Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
16. nov 2009

Doli - díky. Škoda, že je to až v březnu, to už budu mít pupek a náladu tak max. ležet doma 😅 Ty těhu pásy mají v tom intern.obchodě Betterfly http://betterfly.mimishop.cz/ , takže si to musíš objednat , počkat až to ušijí a pak si pro to můžeš dojdet. Jenže ten obchod je někdě ve staré Líšni, což je pro mě cca 1,5 hod cesty, a za pošotvné nechce tak moc, tak jsem si to nechala poslat. 😉

marmar1
16. nov 2009

doli no to vypadá dost dobře,tam asi zavítáme

doli1
16. nov 2009

věř tomu že nálada na to bude.já se tam taky plazila s břichem a zvládla jsem to.zvlášt když seš Brnák bes dojíždění to je pohodička

zzuzullka
16. nov 2009

ja tiež už jedny rifle vôbec nezapnem, som chodila s odopnutým gombíkom ale už ma aj ten zips tlačil tak som ich už vyradila ale mám ešte jedny ktoré majú taký iný strih a tam mám ešte aj miesto okolo pásu a ešte tam mam aj zášivky takže keď ich povolím tak by som v nich rada vydržala až dokonca. len ako už mám to brucho dosť šikmo od pupka dolu tak mi stále padajú z toho pupka tak idem v stredu kupovať kúsok pružnej látky z ktorej urobím vyvýšený pás až pod prsia a urobím si z nich tehu rifle. a po porode ten pás vypáram a budú z nich zasa obyčajné 😀

blanka.k
16. nov 2009

Na tom Mobitexu jsem byli před pár lety a teda mě nenadchl 😅 Jinak každý rok codím na "cestovatelský" veletrh, tam vždycky naberu spoustu letáků a tipů na výlet, to je moje 😀 No a "služebně" každoročně kouknu na stavební veletrh, letos ještě jsem byla na Autosalonu, protože byl zadarmo 😀 , chtěla jsem vidět ty luxus. vozy za 10, 12mega 😅

marmar1
16. nov 2009

já jsem taky šmejdila všude až do konce těhotenství,byla jsem ráda že někam vyrazím 😉

blanka.k
16. nov 2009

Já bych teda chtěla mít v březnu už vše nakoupené. 😅 prostě ty cca 2 měsíce před porodem mít klid na duši, že kdyby mě už odvezli, tak že doma je co má být. teda spoň ty hlavní věci, jako postýlka, kočárek, atd. Po vánocích chci mrknout do obchodů sledovat slevy a taky internetový obchody, ona se vzždycky nějaká sleva vyloupne. 😅 Zatím všechny blbosti co mám doma (až najedny papučky, který jsem rychle koupila kvůli focení) je vše koupeno se slevou. 😅

blanka.k
16. nov 2009

Doli, Mar - vy už jste taky "pokročilé" matky, já bych měla strach, že začnu rodit a ani to nepoznám , jak se znám, budu chodit max. kolem baráku s telefonem v ruce a předvolbou do porodnice 😀 😀

marmar1
16. nov 2009

nejlepší je to podle mě nakupovat postupně,pak se to nezdá taková pálka 😀

blanka.k
16. nov 2009

Tak to mám naplánováno, hezky rozložit dle výplaty nemocenské... no moc to nedodržuju, nemocenská někde stávkuje po cestě a já vesele nakupuju 😀

marmar1
16. nov 2009

blani to si piš že to poznáš 😝 😀

doli1
16. nov 2009

stavební veletrh je taky naše každoroční záležitost.nemůžeme vynechat.manža musí udržovat dobré vztahy s dodavatelskýma firmama
mobitex mě taky nenadchl ale byla jsem na něm naposledy před 4 roky ale tento rok se zaměřim i na to rybaření 😀

bondy1
16. nov 2009

Babulky, ozvala sa mi maminka, čo nám preposlala ten zoznam potrebných vecičiek: citujem:

tie počty sú NA ZACIATOK z velkosti 56...ked babo sa babo narodi vacsie, dokupia sa vacsie, ked zistis, ze nieco chyba, manzel behne do tesca a kupi 🙂...je pravda, ze moja mala vtedy moc negrckala, aj tak som ju prezliekala dva-tri krat denne. kedze som mala dokopy cca 10-12 kuskov (bola som to schvalne presne zratat, mala som 7 bodyniek, 5 pyzamiek, dva kabatiky, jedny dupacky, 4 teplacky) ostatne bolo uz vacsie velkosti 62, co sa da v pripade nutnosti pouzit), stacilo mi to na 4 az 6 dni a aj tak som prala kazde tri styri dni kvoli plienkam Na druhej strane, ked budes mat vela veci a prat raz za dva tyzdne, tak kazdy kusok bude mat max. jeden dva krat na sebe
Uvádzam to tu len pre pre úplnosť - bolo od nej veľmi milé, že boa ochotná poradiť 😉

marmar1
16. nov 2009

i když já jsem taky volala do porodky,protože jsem začala krvácet

doli1
16. nov 2009

já to nepoznala 😖 😀 ale když už jsem tam byla tak mi porod vyvolali.myslela jsem že mi odtekla voda a to byla stále jen zádka.

marmar1
16. nov 2009

bondy s tím seznamem souhlasím,měla jsem toho podstatně víc teda,ale toto by mi stačilo,kdybych nebyla blázen 😀

blanka.k
16. nov 2009

Bondy -díky.
Kupujete jako "startovací" velikost 52 nebo 56???

bondy1
16. nov 2009

🙂 väčšina z Vás sú tu skúsené maminy, ja sa zatiaľ len orientujem - Modrý konik veĺmi pomáha 🙂

blanka.k
16. nov 2009

jo a ještě jsem se chtěla poptat - jaké zapínání preferujete na povlečneí pro mimčo? Knoflíky prý nejsou moc bezpečné, takže zip nebo patentky? nebo suchý zip?

doli1
16. nov 2009

pokud se narodí dítě kolem těch 3000-3500g tak nějaká ta 52 se hodí ale je to tak na pár týdnů.třeba na cestu porodnice ideální.jinak hodně těch 56,62 potom už je čas zas dokupovat

marmar1
16. nov 2009

blanka já zip,do toho suchého se v pračce zamotávají různé kousky oblečení a vypere se,s patentkama nemám zkušenost

blanka.k
16. nov 2009

a peřina klasická s peřím nebo duté vlákno? Musím mamku nějak zaměstnant, koupit látku ať šije a nenakupuje blbosti 😅

doli1
16. nov 2009

ono moc nejde o to co přeferujeme ale co se ti líbí to koupíš 😀 knoflíky se zapínají dovnitř aby to dítě náhodou neutrhlo ale zip asi je lepší.doma mám oboje.

bondy1
16. nov 2009

Blanka - asi v závislosti od sona - odhadovanej veĺkosti, netuším - manžel je vysoký - svokra ma strašila, že už od narodenia 😅 ja som mala 2,60 kg a49 cm, tak dúfam, že aspoň pri pôrode bude malé po mne 🙂. Andrejka spomínala, že väčšina májoviek malé veľkosti nevyužila - ona a jej kamoška naopak áno - mali dievčatká a 56 obliekli skoro do tretieho mesiaca - závisí aj od konkrétnej značky, číslovanie sa trošku líši - asi to chce prax a fakt dokupovať priebežne ako bude rásť.

marmar1
16. nov 2009

měla jsem 2 body 52 a nosil je asi 14 dní,ale měl kratší rukávy,úplně ty dvě stačily,pokud je mimčo menší tak to má možná nadýl

aaadus
16. nov 2009

blani já kupuju 56, ale není 56 jako 56. 52 jsem snad nikde ani neviděla. nevíte není někde tabulka velikostí a kterému měsíci daná velikost odpovídá? chtěla bych až bude ve slevách nakoupit i nějaké teplejší na podzim

doli1
16. nov 2009

vlákno,peří bych se bála kvůli alergiim.pokud trpíte na alergiee hned kupujte vše protialergeni.

marmar1
16. nov 2009

určitě vlákno

blanka.k
16. nov 2009

Holky - díky za rady, tak nakoupím klas. zipy 😉
Jestli bude mimčo po mě, tak bude nosit vel.52 možná na konci prázdnin 😀 Manžel byl "klasické" dítko 3,20kg, zkazil se až "na stará kolena" 😀 Ale jeslti mě ta žravá nepustí, tak budu rodit asi cvalíka 😅

aaadus
16. nov 2009

peřinu nechám ušít z dutého vlákna, jak se zapíná povlečení jsem teda ještě nestudovala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre