Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

lucik...
11. nov 2009

andelko mě tyhlety testy nikdo nedělal a ani mi doktorka o nich nic neříkala... 25.11. mi bude dělat odběty na tripply tak možná udělá i tyhle, ale nevim

hepinka
11. nov 2009

ahojte holky, ja som tu uz davno nebola. Riadne ma trapia migreny a tak si odlezim (a odrgciam 2 dni), ale inak sa mame fajn. Dnes som bola na screening UTZ v 12.tyzdni a vsetko vyzera byt OK tak sa velmi tesim🙂

hepinka
11. nov 2009

Andelka - mne na krv povedali,ze na lacno, ale ak ti byva od hladu zle tak si prip. daj kusocek sucheho rohlika.

blanka.k
11. nov 2009

Andelko - myslíš ty krevní skupiny, Rh, HIV,...? To jsem musela být na lačno 😉
Doli - ten pokojík je takový malý, ale mě přijde, že to stačí. Mě je jedno, jak vypadá kvalitativně, spíš mi šlo o klid a ty návštěvy. A finančně jsem měla zafixovanou nějakou takovu částku, ale tak víc než 2000,- za noc to snad nebude 😅

doli1
11. nov 2009

ve vyškově jsou taky dost malí ale všechno va dřevě a o hodně víc vybavený lednička,mikrovlnka,televiza a chtějí za to mín.1500,- za den v bohunicích

zdenkapo
11. nov 2009

tak vitaminy- já beru jako při prvnim GS Mamavit-a žádné velké dítě jsem neměla,to jsou jen pověry a náhody

zuzu- už jsme o tom psaly dříve- jdeme na 3D do Německa k mudr.Hrubešovi,je to nějaké lepší než v čechách,tak jsem zvědavá

Blani,ty jsi teda optimista,3 dny a jdeš domu po porodu jo?a prvorodička? to nevim, u nás pouštěli po přirozeném porodu prvomamky nejdřív 4.poporodní den,kde den porodu se nikdy nepočítá... po našem horor porodu jsem šla domu po týdnu a švagrové holka dostala v ústí silnou novor.žloutenku a šla až po 14 dnech,ale to jsme vyjímky ☹

blanka.k
11. nov 2009

aha 😅 Tak Mě asi bude stačit jen televize, tak doufám, že tam nebudu muset být delší dobu než obvykle. Myslím, že jsem v Bohunicích nic jiného než tu TV neviděla, ale moc jsem to nesledovala. Jen jsem se pak akorát koukla na tu koupelku 😀

andelka
11. nov 2009

blanka: jo, to jsou ty testy.
Tak já půjdu nalačno, ale pro jistotu si něco s sebou vezmu, a pití. A řeknu mamce, ať jde radši se mnou. Předpokládám, že to jen jedna zkumavka jak na screening asi nebude, co? 😅

blanka.k
11. nov 2009

Zdeni - mě bylo řečeno po klas. po 3 dnech, po císaři po 5, když nejsou komplikace 😅 Ale tak, hlaní je tam nebýt měsíc, to by se člověk asi nedoplatil. Prostě peníze, co jsme chtěli jet na dovču přesuneme na výbavičku a můj pobyt v nemocnici, si tam k tomu donesu obrázek pláže a budu se kochat a bude...za ty prachy 😀 😀 😀 😀

blanka.k
11. nov 2009

Andel - mě brali myslím 4 zkumavky, ale prý se normálně bere ještě jedna na štítnou žlázu, ale já hned hlásila, že zrovna další den jdu na krev na endokrinologii, že se tam léčím, tak ať nedělají zbytečně stejný testy 2x. 😀

doli1
11. nov 2009

vážně i prvorodičku v Brně vyhodí po 3 dnech když je plno jiank těch 5 dní.
jj koupelny maji krásný ta mě taky uchvátila 😀

houbik
11. nov 2009

ahoj holky, tak v podoli stoji nadstandard 2 600 a jaka je o ne rvacka 😀
jinak ja vitaminy uz neberu, me doktorka rekla, ze jen do 16tt, tak snad ma mimi vseho dost no...

ciknori
11. nov 2009

Andělko, mně brali krev až odpoledne a na lačno jsem fakt nebyla 😅

blanka.k
11. nov 2009

aby pak ještě nechtěli nějaký příplatek za rychlost.... 😀 😀 😀
Andel - já už taky všude chodím s pitíčkem a kusem žvance , začínám mít ty "žravé hladové stavy". Ve 3 se vzbudím, jdu na WC, pak hodinu koukám do stropu, začnu mít žízeˇn, tak se napiju, po chvíli mi začne být zle od žaludku hladem,tak sním nějaké piškoty, a pak už se mi chce zas na WC, v 6 nebo 7 usnu... no fakt se děsím co budu dělat za pár měsíců 😅

andelka
11. nov 2009

ciknori: no u nás berou krev jen ráno od 8 do 9.30. Jinak já hned po probuzení snídat nemůžu, žaludek mi to nevezme, takže asi půjdu nalačno a s sebou pár piškotek nebo rohlík.

blanka: 5? 😕 A co mi zůstane? no nic, to přežiju. Hlavně musím být v klidu, minule mi ze strachu ta žilka praskla.
Jo a já se taky často v noci budím a chodím na záchod. Občas mám žízeň, hlad ne. Ale začly mi chutě. Dneska to vidím na večerní svačinku - řepa se zelím 😅
minulý týden jsme vařily s mamkou segedín a já jsem si nějak všimla, že ve sklenici to kysané zelí ještě zbylo, tak jsem ho dorazila a strašně mi to jelo - normálně bych to asi nejedla. 😀

blanka.k
11. nov 2009

Anděl - já právě dojedla nakládaný hermelín s čertsvou bagetkou 😀 Mňam, ještě bych zvládla i ten druhý, ale to bych taky za chvíli byla jak koule 😅

blanka.k
11. nov 2009

teď mi psala kamarádka, že její známá zvracela do 5. měsíce a cituji: ... oblula i zeď, když to nestihla doběhnout na WC.. 😀 Chudinka ☹
tak jsem smíchy málem pro změnu vyhodila i ten můj hermelín 😀 😀 😀 😀 😀

andelka
11. nov 2009

blani: Já zas ujíždím na sladkým. Ale pro dnešek jsem skončila, ať se to zítra nějak neprojeví. Dneska už nic sladkého nebude. A fakt se musím trochu krotit.
Hermelín nejím, ale čerstvá bagetka, mňam mňam, věděla bych co s ní 😀

blanka.k
11. nov 2009

Sladký nepočítám, to je u mě klasika....akorát se to snažím omezit, ale manžel pokaždé koupí třeba 3 balení Toffife a já jak nějaký v komoře vidím, tak neodolám. 😅 i dnes se tam ještě jedno na mě směje 😀 😀 😀 😀

andelka
11. nov 2009

Na mě se tam směje Studentská pečeť 😀 Ale odolám, musim musim.

houbik
11. nov 2009

holky a kolik toho sladkyho denne tak snite? ja tak kolem 100gr, jakoze treba celou cokosku nebo tak, myslite, ze to nemuze mit vliv na tu pripadnou cukrovku v tehu? Ja jsem s tim hrozna hlavne pres den, vecer me manzel hlida 😠

kajamatus
11. nov 2009

moja skusenost z nadstandardu, bohuzial nemam, pretoze v TN take nic nebolo 😨 , ale su tam 2 lozkove a 5-6 lozkove izby, ja som sa dostala na 2 lozkovu s maminou tretorodickou a bola som happy, pretoze ma vela veciam priucila a myslim, ze nebyt jej tak nekojim 20 mesiacov, a este som bola stastna ze v TN je novorodenecke oddelenie aj s ISKou pre babenka, pretoze Matulko bol 2 dni v inkubatore a neviem si predstavit, ze by som ho nemohla vidiet, ked by bol v inej nemocke ako ja. Clovek nikdy nevie co sa moze stat, skorsi porod, alebo komlikacie, preto u mna nadstandard nehra rolu. N eviem ako v CR , ale u nas na SR nie kazda nemocnica ma novorodenecke vybavene ISK-ou, takze dokazu zachranit babo narodene od 24t.t.

Blanka ja hermelin s plesnou milujem, ale teraz ked som tehu ho nejem pretoze sa to nedoporucuje. Moze to obsahovat nejake blbe latky, citala som to v nejakej tehulkovskej knizke. No chutiam tazko rozkazes.

andelka
11. nov 2009

houbik: no dneska jsem to měla enormní. ráno jsem snědla čokoládový croisant a na oběd jsem měla sladké knedlíky.
A včera taky croisant a tyčinku Bounty. normálně toho zas tolik nesním, ale fakt se musím hlídat.

medan29
11. nov 2009

téda koukám že máte ale chutě 😀

blanka.k
11. nov 2009

Houbik - když mi ještě nebylo špatně, tak jsem si ráno koupila na snidani 3 koláčky, před obědem jsem si dala nějakou tyčinku, po oběde jsem si šla koupit něco na sváču (třeba nějakou buchtu), a po cestě jsem zakusovala čokoládu, takto jedu už pár let a cukrovku nemám 😅 na těhu jsem se neptala, akorát mě tchán strašil, že budu mít z toho sladkýho co furt jím cukrovku, tak jsem se na to ptala mudr. a ona říkala, že pokud se z toho množství nepob..., tak je to ok. I na testech na cukrovku jsem byla a byli ok (teda před těhu). Teď to omezuju, prtoože nechodím do práce, takže nemám po ruce tu pekárnu, ale večer si třeba s manžou rozděláme tu bonboniéru Toffife a ještě mám ráda takový maxipiškoty obalovaný v cukru. 😅 100g čokoládu jsem si snad nikdy nekoupila, jedu jedině ty 200gr 😀
Kaja - jo to vím, že ty měkké sýry nedoporučují, ale já ho miluju a prostě na něj mám furt chuť.. 😀 A s těma porodnicema nevím jak je to v Brně, ale předpokládám, že budou vybaveny dostatečně, když jsou to fakultní nemocnice 😅 Ale já se narodila předčasně v okresní a mamka s tátou mě neviděli přes 2 měsíce. Až jim volali, že si pro mě mají přijet, tak jeli, ale návštěvy tehdy neexistovali. To muselo být šílené 😅

houbik
11. nov 2009

andelka: tomu rikas hodne jo? 😀 to ja takove ty veci, jako jogurt s cokoladou nebo tak do toho vubec nepocitam 😅

bondy1
11. nov 2009

Ahojte kočky, tak teda mne je po sladkom okamžite zle od žalúdka - takže toffifee hody, to u nás nie 🙂 po kapuste je mi takisto špatne - metódou pokus omyl sa snažím prísť na to z čo ho nie, zatiaľ vyhráva rybacia pomazánka a treska 😀 V živote som nejedla toľko rýb...

blanka.k
11. nov 2009

Já jsem ale na začátku těhu (v tom asi 5tt, ještě když jsem nevěděla, že jsem těhu) přestala mít chuť na sladký a asi 14 dní neměla jedinou čokoládu. Což se mi pěkných pár let nestalo. A když jsem šla do hospody, kde si obvykle dám nakládaný hermelín (nebo dva 😅 ) a k tomu 4 točený Kofoly, tak jsem si tam poprvé dala špagety, druhou Kofolu jsem ani nedopila... druhý den zase spousta "divných" příznaků, že jsem večer už dělala těhu test, že jsem fakt nějaká divná 😀 A hned bylo janso proč 😀 😀 😀 ale naštěstí je to pryč, chutě už mám zpět 😀 A taky za poslední týden 2kg navrch 😅 😅

blanka.k
11. nov 2009

Bondy - já zjistila, že jídlo u mě nemá na zvracení vliv... dám si třeba ráno rohlík se sýrem a do večera zvracím... další den sním ten hermelín, pak si muž rozdělá chipsy, který norlmáně nemůžu ani cítit, tak se ještě zajím tím, a jsem ok 😅

bibi13
11. nov 2009

no nič.. idem niečo zjesť.. ako to tu čítam, tak sa mi slinky zbiehaju.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre