Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

katusradus
24. nov 2010

@jojina11 @lenka268 ahojte baby,ja len na skok,Davido zatial nie je chorý,ale na mna niečo lezie 🙄 ,bolia ma oči,ani písať nevidím,tak nech sa vám drobci rýchlo vyliečia papa

jojina11
25. nov 2010

ahojte, noc sme prežili v pohode, spala až do rána,čo je super,ale je taký prícuc, ked nie som vedľa nej veľmi plače,tak aj toto píšem všeliako, lebo šéfka vedľa mňa protestuje 😀 ,konečne som dostala menzes,tak sa teším,ked malá zaspí dopíšem ostatné

lenka268
25. nov 2010

ahojte, to je dobre ze ste spali dobre aj my sme v pohode, ani nekaslal v noci, nezhorsuje sa to, teplotu nema klopen na hlavu trikrat, tak vytahujeme sopliky nadalej 😖 , uz sa mi zda ze menej place asi si zvykol uz na to, no a vazne uvazujem ze zmenim mleiko, nechce ho pit , cez den skoro nic, potom v noci papa v pohode v polospanku, neviem ci mu nechuti ale mal by spapat 6 mesacny 1000 ml na den co citam na tom obale a cez den spapa mozno 100 ml a ostatne v noci, asi 2 x po 180 takze neviem co mam s tym robit, ale ostatne spapa v pohode ako maso a ovocie

lenka268
25. nov 2010

inak uz sa chystam ze sa k vam pridam do tej chudnucej temy, lebo tiez to nieje bohvieco so mnou 🙄

katusradus
25. nov 2010

@lenka268 s mliečkom mala kamoška problémy,malý jej asi od 7mes.úplne odmietal piť akékolvek mlieko!dr.jej vravela nech mu varí z mlieka jedlá,potom po roku začal piť kravské v pohode a aj teraz ako 4ročný vypije liter za den 🙂

jojina11
25. nov 2010

takže som tu , boli sme aj vonku, pospala si na vzduchu , prišli sme domov, napapkala sa a teraz zasa spí, soplíky nám zhustli, ale poctivo ťaháme, dnes už len ručnou, lebo strašne jačí, ked sa k nej priblížim s vysávačom, tak som jej dnes len s takou balonikovou, mne malá cez deň vypije tak 3x150 ml mlieka a niekedy ešte dávam večer okolo 22,00
skúšala som aj večer kašu, ale nechce ju, mlieko jej asi stačí, tak s tým dám pokoj, a ked sa bude v noci budiť, tak jej skúsim na večer aj kašu a uvidíme,čo to urobí

diana23
25. nov 2010

Ahojte, najskor prajem vsetkym skore uzdravenie 🙂
a chcem sa opytat ako davate kasu?flasou alebo lyzickou?kamoska mi poradila, ze lyzickou, tak som "navarila"kasu ale bol to taky beton 😀 , ze netusim aky cumel by sa dal vyuzit.

lenka268
25. nov 2010

@diana23 Ahoj, dakujeme, 😉 ja malemu robim ryzovu kasu Nutrilonovu, dam 140 ml vody a 5 lyzic aĺebo aku hustu chcem, zo zaciatku papal z flase spravila som taku redsiu a cumel som dala taky co je tam taka obdlznikova dierka to je od avent cumel tak mu to super tieklo. Teraz davam uz lyzickou a strasne mu to chuti. Pekne si hovori pri kazdej lyzicke ze ham alebo to tak aspon znie 😀

diana23
26. nov 2010

@lenka268 tiez mam ten variabilny cumlik, ale bolo to prilis huste.asi skusim najskor redsiu kasu, nie podla navodu, lebo uz to same mlieko je strasne huste.

lenka268
26. nov 2010

@diana23 ani ja som nerobila podla navodu, spravila som redsie podla seba, myslim ze to je v poriadku ved viacej ako pisu som nedala tak co, ale teraz uz papa s lyzickou tak to je uz zase ine, strasne ho to bavi 😅

lenka268
28. nov 2010

Ahojte pekny den prajem, co mate nove? My este stale soplikujeme uz sa mi to zda dlho 😒 , ale hadam to prejde. Chcem sa popytat co davate na obed drobcom? Daniel mal vcera 6 mesiacov, rozmyslam ze ci by som mu nemohla uz aj nieco pridat napr cestoviny alebo neviem ryzu. Zatial davam len tu zeleninu s masom, stridam zltok, a menim zeleniny a tak. Davate uz aj nieco ine?

diana23
28. nov 2010

@lenka268 to musi byt zlaty, ked si tak hamka🙂
moja nela nejako menej papa, mozno na nu nieco lezi,alebo tie zubky konecne.
ja som sice o level nizsie🙂ale kupila som si "prirucku", o kt. sa tu uz pisalo, a tam je v receptoch ryza v pohode od ukonceneho 6.m, a cestovina zvacsa od ukonceneho 7.m (takze ju dam niekedy medzi).zatial som sa k ryzi neprepracovala, ale tento tyzden planujem zacat.

ica9
28. nov 2010

@lenka268 Ja uz davam ryzu v pohode (s maskom a zeleninou) A uz som dala aj cestovinu (kvoli zavedeniu lepku). Zatial vsetko ohromne chutilo 😵

jojina11
29. nov 2010

@ica9 ahoj, koľko ti toho zje, pretože moja malá nejako nechce papkať

ica9
29. nov 2010

@jojina11 Ahoj. Nasa dcera je asi ale dost nestandardne dieta 😝 Uz na druhykrat zjedla 80g. Prikrmujeme uz cca mesiac-uz papa aj ovocie. A zje tak priblizne okolo 150g. A chuti jej vsetko. Teda bohuzial okrem kupovanych prikrmov 😠 . Skusala som jej raz dat Hipp zemiak tekvica-ale 0 bodov. Od mala vie co je dobre 😀

jojina11
29. nov 2010

@ica9 tak to máš šťastie

ica9
29. nov 2010

@jojina11 No, naozaj som velmi rada, ze mame take "bezproblemove" dieta. Ale ako tu citam, tak sa to moze kedykolvek zmenit 😠 Deti su naozaj nepredvidatelne 😅

jojina11
29. nov 2010

@ica9 veru, tiež mi najprv zjedla všetko, ale potom začala vymýšľať, no čo už, nevie rozprávať, nevie mi povedať prečo, my sme dnes prvýkrát skúsili karfiol a zdá sa , že dobre,veď uvidíme, niekedy sa mi zdá. že lepšie zje kupované , ako domáce, ale to sa stále nedá,kupovať

ica9
29. nov 2010

@jojina11 Urcite ju to casom prejde. Mozno ma len zle obdobie... Skus jej dat do jedla petrzlenovu vnat posekanu-nasej velmi chuti. A hlavne ku karfiolu sa hodi.

jojina11
29. nov 2010

@ica9 dávam aj ked sušenú, ved to nevadí, uvidíme , ako sa to dá na poriadok

diana23
30. nov 2010

@jojina11 ahoj, aj moja zacala cez vikend spekulovat s papanim, tak som skusila predlzit cas medzi jedlami.zatial to ide.

diana23
30. nov 2010

Inak baby, dodrzujete odstup 3 dni pri zavadzani novej potraviny?

lenka268
30. nov 2010

@ica9 Ahoj, skusim tu ryzu, to ju zvlast urobis alebo ako?, Ja varim zemiak,masko, mrkvu atd. spolu tak asi zemiak vyhodim a uvarim maso zo zeleninou alebo aj s ryzou? 🙂

ica9
30. nov 2010

@lenka268 Presne tak. ja to varim spolu. Len netreba varit dlho, lebo potom je z tej ryze taka lepkava gebuzina 😅

ica9
30. nov 2010

@lenka268 Presne tak. ja to varim spolu. Len netreba varit dlho, lebo potom je z tej ryze taka lepkava gebuzina 😅

nice202
30. nov 2010

@diana23 ja som to dodrziavala na zaciatku, teraz ten odstup nedodrzujem

jojina11
30. nov 2010

baby a mixujete, či len pučíte, ja musím mixovať, lebo inak mi to nezje

monmud1981
30. nov 2010

ahojte, my uz tiez papame aj ryzu, je to presne lepkava gebuzina,ale matus spapa asi aj klince,ked mu ich dam na lyzicku 🙂 klopem na hlavu,ale zatial spapal vsetko,asi bude papkac po tatovi, uz som skusala aj spenat a chutil. Buduci tyzden zaciname lepok,kym este kojim,ale ako citam, tak nase dieta je riadne hladne,lebo na obed "zbasti" 180-200g, co by podla mudrych casopisov malo byt ok,aj ked deticky v okoli spapaju ovela menej ☹ uvidime,dokedy bude mat taky apetit.dnes sme zacali jablcko, a kedze manzel je alergicky na jablka, cakala somco to spravi s malym,ale vyzera,ze je to ok.
jojina11 . ja zatial mixujem ked mam masko,lebo to sa mi zle puci,ale ak mam taku zeleninku,ktora sa lahko puci,tak to len popucim, paradoxne, som zacinala s prikrmami len popucenymi a po dvoch dnoch som citala,ze treba mixovat alebo pasirovat, tak som mu to pasirovala,ale to bolo nadlho,tak mu to mixujem, to je rychlovka

jojina11
1. dec 2010

@monmud1981 a sedí ti už malý? lebo mne ešte sama nie a doktorka vravela, že by už pomaly mala ,

a ostatné ako ste na tom, mne je Vladka asi lenivá, nejako sa nehrabe ani do otáčania, na brušku sa jeduje ale inak je veľmi zvedavá, všetko ju zaujíma

diana23
1. dec 2010

@jojina11 mixujem, ked len popucim, tak ju njako natahuje.

katusradus
1. dec 2010

@jojina11 mäsko mixujem,ale všetko ostatne len pučím,nemá problém s jedením,zje všetko a rýýýýýýýýýýýýchlo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre