Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

doli1
23. nov 2009

medan to určitě nee.pěkně budeš doma uživat si svátku a pak chystání výbavičky a ani se nenaděješ a už budem rodit.

michalag
autor
23. nov 2009

medan, ved doma si mozes oddychnut 🙂

doli, tak aj ty si uzivas volna?

medan29
23. nov 2009

no zatím nic nečtu nenakupuji, pořád se bojím, ve středu mi snad už začnou dělat první testy, tedy jestli zas nezačnu špinit, to říkal doktor že to nepůjde aby to nezhoršil,
Tý jo když si vemu že jsem na to nebyla připravená že budou nějaké problémy, fakt jsme si myslela že do práce budu chodit až do konce

doli1
23. nov 2009

michalag já už mám volno 4 roky 😀 a když ted synek chodí do školky tak mám úplné volno.kdyby těhu nevycházelo převážně přes zimu tak bych asi někam šla do práce aspon si přividělat

michalag
autor
23. nov 2009

ja som myslela ze mas drobca v skolke ... inak aj ja by som robila keby sa nam nepodarilo drobciatko

doli1
23. nov 2009

medan až budem mít po 25tt tak můžeš začít a radovat s nákupů a prvních hadříčků.osud snama někdy dělá co chce a naše umysli rychle mění ale hlavně že prdulka zatim drží

doli1
23. nov 2009

jj konečně šel do školky ted tam často nebyl.neštovice 14 dní a před tim byl týden ve školce před tim zas doma.kdybych musela do práce tak by tak často doma nebyl a i s rýmou či kašlem by šel do školky ale když mám tu možnost tak nemusí nakazit jiné děti třeba jen rýmou.nechápu nějaké maminky co tam ty děti dávají vyloženě nachlazené a přitom jsou doma na mateřské.jsem ráda že je ve školce je to malí aktivec a už se doma nudí a já se budu moct věnovat našemu miminku až se narodí.
Sam už taky chodí do školky?

michalag
autor
23. nov 2009

doli, ano uz aj Sami chodi do skolky od septembra a po tych 3tt choroby tam teraz chodi naozaj velmi rad a vidno ze mu chybala 🙂 , vela sa tam za tie 2 mesiace naucil a predtym rozpraval, ale teraz sa mu pusa nezavrie pokial nezaspinka a je omnoho samostatnejsi ako predtym 🙂 ... a presne aspon sa udeme moct naplno venovat nasim babatkam, aj ked neviem ako u vas, ale tu je to tak ze ked su prazdniny cez letoa a teda aj hociktore ine, tak deti mamiciek ktore su na MD musia ostat doma ...

doli1
23. nov 2009
michalag
autor
23. nov 2009

ale aspon uz mate po kiahnach a uz sa nemusis bat ze to chyti akurat vtedy ked budete mat uz aj malicke

doli1
23. nov 2009

šimi se taky hodně změnil školkou.ukecanej je teda furt.v roku ještě neříkal ani máma ani táta tak si to musí vynahradit 😀 hodně vidim posum v myšlení a celkově přemýšlení nad věcma,oblíkání za týden uměl i punčocháče,jidlo žeprej tam jí všechno a doma se v jídle jen rejpe.celkově smysl hry a hrát si s jinými dětmi.školka je fakt krok vpřed.
jak je to u nás s prázdninami tak to ještě nevim.vyplnovala jsem nějaký dotazník jestli chci dávat šimona přes prázdniny do školky ale to bylo tak vše.
šimimu se ráno nechtělo jít raději by byl doma a hrál si zvlášt když vidí že táta nejde do práce ale šel a večer v postylce mi říká že se nemám bat že on to ve školce vydrží 😀 naše rozumbrada.zatim jsme neměli žádnou krizi kdy by se fakt sprčil a řekl že nikam nejde.za to někdy mám problém dostat ho ze školky 😀

doli1
23. nov 2009

jj to jsem moc ráda.toho jsem se fakt bála.ted jsem ještě trnula abych to nechytla odněj.náhoda je blbec a zrovna já bych to chytla dvakrát.naštěstí nic tak jsem moc moc moc moc ráda

michalag
autor
23. nov 2009

tak ani Sami zatial neprotestoval 🙂 , ale niekedy ked zacne maminka vies co ... tak uz cakam co z heho vyjde 😅 😀 , je to fakt super, ze nieco take je, lebo ich pohanaju aj ine deti a od kedy chodi do skolky tak sa poriadne napapa aj doma 🙂 , vcera mi spapal 1 a pol rezna zo 4-mi velkymi naberackami zemiakov 😕 , ale som rada 🙂

michalag
autor
23. nov 2009

a Šimi sa uz tesi na surodenca?

doli1
23. nov 2009

jasně těší bude velký brácha.ted získavá trochu praxe na své sestřence která se narodila v červnu.drndá kočárek,podává dudlíka,včerá si sní hrál měla hrazdičku a jen sem tam se jí povede aby se rozehrála tak jí pomohl aby to hrálo.chodí ju hladit-stoho jsem trochu měla strach je jak neřízená střela ale naštěstí je fakt opatrnej.už se mu dá vysvětlit že musí byt potichonku protože spinká ale často na to zapomene.určitě přijde žárlení ale snad to rychle přejde
chodí hladit bříško a povídat Marečkovi(spíš na něho řve 😀 )
co Sam tak hladí bříško?
ještě ted probíráme porod.šimka to začalo nějak zajímat jak to dítě přijde na svět-jak se narodí

michalag
autor
23. nov 2009

jeeej, tak mate prax nazivo 🙂
... aj Sami sa zatial tesi, dava babatku pusinku, hladka brusko a kym neda pusinku nejde ani spinkat, tiez je podareny ... a uz mi minule hovoril ze chce sestricku a potom aj braceka a uz im vybral aj mena 😀 Matejko a LUcka 😀 , presne take ake mame aj my, tak nam to ulahcil 😝 😀

kajamatus
23. nov 2009

Doli+Michalag tak to mate super, ze davate deticky do skolky, u nas je situacia hrozna, ak je mamina na MD tak jej dieta nezoberu, je malo miesta a vela deticiek, prihlasky do skolky sa davaju 2 roky dopredu, ale aj tak sa tam vela deti nedostane 😖 😖 😖. preto som sa snazila s drobcom chodit v lete medzi deti na dets. ihrisko, na fitlopty a teraz som planovala tanecky pre drobca, no tehu ma pribrzdilo a aj teraz ked je velka pravdepodobnost chripky, tak sa bojim. Vidim na nom, ze by sa s detickami rad pohral, ked chodime do kostola je tam presklena miestnost pre deticky a tam sa postretaju a krasne zahraju,su tam hracky, prebal. pult a niekedy je to tam ako na ihrisku, no ale aspom nejaky kontakt s kolektivom.

m.c.
23. nov 2009

ahoj,
nějak sem nestíhám chodit, jste hrozně ukecaný, takže nezvládám dočítat 😉 . Doufám že jste všechny OK.
Já jsem teď měla docela hodně práce, organizovali jsme konferenci, byla jsem vyřízená, nechápu jak jsem mohla chodit celý minulý těhu do práce 😅. Ale je fakt že už mi konečně není špatně, ani večer nebývám tak unavená, takže teď určitě začnu přibírat a začnu si užívat těhotenství 😉. Moc se těším na pohyby mimča, zatím nevím jestli to co občas cítím jsou ty první "bublinky", nebo střeva 😀

Já se bojím že mi Peťulu v září do školky nevemou, u nás jsou školky narvaný a berou přednostně děti, kde matka donese písemné potvrzení od zaměstnavatele, že ji bere do práce 😝. A když na zápis přijdu s břichem, tak nemám nárok 😠. Zkusím to nějak uhrát na živnosťák, stejně si budu pořád přivydělávat, ale nevím jestli to bude stačit.

doli1
23. nov 2009

u nás ted odmítli asi 10 děti do školky.šimi byl první pod čarou a v záři nenastoupili dvě děti tak mi ho vzali a to jsem těhu netušila.bylo to myslim tak žev úterý mi volali že šimka vzali do školky a v pátek jsem našla // ale do těd ve školce nevědí že jsem těhotná.bundu si nerozepínám.do ted brali podle věku děti čim starší tak měl přednost.tento zápis už bude jiný.rodiče si stěžovali že oni potřebují dat děti do školky a místo zabírají děti co mají malé sourozence.chápu je protože kámoška je na tom stejně.moničku nevzali a ona musí v lednu nastoupit do práce a monču si budem střídat na hlídání.půl roku bude pendlovat po babičkácha no je to děsný.
u nás ve vesnici je hodn mamin a chodíme v pravidelně ven tak kolektiv nechybí ale ve městě když moc lidí neznáš to musí byt horší.nad tanečkama jsem taky přemýšlala ale těhu změnilo plány.dojíždět s šimkem do \brna by bylo děsný,plavání nám už taky odpadlo tka jen ta školka

zdenkapo
23. nov 2009

holky tak dnes jdu opět po týdnu k gyndr. tak jsem zvědavá,co mi poví

u nás taky asi šance není na školku,první berou děti rok před školou a pak děti pracujících,nejsem ted ani jedno takže smůla,ale od září 2011 to zkusim s přihláškou a uvidíme,jo hold systém se změnil,školky se rušily a změnily se z předškolního zařízení na hlídárnu dětí pracujících,měli mít všechny děti stejné možnosti a ne tohle ☹

Blani ta moje gyndr. to prý prostě neříká do 20tt protože prý často do té doby může dojít k omylu,že i holka může být "vyvinutější" a vypadá to na kluka a tak,ale na velkm utz a v Německu to řikaj,takže počítáme s tém,že se aspoň na tom 3D za ty prachy ukáže 😉

doli1
23. nov 2009

zdenčo až ti to dobře dopadne
přihlášku do školky dej i letos aby o tobě věděli a další rok budeš mít přednost.nebo zkusit dat dítě jen na 4h dopoledne.aspon u nás tak berou 5děti.když je tma dítě na zkoušku ty 4h tak příští rok je berou na celí den.myslim že na ty 4h bys mohla mít nárok i jako matka na MD

zdenkapo
23. nov 2009

doli díky
zápis je až v květnu a nástup od září a to už bude druhému mimi skoro 5měsíců,takže to budu brát rodičák na druhé,takže TOmášek může klidně chodit na celý den do školky...jenže u nás neberou ani na 4 hodiny,protože mají určitou kapacitu a tyhle děti by zabírali právě místo těm,které tam potřebují být celý den,takže smůla... uvidíme,musíme se rozmyslet do května zda přihlášku dáme a bojim se že nebudeme ještě úplně bez plínek,no nevim

blanka.k
23. nov 2009

Ahoj holky,
Doli - modrýýýý a ještě s krtečkem.... 😀
Holky, školky tady ani nezmiňujte, to je hrůza. Mám v baráku dvě kamarádky, co potřebovaly dát dítko do školky, tak jedna ho vozí na druhou stranu Brna do anglické školky a druhá ho nakonec nějak upíchla někde tady poblíž. Měli nám tu cca 150m od baráku postavit školku, ale firma krachla a prd. Tak tu v jednom baráku dole otveřeli "pobočku" místní školky, ale tam prostě dítě nemáte šanci dát, ani do té "hlavní" školky. Tady to byla taková vesnice, pak se začalo stavět, a nějak školek nepřibývá. 😅 A i když dítě někam píchnu, tak se děsím těch otvíracích dob, já dělám tak do 17:00, manžel do 18-18:30 😅 Prostě budu asi chodit někde na 6, abych stihla třeba v 16:00 vyzvedávat dítko 😅

mishutka
23. nov 2009

Ahojky,
tak u nás to taky není žádna sláva, ale nakonec se to vždycky nějak vyřeší a navíc já mám mamku ve školce 😀 a školku před barákem 😅
Podle toho jsme si i vybírali byt aby jsem nebyla odkazána na manžela s autem nebo jsme se nehonily jak ... 😉
Kdo ví co bude za nějaké 3 roky 😉

xxx.klarka
23. nov 2009

ahojky. Tak jsem dneska volala na výsledky stěrů, a zánět žádný. Tak jsem ráda. Včera jsem premiérově měla na sobě těhu kalhoty a bylo mi v nich dost příjemně, nic mě netlačilo, to byla pohodička 🙂 Docela se začínám bát těch testů na vrozené vady, 1 jdu na odběr. 😒

Holky, nevíte nějákou radu na bolest hlavy?? Často mě bolí a nevím co s tím. ☹

michalag
autor
23. nov 2009

klarka, drzim palce 🙂
ja pouzivam taky mentolovy gel, mna tiez dost casto bolieva hlava od krcnej chrbtice a toto mi velmi pomaha, lebo mi to schladi a moze sa to davat aj casto 🙂, ale ked som unavena, tak sa z toho do druheho dna vyspim a je zasa ok

blanka.k
23. nov 2009

Mishut - tak to kdybychom chtěli vybírat byt podle školky, tak asi bydlím u našich na vesnici, tam jsou školky dokonce 2 😀 😀 😀 😀 Taky doufám, že za 3 roky to bude jiné (a doufám, že ne ještě horší 😀 😀 😀 )
Klarka - neboj, dobře to dopadne 😉 Hlava mě teď taky bolí mnohem častěji, ale říkám si, že za to taky může to moje válení a počasí venku ☹

mishutka
23. nov 2009

nemusíš na vesnici stačí na sídliště 😅

xxx.klarka
23. nov 2009

michalag + blanka.k : taky mě bolá často. Vůbec mi nic nepomáhá, nevím co vše můžu a nemůžu zkusit. Někdy mě bolí tak silně, že ani zaspat to nejde. Dělá mi hroznej problém usnout. O tom gelu jsem neslyšela, asi budu muset do lékarny a pozeptat se. Děkuju.

Děkuju holky, doufám že bude vše ok. Vy už jste byli tak nějak všechny na testech že??

blanka.k
23. nov 2009

Ale asi starý komunistický, taky bydlím "na sídlišti", sice mám 50m za barákem pole, rybníky, lesy, ale prostě je to sídliště (nebo jak jinak říkat seskupení bytových domů 😀 ) Ale i ony ty komunistické sídliště s tím ze začástku dost bojovaly, postavily se baráky, lidi se stěhovali a třeba 5 let bydleli na staveništi a pak se začala řešit nějaká občanská vybavenost . Jenže tenrát se udělali akce Z a hned měli školku 😅 Tady se můžeme stavět nahlavu a všem je všechno u prd... 😅 No nic, jdu se ošatit a na oběd, přestalo pršet, juchůů. Všem dobrou chuť, pokud právě obědváte 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre