Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zdenkapo
2. nov 2009

tak klasické látkové pleny jsem používala hodně,pod mimčo,na rameno,na utření pusinky,měli jsme jich asi padesát a furt to vyvařuješ a žehlíš dokolola, na mimčo si nakoupím všechny nové... a určo je budeš potřebovat k doktorce na zabalení miminka,abys ho nenesla do ordinace nahé a nepokládala na studený pult u doktorky

doli1
2. nov 2009

plinečky já jich měla tak 20 používala jsem je na -podhlavičku do kočárku,postýlky,zavinovačky,na odblinknutí,do vody na koupání,na zabalení,jako stínítko do auta a do kočárku,holčičky stoho mají dvojte balení,utirání žgrindanečků no a nevim na co ještě.ze začátku je jich potřeba hodně.mě jich docela dost zůstalo jen je pořádně vyvařit a vybělit.některé jsou ještě po mě

m.c.
2. nov 2009

klasické pleny jsem taky používala hodně, jak píše zdenka, ale jinak jsem používala jednorázový plínky, takže neporadím. Ale je tu na MK hodně diskuzí o látkování.

doli1
2. nov 2009

já nenechám dopustit na jednorázovky.ušetří to spousty času jen ta ekoligie

blanka.k
2. nov 2009

Takže klasické látkové plínky jste spíš používaly na jiné věci než kakání a čůrání.... 😀 To mě vůbec ještě nenadpalo, že vlatně na tohle jsou taky potřeba 😅 Nevíte, co všechno se dá sehnat pro dítě v lékárnách a zdravotních potřebách? Manžel dostává nějaké poukazy jednak do lékáren a pak do kin, atd, každý měsíc v práci, tak prý si všechno převede na poukzay do lékáren, tak si říkám, že se budu snažit hodně věcí nakupovat tam, nějaké ty zásypy, olejíčky, kosmetiku, atd. Ale plínky (jednorázový) by tam taky mohli mít, ne? 😅

mishutka
2. nov 2009

Adel.já je chci 😉 Já se snažím přelouskat diskuze o plenách, ale vůbec jsem netušila, že jsou kalhotky do kterých se něco vsouvá a vycpává
😅

Myslela jsem, že dám plenu+kalhotky a dobré 😅

andelka
2. nov 2009

lucik: Obavy má každá, ať jde do poradny, nebo na nějaké testy, co naděláme. Moc na to nemysli. Mysli na to, jak budeš odpoledne nadšená. 🙂

Já mám hodně látkujících kamarádek, tak v info jak na to není problém. Ale pomalu se nedají sehnat ty staré klasické plínky, které měly naše mamky na nás. A ty jsou nejlepší. Už jsem pověřila manžela, ať se poptá v práci, ale tam všichni používají jednorázovky. 😒

blanka.k
2. nov 2009

Já jsem taky rozhodnutá používat jednorázovky, na klaiscké jsem moc líná 😅

doli1
2. nov 2009

blanco v lekarne nakoupis hodne veci do porodky,pro dite tu kosmetiku,dudlíky,pitíčka,flašky,ubrousky atd jen myslim že ty plíny tam vyjdou asi hodně draho.
švagrová nekupuje plíny přes net pemprsky 108ks za 350 což je taky dobrá cena

andelka
2. nov 2009

mishutka: Tak to je fajn, můžem studovat spolu. Já teď tu diskuzi louskám a snažím se udělat si přehled. no, ono je jich více druhů, do některých se ještě pro větší savost ty obyč plínky vkládají navíc, do některých ne, do jiných je speciální vkládací plenka a některé jsou už tvarované, takže dáš je tu a na to nepropustnou vrstvu. Ale ty obyč plínky nejlíp schnou.
Mně jsou látkovky sympatické jednak ekologií, jednak v součtu vyjsou levnějc, jednak fakt nebudu mít čas ani možnosti zjišťovat kde jsou které v akci a taky bychom ty balíky neměli kde skladovat a museli bychom je nosit domů po pár kusech, neb nemáme auto. Jako určitě je budem používat ze začátku a pak příležitostně, ale ne dva roky každý den.

mishutka
2. nov 2009

asi jednorázovky jsou nej 😅
Protože taky nejsem blázen a myslím, že budu mít dost práce s prckem 🙂 natož prát jak drak a stresovat se, že ho nemám do čeho přebalit 😉

blanka.k
2. nov 2009

Doli - díky za tip. Asi vlítnu po novém roce s kupou poukazů do lékárny a seznamem a bude 😅 Já rávě vůbec netuším, kolik dítě spotřebuje za měsíc tady těch kosmetik, atd..těch poukazů budu mít tak za 800,- měsíčně, tak předpokládám, že kosmetika tolik stát nebude a právě že nakoupím nějaký ty plínky. Na kolik vůbec vyjdou ty jednorázovky měsíčně? 1000,-?

lucik...
2. nov 2009

blani asi podle toho za kolik je máš.. Mě sestřenka říkala že spotřeba je tak 7-10 denně, někdy i víc.. to máš zhruba 310ks na měsíc

mishutka
2. nov 2009

Adel:moje teta dávala klasické do pampersky, déle vydržely a pamparska sloužila jako kalhotky 🙂

Koukám na MMB a jsou tam opravdu hezké věci, ale já asi počkám na pohlaví 😉
A taky zjišťuju, že spoustu věcí nevím 😅 Třeba jakou koupit velikost pro novoroz. 😅 Kolik čeho potřebuju atd.

Ještě to bude mazec ☹

Blani:minule jsem se dívala na tu tabulku nem. u tebe v albíčku a moc mi nejde do hlavy jak se ta nemoc. zvedá 😅
Přijde mi, divné aby člověk na nem. dostával 20 tis. 😅 😀 Ale bylo by to fajn 😀

doli1
2. nov 2009

za začátku je ta spotřeba velká každé tři hodiny jedna plina + něco na víc když se dítě brzo přebalí 😀 kolem toho druhého třetího měsíce ta spotřeba klesne.
velikosti.nějakou tu 52 hodně 56 a zbytek postupně dokupovat.

doli1
2. nov 2009

jo to nejhlavnější jsem zapomněla napsat už mi volali vše ok máme zdravé miminko 😀

blanka.k
2. nov 2009

Michut - ale to je za celých těch 90 dní.... ne za měsíc, když jsi doma 90 dní... Takže vžycky je tam částka za celu tu dobu marodění (ať je měsíc, dva nebo 3), ne za měsíc! 20t. měsíčně by bylo fajn 😀 😀 😀

mishutka
2. nov 2009

Tak to je bída ☹

doli1
2. nov 2009

holky já mám někdy pocit že toho prcka citím.zdá se mi to brzo(určitě to je brzo) ale ta pravidelnost a i vim jak to vyvolat jak si sednout.je to divný

mishutka
2. nov 2009

Tak jsem asi natvrdlá 😅 ale i tak mi to nesedí ☹

teď jsem doma 38 dní tak dostanu kolik? 😀 a příští měsíc to bude 69 dní to je kolik kč? 😀

mayocka
2. nov 2009

no ahojik baby
tak ja taham 15-ty tyzden a furt nic stale mam nachylnost na vône, resp. smradíky...a nadrapuje ma rano a to som sa tesila ze to zo dna na den prestane ale asi to tak nie je 😒 uz sa pripravujem ze do konca tehu to takto bude ajked mi len zaludok prevracia a nadrapuje ma ale aj to da rano zabrat

doli1
2. nov 2009

mayocko normálně ja nevim ale vždy to po tobě přečíst(tu slovenštinu) to mi dá pořádně zabrat.nevim vůbec proč.
mě taky vůně stále vadí a když mi něco zasmrádne tak se mi otočí žaludek ale jinak už mi je fajn.ani už nejsem tak ospalá

mayocka
2. nov 2009

doli1: asi škaredo pišem čo povieš? 😀 😀 😀

doli1
2. nov 2009

no já nevim proč.prostě to začnu louskat a jde to těžce kouknu kdo to psal a je to jasný 😀 přemýšlela jsem jestli nepíšeš nějakým nářečím jako nespisovně.třeba u mě jde jasně poznat že jsem moravák hodně slov zakončuji ej tak jestli to neni to stejný.jinak fakt nevim.

mayocka
2. nov 2009

doli nie nie narecie nepouzivam no mozno mam malu slovnu zasobu alebo co...ale ziadne nespisovne cudne slova nepouzivam 😀

doli1
2. nov 2009

já fakt nevim nebo je to ještě tim že většinou píšeš delší odstavečky.takže muj mozeček už se na konci nesoustředí na tu slovenštinu asi tim to bude.

mayocka
2. nov 2009

no asi ano ja pisem skor jednu vetu od zaciatku textu az po koniec bez ciarok a bodiek tak asi nevies kde je uz koniec,a ako to myslim 😉 😉

blanka.k
2. nov 2009

Mishutka - ono je to tam spočítáno akorát po těch měsících , takže pokdu máš třeba měsíční hrubou mzdu 20.000, tak za celých 60 dní marodění to vychází na 20.863, ale záleží který den v týdnu jsi nastoupila do práce, na tvém prac.týdnu, atd. 😉 Ale plus mínus pár stovek by to mělo sedět. a za 90 dní je to přes 33 tisíc, takže za 69 dní.... odhadem 25.000??? Ale musíš si tam najít svoji hrubou mzdu... 😉
Doli - gratuluji k dobrým výledkům!!!! to se ti ulevilo,co? 😉

terkajesterka
2. nov 2009

ahoj mamky 😉 venku je sice škaredě, ale doufám, že se máte všechny dobře 😉

já jsem látkovala už u Jiříka a určitě budu i znova 😉 Máme klasické čtvercovky a k tomu svrchní kalhotky s PUL zátěrem a s tím jsme vydrželi v podstatě až doteď, naštěstí jsme už 2 týdny bez plen dávám mu jen na spinkání.

ciknori
2. nov 2009

Ahoj 🙂
Doli, kamarádka jela na pohotovost, asi tak 14., 15. týden s "křečemi" v břiše a zjistilo se, že to jsou pohyby. Bylo to ale tak brzy, že to nikoho nenapadlo. A to bylo její první těhotenství, však holčička je drak.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre