Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

smejkoh
12. jún 2012

@denka81 Piekla som ja, ale mna bavi len to zdobenie, pri peceni sa mi vzdy nieco dokazi.
Kristinkina torta je nadherna, taka profi, uz aj chutne vyzera, mnam.
Nasa spi v noci dobre. Vecer okolo 20.30 - 21.00 ju dam do postielky a spi do 7.00 - 7.30. Horsie je to na obed. Posledne 2 tyzdne zaspavala velmi neskoro, niekedy aj okolo 14.30. A ked zaspi, spinka 2 - 3 hod. Tiez ju musim niekedy budit, aby spala vecer.
U nas na spanok funguje len unava, musi ist von aj ked prsi, inak na obed nezaspi vobec. Ale to vam asi nepomoze, ked ste cele dni vonku. Uplne najlepsie vecer zaspava, ked sme cele poobedie na zahrade, mozno ten cistejsi vzduch ju viac unavi, neviem.
O kolkej ju vecer davas spinkat? Mozno keby isla trochu neskor. Mozno by pomohlo aj budenie na obed ako pises, ak jej nevadi, ze ju zobudis. Tazko je to, niekedy s tymi detmi.

nezbednik
12. júl 2012

ahojte

monmud1981
1. aug 2012

ahojte zienky, tak my trenujeme od zaciatku teplych dni bez plienky, kakanie uz asi od marca funguje, hned od prvej nehody sa naucil,ze treba kricat a ide sa na wcko, cikanie je horsie, to sa mu nechce oznamovat, musim ja striehnut a pytat sa ho,aj ked mi povie, ze nie, nechce cikat, dam ho a ide z neho ako z krhly, podla mna vymysla. Rozpravame trosku menej,ako rovesnicky v okoli,ale baby vraj hovoria skor a rychleksie ako chlapci a hlavne, chodia do jasli, nas matus nie, tak nema az tak kde pochytat. zadne stolicky nam tiez chybaju,aj ked i myslim,ze sa mu tlacia,lebo ma sustavne ruky v ustach. No a pred mesiacom sme vyhodili uplne dudel, mal ho uz viac ako rok len na spanie,ale uz sme sa ho zbavili aj na spanok, co som rada 🙂a spanok, tiez h na obed budim po dvoch hodinach,lebo niekedy by spal aj tri,ale potom je rano skoro hore

monmud1981
1. aug 2012

a tu je moj vytvor na matusove druhe narodeninky

smejkoh
2. aug 2012

@monmud1981 Krasna torticka, sikovna maminka. Nasa tiez malo rozprava, takze to neplati len o chlapcoch 🙂 Aj jej vsetko vysvetlujem, pomenuvam co najjednoduchsie, rozumie vsetkemu, ale ten jazycek ma lenivy. Citat z knizky nechce, hned mi ju zahodi. Tak jej aspon raz za cas pustim nejaku rozpravku. Celkom ju bavi Spievankovo, Macko Uško a Bambulka. Asi sa musi ona sama rozhodnut na rozpravanie.
Na nocnik sa pekne pyta, tak aspon to uz mame dlhsie bez starosti. Posledne stolicky nam tiez este chybaju.

zaira13
3. okt 2012

ahojte baby.. tiez sme májove 😀 tak sa teším ze som objavila túto temu... ako tak listujem.. je tu vela sikovných detičiek. my zatial mame ienočky a ani neropravame... ale snad to skoro dobehneme 🙂 .. mamičky poradte mi ako prinutit malu aby si dala ciapku na hlavu..sa dost ochladilo a mala nechce ciapku ani vidiet ☹ co s nou??

smejkoh
12. okt 2012

@zaira13 Ahoj, nasa ked nechcela nosit rukavice, tak sme jej ukazovali, ake čačo - kvietok je na rukavickach. Potom si ich nechala a ukazovala, ze ma čačo. Ale ci by to fungovalo aj pri ciapke, neviem. A ani kapucnu nechce mat na hlavicke?
Inak ani nasa velmi nechce rozpravat, plienky uz nastastie dlhsie nemame. Posledne 4 mesiace je strasne jedovita, stale sa len jeduje pre vsetko a vrieska. Vzdor poriadny, dufam, ze ju to coskoro prejde, lebo asi pridem o nervy.

zaira13
12. okt 2012

@smejkoh ahoj, aj moja a dost zlosti. vzdy ked sa pokusam jej dat ciapku tak mi ju hodí o zem, nepomaha ani ked jej ukazujem ine deticky, a ani kapucnu nechce.. ☹ ona sa celkovo nerada oblieka... a teraz jej tusim idu solicky posledne tak je nervozna. dufam ze u to prejde kym udru mrazy lebo neviem ako budeme chodit von 😖

denka81
23. nov 2012

Tak maminky májovčiat, čo máte nové? My sme od septembra v jasliach a od vtedy sme aj úplne bez plienok, aj v noci, celý deň si spieva, ústa sa jej nezastavia, ale stále nevie povedať c,č,s,š,z,ž a samozrejme r 🙂 musím ju pochváliť, je to veľká šikulka a zatiaľ zdravá 🙂 čakala som, že ako nastúpi do kolektívu bude často chorá, no zatiaľ nič, klop, klop, klop 🙂
@zaira13 moja slečna tú čiapku nosí aj doma 😅 skús si dať čiapku aj ty a povedz, že teba ušká bolieť nebudú, ale ju áno, pretože nemá čiapku...u nás to tak funguje, aj šál si dá, aby ju nebolelo hrdielko, papučky má obuté, aby ju neboleli nožičky ako babku (babka - odstrašujúci príklad)

zaira13
23. nov 2012

@denka81 ciapocku uz chce nosit, asi si uvedomila ze je vonku zima. Teraz mame problem skor taky ze nechce ist vonku ☹ a ked sme vonku urobi par krokov a uz ku mne na ruky... ☹ Dufam ze ju to prejde

denka81
23. nov 2012

@zaira13 určite prejde, my teraz cez týždeň von nechodíme, pretože kým prídeme z jasiel, už je tma, už len cez víkendy. My máme teraz problém so zaspávaním, strašne neskoro chodí spinkať a ráno sa potom nevie prebrať. Keď som ju skúšala dať aj spať skôr, tak tam ležala aj hodinu a nič...

zaira13
23. nov 2012

@denka81 ja zvyknem svojej vecer pustit uspavanky a aj jej zapinam taku korytnacku s hviezami co svietia na strom. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre