Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

bondy1
16. nov 2009

😀 Blanka, my sme na podobné otázky odpovedali Leontýnka a Timur, 🙂
reálne by sme radi Filipa ale k nášmu priezvisku to jednoducho nejde, takže zrejme vysnívaná Terezka alebo Martin

aaadus
16. nov 2009

peti na krev si rychle zvykneš když se jí v těhu bere tolik 😀

aaadus
16. nov 2009

manžel všem říká že se naše dítě bude jmenovat Olaf (zřejmě se nám zadařilo na dovolené v Norsku)

kyticka05
16. nov 2009

Ahoj maminky, dlho som tu nebola a som tu aj tak viac menej nová. termín mám 13.5., toto je naše prvé bábetko, o ktoréé sme sa snažili asi rok. No tiež sa tu divím že niektoré vo veľkom nakupujete vecičky a podobne, ja ešte nemám žiadnu počkám až po novom roku.Chcem sa spýtať na váhu, lebo ja som ešte nepribrala ani kilo, neviem či to je v pohode, aj keď bruško si už vidím, a miminko má asi 7-8 cm.No a k tomu cukru neviem ako to je mňa dr.objednal v 16 týždni na také niečo, no ale mám 26, aj tak si myslím že to robia aj mladším babám. No ozaj a čo tie pohyby vraj prvorodičky ich cítia až v nejakom 20 týždni, je to tak?

petia1
16. nov 2009

aaadus to iste mi povedala aj doktorka ale nevadí veď som nejaká žena no nie :P

petia1
16. nov 2009

kyticka 05 ani ja nemám nič kupene do mája je času dosť a zbytočne nechcem toho vela kupovať

doli1
16. nov 2009

kyti pohyby klidně můžeš cítit i prvorodička.řekla bych že záleží jak jsi všímavá-vnímavá,kolik toho špíčku musí prokopnout a jak je prcek velký.myslim že pár holek už tu psalo že cití pohyby.
já mám tak půl kila nahoře ale celkově -1,5

blanka.k
16. nov 2009

Kyticka - já jsem před týdnem konečně přibrala to co jsem zhubla a ještě něco navíc (3kg za týden), až se toho bojím, že to takto půjde dál 😅 Ale neboj, 2 moje kamarádky začaly přibírat až někdy v 20tt.
S těmi pohyby to tak přibližně je, ještě hubenější je cítí dřív než baculky. Já necítím ani ťuk, ještě mám čas 😀

doli1
16. nov 2009

já toho taky moc nemám až budu vědět pohlaví tak začnu nakupovat.zvlášt pokud by to bylo holčička.jen jsem koupila bodíčka ty zavinovací.pokukuji po kočárku ale ten až po vánocích.

aaadus
16. nov 2009

kyticka ahoj, nakupuje věcičky protože vím že bude mimčo zdravé. a s váhou si nelámej hlavu, taky jsem nic nepřibrala, spíš naopak. ale ono to příjde, počítám že po vánocích to pěkně naskočí. v tom 16tt jdeš asi na tripple testy (vývojové vady,downův syndrom atd). na test těhu cukrovky jdu i když je mi 24 (máme ji v rodině). a pohyby jsou u každého individuální, já je cítím už teď a jsem za to ráda

blanka.k
16. nov 2009

Kočárek by se nám hodil dnes, byli jsme se kouknout na auto a manžel se ptal, jestli si myslí, že se tam vleze kočárek a pán se ptal, jak velký ho máme a kolik je dítěti.... tak jsem říkali, že vše teprve bude, tak pak na nás koukal když jsme nahlas přemýšleli, jestli se tam kočárek vleze 😅 Ještě koukal, když jsem odmítla si sednout dopředu, že je tam airbag a ptala se, jak je to s vypínáním airbagu kvůli bříšku a pak autosedačce. 😅 no asi měl ze mě prd...jeli jsem se projet a u bohunické nemocnice říkal, že tam je dobrá porodnice, tak jsem nadšeně přikyvovala, že vím a v květnu odzkouším 😀

blanka.k
16. nov 2009

Ale bylo to poprvé, co jsem jela jako těhu autem, tak jsem furt ten pás přes břicho přidržovala, nějak jsem z toho byla nervózní... 😅 Ale pak jsem šli na šalinu a hned jak jsem do ní nastoupila, tak jedna paní vyskočila, aby mě pustila, tak už to na mě asi fakt je pořádně vidět 😀

kyticka05
16. nov 2009

no to by bolo skvelé cítiť už pohyby, pretože človek by bol opäť trochu spokojnejší, tak som zvedavá, ale viem že mám čas. Doteraz najväčší zážitok pre mňa bolo sono/prvé cez brucho/ ke´d som videla čo si tam to bábo robí ako skáče, nadskakuje, a krúti sa , preto sa už teším na nejaký ten pohyb, kt. by som aj cítila. Vecičky si obzerám aj ja aj postieľky a podobne, možno skôr moj muž ma trošku brzdí že je na to všetko čas, ale každý to vidí inak a viem že niektorým veciam sa ozaj nedá odolať.

doli1
16. nov 2009

teda tak to fakt na tobě musí jit hodně vidět. 😀

blanka.k
16. nov 2009

Doli -to si piš, hlavně, když si sednu a vyvalím pupek 😀 Konečně mám na cestě DVD s mýma profi fotkama, co mě fotila kámoška, nějaký mi poslala, tak pak je hodím všechny na web, ale to ještě bylo před 14 dny, ale teď za týden to vyskočilo hrozně, i manža mi to říká, že mi krásně najednou narostlo 😀 Aby ne, holky, já mám teď najednou takvou žravou... buď je mi od rána zle a nedokážu ni sníst a zvracím, nebo mám hlad a čím víc jím, tím větší chuť, jako třeba dnes 😅

doli1
16. nov 2009

trochu srandy

POSTUP PŘÍPRAVY

Recept na vánoční cukroví

1. Pusť troubu!
2. Ukliď z linky umatlané skleničky, lego a papírky od bonbonů.
3. Připrav mísu a suroviny. Vylouskej ořechy, odměř mouku a cukr.
4. Vyndej z mouky puzzle.
5. Odežeň děti a umyj z nich mouku.
6. Vezmi vejce.
7. Podej manželovi pivo.
8. Vrať se, odežeň děti, vezmi hadr a utři rozbitá vejce. Vezmi jiná vejce a vyklepni je do mísy. Zvedni telefon.
9. Odežeň děti, zameť střepy z mísy, vytři podlahu.
10. Vezmi jinou mísu. Zadělej nové těsto.
11. Najdi rum. Odejmi rum manželovi.
12. Odežeň děti a umyj z nich rozpatlané kousky těsta.
13. Plech vytři tukem.
14. Podej manželovi tlačenku.
15. Vrať se, sundej z plechu ořechové skořápky.
16. Podej manželovi noviny.
17. Vrať se, odežeň kočku dojídající zbytky těsta. Zavolej veterináři.
18. Vezmi si prášek.
19. Umyj podlahu, stůl, židle, nádobí, ledničku, sporák, zdi, děti a kočku.
20. Vypni troubu.
21. Jdi do cukrárny.
22. Přines cukroví.
23. Večer, až děti usnou dopij rum 🙂))

doli1
16. nov 2009

v sobotu u mě byla kámoška a říká ukaž mi bříško a tak jsem vyvalila ten pupek a samotnou mě překvapilo jak je velký.nějak rychle vyrostlo za poslední dny.už mi jde vidět i přes triko.no už na to máme nárok 😀

blanka.k
16. nov 2009

Doli - 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jsem si tu málem cvrkla....to nemá chybu, jdu hledat rum 😀 😀
Já zas znám dobrý recept na rumové pralinky:
Nakupte vánoční duté figurky. Každé figurce ukousněte hlavičku. Figurku naplňte rumem... hotovo 😀

aaadus
16. nov 2009

když jedu jako spolujezdece tak si taky pás přidržuje, ale když řídím musím to vydržet a nic pohodlného to není. manžel má veliké rodinné auto,tam se kočárek v pohodě vleze, za to do mého ani náhodou. mimčo se ze začátku může vozit u spolujezdce proti směru jízdy že?

zdenkapo
16. nov 2009

bondy,to jsme pochopila,že tam není jen body,ale měla jsem na mysli o těch body konkrétně,že je to málo,bodýček budeš potřebovat dá se říct nejvíc,ale to poznáš sama a u druhého už budeš vědět 😉

doli- to já jsem ráda,že je mimi v pohodě,jen jsem objednaná do toho Německa na utz na 8.12. a nechce se mi zase vyřizovat přeobjednání na poslední chvíli,aby nás ještě vzali do Vánoc ☹ no uvidim,co mi v to pondělí řekne

Blani nebyla jsem na NT + u nás to nedělaj,ale právě mě určovala ten termín dle toho utz screeningu ve 12tt a teď zas neví,tak mě štve

blanka.k
16. nov 2009

Adus - jojo, prý se to takto má, akorát musí být vypnutý airbag. nebo jsou spec.autosedačky, které se dají mít po směru, ale musí to nan ich být napsáno. My jsem auto ještě nechtěli, ale najednou během týdne se událo několik věcí, které nás k tomu dokopali už teď no. 😅 Mnaža mi zrovna posílá fotky z jiného autosalonu, prý jim řekl, že je rezervuje, ale ještě mu ho musí schválit stará 😀 drzoun 😀 Ono to auto taky je takové větší, ale my nemáme odhad na kufry, jak jsme auto nikdy neměli 😀 A na kočárky už vůbec... 😅 naši mají Yarise a to je "nákupní taška", fakt tak akorát pro dva, protože nákup musíš dát dozadu na sedadla, do kufru se toho moc nevleze. Ale oni jsou 2, takže fakt autíčko, co málo žere, všude se vleze... no i když já bych naparkování potřebovala okolo sebe 10m i s broučkem 😀

zdenkapo
16. nov 2009

aaadus,ale nesmíš mít aktivní airbag,ale nejsem si jistá,zda tam můžeš mít vajíčko

doli1
16. nov 2009

to je taky dobrý 😀 😀
já když čekala šimona tak jsme asi v 7měsíci měli havárku nic hrozného ale tuk pořádný a mimi v pohodě pás mu nic neudělal.myslim že když budete pás přidržovat může se stát horší věci i při tuku si zlomíte ruku.pokud neni fakt velký náraz tak se mimi nic nestane a pokud bude velký budete rádi že to dopadne tak jak to dopadne.

aaadus
16. nov 2009

my se bez auta neobejdeme, manžela to živí a já se obešla dokud jsme bydleli v Ostravě, teď jsme na vesnici a bez auta to nejde. neboj,parkovat se naučíš. já se to učila tak, že jsem jezdila do práce hodně brzo, kdy nebyl na parkovišti provoz a cvičila jsem 😀 ale asi se budu bát jezdit s mimčem, teď už jsem taky sundala nohu z plynu,ale to tak nějak samo když už nejsem odpovědná jen sama za sebe

aaadus
16. nov 2009

to vím že airbag musí být vypnutý. no budu trénovat instalaci vajíčka ať pak nevypadám jak blbka 😀
a pásy se v těhotenství používat musí, bez pásu by to dopadlo mnohem hůř, jen se musí správně zapnout

blanka.k
16. nov 2009

Zdeni - já bych brala ten termín podle toho 12tt. 😉 Stejně se nám to narodí, kdy se mu bude chtít 😀 😀
Doli - já měla za tím pasem strčený akorát palce, já nesnesu už vůbec nic přes pupek...já přestala už i nosit těhu sukně a koupila si takový pletený šatky (něco jako ldouhý svetr), fakt nevím, co budu nosit s velkým břuchem, hlavně silonky, asi budu chodit naostro nebo fakt nevím... 😀 😀 😀 😀 jsem vletěla do Jenas klubu ve vaňkovce, mají velké slevy a kouila si ty šaty a teĎ nevím 199 nebo 299,-, karásně natahovací, jak těhu, na webu chtějí za těhu šaty nehorázný peníze. Akortá mi bylo blbě, jinak bych si tam vybrala i za pár kourun svetr rozepínací, taky jak těhu 😉

bondy1
16. nov 2009

ja som si vodičák robila tento rok v apríli a na rozjazdenie máme old Ford Ka - také kinder autíčko 🙂 Ale za to sa s ním dobre parkuje 😀 S mimi si to ešte neviem predstaviť... musíme odskúšať akú autosedačku - doteraz šli takéto veci celkom mimo mňa - MM sa smeje - odkedy sme tehu, som sa prudko upgradovala - ide oproti rodinka s kočíkom a ja na neho vychrlím značku, technické parametre a žiadosť o názor do diskusie 😀

aaadus
16. nov 2009

hm, o takových šatech si můžu nechat jenom zdát s mojí postavou 😠 a přitom se mi tak líbí

zdenkapo
16. nov 2009

Blani tak já to můžu brát jak chci,ale záleží na dr. co řekne,abych šla v pravý čas na ten velký utz,srdíčko a do toho Německa na 3D

blanka.k
16. nov 2009

Jak zapínat pás je nakresleno v těhu průkazce, teda aspoň v té mé. Já mám šětstí, že na autu nejsme závislí, že bdue takové víkendové na cestu k rodině a nákupy, jinak to MHD jistí. Máme to asi 2km na státní silnici a pak to jede samo pořád rovině a u rodičů se nějak na vjezd trefím, kdyžtak to šmiknu přes trávník 😀 😀 😀 😀 cesty do centra do práce jsme si párktát zkusili se služebním autem a ne díky, radši pojedu v klidu tramvají, bez nervů, kolon, vytočeným řidičů a problémů s parkováním. A roční šalinkartu máme každý rok zadarmo a já ji teď bud mít vlastně jako doprovod dítěte taky. 😉 teda pokud nebude DP šetřit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre