Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
2. nov 2009

Doli - díky. Já vevnitř nikdy nebyla,ale jezdial jse okolo do práce, vím, že od šaliny je nějaká brána, a z boku v tom parku postával fort takový ten šílenec kněz s těma transparentama s potratama a furt tam vyřvával. Fakt se nedivím, že se to tatínkům nelíbilo a dali mu do úst. Jak jsem kliďas, tak já bych to udělala asi po pár hodinách a on tam chodil takových měsíců 😝 ale teď je tam prý už klid. 😅
Na to NTvs. triply jsem se taky chtěla zepatta, ale nestihal sjem to, mudr. mmi říkala, že je suéer, že mám NT za sebou, že příště jak dojdu, tak mám přijít ránona krev, že miudělá tripply a budu ít za sebou zase další fázi testování vývojových vad (tak nějak to nazavala), takže já na to jdu. Ale tak se uklidňuju, že NT bylo 0,6mm, takže do limitu to mělo daleko, všchno statní taky ukázkové, a vím jak ty triply často blbě vychází 😝 no, budeme doufat, že nás nic takového nečeká, že to bude vše ok.
Všem krásný den, mě asi zase dnes čeká večerní tulení k záchodové míse 😀

doli1
2. nov 2009

kde jsi vyčetla že 0,6mm je dobrý.je to někde vypsaný? my máme 1,7mm a kombinovane riziko 1/7200

zdenkapo
2. nov 2009

holky mě čekají tripply v pátek,tak snad to bude ok...

Blani,ještě si do seznamu připiš jistě vlhčené ubrousky,pro mimi budem zase používat Pampers Sensitiv a pak Linteo Baby,ty jsoou fakt nej a pleny jedině Pampers nebo maximálně Huggies Premium...

Doli,tak já už týden taky pociťuju lehtání v břiše,ale tak nechtěla jsem být za blázna,že to může být ono,ale jak vidím,může 😉

holky budu Tomáškovi objednávat vyteplený kapsář za postel velkou,jedna paní na netu to šije na zakázku,rozměry jsem si sama napsala i látku vybrala a kapsičky na pití a kapesníčky a tak a ta cena je boží,za 300x60cm modrá látka s formulema a dvojitý vatelín si nechám dát a za 440,-Kč,což normálně na www obchodech stojí tento rozměr 1790,-Kč

doli1
2. nov 2009

zdenco posleš odkaz na kapsář.440 je super cena
jde vidět že druhorodičky to cití dřív

lucik...
2. nov 2009

Ahoj holky 😉
Tak jsem zpět ze screeningu.
Bylo to super, miminko bylo krásně vidět, manžel byl nadšný 😉 Bylo obráceně než paní doktorka potřebovala tak řekla ať zakašlu, jestli se otočí, tak jsem zakašlala a hned se otočila 😀 Tak pak manžel řikal že to je týrání ať už se neopovažuju kašlat 🙂
A co se týče výsledku.. Máme Screening negatviní, hodnota NT 1,50 a kombinované riziko 1:31700 ale i přesto mě doktorka vyděsila protože řekla něco jako že z krve to bylo "něco" už nevim co řekla ale tímhle se to snížilo tak je to ok.. No sem z toho v šoku, nevim co si mam myslet.. A bojim se že když by jí to z krve vyšlo blbě a já pak půjdu na triply tak vyjdou taky blbě a budou mě nutit na plodovku ☹

zdenkapo
2. nov 2009

lucik,pokud ta doktorka měla certifikát na to,že ten screening může dělat,tak jak psal pan Koucký na porodnice.cz,je nesmysl,abys šla tripply...

doli,jj pošlu nejpozději zítra až se s paní přesně domluvim,ale je to na aukru.cz

lucik...
2. nov 2009

zdeni to jistě měla, byla to soukr.klinika kde to normálně dělají, ale moje doktorka nechtěla abych tam šla a ona přímo mi bude dělat odběr na triply

lucik...
2. nov 2009

sice na ty triply půjdu, ale pokud vyjdou špatně tak na tu plodovku nepůjdu, budu víc věřit screeningu než triple testům

doli1
2. nov 2009

co jsem vyčetla tak 1,50 je v pohodě až 2,5 a víc je špatný a 1:31700 by mělo byt taky dobrý aspon myslim.pokud jednou řekli negetivní tak je to negativní.ještě ve 20tt se jde na ten velký ultrazvuk a tam mlže byt vše úplně v pohodě.jiank taky jsem kašlala a poslechl 😀
já se taky trochu obavám protože prcek má nějaké nafouklé bříško.doufám že v tom 20tt to bude dobrý.dr mě na to upozornila ale nic víc k tomu neřekla.hned jsem si vyčítala že jsem se měla poptat víc .

lucik...
2. nov 2009

jo jo, snad to bude ok 😉 když je to negativní, tak je to prostě v pořádkuí a basta 😉 Hledala jsem na netu rizikové hodnoty toho screeningu a dle toho jsem uplne v normě tak nevim co se jí nelíbilo nebo co to řikala

doli1
2. nov 2009

už zase řádí 🙂to je tak super ho citit.

andelka
2. nov 2009

Já taky pořád uvažuju, jestli na tripply jít nebo ne. Mám pocit, že doktor mi tehdy dával vybrat, jestli v 12tt placené testy nebo v 16tt hrazené. Teď jsem objednaná na kontrolu na začátek 17tt a neříkal nic. Mám akorát žádanku na ty obyč krevní testy, na ty různé bebechy, co vy už máte dávno za sebou.U nás se krev bere ve speciální místnosti, ne přímo u doktora.
No a co jsem tak různě četla, tak všude píšou, že od tripplů se upouští.
Jinak my jsme měli NT 1,3mm, kombinované riziko tam není, mám každý syndrom zvlášť. Že by se něco nezdálo doktor neříkal. Radši bych šla až na ten podrobný UTZ, než se stresovat s tripply, na plodovku bych stejně asi nešla, mírně postižené miminko bych si taky nechala.

luci: Bylo to super, co? A negativní výsledek 🙂

lucik...
2. nov 2009

andel jo bylo to super 😉

No já bych ani mírně postižené miminko nechtěla ☹ Ale na tu plodovku bych nešla.. Budu vážně radši věřit screeningu než triplům.. Kort když je to ještě tak profláklé, že často vychází špatně uplne zbytečně..

helka1
2. nov 2009

Ahojky je tu uz niektora babenka ktorej brali krv na tripple ? Lebo mne brali dnes a zda sa mi to skoro 😅 ...
Riesili ste tu odsavacku na nosteky tak ja som investovala do Living lab, je to odsavacka na baterky a nam sa velmi dobre osvedcila, asi by mi dost vadilostale tahat vysavac a pustat, tato nasa odsavacka vojde v pohode aj do kabely a da sa pouzit kdekolvek 🙂

marcelka82
2. nov 2009

Ja som od dnes pn. Do kedy ešte neviem. Bábo je v poriadku. Iba ja som mala celú noc bolesti v podbrušku a mám ich aj celý deň. Cez deň mi spadlo bruško a za 2 týždne som schudla 2,5kg bez nevoľností. Stále mi nechutí jesť. Už 3 mesiace. Zatiaľ mi budú raz do týždňa pichať B12. Tak dúfam, že sa to konečne zlepší. A dnes mi sestrička vravela, že o 2 týždne mi vezmu krv a začnú s vyšetreniami.

lucik...
2. nov 2009

jo a podle PM mám termín 10.5. a podle UTZ 8.5. takže skoro stejné 😉

lucik...
2. nov 2009

Jo a taky mi ta doktorka dala rovnou žádanku na triply kdyby mě tam chtěla doktorka poslat.. Což nechápu, když jsem to měla negativní.. Ale to je asi proto, že je to soukr.klinika tak aby vytáhli co nejvíc peněz... doufám

cumelila
2. nov 2009

Ahojte dievčence tak aj ja sa pridávam k májovkam,už máme knižku , prvé sono úspešne za sebou a termín 21 mája ,teškáme sa a držím Vám palčeky 🙂

bramburka
2. nov 2009

hlásím se po screeningu, vse je OK, NT 1,7 prostě miminko bylo krásné, i se normálně smálo, ale pohlaví rekl ze je moc brzy, coz je fakt. MM byl na měkko.

zdenkapo
2. nov 2009

helka1,já jdu v pátek na tripply

doli,tak tu máš kde najít tu paní- na www.aukro.cz si vyhledej - Aukro › Děti › Dětský pokoj › Dečky a paní je uživatel mona 004- napiš jí zprávu až budeš vědět jaký chceš rozměr a když budeš chtít,takti na mail pošle vzory,,,, já mám objednáno 300x60cm,dvojitý vatelín,kapsičky,poutka a cena 440,-Kč.... řekla jsem,že jsem dala kontakt známe,tak se na mne odvolej aby jsi měla podobně dobrou cenu 😉

doli1
2. nov 2009

paní jsem našla jen se moc na aukro nevyznám.musim to prozkoumat a zaregistrovat se.snad to zvládnu jen se do toho pustit

bramburka
2. nov 2009

ja jdu na triply taky, ale rovnou mi rekli, ze jsou zbytecne, kdyz jsou tyto negativni, ale je to tak nejak povinne. Ale muzes to odmitnout. Ja to ale radsi delat nebudu.

blanka.k
2. nov 2009

Já na ně jdu taky, než jsem se ale stačila mudr. zeptat, jak to s nima je u dobrých výsledků NT+ , tak hned říkala, že příště si mě objedná na ráno, aby mi vzala krev na triply 😅 Ale tak pro klid duše...
Doli - hlavbě se včas zaregistruj na Aukru, vím, že já čekala asi 14 dní než mi došla ta obálka s registrací 😉

lucik...
2. nov 2009

No holky nevím nevím jestli triply jsou zrovna pro klid duše 😀

blanka.k
2. nov 2009

no, když vyjdou špatně, tak na plodovku půjdu. Jinak to podle mě nemá smysl na ně chodit 😅 Ale to je ještě daleko, uvdiíme kdyby ta situace nastala, co hlavně řekne gyn. 😉

bramburka
2. nov 2009

jo a jaky riziko mam to nevim, nic nerikal, rikal negativni, ze je vsechno jak ma byt, tak to neresim.

doli1
2. nov 2009

já se zeptám kámošky jak to potom je ona byla na NT+ a to vyšlo na 1 a triply vyšli špatně ale vim že na plodovku nešla nemusela jít.myslim že se čeká na 20tt na ten ultrazvuk a potom se teprve jde do plodovky ale kdo má jen triply tak musí jít na tu plodovku hned.určitě se ji zeptám jak u ní postupovali at máme info

bramburka
2. nov 2009

Doli, me rekli, ze kdyz jsou NT ok takze je vetsinou i OK triple, kamardaka je mela blby a Dr. ji odebrak krev znova a bylo to OK, ze prej ji vzali krev asi moc brzy. Narodil se zdravy kluk

bramburka
2. nov 2009

jo a odsavackana vysavac uplne super, jako ale ty husty to ani nevezme, aspon ten nas vysavac, bala jsem se tata kdyz to videl, tak mi to zakazal 😀 ale nase Dr. to doporucuje a rekla nam kolik uz to zachranilo zanetu stredniho ucha. Ja jsem si to zkusila dat k nosu a fakt staci dat pred dirku a uz to jede bez prace a deti jsou uplne v poho, nase mala to minuje a odsava si tim sama, tak kdyby to v poho nebylo, tak to nedela 😉

joa nehty u nohou? jako boj a ja nevim co mam delat, uz mi prijde ze ji to i zarusta a ja to ve spanku nejak neumim a hlavne na to nevidim

doli1
2. nov 2009

vidim že xenuška má přesně dva roky tak moc gratuluji a at vám děla jen radůstku a těší se na sourozenečka.

mě taky přijde že šimimu někdy ty nehty u novou zarůstají.naštěstí si je nechá v klidu ostříhat ale to zarůstaní má už od malička.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre