Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
24. nov 2009

teda mimo materiálu, to je mi jasné 😀

olga77
24. nov 2009

ja mam prvé chlapca a teraz by som si strašne želala dievčatko 🙂 🙂

hlavne aby bolo zdravé ale ak by som si mohla vybrať chcela by som dievčatko tak dúfam,že sa podarilo 🙂

zzuzulka a kočík mas už vybraný? ja mam z toho dilemu som dost nízka a pri všetkých čo som doteraz stála som si pripadala že tlačím tank pred sebou 😀 😀

olga77
24. nov 2009

teda ja ešťe nemám nič kúpené,ale ak sa dozviem vo štvrtok čo to bude tak určite už neodolám a nejaké dupiny alebo bodíčko kúpim 🙂

olga77
24. nov 2009

Babulky musim končiť,nečakaná návšteva babička 😒 ta si vie vybrat čas.

Dufam,že sa mi podarí častejšie medzi Vás..držte sa Pekný večer 🙂

vladkaz1
24. nov 2009

Olga dost skoro budes vediet, ides na 3D, alebo mas takeho dobreho dokiho?
Ja Chcem strasne vediet ,moj chce za kazdu cenu chlapca ,ine ani nerata ,ja chcem dievca a jeho porazi 😅 😀
Ale zarobili sme cez ovulku ,tak sa vravi ze to su rychle spermie ,tak bude chlop 😀 ,no neviem ci tomu verit .. ale mam ine tehotenstvo nez pri mojej Lucke .. uplne opacne 🙂 som fakt zvedava ...
Baby tie nakupy si uzivajte ,ja som mala tak isto taku maniu pri malej .. terza ani este nerozmyslam co kupit ci nekupit .. iba kocik mi hrmi v hlave 🙂 mali sme x lander .. a bola som spokojna teraz urcite nebudem kupovat novy kocik za tisice ako x lander .. vtedy stal 24 tis . tusim ,kupim nieco tak 4M. pouzivane no zanovne .. 🙂
A zzuzullka co ti vrata v hlave ,ake veci sa nevies nad niecim rozhodnut ,alebo by si chcela vsetko? To bol moj pripad pri Lucke vsetko som chcela co som videla 😀 😀 😀

aaadus
24. nov 2009

blanka jedině v ceně 😀

vladkaz1
24. nov 2009

Bavlna a samet podla mna je rozdiel ,ak je klasicka bavlna to je upletovina a sametova je nieco ako askamit nie? 🙂 http://www.sijemdetem.cz/cs/produkt/bambusovy-a... taketo nieco?
http://www.sijemdetem.cz/cs/katalog/latky-spol/... a taketo nieco bavlna tak rozdiel je ..

zzuzullka
24. nov 2009

vladka, to ja ani nie že by som chcela všetko, ja by som skôr chcela nakupovať len fakt pár vecí na začiatok a dokupovať postupne až keď uvidím čo budeme naozaj potrebovať. veď obchody sú otvorené stále takže keď zistím jeden deň že niečo nemám, neni problém si to hneď na ďalší kúpiť. ale kočík mi robí dosť starosti, vôbec neviem aký by som chcela, len viem že nie trojkolku, a hlavne keď ich je tak strašne moc na výber, tak si neviem predstaviť to rozhodovanie. ale určite musí byť dosť vysoký, bo ja mám 180 cm a manžel ešte viac tak aby sme sa pri ňom nekrčili.

vladkaz1
24. nov 2009

Blanka hod link dupaciek 🙂 ,rada sa pozriem 🙂

blanka.k
24. nov 2009

Vladka - my zas oba dva od začátku těhu mluvíme o chlapečkovi, takže jestli mi zítra řekne, že se paní na UZ v 12tt sekla, tak nevím, jasně, že hlavně, by bylo mimčo zdravé, ale přece jen, většina má vysněné nějaké pohlaví 😅
Adus - jsem si stáhla jakousi výbavu a tam vždycky bylo půlka dupaček v bavlně, půlka v sametu, tak jsem přemýšlela proč. 😅
Vladka - taky věřím, že až bude čekat to druhé, třetí, čtvrté,.... tak mě to nebude tak brát. proto chci taky 2 kluky, to bych pak nemusela řešit barvy oblečení a mohli by dědit úplně všechno. 😀 Kéž by to šlo nějak "zařídit" 😀

vladkaz1
24. nov 2009

zzuzullka mas zdravy racionalny nazor super, ja som taka nebola ,ale teraz som taka ,prestne tak uvazujem aj ja .. nic ma netrapi len kocik ..
Uz mam jednu skusenost tak viem ake poziadavky na kocik mam co by mi vadilo a co nie ..
A tvoja predstava? Mozno ti pomozeme vybrat nieco . 🙂

blanka.k
24. nov 2009

Vladka - rozdíl v materiálu je mi jasný, ale nevím proč doporučují půlku samet a půlku dupaček v bavlně (ty sametový posel mě jsou teplejší)... 😅
A stáhla jsem to někde odtud z albíček, jak mají holky výbavy do porodnic, pro kojence, atd... tak mám asi 3 různé a nějak z toho dělám "průměr". V jendom píšou 6ks body, v druhém 3, tak já si píšu 4 😀

vladkaz1
24. nov 2009

Blanka tak tebe uz povedali v 12 tom tyzd. pohlavie? 😕 😕 super ...
Tak ja som chcela 2 baby ,uplne z rovnakeho dvovodu ako ty veci ,usetrime na obleceni Lucka ma vsetko co jej na ociach vidime .. a ked to bude chlop tak vsetko od zaciatku .. 😅 😅 😅 ale jasne nech je hlavne zdrave babko aj mamina a bude vsetko oki.
Inak ja pri tomto druhom koncim .. 😅 takze ziadne tretie strvte nebude 😀

zzuzullka
24. nov 2009

vladka, no určite musí byť vysoký, so 4 kolečkami, trojkolky sa mi nepáčia, ale predné kolesá by som chcela otáčiacie a určite asi trojkombináciu:hlboký, športový a sedačku.niečo medzi tými extra modernými a tými klasickými na ktorých je 20 kapsičiek. páčí sa mi niečo takéto:
http://www.kocarky-tako.cz/obrazky/nahled/210-k...

a tieto sa mi veľmi nepáčia:
http://forum.psl.cz/blogs/rodiceadeti/WindowsLi...

http://www.moje-miminko.cz/graphics/products/10...

aaadus
24. nov 2009

to už mi příjde trošku uhozené kupovat půl výbavičky z takového materiálu a půl z onakého. bavlnou člověk nic nezkazí a nemusíš to hlídat při praní jestli tam nemáš něco z toho druhého materiálu aby se ti nescvrklo

blanka.k
24. nov 2009

Vladka - pohlaví řekla, že by to mohl být kluk, ale mají tam docela dobrou úspěšnost "odhadů" kluka, tak doufám. A nevím proč, ale vždycky sjem chtěla mít doma 2 kluky (asi tím, že jsme byli doma 2 sestry 😅 ), a teď ještě vidím další +, že máme jen jeden děstký pokojík, tak už vidím, jak by se pubertální holka a kluk hádali, styděli se před sebou ( i když možná ne), každý chtěl jinou výzdobu,...
Adus - pokud nezapomenu jak minule, že jsem prala obal na matrace na 90 stupňů a nevyperu tak běžné oblečení 😀 😀 😀 😀 i když, ono i přežilo, až se tomu divím 😅

zuzana39
24. nov 2009

Ahojte,som tu 1.den a ako vidím z nakupovaním veciciek sa neponáhlam len ja 😉 tiež som neodolala a kúpila si dupiny.sú také chutné,len čakám kedy sa dozviem či možem kúpiť aj niečo ružové.Mám doma 8ročného chalana,tak by som bola rada keby bolo teraz dievčatko 🙂

zzuzullka
24. nov 2009

zuzi, vitaj medzi nami 🙂

vladkaz1
24. nov 2009

zzuzullka , ten tako je pekny aj prakticky len si precitaj recenzie ,ci nieje kazovy niesom si tym ista ..
Ja chcem, aby sa dal otacat v smere aj protismere jazdy ,moj nechce v ziadmo pripade trojkolku ,ja sa nebranim ale musim byt stabilna ,ak nie tak chcem otacacie kolesa a hlavne velky nakupny kosik ,polohovanie az do lahu ,alebo skoro lahu .. Treba rozmyslat nad sportakom, dieta uz nebude na zimu spat vo vanicke ,takze sportak priestrany ,aby sa dieta zmestilo na zimu s fusakom ,overalom . neviem co ma este napada 😅
Blanka super aspon viete na com ste .. ja som zvedava teraz 30 ciateho idem na sono ci mi zisti, plati sa 500 sk.teda uz Eura 😅
Aaaduska ja ma tolko veci s takeho a stakeho materialu pre malu .. neboj co sa ti zapaci to kupis a hlavne bavlna je bavlna jasne .. moze mat dieta exem a nemusi mu kazdy matros sadnut 🙂

vladkaz1
24. nov 2009

Idem dopozerat panelak 😀

zuzana39
24. nov 2009

dakujem za privítanie 🙂 Ja mám v kočíku jasno,chcela by som Jané a nepotrebujem ani nový.Clovek sa učí na vlastných chybách,tak teraz viem,že nechcem nafukovacie kolesá(defekt a pod.),nesmie mať viac ako 9kg a hlavne nie trojkolka.Chcela by som aby som pri vkladaní do kufra nemusela dávať dolu kolesá ☹ Kočík Jané mala kamoška abola s ním spokojná.

zzuzullka
24. nov 2009

zuzana, vidíš to s tými kolesami a defektom ma vôbec nenapadlo, to je fakt, neviem si predstaviť nosiť so sebou ešte aj rezervu a hever na výmenu kolesa 😀 😀

zuzana39
24. nov 2009

no tak ja som chodila do obchodu kde sa predávajú bicykle a furt som si dávala lepiť koleso.defektu sa podla mňa nedá vyhnúť,tak preto nafukovacie už nechcem.

blanka.k
24. nov 2009

Co jsem dnes koukala u kamarádky tak mě nadchlo: velká nafukovací kola (budeme asi většinou jezdit za barák po poli do lesa 😅 ), velká korbička "s uchem", velký koš pod korbou na nákup, a má takový "polohovací" ten otvor na vhazování nebo jak to nazavt, korba je zespodu děravá (aby to větralo) na léto nebo se dá zadělat (je plastová) v zimě, má polohovací madlo, má jeden čudlík na pohodlné vytažení korbičky a nandání autosedačky, a jeden na složení do minimáního stavu,takže to jde zvládout v pohodě bez násilí a jednou rukou, krásně to zaklapne, má možnost v klasické korbiče polohovat jak bude miminko ležet (že neleží jen narovno), má možnost zaaretovat přední kolečko, aby jelo rovně, má na madlu brzdu a dole nějaký nsatvení "odpružení" jak moc to má pružit podle terénu. a prý někde pod korbičkou je ukrytá pumpička 😅 A hlavně bych chtěla aby na ty kolečka šla dát autosedačka Maxi-Cosi, kterou zatím manžel vyhodnoitl jako nej 😅 (takže Quiny (nevím,jak se píš, znám jen z doslechu), Peg Perego, a ještě Casuaplay? (zas nevím,jelti píšu dobře) 😅

vladkaz1
24. nov 2009

Baby ja som mala nafukovacie ,tie plastove sa trasne deru teraz mam britax pre malu a kazdy kamienok je na tom vidiet tak by som si to zvazila .
Ja chcem nafukovacie lebo v zime je to parada chodit s tym a defekt som mala raz a presla som s nim az domov
Zuzana 39 ahoj aj ja som tu nova 🙂

michalag
autor
24. nov 2009

vitam nove tehulky

inak uz nas je v tabulke 39 🙂 😉

vladkaz1
24. nov 2009

A kde mame tabulku ? 😀

vladkaz1
24. nov 2009

A dakujeme 😵

michalag
autor
24. nov 2009

vladka, tabulka je v mojom albume hned prvy s testami

diamond_doll
24. nov 2009

Ahojte potrebujem poradit ..Je ok ked citim sem tam take tahanie alebo tlaky v podbrusku ?som v 20 tt 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre