Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

jojina11
7. dec 2010

@katusradus 🙂

lenka268
7. dec 2010

Ahojte dievcata, mala som nejake stresove obdobie alebo co, bola som taka unavena, vecer som skoro zalomila, Daniel nejak v noci strajkoval, ale uz sa to stabilizuje 🙂 , Katka som ti neodpisala ze co davam po obede papat, ked papa okolo obeda tej dvanastej vydrzi asi do stvrtej potom dam jablko alebo ine ovocie a za pol hodku mlieko. A vecer tu kasu. Uz ale zacal opat pit mlieko som stastna bolo to tym soplikom co mal ze nechcel. No a co sa tyka pohybu, sedi s pomocou, trocha ho uz pustam ale este ide do strany, a na brusku ked je snazi sa ist do predu troska sa mu to dari je zlaty. Tiez skusim mozno o tyzden nejaky jogurt, uvidim, teraz dostal od Mikulasa vyzivy tak skusam, celkom mu chutia ale mam pocit ze take cerstve jabko a banan su fakt najlepsie a najviac mu chutia. Zajtra idem riesit zdravotnu poistovnu, ci si mam platit alebo nemam platit, raz mi povedia ze nemam pocas rodicovskej dovolenky raz ze mam tak tam idem osobne. Som szco tak som bola oslobodena iba pol roka od platenia soc. a zdrav. Soc .uz platim, Prajem pekny vecer.

katusradus
8. dec 2010

@lenka268 ahoj tak som rada,že je zdravý a že pije mliečko,my sme boli dnes v poradni @jojina11 pribináka môžme aj jogurt,ale biely a s domácim džemom a aj chlebík s normalnym maslom-tak sa teším,mám vyriešený olovrant 🙂 ináč je zdravý len ja nie,už 3krát ma niečo obchádza,zajtra idem so sebou,pekný večer

gaby21
8. dec 2010

Ahojte baby, ja mam tiez majovciatko a prisla som najst nejaku inspiraciu ohladom papania pre maleho, ale velmi ma zarazilo ze davate svojim detickom Pribinacik. No ja len pre vysvetlenie musim reagovat, Pribinacik je vlastne tvaroh, ktory moze dieta papat az od roka, lebo obsahuje vela bielkovin, a to je obrovska zataz na babatkove oblicky, takze velkym NIE, NIE. Radim poriadne presudovat literaturu o zavadzani prikrmov pre deti do jedneho roka, lebo mozete svojim detom naozaj uskodit. A este chcem dodat, ze neprimerana reakcia na potraviny sa nemusi objavit hned po zjedeni ale az v neskorsom veku. A mimochodom na MK je aj tema venovana iba Pribinacku, tam sa dozviete viac.

jojina11
8. dec 2010

@katusradus tak nech sa skoro uzdravíš , potom popíšeme

ica9
8. dec 2010

Pribinaka urcite nie. Detom sice velmi chuti,ale jednak je to zataz pre oblicky a este ked si pozriete to zlozenie... 😖 Ani po roku by som nedala. Biely jogurt je urcite lepsi.

jojina11
10. dec 2010

@ica9 doktorka odporučila biely jogurt s domácim lekvárom, čo ty na to?

nice202
10. dec 2010

ahojte ja som dala malej aktiviu bielu a vobec jej to nechutilo. potom som jej do toho skusila dat jablckovu vyzivu a ani tak nic. najviac malej chuti cuketa a zemiak. ja uz musim vsetko z policiek na ktore dosiahne davat prec. vsetko vytahuje a plazi sa jedna radost. pribinaciky to radsej nedavam. lekvar je ok ak je to bez cukru a podobnych veci. najlepsie doma urobit.

lenka268
10. dec 2010

Ahojte, Activiu kamaratka zacala davat od siedmeho mesiaca tiez ju skusim, jej malemu chutila, aj s tym lekvarom moze byt fajn 😉 . My mame treti zubok vcera som objavila, horny ale nie jednotka ale dvojka, sranda vacsinou idu jednotky ale citala som ze mozu aj inak vyjst. Tiez som zacala davat ryzu zo zeleninou a masom to malemu chuti. Pekny vecer.

jojina11
10. dec 2010

@lenka268 a my ešte nič ☹

lenka268
11. dec 2010

@jojina11 nevadi ved narastu 😉 , mozno jej pojdu potom viacere nazraz ale to radsej nie aby ju to nebolelo

ica9
11. dec 2010

@jojina11 biely jogurt s domacim lekvarom je super. A my este tiez nic. Teda zuby myslim 🙂

bramburka
12. dec 2010

ahoj holky
pmlouvam se nestiham, mame zub, Ondra je protivnej a na posledni chvili chteji vsichni sestříhat babičkám videa svých prcků, takže hokeeeeeeeec mazec. Už mám kseft 1 i na leden. Snad se to nejak rozjede. Ispirovalo mě to k hlidací paní, je to studentka Vš - spec. pedagogika, prijde v utery, hlidala i 3 mesicni miminko a chce jen 80 kč na hodku! dam ji 100 kč když bude hlidat obě dvě. tak uvidim. Ale moc mi to helpne, hledam brigadu 🙂

bramburka
12. dec 2010

jinak Ondra prave odlezl do pokoje, pak do kuchyně a ted jde zpet sem do obyvaku, hledá tatínka, ale ten spí 😀 😀 😀

diana23
14. dec 2010

ahojte, tak konecne nele rastie prvy zubok 🙂 ten jogurt vyskusam...co dostanu vasi drobci na vianoce? myslim nejake "rozvojove" hracky... kupili sme vkladacku, skladaci domcek a pozerala som FP vesely vlacik, ale neviem, ci to nebude blbost - tazko povedat. co vy na to? nech sa inspirujem🙂

lenka268
14. dec 2010

@diana23 gratulujem k zubku 😉 , ja som malemu kupila take hracie kluce na ucenie, su to tri kluce a taka hudobna skrinka, tie klucie vysia s toho, daju sa dat aj dole, a su tam tri tlacitka, je tam modre auto, dom a lod a ked sa to stlaci tak to povie modre auto, zlty dom a este 6 pesniciek, ono to uci tieto slova, take zlate je to, uz sa s tym hra teraz, len som mu to odpojila, tie kluce su dost tazke aby si to nebuchol o hlavku, a na vianoce asi kupim behak taky v tvare auta som videla aj ked ho este nepotrebuje ale aby mal, tiez este neviem co presne, dnes som bola v meste, kupila som pyzamka, bodycka no furt volaco, rychlo s toho vyrastie zo vsetkeho 😀

diana23
14. dec 2010

@lenka268 dakujeme🙂kluciky som videla, su mile, aj ja som ich ich chcela, ale svokra kupila take mini, tak ma tie🙂
choditko je super, my sme kupili uz davnejsie, tiez autickove chicco a uz sa tesim, ked ho zacne aktivne vyuzivat. zatial sme ju tam dali len tak na chvilinku (nevydrzali sme🙂 a bola v soku, cela natesena, zrazu sa jej objavila nova perspektiva. a danielko uz lezie?nela len rotuje dokokola🙂 a nie a nie sa pohnut vpred alebo vzad.

lenka268
15. dec 2010

@diana23 ahoj Daniel este nelezie, ale pokusy tam su, ked je nabrusko tak nadvihne vysoko ritku 😀 a nejaky ten cm to spravi, este neprisel na to ze aj ruky keby pouzil tak ide pekne do predu, mozno aj uz o nich vie ale este ich nema take silne.Ale snazi sa velmi ked mu zaprem nozicky tak sa odrazi a posune sa celkom dobre.Ale sam este nejde.

katusradus
16. dec 2010

ahojte tak ja som už zdravá,ale drobcov mám chorých obidvoch ☹ @lenka268 ani David nelezie a ked tak len trocha dozadu,jogurtík si dala ako chutil,ja dávam smotanový s marhul.lek. @diana23 my sme kúpili len hračky do vody,také autíčko zvukové a oblečko,mame toho dosť po malej-zelená húsenica či čo to je od FP s tým sa teraz zahrá

jojina11
16. dec 2010

ahojte, ako sa všetky máte, ja sem chodím, ale len pozriem čo je nové a už aj idem, takže neprispievam, prepáčte mi to, Vladka mi konečne sedí, za tento mesiac je to riadny pokrok, môžem ju dať do ohrádky aj sa takých 20 min. vydrží hrať , tak to je super, a blaboce všeličo, nie sú to slová, skôr také zvuky a spája hlásky a tak , je to zlaté.veľmi sa teším, liezť , nelezieme, nevadí, veď aj to sa spraví, keď bude chcieť.Snažím sa každý deň s ňou ísť von aspoň na hodinku, dnes sme boli hod, a pol, aj si pospala, tak som bola rada, tu je dosť zima, mrzne dnes si -8 °C, ale bola taká zababušená, že jej určite nebolo zima.
Jogurt dávam aj ja, domáci lekvár mám len slivkový, tak dávam ten a chutí, striedam s výživou , na obed som dnes varila zemiaky, kuracie mäsko,trošku rasce, a bola som prekvapená, ako jej chutilo, pretože doteraz sa vždy ksichtila, keď som k mrkve dala aj zemiak, nechcela.. Tak hádam sa uiž konečne aj normálne rozpapká 🙂 Jej obľúbené miesto je stolička, za vrch stolom, všetko má pod palcom, všetko vidí a je spokojná. Ako ste na tom s pečením na Vianoce, ja nejako nestíham, včera som upiekla medovníky, a možno v sobotu nejaké suché ešte + pre mamu diabetičku musím zvlášť

lenka268
18. dec 2010

@katusradus ahoj Katka, nech sa skoro uzdravia deturence, bola si s nimi aj u lekara ci iba sopliky? Zatial som ten jogurt nedala malemu, na bud. tyzden ho uz urcite vyskusam,

@jojina11 ahoj, ja tiez nemam teraz moc casu sem chodit, ale aspon na chvilku zavitam 😉 , Danko zacal vynechavat spanok do obeda, niekedy si este pospi ale uz sa mu moc teda nechce, tak sa hrajeme, potom je na zemi, gula sa, potom ho nosim a tak. To je super ze Vladka sedi, Danko zatial nie moc pevne, tiez sedi ale ide do stran. Celkovo ale vidim ze uz viacej vymysla aj ked je v kociari natahuje sa snazi sa sadnut.
No uz musim tak prajem pekny den vsetkym.

katusradus
18. dec 2010

@jojina11 no vidíš, šikovná je bambulka! my ani von nemôžme ísť a tak krásne sneží ☹ vždy ked ide reklama ˇˇ ja som malá vianočka...ˇˇ Davidko opakuje po Radke a začne tlieskať,taký je chutný s tými šmatlavými ručičkami 😀 @lenka268 majú priedušky aj sople obidvaja,Radka v noci vysoké teploty aj vracala a malý nemá hlas tak len tak piští chudatko ani ho nepočujem ked plače v izbe,dostali silné ATB prvý krát v živote tak aj hnačky majú a ani jesť im moc nechutí,David ešte ako tak zje,ale Radka od pondelka poriadne nejedla,taká je ako z koncentráku rebrá jej trčia,dufam,že sa dostanu z toho cez víkend,Davidko spinka 3 krát za den,potom sa ozvem,majte sa pekne zatial

diana23
21. dec 2010

Ahoj, @katusradus taku husenicu s kockami, kt. sa daju stlacit?a paci sa mu to?kupili sme taky domcek s kockami, tak uvidime... inak je sikulko, nela este netlieka. a aj krasne spinka, to ja mozem len snivat. dopoludnia 20 min a potom uz len v kociku hodku az dve a to je koniec dennnemu spanku 😒

diana23
21. dec 2010

ahoj@jojina11, sikovna je🙂 mne nela tiez pekne sedi, uz sa ani nepredklana, ale sama sa neposadi...
ja som tiez piekla medovniky este vikend predtym, ale kedze sme vsetko zjedli, dala som si tento vikend druhe kolo 😀

jojina11
22. dec 2010

@diana23 mne sa zasa Vladka negúla ani nič podobné,. a to nehovorím o plazení, bohvie či sa aj bude a kedy, ale ja ju ani nemám kde dávať, my máme veľmi studenú podlahu ,tak tam nechcem a inde ani nie je kde, dnes som pokračovala v pečení, včera vanilkové rožky, dnes linecké,kokosové rafaelo nepečené,zajtra mojej mame/diabetičke/ linecké a asi aj medový závin, či ako sa to volá,ešte som to nerobila a v piatok urobím štedrák a hádam aj stačí,mm bojl dnes doma , takže mohol urobiť nákup a postráži malú, lebo pri nej sa fakt nič nedá.

@lenka268 @katusradus @diana23 @bramburka @gaby21 @ica9 baby prajem vám všetkým krásne a požehnané vianoce a zároveň všetko dobré v novom roku, dúfam, že sa tu stretneme 🙂

katusradus
22. dec 2010

@diana23 ano taku husenicu to je knižka alebo čo,sú tam básničky,lubi sa mu to oblizovať 😀
@jojina11
@diana23
@lenka268 atd. všetkým krásne vianoce želám.... 🙂

lucadra
22. dec 2010

Ahojte🙂 ked mam cas, tak si to tu troska prečítam🙂 citala som ze uz ste skusali davat aj jogurt??? vlastne ja sa chcem opýtat, ze kedze mame priblizne rovnako stare deticky, tak co im davate papat? prosim poradte mi. 😀

lenka268
23. dec 2010

@jojina11
@katusradus ....... vsetkym tiez zelame krasne pozehnane vianocne sviatky v kruhu najblizsich, vela pohody, darcekov, zdravia ,

lenka268
23. dec 2010

@lucadra ahoj ja som zacala davat teraz jogurt len par dni a zatial vsetko ok chuti . Tiez velakrat mi uz dochadza inspiracia ale v podstate na obed striedam zeleniny, Daniel papal kuracie, morcacie, hovadzie maso, ked je zltkovy den davam spenat a zemiak a zltok, poobede ovocie, niekedy dam ovocie do obeda ako to vyde, na veceru ryzovu , jablckovu kasu... To len v kratkosti musim frcat maly zaspal idem este dorobit co mi ostalo, zabalit darceky a tak. 😉 pa

monmud1981
25. dec 2010

@jojina11 ahoj, zatial sa sam nedava do sadu,ale ked ho posadim,tak drzi, to ale nerobime, nech na to pride sam, predvcerom sa dal na styri a robi take divne pohyby 🙂 snazi sa odrazat dopredu,tak cakame kedy sa posunie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre