Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

mishutka
8. nov 2009

ahoj, na netu píšou, že už 4D dělají od 15tt a ve 20tt to ještě dopalujou na dvd.. A pokud ditě nespolupracuje 😉 tak mě bezplatně přeobjednají 😀
tak uvidím, musím si to zařídit 😅

aaadus
8. nov 2009

ahoj,
mishu: kde dělají ten 4D, u vás v karviné nebo ostravě?

mishutka
8. nov 2009

V Ostravě gynet.cz koukni na netu 😉

doli1
8. nov 2009

ahojky holky mám trochu honky.malímu konečně vypukli ty neštovice.naštěstí jich zatim nemá moc a nemá ani horečky ani si je neškrabe takže docela pohodička.jen vyžaduje aby jsme byli stále snim,jinak hned fnuká.dnes si to uživá tatínek 😀
na 4D bych ráda šla ale nevim jestli mi to táta zaplatí.jsme s penízkama trochu naštíru.asi mi bude muset stačit ultrazvuk ve 20tt ten si taky mohu nechat nahrát na dvd.
já když byla s šimonem na 4D tak to stálo 1500 a ted na veveří nemůžu najít ceník tak nevim.bly to skvělí zážitek a ráda se ještě ted na to divám.tlukot toho srdíčka je snad nejkrásnější zvuk na světě.

blanka.k
8. nov 2009

Ahoj holky,
my taky na 4D chceme jít. V Prenatalu, kde to dělají, píšou, že ideál je 22-26.tt. A myslím, že cena teď byla kolem 1250,-, že mají akci 4D za cenu 3D 😉

zdenkapo
8. nov 2009

teda holky tak já nevim co ten dr. v Němacku má,zda je 3D nebo 4D,ale je to prý nějaký lepší přístruj,je na tom vše líp vidět a choděj tam už i dřív jak ve 20tt a vše vidí a určí pohlaví,tak uvidim na kdy mne objedná,snad mi v pondělí odepíše termím SMSkou...

doli je fakt,že nám je taky líto prašulí teď před Vánocema,ale s malym jsme nebyli a zas si říkám,že máme asi poslední možnost a kolikrát člověk vyhodí 1300,-Kč za jiné věci méně potřebné,takže já našeho tatu přesvědčila 😉

m.c.
8. nov 2009

No já jsem asi jedinná z téhle diskuze která se na 3D nechystá 😅 . Ne že bych nechtěla vidět bejby trojrozměrně, jsou to úžasný videa i fotky, ale přece jenom mi to přijdou docela vyhozený prachy, když na několik měsíců uvidím živé mimčo🙂. Ani u Peťuli jsme na něm nebyli. Ale samozřejmě to nikomu nerozmlouvám, ale mě budou stačit ty normální UTZ u Dr.

Holky, nepodnikáte některá na vedlejší činnost? Já mám živnosťák od ledna, ale právěže nevím jestli nebudu muset přerušit živnost po dobu mateřské. Teda podle zákoma to asi nutný není, spíš si říkám jestli to nebude pro mě výhodnější, nebudu muset platit zálohy na pojištění🙂. Ale nikdo mi není schopnej poradit 😒

aaadus
8. nov 2009

m.c. já taky na 3D nejspíš nepůjdu. Nechám se překvapení jak bude maličky vypadat až k porodu a za peníze, které bych dala za utz raději koupím něco do výbavičky.Mně stačí, když při utz slyším srdíčko

monika.c
8. nov 2009

aj ja by som chcela ist na 3D alebo 4D utz,len neviem,ci tu v uk alebo na slovensku.michalag,ty ides na utz vo zvolene ci v bb?mohla by si mi prosim ta napisat do ip adresy,ku komu ides?teraz nejako nemam prehlad o dr.vo zv a v bb,tak budem velmi rada,ked mi napises,ku komu ides ty. 😉
babara,ja som rodila v 40 tyzdni,cize normalny porod az na to,ze som sa vobec neotvarala a kontrakcie boli tiez v nedohladne.

zdenkapo
8. nov 2009

aaadus tam jde taky o to,že se tam vidí vrozené vady,které na 2D nevidí,ale při synovi jsme taky nebyli...

aaadus
8. nov 2009

na vrozené vady se chodí na klasický utz ve 20 tt ne? uvidím jaké budou výsledky z odběrů klků, kdyby tam bylo vysoké riziko rozhodla bych se podle toho

blanka.k
8. nov 2009

M.c. - já jsem měla živnost jako hlavní, a kdýž jsem dostala příležitost pracovat klasicky jako zaměstnanec (což jsem vzala kvůli možné nemocenské a mateřské....no ještě že, když se teď vidím 😀 ), tak jsem přemýšlela, jestli živnost zrušit nebo přerušit. Vím, že přerušení bylo na max.d va roky a já ho nakonec zrušila, protože v roce, kdy člověk ruší ŽL (stejně jako první dva roky živnosti) člověk nemusí platit minimální daň, pokud na ni nedosáhne 😉 Takže já díky zrušení takto ušetřila pěkných pár tisícovek. Ale jestli má podobnou výhodu i ŽL na "vedlejšák" nevím, ale jen mě to napdalo, že třeba je tam nějaký podobný bonus 😉 Přemýšlím, že třeba po roce na mateřské si taky zas ŽL udělám na přivýdělek, hlavně muž mě straší, abych prý nevypadla z oboru a byla pořád "in", ale uvidím, jak budu mít chuť ještě s malým něco dělat. Před těhu jsem si taky plánovala, že budu až do porodu chodit do práce a už jsem 2 měsíce doma že 😅
A teď něco pro pobavení.... včera jsem si měřila míry...jsem krásně asymetrická...."asi metrická"... prsa:pupek(v nejširším místě):zadek.... 100:95:94 😅 Ještě pár kilo a bude to 3x100 😀

bondy1
8. nov 2009

Ahojte maminky, my ideme v piatok na NT skríning - teším sa, že uvidím mimi, doktor mal voľný termín až 13.11. - stíhame LTT, budem 13+6tt, tak to dúfam neskreslí výsledky, podĺa ultrazvuku je bábo cca o štyri dni mladšie. Nestíham čítať všetko späť - prednedávnom sa tu riešila výbavička a výhodné nákupy - viď Blanka 😀 my ešte nevieme pohlavie, tak sa snažím krotiť ale láka to láka... Bola som sa pýtať v téme májovky 2009 na skúsenosti maminiek čo sa zišlo do výbavičky, čo bolo nevyhnutné - čo zbytočné... Už sa mi ozvala jedna milá kočka, prisľúbila poslať zoznam a skúsenosti dvoch troch májoviek, tak sa potom podelím 😉

bondy1
8. nov 2009

To Shaarka - k monitorom - dobré referencie sú na Nanny - je to český certifikovaný výrobca, dodáva aj do zahraničia, niekedy bývajú akcie - pri kúpe dvoch zľava a pod. Dostať ešte monitor dychu Babysense II - ten nepoznám, my sme zvolili tretí dostupný model - Angel care - má dve podložky - väčšia flexibilita, novší sa dá použiť aj samostatne ako baby vysielačky, je to monitor dychu a pohybu v jednom, má indikátor vybitia batérie, bezdrátové spojenie a pod. Určite sú všetky spoľahlivé - na Nanny je asi najviac referencií - je u nás najpredávanejšií - v niektorých pôrodniciach a MVO je možné ho aj zapožičať. My sme AC nakoniec kupovali v anglicku - dovezie ho kamarát, ešte v záruke - monitor by totiž asi nemal byť starší ako dva roky - potom ho treba *prekalibrovať* - overiť funkčnosť, tá je určite najpodstatnejšia... Dnes tu píšem tak trochu monológ - rozhodovali sme sa ktorý kúpiť a hľadala som info pre a proti. Takže naša prvá kúpa pre baby bol práve Angel care. Druhá kúpa (asi zbytočnosť - ale potešila, kôš na plienky Sangenic - tiež za dobrú cenu, interne ho voláme *smraďokoš* 😀 Takže základné veci pre prežitie mimi aj rodičov máme 😀

bondy1
8. nov 2009

zabudla som na malé topánočky na fotenie s bruškom, tým sa teda nedalo odolať 🙂 Blanka - krásne tehu fotos, veľmi Vám to s mimi pristane 🙂

bondy1
8. nov 2009

Maminky, boli ste na nejakom vyšetrení v 14tt? Doktor spomínal akési krvné A.. testy, mám sa ozvať, keď budú výsledky s NT, ale tým, že ma objednali neskoršie - teraz neviem. Mám v tom hokej.

bondy1
8. nov 2009

Kde ste všetky ? Asi je v TV dáky dobrý program - idem nakuk aj ja, pekný večer 🙂

blanka.k
8. nov 2009

Bondy - nejsou to ty vstupní krevní testy (krevní skupina Rh faktor, protilátky, HIV, žloutenka,....) ??? Mě to třeba dělala v 8tt, kamarádce jiný mudr v 15 tt 😅
pro Brňačky jsem našla, že v solné jeskyni mají medutační večery pro těhule zdarma:
http://www.jeskyne-exclusive.cz/akce.html 😉

doli1
8. nov 2009

blanko to by jsme se mohli nějak hromadně domluvit a při tom se seznámit.nevim kolik nás tu je brno a okolí
mě třeba dr ještě nebral vůbec krev. 😒

blanka.k
8. nov 2009

Doli - já bych šla hned,ale bohužel kvůli neschopence nemůžu 😢

doli1
8. nov 2009

ještě vůbec nemáš napsané vycházky?vim že pro těhu jdou i neomezeně nebo aspon na ty 4h

blanka.k
8. nov 2009

Mám konečně 4 hod. přes poledne, víc prý napsat nejde, ale tady na BRm jsem zjistila, že je to na každé mudr., kamarádka má na rizikovým neomezené, ale na příští kontorlu si nesu neschopenku ke své gyn. (PN mám od obvodní), tak se jí zkusím na to zeptat. Tchýně měla po operaci žlučníku vycházky od rána do večera. A u těhu nikdy člověk neví, kdy mu bude dobře a kdy ne, uvidíme co mi řekne gyn., nevím, proč by to nešlo neomezeně, když se člověk cítí dobře, proč by nemohl být venku půl dne, je jasný, že když je mi blbě, tak třeba 3 dny nevylezu z baráku.... Jinak si aspoň na vánoce nechám přepsat neschopenku na 3 dny ke tchýni , abych mohla navštívit naše a babičky a dědečky, děda už je hodně nemocný, takže když nedojedu já za ním,.... ☹ Naštstí všichni bydlí v jendé dědině, takže na to mě vycházky stačit budou. 😅

doli1
8. nov 2009

povětšinou pokud neni blbí zaměstnavatel tak kontrola jan tak sama od sebe na těhule nechodí ale vsázet se na to nedá

blanka.k
8. nov 2009

taky si myslím, že na těhule moc nechodí, ale vycházky poctivě dodržuju, po výletu do Vaňkovky jsem teď ještě ráda, že si lehnu a odpoledne pak prospím 😅

klaarka22
9. nov 2009

Ahoj holky,
zdravim vás zase po delší době..vůbec nemám nějak čas sem chodit natož pak vás dočítat

Vítám nové těhulky 😉

Blani tebe jsem teda dočetla a s tou neschopenkou to nechápu,měla bys jí mím od gyndr a s neomezenejma vycházkama...kdy jdeš na poradnu??normálně to řekni doktorce že prostě potřebuješ chodit ven na vzduch ať ti to přepíše..jsi těhotná,nemáš mor nebo tak něco 😀

jinak my jsem byli ve čt na NT scrrenu a všechno máme negativní a prcek má 7,2 cm a odpovídá o jeden den míň než dle PM.ležela jsem tam 45 minut a furt se snažila sledovat kde co je ale mezi nohama neni nic poznat takže to sázim na další babu holky... 🙂 😉

No co se týče výbavičky tak na holku nekupuju nic a na kluka všechno,mám totiž všeechno růžový.
kočárek mam X lander(vyhrál výběr),stejně tak v těch 5 měsících už to mrně neba ležet v kočíku takže je sice malá korba ale na zimu budem ve fusaku a ve sporťáku 🙂
Monitor dechu nechci páč jsem stejně každou chvilku vzhůru takže budu kontrolovat sama 😉 a po 6ti nedělí to přejde ten šílenej strach o mimi...

lucik...
9. nov 2009

Dobré ránko 😉

Holky já teda nevolnostma netrpim a netrpěla, ale za to trpim na záda.. Včera jsem uklízela a pak mě tak boleli že sem až brečela a myslela že se nezvednu ☹

klaarka22
9. nov 2009

Luci to já znám,stačí mi se ohnout k malý a mam co dělat abych se narovnala uuuuaaaaa je to fakt hrozný

lucik...
9. nov 2009

klari přesně... To je šílený.. 😖

klaarka22
9. nov 2009

Luci a horší je že bude hůř a ne líp věř mi znám to z prvního těhu to mě v nocimusel pomáhat otáčet se zboku na bok manža taksi asi představ jak je to hrozný
😉

lucik...
9. nov 2009

klari a chodila si plavat nebo cvičit? To prý na ty záda dost pomáhá

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre