Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

jojina11
26. dec 2010

@monmud1981 to je fajn, ale máš pravdu, netreba nič siliť, Vladka mi už nechce ležať, sama sa neposadí, ale aj to príde, na brušku nechce byť, jeduje sa

vlasta23
5. jan 2011

ahpjte holky, hledam nekoho, kdo odstrikava hodne mlicka a mohl by nam podarovat. pokud o nekom vite, dejte vedet. Ostrava a okoli diky

monmud1981
7. jan 2011

no vidim, ze tu nejako uviazla komunikacia ☹
co mate nove s drobcami? my sme boli dva tyzdne chori, pred vianocami sa z toho chvalabohu dostal, bohuial aj s antibiotickym sirupom na priedusky, na vianoce prisiel na polohu na styroch a kyval sa dopredu-dozadu a teraz sa uz dokaze dostat za predmetom, ktory ho zaujme,aj ked to nie je este typicke stvornozkovanie 🙂 od vcera sopli, kakal za den aj 5x a dnes som mu objavila prve dva zubky,takze pricina mrzutosti,nespavosti odhalena!!! ako vam spia deticky? lebo nas matus cez den pospi strasne malicko,hlavne posledny tyzden, doobeda pol hodina (prip. v kociari hodinku) a poobede pol az tristvrte hodinku a koniec, som z toho zufala, dnes zlomil rekord 18 minut poobede, skoro ma porazilo,ale davam to za vinu zubom

jojina11
11. jan 2011

@monmud1981 ahoj, no mne sa malá ešte tiež neštvornožkuje, je lenivá, hodí tzv. cigánsky plač akože berte ma na ruky, lenivá je babula, aby sa sama podala kam chce, my zúbky ešte nemáme, uvidíme, kedy sa objavia , ja mám chorého Ondreja, týždeň už teplotuje, tak som ho vyslala k lekárovi, poznáme sa ,t ak mi ho pozrú a nemusím tam byť,volala som a vysvetlila situáciu, tu dosť prší a s malou sa nechcem presúvať, keď ona je zatiaľ v poriadku

tinus
11. jan 2011

Ahojte mamičky neviete mi poradit ako je to teraz s poberaním rodičovského príspevku, dostaneme od januara 256 alebo190 poradte prosím

z.u.z.k.a.
11. jan 2011

@tinus dostaneme 256 😉

tinus
11. jan 2011

to je dobre už som sa zlakla že padneme zasa na 256

ica9
12. jan 2011

Ahojte, tak ja konecne hlasim prvy zub 😀 Tiez este nelozime, ani si este sama besadla. Takze trpezlivo cakame 😎

nice202
13. jan 2011

ahojte, moja dcera lezie, stoji kde chce, ma 4 zuby /bol to boj/. vkuse daco hovori,mama baba. a zacali sme sa ucit znakovanie. vie ukazat svetielko, pit a zakyvat.

nice202
13. jan 2011

a sama sa vie posadit uz asi mesiac

michalag
autor
15. jan 2011

@lienka1076 @doli1 gratulko k 9 mesiacikom 🙂
@houbik vam k 8 mesiacikom 🙂

tinus
16. jan 2011

Ahoj nice202 máš veľmi šikovnicu naš mali nie a nie sa dat na štyri na brušku sa hnevá e hnevá že mu to nejde, ked ho dám na nohy tak je ako baletka

nice202
16. jan 2011

@tinus ahoj, ja som nie som velmi rada, ze je taka akcna, lebo neviem ju ulozit spat. 20x k nej musim prist a ju polozit. stale len stoji. unavena je ako pes, ale nelahne si. aj teraz. nevedela som ju vobec ulozit spat, lebo ked som prisla kuknut, tak ona stoji a drzi sa. musela som ju vziat von. a jedine tak mi zaspala.

pipussa
18. jan 2011

kocky
co mate majovych chlapcov,
ake maju rozmery hlavicky ??? obvod ???

katusradus
18. jan 2011

@pipussa my 48cm

lenka268
19. jan 2011

Ahojte, tiez som tu dlhsie nebola, ani nejak nebol cas, aj som mala pc par dni v oprave kvoli internetu blblo to. Tiez este nesedime, chvilku vydrzi ale pada este do stran, ked je na brusku snazi sa zdvihat ritku ale zatial este ziadny uspech. Zubov mame sest, styri hore a dva dole.
@pipussa hlavicku ma 46 cm. Pekny den.

ica9
19. jan 2011

@lenka268 Vy ste teda zubati 😀 Ako ste to zvladali? My este stale nesedime, ale presne ked je na brusku, tak dviha ritku a uz sa udrzi aj na styroch, len zatial nevie, ze co dalej 😠

lenka268
20. jan 2011

@ica9 tak to je dobre ze sa aspon na styroch udrzi Danko zatial este nieje v takom stadiu este na styroch nebol ale tu ritku vystrkuje riadne tak dufam ze kazdym dnom 😉 , co sa tyka zubkov, spodne dva v pohode, tie styri vrchne mu vysli v priebehu troch tyzdnov, a bol statocny, samozrejme slintal, rukami si tlacil na dasna a robil take divne ksichtiky, akoby si s jazykom tlacil hore, ale nebol nijaky plac alebo tak ale bol nervozny.. Je to dost naraz na takeho maleho. Medzi dvoma hornymi ma dost velku medzeru . Teraz myslim ze bude mat hodne dlho pokoj. 🙂

ica9
20. jan 2011

@lenka268 tak to zvladol hrdinsky!! A ta medzera zvykne zmiznut casom, ked narastu dalsie zubale sa to potlaci 🙂

natalianr
26. jan 2011

@nice202 a co pády??? mne maly robi presne to iste co tvoja šikovnička...som mu neustale v patach, lebo sa ani nehra, len vymysla 😝

nice202
26. jan 2011

@natalianr jooj pady mi ani nespominaj. minule pred dvoma dnami, som ju ulozila do postielky a odisla som. o chvilku strasny rev. pridem do izby a ona si normalne poranila dasno. krv trosku tiekla. zrejme ako stala, tak si bradu narazila o positelku. prave som doniesla domov take odrazadlo, co sa drzi a chodi za to. velmi sa jej to paci. chodi stale okolo gauca, okolo stolika na telku. vsade sa postavi. hlinu minule z kvetinaca jedla a take srandy.

natalianr
26. jan 2011

@nice202 fuha, no pekne:( tak aj vy to mate doma pestre 😀

sunny323
28. jan 2011

ahojte babulky. ja som tu nebolaod tehotenstva, sa hanbim, ale apson vas pozdravim a aj ja prispejem niecim.. Mne sa narodila LEa 8.5. v ruzinove, spontanny porod, lavou zadnou. Je velmi usmievava, nemala som s nou zatial nejake extra problemy, ak neratram zubky a sopliky. Uz vie lozit, tat, klacat, trosku sediet, vie ukazat ako sa má, vie zakyvat a aj povedat zaroven Paa - paa, vravi, mama, baba, tata... vie povedat ako robi havko ( ale namiesto hav hav hav povie tac tac tac )... a take srandy, Uz reaguje ked sa jej spytam, kde co je a tak. je zlata, musim sem hodit fotky nejake aktualne...

zuzana39
28. jan 2011

@sunny323 jéj ahoj,možeš sa hanbiť,takto dlho sa neozvať 😉

sunny323
30. jan 2011

uz sa hanbim 🙂

yanika
31. jan 2011

Ahojte, pripájam sa do staronovej debatky... Chcem sa Vás opýtať čo dávate deťúrencom papať na desiatu a olovrant?
Môj Maťko prestal cez deň piť mliečko, tak mu musím dávať výdatnejšie papanie doobeda a poobede.
Chlebík moc nechce, ale podľa mudr by mohol so syrokrémom, alebo cottege, príp. nátierku z uvareného žltku. Na českom koníku spomínajú produkty, ktoré sa u nás kupovať nedajú.. neviete poradiť nejaký vhodný jogurtík? Zatiaľ papá len biely a domáce lekváre mám len sladené, takže to tiež nič... Poraďte 😅

michalag
autor
31. jan 2011

@yanika ja davam malej len raz UM a to rano, na olovrant jej davam bud biely jogurt alebo ovocny zatial len Zvolensky, nie su tam moc velke kusky 🙂 a na olovrant bud vyzivu s piskotami, alebo chlebik so syrokremom, alebo ovocie ..... ale ona zje vsetko co hadam nezje ju, niekedy mi pride ze je az pazrava 😅 😀 , v kuse by jedla 😝 a vecer ma kasu

ica9
31. jan 2011

@yanika
Nasa ma rano MM. Desiata ovocko s vlockami ovsenymi, alebo nestle keksom. Obed zelenina, maso, kuskus, cestoviny ryza........Sem tam dokojim. Olovrant kase domace s ovocim, alebo zeleninou, alebo biely jogurt plnotucny (sabi, zvolensky, tami) s ovocim, alebo lyzickou domaceho lekvaru (nevadi, ze tam je cukor-ten kusok ich nezabije 🙂 ) Ja som este syrokrem nedavala, ani chlebik. Sem tam jej dam korku, alebo rohlik zuzlat 😉

ica9
31. jan 2011

@yanika
Nasa ma rano MM. Desiata ovocko s vlockami ovsenymi, alebo nestle keksom. Obed zelenina, maso, kuskus, cestoviny ryza........Sem tam dokojim. Olovrant kase domace s ovocim, alebo zeleninou, alebo biely jogurt plnotucny (sabi, zvolensky, tami) s ovocim, alebo lyzickou domaceho lekvaru (nevadi, ze tam je cukor-ten kusok ich nezabije 🙂 ) Ja som este syrokrem nedavala, ani chlebik. Sem tam jej dam korku, alebo rohlik zuzlat 😉

nice202
1. feb 2011

moja velmi neje, takze som rada ak do nej hocico dostanem. rano zvycajne kojim, potom bud chlebik, jogurt, ovsene vlocky alebo kasa, niekedy do toho davam detske keksiky, to zje max 5 lyziciek. obed: obcas maso, zltok, cestoviny, zeleninove rizoto, zemiaky, ina zelenina. aj rybu so spenatom som dala. to zjedla uplne cele. potom kojim, olovrant ako kedy chce. niekedy vyzivu, inokedy nastrhane jablko, alebo hruska, zlty melon, slivky. do toho davam ryzove neochutene burizony. zje to len tak. a vecera, bud to co bolo na obed, alebo nic, ked nechce, alebo kasa, ale to zatial bez uspechu. lekvar som kupila taky co je 100% ovocie a nechce to.

yanika
1. feb 2011

@michalaq @ica9 ďakujem za rady, v podstate je to to isté čo papá aj Maťko, len mu budem musieť asi zväčšiť porcie.. Alebo to len ja mám stále pocit, že je hladný 🙂 mám to po mame, tá furt čosi do neho tlačí, to isté aj do synovca hihi. A včera som nabehla do DM a nakúpila presnidávky Alnatura, doteraz som všetko ovocie len strúhala čerstvé, len bol problém keď sme chceli niekam ísť, tak uvidím či to bude jesť...

@ica9 môj drobec tiež chlieb nechce, naposledy išlo všetko von (prvý krát zvracal, aj ma to prekvapilo), ale biely rožok, alebo toastový chlebík spapá, asi im viac chutí také biele pečivo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre