Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

andelka
26. okt 2009

pheva: Těším těším 😀 co nadělám.

andelka
26. okt 2009

medan: Tak pak poreferuj, jestlis něco objevila, já půjdu asi v pátek. Ve čtvrtek jdu do poradny a pak budem s manželem doma, má volno. 😵

medan29
26. okt 2009

tak to já ve čt právě manžu nebudu mít doma, veze tchýni na pohřeb do Jeseníku, takl budu mít hafo času, tedy ten mám skoro pořád, ale většinou se mi nic po práci nechce

andelka
26. okt 2009

medan: Tak to by bylo fajn, kdyby to vyšlo buď na narozky nebo na výročí 🙂 Anebo kdyby se narodilo 1.5., tak by mělo vždycky na své narozky volno, bo je státní svátek 😅
Já se zatím držím termínu podle ovulace, podle UTZ jim to vychází tak všelijak. Ale někdy během května by to být mělo jako 😀

medan29
26. okt 2009

andelka:no já jsme zvědavá kdy to bude 😀

andelka
26. okt 2009

medan: až to bude tak to bude 😉 😀
My v květnu nic nemáme, na co by se mohlo mimi trefovat, jen 1.5. 7,5 výročí, no ale to by na mě bylo ještě brzo, to zas jako by mohlo ještě vydržet.

blanka.k
26. okt 2009

Tak prsa jsem zhubla na obvodu o 10cm na 75E 😅 Tak se zas "těším" jak budu shánět hezkou podrpdu, aby to nebylo 100H a "desing" pro moji babičku 😅

medan29
26. okt 2009

blanka.k:-D

lucik...
26. okt 2009

Ahoj holky, tak jsem zpět z kontroly. Vše je v pořádku. Mimi má 5cm a krásně se mrskalo 😀 Skoro by mi až slzička ukápla 🙂

Jinak s tou registrací to je docela síla teda... Já se chystám do porodnice k Apolináři, v Praze, ale registrují tam jen 3 dny v týdnu 1 hodinu!!! Tak to abych tam byla už ráno v 7 když registrují od 13:00 co... Registrují až od 14tt ☹
No ale moc si s tím hlavu nelámu, pokud mě nezaregistrují, protože registrují taky pouze 12 na den, tak půjdu do Hořovic, to je u Berouna a registrace se tam nedělají 😀

yanika
26. okt 2009

Ahojte babenky, ja sa hlasim s otazockou trosku odveci od dnesnych tem, neviete mi niekto poradit ci sa v tehotenstve mozu brat probiotika? (Napr. Nutrolin B?)

Ja som pred tehu mala problemy s travenim, a jedine probiotika mi robili dobre, a teraz uz po tych prvych 12 tyzdnoch by som to opat uvitala, lebo auau.. boli boli... 😨 mate niekto podobne problemy? D. 😅

bramburka
26. okt 2009

v Krči taky nedělají dopředu registrace...

Jinak jsem se vratili z krve a nez jsme dosli uz laborka volala Dr. a ta mě, ze mame prijet, ze jsou tam vysoke hodnoty, takze ma mala dalsi antibiotika, ale presto nevedi co toje a Dr. prej ze je to divny, bezva. Ja se asi zblázním, protoze mam strasny strach, ale mala nema teplotu, je vesela, jí, je normýální, presto vysoké leukocyty? kdo by poradil... pry asi močové cesty...coz by mohlo byt, protoze si stezovala na pipinku a nechce se tam nechat ani utřít, ale potíže jen s čůráním, no tak kdyby to bylo ono, přeléčili bysme, byla bych happy!!!

lucik...
26. okt 2009

bram neboj, určitě to bude dobré... mohla někde přistydnout...

vibeke
26. okt 2009

yanika,, ja som brla len nejake homeopatika,, na nic ine by som nemala odvahu uzivat..
ale to som bola len nachladnuta, teplota a tak,, ale na tvojom mieste by som sla doktorke,, ona ti poradi najlepsie, ja by som neriskovala..
aj ked sa pise, ze od 11 tt tehu je najvacsie nebezpecenstvo prec, ale aj tak by som sa radsej poradila s dokym,, aby neboli zbytocne tazkosti,, keby nieco... 😉

a co tie probioticke jogurtove napoje??? ja ich pije stale....

pepibubu
26. okt 2009

Laktobacily se v těhu nejen můžou, ale dokonce i doporučují 🙂 dokonce už existují i těhu vitamíny s probiotiky.

blanka.k
26. okt 2009

Lucik - gratuluji k dobrým zprávám
Lactobacily baštím už hezkou dobu (teď sjem asi před 2 lety zas začala) a je to super, hned mi to líp tráví 😉 Akortá jednu dobu jsem myslela, že mám mykozu, takové svědění mě otravovalo a ono se stejně projevuje nadbytek nějakých těch "hodných bacilů" v pochvě, tak jsem si musela dělat nějaký sedací koupele se sodou, abych je torchu vyzabíjela. Ale nebylo to z těch prášků, rpotže já si kupuju zaměřený spíš na střevní potvůrky a tohle jsem měla z různých čípků, když jsem jednu dobu bojovala s mykozama. Takžekdyž je jich málo nební to dobré, když hodně, tak taky ne. 😉

aktaka
26. okt 2009

Lucik, super zprávy 🙂

Yanika, probiotika můžeš v pohodě baštit

Bramb, to bude určitě dobré po tom přeléčení. a jestli si i malá sama stěžuje na pipinku, tak to možná fakt bude ten močák

zdenkapo
26. okt 2009

nějak nechápu na co se v Praze dělají ty registrace tak brzo... v Děčíně stačí v 32.týdnu,ale jen proto,aby porodopisem neotravovali maminku při porodu... vždyť stejně nikdo neví kdy porodí,tak proč registrace max.12 na den, já třeba zrovna rodila o týden dřív

bramburka
26. okt 2009

no v praze blazinec, babyboom...preplněno...do obyc porodnice holky nechteji, tak se vsichni cpou do Podolí či k Apolináři (já taky), páč tam jsou nej nej. No. V krči registraci nechtěji, ale rodila jsem tam Xendu a supr, al enesmi atm vubec navstevy a ja se ji na 5 dní nevzdám, abych ji videlqa max pár minut na chodbě, díky nechci...

zuzub
26. okt 2009

ahojte, chcem sa spýtať či neviete niečo poradiť na bolesť hlavy-migrénu ( okrem liekov).....strašne ma dnes bolí hlava už si nepamätám kedy naposledy ma tak bolela....

blanka.k
26. okt 2009

Brambur - to je jak za komančů....si pamatuju, jak jsme jeli se na sestru podívat taky hezky na chvilku a za sklem. Myslím, že i mamku jsme tak viděli. 😅 Já se narodila o 2 měsíce dřív 60km od Brna, takže mě hned vezli v sanitce do Brna do inkubátoru a naši mě viděli až za 2 měsíce, kdy jim došel telegram, že tam cosi řádí, ať si pro mě přijedou a vezmou domů, no s stejně jsem to chytla taky. Źádný návštěvy, nic. 😅 Ještě si z toho všichni dělají legraci, rpotože povahodvě se našim vůbec nepodobám 😅 , že co na ně zbylo, to si odnesli 😅 Já doufám, že se mi tady podaří ukořistit nadstandard, a muž tam bude hezky se mnou skoro pořád 😅 (už se na to vyloženě těší 😅 😅 😅 😅 ) Díky bohu, že šlo zadravotniství dopředu a že už je taky trocšku komerční. Mě třeba fascinuje tady Veterinární univerzita...chodíme tam s fretkama na Kliniku malých zvířat či jak se to jmenuje....sice je to drahé, ale když jsem tam došla s něma na kastraci, vše mi ukázali, i všechno co jim budou píchat a jak, všechno krabičky s lékama (steně mi to prd řeklo), jak bude řez vedený, co jak vezmou a nechají, prostě přednáška,...., pak nám zavolali, že mají po operaci a odpočívají "v nemococi na pooperačním", že už i pily a jedly a bobečkovaly, a pak telefonát, že si pro ně můžeme přijít, tak zas všehcno ukázal, řekl jak to probíhalo,vysvětlil, řekl co a jak dál, co se může stát a co ne, dal telefon na 24 nostop službu.... až mě jednou chytne třeba slepák, asi jdu tam. I to mám blíž než všechno porodnice, a ten pricpi rození je snad hodně podobný, asi tam půjdu předtat 😀 😀 😀 😀 😀 V příštím životě chci být kočkou, pejskem nebo fretkou a mít za doktora někoho z veterin.uni. 😀 😀 😀

blanka.k
26. okt 2009

Zuzub - mě pomáhá absolutní klid a ticho, a občas koupel (ale někdy je mi při migréně na zvracení, tak to je pak akorát horší), ale většinou se pár hodin trápím a pak skočím po lécích. Když mě to chytlo před asi měsícem, tak jsem si vzala 2 Paraleny, ty jediné píšou, že v těhu neškodí,ale max. 6 (nebo 8??) ks denně. Rozhodně ne brufeny 😉

bramburka
26. okt 2009

ja to mela taky, 2 dny se to bez léků táhlo, pomohla mi i masáž zad, no a klid, tma, ticho, hodně moooc pít...

babara
26. okt 2009

No, ja si migreny taky proste protrpim.
laktobacilu bych se taky nebala, si zrovna rikam, ze bych to mohla zkusit, jak je mi furt zle, ach jo 😝

Bram, to je mi lito, snad uz bude teda dobre.

Ja se registrovala v Podoli vcera, jsem nadsena jak je to tam hezky, nebylo narvano, prej o vikendech nebyva, zvlastni, jakoby si ty baby mohly vybrat, kdy mely posledni menzes anebo proste nevedi, ze se registruje i o vikendu?
Ja byla v Krci taky celkem spokojena, teda s personalem, odbornosti, ale ty navstevy a pak tech 5000 za epidural, to proste nejde, no.
Kdybych se nebala zas tak komplikovaneho porodu, tak klidne rodim i za Prahou, ale mam obavy, tak se chci spolehnout fakt na profesionaly nejvetsi. I kdyz bude-li planovany cisar, tak ten snad umi vsude, ale to se zatim nevi...
Jo a prijdou mi celkem drahy v Podoli ty poplatky za otce u porodu,1000, pro cisari dokonce 2300! Mam pocit ze v Krci to loni stalo par set.

blanka.k
26. okt 2009

Babara - mš by teda asi taky nenapadlo, že se dá regitrovati o víkendu 😨 A ty poplatky... oni berou, že to je párkrát za život a je to taková věc, za kterou si člověk zaplatí skoor cokoliv, aby tam byl 😅 mě říkala kamarádka (rodila v Praze, ale nevím kde), že tam se platí třeba 500,- za foto u porodu, 300,- za kameru, atd. 😅 Si tam uděljaí za chvliku pokladnu jak na zámku: 1x dposleí a 2x dítě, foťák a prvůvodce 😀 😀 😀 😀

blanka.k
26. okt 2009

Holky, krásný večer, ať je vám líp a neduhy vás netrápí. 😉 My jdeme zítra na NT+, tak snad to bude ok.
Dez - kdybychom se tam nepotkaly, tak tfuj tfuj, ať vám to dopadne na 1 😉

lucik...
26. okt 2009

u apolináře je to myslím 500,- za tatínka u porodu, jinak nevím.
Blani, budu držet palečky.
Já jdu zítra k zubaři.. Já se taaaak bojim ☹

bramburka
26. okt 2009

No stalo to za mě v Krči 500 a stojí to tam do ted - otec u porodu a je tam taky mnohem dražší nadstandart, no ale zase tam smějí ty návštěvy...to je hlavní pro mě. epi taky, ale ten sjem minule nestihla, predpokladam podobny prubeh, rychlovka sup sup hotovo 😀 teda ale bez toho nastrihu, hmmm

bramburka
26. okt 2009

Luci, nebudou ti nic delat v těhu, ani zubní kamen mi nebrala...to bylo dobrý

lucik...
26. okt 2009

bram: obávám se že moje zubařka mi bude vrtat klidně i v těhu... Mojí mámě "tenkrát" i trhala zub...

doli1
26. okt 2009

ahojky holky.
úplně zírám co je stěma porodnicema v Praze vyloženě vydělavají.tam kam pujdu já tak 350 za otce u porodu a nadstandart 350-750 to věřim že pujde trochu nahoru.
blanka to vystihla přesně bude to jak na zámku 😀 😀 😀 jinak přeji aby vše dopadlo dobře přímo na 1
zubní mě taky čeká už mě bolí zub.v minulím těhu mě vrtala i v 8 měsíci docela děs-hned jsem přešla k jiné
po těhu oblečení se ještě nějak nedivám.použivám bokové kalhoty a ty mě vydrží dlouho.jen si koupím ten těhu pás nějaký pěkný malovaný aby mě netáhlo na záda

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre