Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
28. okt 2009

Dez - na MD musíš nastoupit nejdřív 8 t. nejpozději 6 t. před termnem porodu, tolik říká moje chytrá kniha 😉
Lucik - tak ty data si píšu, nám včera taky upravili termín porodu na 10.5. 😀

dezyre
28. okt 2009

Jinak jak jste řešily strach, že když vám řeknou, že to bude chlapeček a narodí se holčička. .. myslím, že tato varianta je nepravděpodobná moc.. toho camprocha jsem tam už viděla i já... a to tam měli fakt super ultrazvuk, že to mimčo viděl z různých pohledů... i temeno hlavičky.. mezi nožky.. z boku, z hora.. Spíš je velká pravděpodobnost, když vám řeknou, že to vypadá na holčičku, tak to chlapeček být může, pač ho bude mít někde schovanýho. Ale když mě řekl chlapeček, tak jsem tomu stopro věřila ... No manža ten je nadšenej.. jeho největší koníček jsou zbraně, takže už plánuje zase jak bude vyrábět terčíček.. no se z něho zblázním jednou..

dezyre
28. okt 2009

Tak mě vychází termín porodu pořád stejně.. 1.5.

dezyre
28. okt 2009

Ještě jsem si vzpomněla, že nám počítal i prstíky na ručkách 😀

blanka.k
28. okt 2009

Dez - no já taky doufám, že to vyjde. I jak psaly holky třeba na Tehulkách z Brna, že když tam nic nevidí, tak radši nic neodhadují (přesně jak píšeš, může to mít ještě schovaný 😀 ), a když tam už něco má, tak v holčičku se už asi nepřemění 😀 😀 😀 😀 Já se ptala až na konci UZ, co to bude, takže mi nic neukazovala a doufám, že to neplácla jen tak 😅 Můj M. zas ulítává na figurkách Warhammeru... což je něco takovéhoto: http://www.g4g.it/g4g/wp-content/uploads/2007/1... , takže už koupil jakousi hru, co bude s mimčem hrát za 6 let 😅 A prý by měl koupit 2+kk vedle a propojit to, aby měli s Marcelkem, kde ty pajďuláky hrát 😅 fakt se na to těší jak malej.... 😅 tak hlavně, že je s mimča nadšenej, že 😀 😀 😀

blanka.k
28. okt 2009

Už sjte holky některá byla pro razítko u obvodního, plicním a EKG? Co tam po vás chtějí, na co koukají a na co se ptají? Jo a ještě vlastně zubní, ale to je jasný, co tam dělají. Prý je nebezpečný mít kaz atd. a neléčit to v těhu, že pak kdyby se něco po...během těhu a vám vzali krev, tak třeba zánět z toho kazu může zkreslovat výsledky a být to problém. 😨 Já se furt nemůžu rozhoupat se tam objednat 😅 Moje mamka (stejně jako já) do těhu neměla žádný problémy, kazy, atd. a když mě čekala, tak se jí udělalo 7 kazů 😅 Ale ona měla teda dost náročný těhu a já šla na svět o 2 měsíce dřív,když mamce selhávaly orgány 😅 , tak snad se to nedědí 😅 Teď mi četl M. nějaký článek (nevím, kde serfuje ), že prý kdo trpí škvrzáním zubů (já prý škvržu v noci 😅 ), tak prý má větší šanci mít zaostalejší dítě. Teda tam je to škvrzání napsáno latinsky jako nemoc, no zajímavou věc našel. No, aspoň se má na co vynluvit, až malému nepjůde ve škole třeba matika 😀 Bude to mít z toho, že jeho maminka vrže zubama 😀 😀 😀

bramburka
28. okt 2009

no ja jsem si dovču nevybirala, hezky jsem si ji nechala v plne vysi proplatit, materska zasahovala i do dalsiho riku, tzn. jsem mela narok na 45 dní dovolené (2 měsícční plat, že...)a to bylo slušný, prislo mi zbytečný si to vybírat na nic.

bramburka
28. okt 2009

Dovolenou si určitě vybírat nemusíte!!! ačkoliv vás k tomu budou nutit, aby vam ji nemuseli proplacet, ale rozhodne nemusite, materska je neco jako nemocenska a nez nastoupis na nemocenskou, tak te taky nenuti nikdo vybrat dovču. No oni to mrchy zaměstnavatelé říkají, ale není to pravda!

doli1
28. okt 2009

ahojky vždy jsou někde vyjimky.kámošce na veveří řekli že to je kluk. ve 20tt jí ten lulínek upadl a že je to holka.nakonec se vážně narodila holka.jak jsme u toho nakupování tak u této kámošky když jim řekli že i druhý bude kluk tak tatínka první co napadlo tak bylo musíme koupit druhýho tanka aby si snama mohl hrát a strašně se strachoval jestli ho ještě budou mít 😀 nakonec karolínka ani neleze a už má koupený kočárek 😀 u nás co bylo první tak šimi k půl roku dostal velký fáro na ovládání taky si táta dost vyhrál 😀
i muj šimča je nepoznané dítko ve 20tt kluk v 25tt holka v 30tt kluk ale já věděla že je to kluk.
já jdu v pátek na veveří tak se těšim a 18listopadu jdu na ty tripli a na ultrazvuk tak doufám že jeden znich by už mohl vidět pohlaví.ikdyž muj dr má dost špatný ultrazvuk.
hlavní je že všichni budem mít velký ultrazvuk ještě před vánocema a tam už to řeknou s jistotou pokud se teda natočí.

doli1
28. okt 2009

stou mateřskou je to tak že 8-6týdnů před porodem nastoupíš na mateřskou a dalších 36týdnů seš na ní.myslim že je to 80%s platu nevim jak to bude ted.po 36týdnech se přestoupí na pomoc v mateřství a to je do tří let dítěte 7600 to se měnit nebude.kdo si nemůže vybírat tak den porodu nastoupí na pomoc v mateřství do 21měsíců dítěte 7600 a pak až do 4 let 3600. dvouletou verzi si nepamatuji.

doli1
28. okt 2009

já mám napsaný v těhu průkajdě že na EKG a plícní nemusim.na EKG jsem nemusela ani při šimonovi ale na plicnim sem byla.

blanka.k
28. okt 2009

Rodičovská se nemění, ale mateřská jo 😝 Te´d to buje jako nemocenská, takže jsem se koukala pro platy 10-20t. to dělalo měsíčně 3000 dolů. :((( Tu mateřskou i PN nafotím a hodím do alba...A matřeská se vyplácí 28 týdnů, 37 týdnů je to u samoživitelky. 😉 A kdo na ni nastoupí míň než 6 týdnů před porodem, tak ji má jen 22 týdnů od porodu.

dezyre
28. okt 2009

Doli jak mohl lulínek upadnout 😨

angel11
28. okt 2009

ahojte kocky, no pozeram, ze v cechach dostavate celkom peknu matersku, teda rodicovsku. u nas je to nieco cez 4000 sk, 150E. teda ma sa to zvysit, len este zakon nebol prijaty. a aj to len pre novopecene mamicky. my na materskej vraj musime o to poziadat, do neviem ktoreho decembra, inak to nemame. samozrejme to nikto nahlas nehovori.

mishutka
28. okt 2009

Ahoj,vůbec nestihám Vás dočíst...

Vůbec se nestresujte s mateřskou atd. stejně to neovlivníme a co jsme si "zvolily" to máme 😉

Před otěh. mě to taky zajímalo, ale spíš jak dlouho musím pracovat abych vůbec něco dostala 😅
Moje kamarádky se nikdy o to nezajímaly a tak nemaj skoroí nic. Furt je lepší 6-8 tis. než 3000,-

Nakonec každá koruna dobrá, ale hlavně že budou dětí zdravé a dělat radost 😀

pheva
28. okt 2009

dievcata vyborne spravy tak uz mate ultraz. za sebou.

My sme objednani na 12.11. a konecne po mesiaci a pol idem aj ku gynekologicke. Naposledy som bola na konci septembra a objednala ma az na 16.11 😖

Dezyre takze uz viete pohlavie dietatka 😵 Svagrinej tiez povedali v 12tt co caka a naozaj jej to vyslo. Vraj chlapceka je rozpoznat dost skoro, pravdaze musi byt v pobrej polohe. Tesis sa, ze cakas chlapceka?

mishutka
28. okt 2009

Holky jak často chodíte k Dr.???
Mě příjde, že nějak často čtu jak byl někdo u doktora a já chodím co měsíc 😒

blanka.k
28. okt 2009

Taky si myslím, že zlatých 7000,-, vždyť to leckdo má v práci, že 😅 Tak jsem vám vyfotila jak tobude přístí rok, ta štědrost státu a při rvaní karty z foťáku do PC jsem si odlomila kus takového kovového z té karty. A samo, že si musím doku...tu nejlepší a nedražší kartu co mám, teda fakt jsem dnes šikulka 😝 Radši na nic nesahat. Kdo nic nedělá, nic nezkazí 😀 😀 😀 😀

pheva
28. okt 2009

Mishutka ako vidis v predchadzajucum prispevku, casto sa to nazvat neda, aspon zatial 😉 Zatial som bola na konci septembra, nasledujuce datumy 16.11 a potom uz budem sledovana v nemocnici od 11.12.

pheva
28. okt 2009

Blanka.k aj vy budete mat chlapceka 😀 ako sa to tu rozbehlo ...v modrom 😉 gratulujem

pheva
28. okt 2009

Inak Blanka si super stihla aj s tym mini brusinom 😉

blanka.k
28. okt 2009

Mishutka - "správně" by se mělo chofit takto:
do 24tt - po 4 týdnech (většinou 8tt, 12, 16. 20. 24.)
do 32tt - po 3 týdnech (26-27.tt, 28-30., 32.)
do 36tt - každé 2 týdny (34, 36tt)
do 40tt - každý týden
po 40tt - 2x týdně 😉
ale záleží na mudr. a na to jaké máš problémy, atd.

pheva
28. okt 2009

Ked som cakalo Hena tak som chodila kazde 4tt az do 37tt. A potom sme to zavrsili planovanym cisarskym. Ale tiez si myslim; ze zavisi od Dr. ako napisala Blanka.

mishutka
28. okt 2009

blanka:vypadáš fakt dobře🙂

Já se taky někdy pokusím vyfotit ať můžete posoudit můj břuch 😀 mě příjde, že zatím žádný nemám 😅

mishutka
28. okt 2009

Mějte se hezky my fičíme na bazén relaxovat 😉

blanka.k
28. okt 2009

Jéé, holky, díky, ale to dělají ty šaty... jinak rozhodně nemám žádné extra míry a váhy - 160cm, 58kg, a míry jsem si shválně teď změřila, včera jsem si koupila centimetr, no ten pas mě dostal 😅 96-78-94 😅 do Twiggy mám daleko. V sobotu mě přijde fotit kamarádka, tak pak uvidíte skutečnost 😅

blanka.k
28. okt 2009

tak tady je ta mateřská příští rok, rodičák by měl zlstat stejný a o fotku dál je neschopenka pro delší nemoc:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

doli1
28. okt 2009

dezyre myslela jsem to obrazně asi viděli pupečník tak si to spletli s lulínkem.rozhodně neupadl 😀
já chodim k dr každé 3 týdny jen ted dýl a to že jdu na to veveří.jinak bych tam příští týden šla znova.fakt poctivě 3 týdny .
holky ted jsem vyčistila ledničku i mrazák.furt mi tam něco smrdělo a nemohli jsme se toho zbavit.několikrát vytřená,odmrazená a dnes jsem náhoudou zjistila že vzadu je ještě jeden filtr který byl jak od prasat bleeee ale hlavní je že se to našlo.už budu moct jít v klidu do ledničky bez toho abych se málem pozvracela.
taky si budu muset koupit metr a měřit se.kde jsou ty časy kdy jsem měřila 160/53 a míry 80-60-80 to už je hodně dávno

blanka.k
28. okt 2009

Já maturovala se cca 44kg při současných 160cm, promovala se 65kg 😅 Moje mamka měla při porodu 35kg 😅

coko.joko
28. okt 2009

Ahojda holky,muzu se k vam pridat.... 😉 koukam,ze tady mate super debatu....kila 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre