Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

mahulena
24. nov 2009

vladko, kdyz nemuzes jist, tak bych zkusila to Renie, abyses zbytecne netrapila. Je to na traveni a tezky zaludek, ted pred Vanoci a casy obzerstvi🙂 na to davaji furt reklamy. Takze nejen na zahu.
Urcite to brzy prejde!
Holky, voe, co budete nakupovat, ze mate sepsany dve stranky??? 😲 , se z vas picnu...

vladkaz1
24. nov 2009

Blanka asi bude najlepsie, ako pises ty poradit sa s doktorom ,ten nic nevravel ani na to ze zvraciam ,ze to prejde po prvom trimestri ..hmm som zvedava kedy ...
radila som sa s nim aj ohladom chodenia na toaletu a napisal mi nazov lieku ,len bez receptu mi ho nepredali ..ale so stolicou uz nemam problem ,ako pred tym .. skor s tym travenim ,ze ked nieco zjem mam to stale v krku talci sa mi to hore ..zaha ma nepali

blanka.k
24. nov 2009

no ono se to nezná, řekne se přebalovací pult...ale to je tvrdá podložka (nebo přímo nábytek), na tom nějaký ten přebalovací polstrovaný...jak se tomu říká?? 😅 , na tom obal, a k tomu nějaké jednorázové podložky proti ušpinění, nebo látkové plínky,... a hned máš X položek...
nebo koupání...vanička, ev.podložka do ní, teploměr do vody, nějaký "mýdlo", osušky, žínky, hřebínek pro mimča,...

mahulena
24. nov 2009

blanko, tak to asi jo 😉 , me ani nejak neprislo, ze je toho tolik.

letim na tehotensky cviceni do hnus destivyho pocasi, fuuuj, peknej vecer 🙂

blanka.k
24. nov 2009

Mahul - ty jsi totiž už zkušená zasloužilá matka, ty to zvládneš levou zadní i bez seznamu 😀 My, nezkušené, musíme jet podle síťových grafů a seznamů 😀

vladkaz1
24. nov 2009

My mame vsetko po malej nakupene ,tie malicke veci su ako nove 🙂 , budem kupovat len zopar body .. na leto bude to ine lebo malu mame zimnu a teraz bude babko letne 😅 ,tak som zvedava ci nieco pouzijeme alebo sa bude kupovat nove.
Jedine co budem kupovat je kocik a to mam uz teraz velku dilemu 😀

zzuzullka
24. nov 2009

Ahojte baby, tak som vás stihla dočítať 🙂

som bola dnes na tripploch a sestrička povedala, že zajtra sa budú tie testy robiť a ak by bolo niečo zlé tak mi bude hneď volať a ak sa mi tento týždeň neozve, tak je všetko v poriadku. ale určite to bude OK, lebo všetky budeme mať krásne zdravé deti 🙂

blanka.k
24. nov 2009

zzul - taky sjem to od většiny holek slyšela takto, že pokud do týdne nezavolají, tak je vše ok... al epak nějaké ty podrobnější testy trvají i 2 týdny, ale že je něco "špatně" (teda mohlo by být) ví už během pár dní 😉

zzuzullka
24. nov 2009

no povedzte baby, nemali to kedysi ženy ľahšie čo sa týka výberu vecí pre bábätko? na trhu bolo len pár druhov kočíkov, dupačky boli všetky rovnaké, baldachýn nad postieľku a podobné vymoženosti vtedy neboli...a teraz je zo všetkého milión druhov a ja si fakt neviem vybrať 😖

aaadus
24. nov 2009

zuzul to je pravda, ale zase všechny děti vypadaly stejně 😀

zdenkapo
24. nov 2009

holky vůbec se nebojte zda jdete na ty tripply odložené o týden- do žádanky se píše TP dle PM a taky dle UTZ takže oni to pak v tom počítači přepočítají dle TP,váhy a věku...

Blani a ten prášek ráno před tripplama bych si radši teda nebrala 😒

zzuzullka
24. nov 2009

som sa u sestričky dnes aj vážila a zasa som od minula-čo bolo pred 2 týždňami- schudla. ale zatiaľ je to celkovo len -4kg takže to je v pohode. na priberanie mám stále ešte času dosť 😀

bibi13
24. nov 2009

no práveže, ta bolesť v podbrušku ma nejako netrapi.. to viem, že ide o natahovanie.. skôr ma trapi ta bolesť v okolí pupku.. neviem vysvetliť tu neprijemnu bolesť... uf!! ale možno to len ja prehanam.. 😠

blanka.k
24. nov 2009

zdeni - já jsem podle TP dle PM v 18 tt 😉
Zzzulka - já mám úžasnou fotku ze školky, kde má půlka děcek jednobarvený papuče (jeden druh) a druhá puntíkovaný (druhý druh, víc jich asi místní obuv nenabízela)...nebo když jsem poprvé došla k manželovi domů (k jeho rodičům), tak jsem koukala, že má stejné knížky v knihovně (Neználek, Honzíkova cesta,...), teď byl v MF článěk o tom, jak bylo před revolucí a byla tam fotka klas.bytu, tak jsem zjistili, že cca polovinu věcí z toho jsme měli oba doma (třeba nádobka na sifon, bandasku na mlíko, stejnou čajovou soupravu,... 😀 )... http://bydleni.idnes.cz/foto.asp?r=dum_osobnost... 😀

zzuzullka
24. nov 2009

blani, presne, napríklad obývaciu stenu, ktorú majú naši som už videla X ľuďom alebo aj našu kuchyňu 😀

bibi, snáď to neni nič zlé tá bolesť. možno ťa len ten maličký ťahá za pupok a pritom volá "mami, mami, ja som tu dole" 😉

zzuzullka
24. nov 2009

blani, pozerám tú stránku a nájde sa tam pár vecí, ktoré máme doma my alebo naši alebo ktoré si pamätám z detstva 😀 😀 😀

aaadus
24. nov 2009

blanka to v tom mf dnes jsem viděla a spoustu věcí jsme taky měli doma, to byly časy. bych si dala pravou šlehačku jak se dělala v té nádobě na bombičky 😀

blanka.k
24. nov 2009

já si pamatuju, že mamka jednou šla stát frontu na hyg.potřeby a já měla hlídat ségru, ta se posr... a tak jsem jí chtěa utřít zadek, ale mamka měla v koupelně hrozně moc žínek a já nevěděla,která je na co, tak jsem seděla vedle postýlky za řvala společně s posr... sestrou 😀 Teď se stojí fronty max. na Cimrmany 😀

aaadus
24. nov 2009

blanka 😀 😀 😀

bramburka
24. nov 2009

hele s tim prebalovakem, na te tvrde podlozce mate jeste omyvatelnou mekkou podlozku a tak nevim na to dalsi podlozky proi uspinění, snad lepší je to vždy hned umýt ne? 😀

bibi13
24. nov 2009

zzuzullka, aspon som sa zasmiala.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

blanka.k
24. nov 2009

Brambur - já si nechám ten přebalovák šít, takže bude zabalený něco jako polštář v pratelném obalu 😉

zzuzullka
24. nov 2009

ja si tiež myslím, že opláchnuť tú podložku po každom zašpinení neni žiadny problém, neviem si predstaviť že by som to tak mala nechať 😒

blanka.k
24. nov 2009

teď koukám na nějaké doporučené výbavy... co je to "plymo" do kočárku? 😅

olga77
24. nov 2009

Ahojte babuly,
ja som tu už strááášne dávno nebola a vidím,že sa to tu riadne hýbe novými tehulkami.Niektoré sú tu známe tváre ešťe keď som s Vami písala skoro denne 🙂 mala som hrozne tazke obdobie tak som Vas len občas čítala a nepridávala sa.

Chcela som sa spýtat či neviete čo je s mayočkou pozerala som pokec dozadu a nikde som ju nevidela..

zzuzullka
24. nov 2009

ahoj olga, dúfam, že ste s maličkým v poriadku 🙂 no mayočka sa tu už dlho neukázala

blani tak také niečo počujem prvý krát a vôbec ani netuším čo by to tak mohlo byť 😲

olga77
24. nov 2009

Malinke je zatial ok.chvalabohu pekne rastieme len moj ex mi robil neskutočne problémy ☹ ale už je to dúfam za mnou a dá pokoj.

Babuly už viete aj pohlavie?ja by som sa mala dozvedieť vo štvrtok a už od nedočkavosti ani nespávam 😀 😀

aaadus
24. nov 2009

blanka neznám a beztak to nebude zase tak důležité

zzuzullka
24. nov 2009

olga, ja idem do poradne za 2 týždne, to budem v 18tt tak dúfam, že sa dozvieme čo to bude

blanka.k
24. nov 2009

a je rozdíl mezi dupačkama z bavlny a "samet"? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre