiež tak 3 krát za deň. Strašne rád spinká vonku na čerstvom vzduchu tam vydrží aj 2 hoďky. Vo vnútri len tak po hodinke, niekedy ani nie. A v noci tiež spinká dobre 😉 zaspí okolo pol9, zobudí sa okolo 6 napapá sa a ešte si pospinká do tej 7- pol 8 🙂

lenka268
24. okt 2010

Ahojte
@jovana100 tak to ti pekne spinka v noci, moj maly este neprespi celu noc, papa dva krat, uz je to asi aj zvyk ze sa budi, cez den spi dobre, tiez asi 3 krat po 1,5 niekedy 2 hodiny a tiez vonku tam zaspi hned.
Tento tyzden spal v noci dost zle asi aj kvoli tomu ockovaniu ale dnes som mu nasla druhy zubok malinky jednotka v pravo tak asi skor preto 😀 . Ten prvy ma uz do poly vonku je chutny 😀

jovana100
24. okt 2010

@lenka268 On tiež vstával v noci dva krát. Prvý krát okolo 4 a potom ešte okolo 6, ale teraz ako som prešla na mliečko2 tak je hustejšie, tak ho to asi viac zasýti. Tak super, že už máte druhý zúbok. 😉 Ja som mu v piatok objavila prvý. 😀 Tak ma to potešilo. Sa čudujem, že aj v noci dobre spinká napriek tomu, že mu idú zúbky. 🙂

lenka268
24. okt 2010

@jovana100 mozno to je naozaj tym mliekom , ja davam este jednotku uz som ale zacala davat prikrmy ale dr mi povedala ze mam este ostat na jednotke aspon mesiac, neviem preco. Aj som citala ze ked sa prikrmuje uz sa ma prejst na dvojku. Uvidime mozno to pomoze. Gratulujem k zubku 😅 . Malemu vysiel prvy asi pred dvoma tyzdnami, a dnes som zbadala druhy tak aj vy budete mat co chvila druhy. Nemal ani dasienka zapalene ale bol nervozny cez den, a v noci sa casto budil musela som mu potriet dasna s gelom a to mu pomohlo.

jojina11
25. okt 2010

@jovana100
@lenka268 gratulujem k zúbkom a závidím zároveň, Vladka je veľmi nespokojná cez deň , vidieť na nej , že ju asi omíňajú ďasienka, ale zub je v nedohľadne, tak som zvedavá, kedy sa ukáže, inak ja tiež dávam mliečko jednotku ale keď pomíňam , to čo mám nakúpené, to za pár dní, tak asi tiež už kúpim dvojku a uvidím

ica9
25. okt 2010

Tak nam sa o zubkoch este ani nesniva 😒 Zatial je celkom pokojna cez den a v noci tiez - budi sa v podstate len raz-o 6 a potom este tak do 8-9 spinka. Tak som zvedava kedy to caka nas 🙂

lenka268
25. okt 2010

@jojina11 dakujeme 😅 , aj Danko bol taky, a netrvalo to dlho asi dva tyzdne ako bol taky nervozny a mrnkavy a potom som mu nasla, zachvilku sa ukaze aj Vladke 😉
@ica9 mozno vydu ani nebudete o tom vediet, niektore deticky to dobre znasaju ani neplacu nic, moj muz mal v styroch mesiacoch dva uplne vonku tak Danko to asi zdedil ze tak skoro vysli 😀

ica9
25. okt 2010

@lenka268 No dufam , ze to tak bude 😉 To by sme boli veeelmi radi. Vsak dam vediet ked pride ten den D 😀

katusradus
26. okt 2010

@lenka268 gratulujem aj ja k zúbkom 🙂 my ešte nemáme ani jeden,síce sme aj teplotkovali jednu noc a jeden den,ale zatial nič,k tomu mliečku tiež si myslím,že už bude treba dvojku,hádam sa lepšie vyspíme 😉 a hádajte čo máme nové-SEDIME!!!

lenka268
26. okt 2010

@ica9 jasne ze pride, 😉 ,budete sa tesit 🙂 ja som sa velmi tesila a stale som mu do pusy pozerala az sa na to jeduje
@katusradus dakujeme a Davidko sedi?? Gratulujem to je super je sikovny 😀 , Danko zatial nie, este minuly tyzden sa mu moc nechcelo ani dvihat do sedu ale za par dni to dohnal, tak sa dviha o stosest, ale este ho nedavas nejak dlho sediet ze?, asi len tak nachvilku aby ho chrbatik nebolel, a to si ho aj nejak podkladala s vankusmi? ja troska podkladam v kociku ale moc sa mu to nepaci 😒

jojina11
26. okt 2010

@katusradus to vážne? nehovor, že sám, 🙂

katusradus
26. okt 2010

úplne sám fakt,jak riadny chlap 🙂 zo začiatku som ho dávala v športovom kočiari do polosedu až sa napokon sám posadil,ale jasné,že ho nedávam na celý den,tak viac krát za den a na kráátko ked sa mu nelúbi dá vedieť 🙂

jojina11
26. okt 2010

@katusradus tak to je fakt šikovný, mne sa Vladka tiež dvíha ale bojím sa ju nechať v sede

katusradus
26. okt 2010

@jojina11 Davidko sa ťahal do sedu už dávnejšie,ale tiež som sa bála,a zo začiatku padal do strán aj dopredu,ale nejak sám sa naučil,ved skús ju dať na velkú postel alebo podopri vankúšmi aspon na chvílu nech skúša rovnováhu

ica9
26. okt 2010

No ja neviem baby...ja by som to s tym sedenim neurychlovala. Ked sa same nedokaze posadit, netreba to silit. Ked babatko zosilnie, samo sa posadi-a presne vie kedy 🙂 Inak trpi chrbatik a v neskorsom veku sa to urcite prejavi.

jojina11
27. okt 2010

@ica9 moja ešte nedokáže udržať rovnováhu, ani sa nepretočí na bruško, jediné čo vie, že si pritiahne nožičky k ústam a ked leží na chrbáte,tak dokáže chvílu udržať hlavičku hore, ako keby sa chcela zdvihnúť

ica9
27. okt 2010

@jojina11 Moja je na tom podobne 🙂 Ale aby som jej nekrivdila, uz sa jej podari sem tam pretocit na brusko 😀 Ale to je uplne v pohode. Urcite nie je dovod na stresovanie seba a babatka tym, ze budem od nej ocakavat, ze si sadne alebo nebodaj zacne chodit 😉

miska1981
27. okt 2010

@ica9 ahoj mas pravdu, ja to tiez nesilim, len mam problem, ze ona mi uz moc lezkat nechce, najradsej mi sedka na nozickach, ale tomu sa vyhybam, sama este nesedka. ako ide cvicenie?

@jojina11 ani moja to este nevie, len sa tiez dviha do sedu, ale ja to uz neriesim, citala som tu, ze niektore babatka sa zacnu pretacat okolo 7-8 mesiaca takze ja si pockam 🙂 vy uz mate zubky?

ica9
27. okt 2010

@miska1981 Sediet na nohach Ti kludne moze, pokial ju mas v takom klbocku - tvoje ruky su pod jej kolienkami(podobne ako vo vajicku) Nemala by sediet na zadocku, aby nebol zatazeny chrbatik.
Cvicenie je super-sa tesime kazdy tyzden. Mala ma velku radost 😵

jojina11
27. okt 2010

@miska1981 ale kdeže, ešte nič aj ked všeliake grimasy robí s ústami, ako keby si šúchala ďasienka o seba

katusradus
27. okt 2010

@ica9 tomu nerozumiem,že ruky pod kolienkami ako vo vajíčku ved vo vajíčku sedí normálne na zadočku to je to isté ako ked sedí v športáku v polosede alebo na lehátku či nie?

ica9
27. okt 2010

@katusradus Vo vajicku v podstate stale lezi na chrbatiku. Nohy aj hlava su vyssie(cca tvar pismena U). Vaha hlavicky, ktora je k telu zatial nepomerne velka a tazka nie je na chrbatiku. Cize chrbat nemusi niest taku zataz. V sportaku, ked zdvihnes operadlo, tak babatko je v polosede(cca tvar pismena L), cize pokial samo nevladze sediet, zatazuje sa chrbtica.

miska1981
27. okt 2010

@ica9 ja som si zas myslala, ze v klbocku sediet nemoze, ale, ze moze tak na konika. ze sedi na mojom stehne a nohy ma roztiahnute ako ked sedi na konovi. a chrbat musi byt rovny. tak ako je spravne? sediet ju nedavam vobec, lebo sama sa neudrzi, este pada.
pokial viem ty tiez este kojis, ale ja mam pocit, ze malej to uz nestaci, je nervozna aj po kojeni, mozem podla teba zacat uz teraz s mrkvickou? kamoska zacala tiez takto nejak, lebo malej to uz nestacilo a to kojila do roka a pol.

@jojina11 ani mi nic, ja ani neviem ci by som to dokazala poznat, teraz ma nervoznejsie obdobie tak patram kvoli comu, ale biele na dasienkach este nevidim. ale moze byt aj z toho, ze sa mi nemoze vykakat 😒

katusradus
27. okt 2010

@ica9 aha 😒 ok lenže môj malý je asi dosť silný ked sa sám posadil,snád ho nebolí chrbátik,vyzerá,že nie 🙂

miska1981
27. okt 2010

@katusradus teda ten nevyzera len na 5 mesiacov a ako krasne sedka, mojej by hned hlavka padla, sikovnicek 🙂

ica9
27. okt 2010

@katusradus Fuha je to riadny chlapisko. To sa s nasou "slecnou" neda vobec porovnat 😀 Ked sa posadil sam, tak je to v pohode. Znamena to, ze chrbtove svaly su dostatocne silne aby to zvladli.

@miska1981 Klbocku sa hovori aj tzv. ulavova poloha. Cize aj ked je dieta nervozne, tak by tato poloha mala zabrat. Ten konik nie je najstastnejsi. Pokial sama nesedi, tak by som to nerobila. Ale to je len moj pohlad na vec-urcite ta nechcem presviedcat.
Ja este stale len kojim, malej to zatial staci. Ale uz sa pripravujeme na prikrmy 🙂. Chcela by som zacat od ukonceneho 6. mesiaca. Ale myslim si, ze 2 tyzdne hore dole. Urcite sa nic nestane ak uz zacnes zavadzat prvy prikrm.
Ak sa rozhodnes, ze este pockas, tak si ju skus castejsie prikladat. Mozno sa este roztaha 😝

katusradus
27. okt 2010

on sa velký už narodil tak asi tým to je 🙂

ica9
27. okt 2010

@miska1981 Tu som nasla aj obrazky-ako by to asi malo vyzerat. Lepsie raz vidiet ako..... 🙂
http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2908-Ako-najle...

ica9
27. okt 2010

@miska1981 A nasla som aj ako by to nemalo vyzerat 🙂
http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2903-Chyby-pri...
Inac aj ja som spociatku malu klasicky nosila na rukach, tak ze mi sedela na ruke-az kym nas na to neupozornila na cviceni. Teraz si na to davam pozor a aj od ostatnych vyzadujem, aby ju tak drzali. Aj ked niekedy ju uplne automaticky zoberiem "na ruky" 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre